یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

حزب کمونیست کارگری: فراخوان به اعتصاب معلمان در روزهای ۲۲ و ۲۳ مهر


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۱۹ مهر ۱٣۹۷ -  ۱۱ اکتبر ۲۰۱٨


* بازنشستگان نیز برای ٢٤ مهر فراخوان تجمع داده اند

"کانون هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان" طی بیانیه ای در هجدهم مهرماه در اعتراض به گرانی، تورم، کاهش بی سابقه قدرت خرید معلمان شاغل و بازنشسته و فقیر سازی هر روز بیشتر آنان، به وضعیت آشفته آموزش و پرورش و پولی سازی و گسترش مدارس خصوصی و خارج ماندن کودکان بیشتری از چرخه تحصیل و بساط دزد سالاری و بعنوان مثال دزدی میلیاردی از صندوق ذخیره فرهنگیان ، تمام مدارس را به اعتصاب سراسری در روز یکشنبه و دو شنبه ٢٢ و ٢٣ مهر فراخوانده است. در این بیانیه ضمن اعلام غیر ممکن بودن ادامه این وضعیت فلاکت بار از معلمان خواسته شده است که با نشستن در دفاتر مدارس در کلاسهای درس حاضر نشوند. یک خطاب این فراخوان به خانواده ها و همه مردم است. زیرا بخش مهمی از اعتراض معلمان به وضعیت نابسامان آموزش و کالایی شدن آن و محرومیت کودکان از تحصیل رایگان است. افزایش حقوقها به بالای خط فقر ٦ میلیونی، لغو مدارس خصوصی و تحصیل رایگان برای همه کودکان و ارائه آموزشی با کیفیت و عادلانه در سطح کل جامعه، امن سازی مدارس، درمان رایگان، استخدام معلم به اندازه نیاز و از جمله استخدام فوری معلمان حق التدریس و برگردانده شدن پولهای به سرقت رفته به صندوق ذخیره فرهنگیان رئوس خواستهای فوری آنها را تشکیل میدهد.

برای ساعت ده صبح روز ٢٤ مهر ماه نیز بازنشستگان فراخوان به تجمع سراسری داده اند. بازنشستگان بر روی همان خواستهایی تاکید دارند که معلمان اعلام کرده اند. معلمان و بازنشستگان در طول چند سال اخیر تجمعات سراسری مشترک بسیاری داشته و پیگیر این خواستها شده اند. اعتراض بازنشستگان به تبعیض ها، به حقوقهای نجومی، به دزدی ها و اختلاسها و به زندگی زیر خط فقر است و دو خواست افزایش حقوقها به بالای خط فقر و درمان رایگان در راس خواستهایشان قرار دارد.

فراخوان معلمان به دو روز اعتصاب و بدنبال آن تدارک تجمع سراسری روز ٢٤ مهر از سوی بازنشستگان و جلو آمدن هر روز بیشتر گفتمان اعتصاب سراسری بدنبال اعتصاب قدرتمند رانندگان کامیون و کامیونداران و همچنین اعتصاب عمومی بازاریان و قبل از آن اعتصاب عمومی در کردستان اتفاقات مهمی در اوضاع سیاسی کنونی در ایران است. پیوستن معلمان به اعتصابات سراسری و تجمع سراسری بزرگ بازنشستگان بی تردید مبارزات کل جامعه را گامی جلوتر خواهد برد. این اتفاقات بطور واقعی جامعه را وارد فاز دیگری کرده و نشانگر تحرک مبارزاتی سازمانیافته و گسترده در سطح جامعه علیه جهنم جمهوری اسلامی است. سیر پر شتاب این اتفاقات، انقلاب مردم علیه کل این بساط توحش و بربریت را در چشم انداز نزدیکتری قرار داده است. حزب کمونیست کارگری تمام بخش های جامعه را به حمایت از اعتصاب و تحصن معلمان و تجمع سراسری بازنشستگان فرامیخواند. ایجاد شوراهای سازماندهی اعتراض در شهرها و شوراهای مستقل کارگری و مردمی، گامی مهم در تدارک اعتصابات و اعتراضات سراسری در جهت جارو کردن کل بساط سرمایه داری حاکم است.

پیش بسوی اعتصابات سراسری
حزب کمونیست کارگری ایران
١٩ مهر ۱۳۹۷، ١١ اکتبر ۲۰۱۸ 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست