یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

اطلاعیه مطبوعاتی بنیاد پژوهش های زنان ایران


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۱۰ خرداد ۱٣۹۷ -  ٣۱ می ۲۰۱٨


نامه اعتراضی به حضور یکی ازسخنرانان در کنفرانس امسال بنیاد پژوهش های زنان ایران را با تاسف بسیار خواندیم. جای بسی دریغ است که چنین جدل هائی در حاشیه کنفرانس مطرح شده است. با رسانه ای شدن متن اعتراضی ناگزیربه یادآوری نکات زیر هستیم:

ما بی گمان با هرگونه اعمال خشونت، با هر تضییق حقوقی مخالفیم و آنگاه که یکی از یاران بنیاد و یکی ازفعالان جنبش زنان مورد این تضیقات قرار گیرد، بی شک همدرد و همراه او هستیم. اما این همدردی نمیتواند به تنهائی دلیلی برای حذف یکی از سخنرانان گردد.

لازمست یادآوری کنیم که کمیته محلی کنفرانس بنیاد در استهکلم، داوطلبانه برگزاری کنفرانس را به عهده گرفته و علاوه برتقبل دلسوزانه زحمات بسیار، انتخاب سخنرانان را بی هیچ جانبداری به انجام رسانده است. اینک روزها و روزهاست که دوستان این کمیته با ما و دیگر یاران بنیاد، به چند و چون و ‌رایزنی درباره این اعتراض هم پرداخته اند.

نتیجه این است که نمی توان به جای دادگاهی صالح در جایگاه قاضی نشست و حکم حذف را صادر کرد. ما برای جامعه ای قانون مند و مبتنی برحقوق انسانی مبارزه می کنیم و بر این باور ایستاده ایم. امیدواریم که این مباحثه و جدل در شرایطی مناسب ادامه یابد و شیوه های بهتری برای رسیدن به نتیجه را بیابد.

ما خواهان انتشار این اطلاعیه ی مطبوعاتی، در همان قسمت از نشریه شما که متن حاوی امضاها انتشار یافته، می باشیم.

گلناز امین، بنیاد پژوهش های زنان ایران
٣۱/۵/۲۰۱٨


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست