یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

آمریکا: یک شبکه ارزی نیروی قدس ایران را متلاشی کردیم


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۲۱ تير ۱٣۹۷ -  ۱۲ ژوئيه ۲۰۱٨


معاون وزیر خزانه داری آمریکا می گوید این کشور به همراه امارات متحده عربی «شبکه ای غیرقانونی» را که اقدام به ارسال میلیونها دلار به نفع ایران می کرد متلاشی کرده است.
این خبر در حالی اعلام می شود که ایالات متحده در هفته های گذشته بر تلاش خود برای محدودسازی دسترسی ایران به ارز و عرصه تجارت بین المللی افزوده است.

به گزارش یورو نیوز، سیگال مندلکر، معاون وزیر خزانه داری آمریکا در مورد عملیات مشترک این کشور و امارات متحده عربی اظهار داشت: «ما به طور مشترک یک شبکه مبادله ارز را که به انتقال میلیونها دلار به نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران مبادرت می کرد، متلاشی کردیم.»
به گفته سیگال مندلکر که معاون وزیر خزانه داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی است فعالیت این «شبکه غیرقانونی» در ماه مه مختل شد. وی افزود که ایران با مبادله ارز و استفاده از نظام مالی امارات متحده عربی وجوهی را برای گروه های تحت حمایت خود در منطقه ارسال می کرده است.
معاون وزیر خزانه داری آمریکا تاکید کرد که مقامات ارشد بانک مرکزی ایران با «جعل» اسناد فعالیت خود را با استفاده از شرکت های صوری و کاغذی (شرکتی که تنها بر روی کاغذ وجود خارجی دارد) مخفی کرده بودند.
سیگال مندلکر از ارائه جزئیات بیشتر در مورد عملیات مشترک ایالات متحده و امارات متحده عربی خودداری کرد.

امارات در اوایل ماه ژوئن اعلام کرده بود که فعالیت هفت صرافی را به دلیل نقض مقررات مبارزه با پولشویی و دیگر قوانین این کشور محدود کرده است. دولت امارات متحده عربی به طور مشخص به موارد نقض مقررات از سوی این صرافی ها اشاره نکرده بود. 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست