یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

شادباش جبهه‌ی متحد بلوچستان ایران به شورای همبستگی ترکمن ـ ایران


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۲۰ دی ۱٣۹۷ -  ۱۰ ژانويه ۲۰۱۹


دوستان و همرزمان گرامی!
رژیم دیکتاتوری و توتالیتر دینی مُلّایان حاکم برایران، نزدیک به نیم قرن، همه‌ی تلاش خود را به کار گرفت تا جنبش سیاسی ملّی ایران زمین و همه‌ی احزاب و سازمانها و رهبریهای سیاسی ساکنان آن، از هر تیره و زبان را در هم کوبد.
او درین راه، پس ازممنوعیت مطلق فعالیت های سیاسی و بستن ارگانهای آن احزاب و سازمانها و نیز اعدام سران این تشکلات سیاسی، دست به اعدام عمومی زندانیای سیاسی ای زد که حتّا محاکمه شده بودند و درین راه کشتار تاریخی خاوران را از خود بیادگار گذاشت. بدین ها نیز بسنده نکرده به ترور رهبران سیاسی و نویسندگان و هنرمندان کشور، مانند دکتر قاسملو.شرافکندی، دکتر بختیار، فروهرها و فریدون فّرخزادها دست زد.
امّا اقدام بزرگ و تاریخی همبستگی سیاسوین آگاهی از کشور چون شما، نه یک مشت محکم بر دهان یاوه گویان ستمگر رژیم ملّایان حاکم بر ایران بود، بلکه آن آتش سوزانی است که به یاری سایر نیروهای سیاسی همدل کشور، بر همه‌ی آرمان ونظام پوشالی آنان افتاده و بزودی دودمان شان را بر باد خواهد داد.
این همبستگی پر توان شما به ملّایان حاکم کوردل، هُشدار می دهد که فرزندان توماج های ترکمن ایران زمین، همبسته ترا از پیش، توماج وار متحد و یکپارچه ایستاه اند تا دست در دست همه‌ی ملت بزرگ و همدل کشورشان، نظام قرون وسطایی ملّایان تاریک اندیش را به زباله دان تاریخ در افکنند.
این کار شما، درین شرایط پراکندگی جنبش، امیدی در دل همه‌ی آن نیروهای سیاسی ای می اندازد که مانند شما در تلاش فراهم آوردن شورای مدیرت گزار ازنظام دیکتاتوری دینی حاکم بر کشورمان می باشند و این میسر نیست مگر با راهی که شورای همبستگی ملّی شما در پیش گرفته است.
پنداشت خصم که با خس و خاشاک و ظلمم و جور            همواره می توان ره سیل دمان گرفت
اتحاد و همبستگی شما و راهی که بر گزیده اید همان سیلی خواهد بود که در مضمون این شعر نهفته است.

پیروز و سربلند باشید، آموزگاران امید و همبستگی ایران زمین!
مسئول جبهه متحد بلوچستانِ ایران
جمشید امیری


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست