یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

تداوم بی خبری از فعالان کارگری بازداشت شده در سنندج


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۲٣ ارديبهشت ۱٣۹۷ -  ۱٣ می ۲۰۱٨


یدالله صمدی و امیر شهابی دو فعال کارگری هستند که در تجمعات روز جهانی کارگر در سنندج بازداشت شدند. پس از گذشت ۱۲ روز همچنان از وضعیت و محل نگهداری این افراد اطلاعی در دست نیست.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، یدالله صمدی، فعال کاگری و دبیر سندیکای نانوایان و امیر شهابی، رییس سندیکای نانوایان دو فعال کارگری هستند که در تجمعات روز جهانی کارگر در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ در سنندج بازداشت شدند.
پس از گذشت ۱۲ روز و با وجود پیگیری و مراجعه خانواده این افراد به دادستانی و اداره اطلاعات سنندج کماکان هیچ اطلاعی از وضعیت و محل نگهداری این فعالین کارگری در دست نیست.

گفتنی است پیش از این نیز در تاریخ ۱۳ اردیبهشت ماه سال جاری برای یدالله صمدی قرار بازداشت موقت یک ماهه صادر شد با این حال وی به صدور حکم بازداشتش اعتراض کرد.

وی در اردیبهشت ماه سال ۹۵ نیز در تجمع روز جهانی کارگر در شهر سنندج، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

همچنین پس از گذشت چهار روز کماکان از وضعیت آرمین شریفی، فعال کارگری و عضو سندیکای کارگران فصلی و ساختمانی شهرستان سنندج که در روز سه‌شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ پس از احضار به دفتر اداره اطلاعات سنندج بازداشت شد، اطلاعی در دست نیست.

لازم به ذکر است، پیش از این عثمان اسماعیلی، دیگر فعال کارگری که به دلیل حضور در تجمع روز جهانی کارگر در سقز بازداشت به بند سلامت زندان سقز منتقل شده بود، دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ با تودیع وثیقه ۳۰ میلیون تومانی از زندان سقز آزاد شد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست