یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

اعلامیه سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر) در حمایت از تحصن معلمان و تجمع بازنشستگان


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۱۹ مهر ۱٣۹۷ -  ۱۱ اکتبر ۲۰۱٨


آن ها بذر رهائی می کارند
و
راه رهائی می گشایند!

شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران با انتشار بیانیه ای در «اعتراض به گرانی و تورم و کاهش بی سابقه قدرت خرید فرهنگیان» از تمامی معلمان سراسر کشور در کلیه مقاطع تحصیلی، خواسته است روزهای یکشنبه۲۲ و دوشنبه ۲۳ مهرماه در دفتر مدارس تحصن نمایند و از حضور در کلاس های درس خودداری کنند و با آگاه سازی دانش آموزان، دلایل تحصن را برای آنها تبیین نمایند. هم زمان نیز تشکل های بخش های گوناگون بازنشستگان سراسر کشور در اقدامی همآهنگ با فراخوان تجمع در ۲۴ مهرماه اعلام کرده اند: « دیگر وعده بس است، دیگر انتظار کافیست، دیگر تحمل تبعیض و بی عدالتی خارج از توان ماست». این فراخوان ها، پس از آن صورت می گیرد که شاهد سه هفته اعتصاب سراسری کامیون رانان و کامیون داران زحمتکش سراسر کشور هستیم و بازاریان در بیش از ۲۰ شهر کشور در روزهای ۱۶ و ۱۷ مهرماه در اعتراض به گرانی ، کمبود کالا و رکود بازار، کرکره های مغازه ها را پائین کشیده اند و اعتصاب سراسری را سازمان داده اند. بر بستر چنین وضعیتی که حرکت ها و اقدامات مستقل زحمتکشان سراسر کشور برای تحقق خواست های بر حق خود جریان دارد و از دی ماه ۱۳۹۶ روز به روز عمیق تر و همه جانبه تر می شود، روزهای ۲۲ و ۲۳ و ۲۴ مهر می توانتد به نقطه آغاز حرکت بزرگ و باشکوه همه زحمتکشان کشور تبدیل شود؛ زیرا معلمان (و همین طور بازنشستگان) دقیقاً آن نیرویی هستند که می توانند فریادهای دادخواهی برحق همه کارگران و زحمتکشان را در سطح واقعاً سراسری به هم گره بزنند. آنها نیرویی واقعاً عظیم هستند که به دلیل این که با کارفرمای مالخور و مستبدی سروکار دارند از پیوندهای سراسری در سطح کشور برخوردارند و به نحوی همه جانبه با بخش های بسیار وسیع تر زحمتکشان ارتباطات در هم تنیده ای دارند.

اعتراضات بخش های گوناگون زحمتکشان جامعه، بر خلاف تبلیغات شوم و جنایت کارانه حکومت، بر پایه خواست های واقعی و غیرقابل تعویقشان بنا شده و خصلت کاملآ دفاعی دارند ، زیرا این بخش از زحمتکشان، بویژه معلمان و بازنشستگان از حقوق ثابتی برخوردارند که با سقوط آزاد ارزش پول کشور، دیگر با هیچ تدبیری کفاف زندگی شان را نمی دهد. آنهم در شرایطی که رژیم در کشورهای منطقه پول پاشی می کند و برای مراسم اربعین در عراق، ده ها تن دارو به نرخ دولتی اختصاص داده و امکانات گسترده ای را سازمان داده است. هم چنین اینها بخشی از زحمتکشانی هستند که رسماً و علناً گرفتار دزدی و چپاول حکومتی ها شده اند و صندوق های بازنشستگی شان علنآ و رسماً غارت شده و تا اینجا نیز هیچ یک از قدرتمندانی که مدعی ارتباط با ملاء اعلا هستند ، به دادخواهی های مکرر اینان ، توجهی نکرده اند. به عبارت دیگر این ها (همان طور که خود در اعلامیه های شان می گویند) تاکنون هر دری را زده اند اما از "مردان خدا" و "برگزیدگان آسمان" پاسخی نشنیده اند.

معلمان دلسوز کشور، علاوه بر خواست های معیشتی خود؛ که در شرایط کنونی، از دفاع صرف از حق حیات خود و خانوده شان فراتر نمی رود؛برای دفاع از حق آموزش رایگان و همگانی کودکان این کشور به پا خاسته اند، به خصوصی سازی و کالائی سازی آموزش اعتراض دارند، با دیدن تعداد زیاد مدرسه های کپری و بافت های فرسوده بر این باورند که «چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است»، فریادشان، دفاع از سرنوشت نسل بعدی ایرانیان ، آینده ایران و ایرانیان است. از این روست که تحصن سراسری معلمان می تواند به سرعت به الگوی اقدام برای بخش های دیگر زحمتکشان تبدیل شود. خصلت سراسری، سازمان یافته و هم آهنگ حرکت معلمان و بازنشستگان می تواند راه باشکوه ارتباط گیری و سازمانیابی مستقل برخاسته از پائین را به روی کارگران و زحمتکشان و کل مردم ایران بگشاید. از یاد نبریم که ۱۰۵ هزار مدرسه کشور با شعار« در سنگر مدرسه، هم درس و هم سیاست» می توانند به سنگرهای آگاهی بخشی گسترده ای تبدیل گردند و بذرهای دفاع از «یک زندگی شرافتمندانه برای همه و برخورداری کودکان از آموزش با کیفیت، رایگان و عادلانه » را توسط ۱۴ میلیون دانش آموز به میلیون ها پدر و مادر زحمتکش، خواهر و برادر همدرد منتقل نمایند.

سازمان ما، سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)، قاطعانه از تحصن معلمان، تجعع بازنشستگان و اعتصاب کامیون رانان حمایت می کند و از خانواده های دانش آموزان تقاضا دارد از تحصن معلمان حمایت کنند و به فرزندان شان یادآوری نمایند معلمان برای آینده کودکان این مرز و بوم دل نگران و بی تابند. ما همچنین از دانش جویان کشور که خود از قربانیان کالائی سازی آموزش هستند و بر این باورند که «دانشگاه ملک خصوصی کسی نیست و باید برای همگان باقی بماند»، می خواهیم از تحصن معلمان قاطعانه دفاع کنند. سازمان ما هم چنین بر این باور است کهدر شرایط کنونی که مردم ایران در مقیاس واقعاً توده ای بیزاری شان از جمهوری اسلامی را فریاد می زنند ، فقط چنین حرکت هایی می توانند نیروی واقعاَ توده ای برخاسته علیه جمهوری اسلامی را به میدان بیاورند و ستون فقرات اجتماعی حاکمیت مردم ایران را شکل بدهند. تنها از این طریق می توان رویاهای شوم پاره ای خود فروخته را نقش بر آب کرد که به کرامات قدرت های خارجی دخیل بسته و در بوق های امپراطوری رسانه ای رژیم چنجی ها ندای بردگی و سرسپردگی می دمند، تا سرنوشت کشور ما را در دست بگیرند و منافع سلطه گران جهان خوار را در این سرزمین تامین نمایند.

سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی
زنده باد آزادی، دمکراسی و سوسیالیسم
هیئت اجرائی سازمان کارگران انقلابی ایران (راه کارگر)
پنجشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ برابر با ۱۱ اکتبر ۲۰۱۸


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست