یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

مصطفی برومند به حبس و شلاق محکوم شد


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۲۷ دی ۱٣۹۷ -  ۱۷ ژانويه ۲۰۱۹


مصطفی برومند، شهروند اهل مشهد که در جریان اعتراضات سراسری دیماه سال گذشته بازداشت و به زندان وکیل آباد منتقل شده بود، پس از حدود ۱۱ ماه بلاتکلیفی در آذرماه سال جاری محاکمه و در دو پرونده جداگانه از سوی شعبه ۱۳۱ دادگاه کیفری مشهد و شعبه ۴ دادگاه انقلاب این شهر مجموعا به ۶ سال و نیم حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است
مصطفی برومند در آذرماه ۱۳۹۷، از بابت اتهامات “اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمعات غیر قانونی” و “تشویق دیگر هم‌پرونده‌ای‌ها به تمرد از مامور قانون” از سوی شعبه ۱۳۱ دادگاه کیفری مشهد به تحمل ۱ سال و نیم حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است.
وی همچنین در تاریخ ۱۸ آذرماه، به اتهامات “اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت ملی”، “فعالیت تبلیغی علیه نظام” و “آتش زدن عمدی وسائل نظامی موتورسیکلت‌های پلیس به قصد مقابله با نظام” از سوی شعبه ۴ دادگاه انقلاب مشهد به ریاست قاضی منصوری به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد.

وی بر اساس رای دادگاه بدوی کیفری و انقلاب شهر مشهد مجموعا به تحمل ۶ سال و نیم حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است.

لازم به ذکر است که در ماه‌های اول بازداشت، برای آزادی موقت مصطفی برومند قرار وثیقه ۷۰۰ میلیون تومانی تعیین شده بود که خانواده وی تاکنون نتوانسته‌اند سندی با این اعتبار را تهیه کنند.

مرتضی پرهیزگار، یکی از هم‌پرونده‌ای‌های آقای برومند است که در جریان اعتراضات دیماه سال گذشته بازداشت و به زندان وکیل آباد منتقل شده بود، پس از حدود ۱۱ ماه بلاتکلیفی در آذرماه سال جاری محاکمه و از بابت اتهامات مطروحه علیه وی در دو پرونده جداگانه از سوی شعبه ۱۳۱ دادگاه کیفری مشهد و شعبه ۴ دادگاه انقلاب این شهر مجموعا به ۹ سال حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است.

در اعتراضات اواخر سال گذشته که بعضاً با عنوان «اعتراضات دی‌ماه» از آن یاد می‌شود، تعداد پرشماری از افراد در شهرهای مختلف بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفتند. طی این اعتراضات در سراسر ایران دست‌کم ۲۵ تن کشته و حدود ۵ هزار نفر نیز بازداشت شدند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست