یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

بیانیه سندیکای کارگران فدرال آرژانتین در ارتباط با وقایع ونزوئلا


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۲۲ بهمن ۱٣۹۷ -  ۱۱ فوريه ۲۰۱۹


کودتا در ونزوئلا را محکوم می کنیم

سندیکای فدرال کارگران آرژانتین اقدام دولت ماریسیو ماکری رئیس جمهور آرژانتین را دائر بر دخالت در امور داخلی ونزوئلا و حمایت از کودتای غیر قانونی خوان گوایدو را بشدت محکوم کرد.
سندیکای کارگران فدرال آرژانتین در بیانیه ای اعلام کردند:" دولت آرژانتین که در طول تاریخ سنت عدم دخالت در امور کشورهای دیگر را احترام می گذاشت، این بار بشکل بسیار غیر مسئولانه ای در پیروی از سیاست واشنگتن، دخالت در امور داخلی کشور برادر ونزوئلا را در راس سیاست خارجی خود قرار داده است.
از سال ۱۹۰۲ بر اساس دکترین دراگو، آرژانتین همیشه با قاطعیت با دخالت هر کشور ثالث دیگری در امور داخلی هر کشوری از کشورهای آمریکای لاتین مخالفت کرده است. از آن زمان تا کنون، بنیاد سیاست خارجی کشور ما بر اساس عدم دخالت در امور داخلی کشورهای دیگر استوار بوده است.
آمریکای لاتین قاره ایست که همیشه خواستار صلح و آرامش بوده، ولی علی رغم آن بطور پیوسته دست خوش کودتاهای پر خشونت توسط الیگارشی های داخلی و با حمایت مالی و سیاسی واشنگتن بوده است، تا از این طریق مردمش نتوانند از طریق مناسبات سیاسی دمکراتیک برای زندگی و سرنوشت خود تصمیم بگیرند.
نیکلاس مدورو سال گذشته طی یک انتخابات دمکراتیک، قانونی و با نظارت بین المللی بعنوان رئیس جمهور ونزوئلا انتخاب شد.
حمایت از خوان گویدو که در یک اقدام غیر قانونی خود را رئیس جمهور کشور اعلام کرد، دقیقا بمعنای نقض حقوق بین المللی و همچنین پایه گذار شیوه ای خطرناک در مناسبات جهانی برای آینده است.
سندیکای فدرال کارگران آرژانتین بشدت اقدام دولت آرژانتین را دائر بر به رسمیت شناختن خوان گویدو به عنوان رئیس جمهور کشور برادر ونزوئلا را محکوم می کند و از همه نیروهای دمکراتیک دعوت می خواهد برای دفاع از صلح قدم پیش گذاشته و خواستار عدم مداخله در امور کشورهای دیگر شوند.
به خاطر آن که تنها این مردم و خلق ونزوئلا هستند که می توانند و باید در مورد آینده کشورشان تصمیم بگیرند.


سندیکای فدرال کارگران آرژانتین 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست