یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

قطعنامه کارگران سندیکای نقاشان البرز به مناسبت روز جهانی کارگر


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۱۰ ارديبهشت ۱٣۹٨ -  ٣۰ آوريل ۲۰۱۹


متحد و سراسری به استقبال برگزاری هر چه با شکوهتر روز همبستگی جهانی کارگران برویم. اول مه روز اعتراض علیه ستم و برده داری و کلیه فجایع سرمایه داری در سراسر جهان است. ما نیز در این روز به خیابان می آییم و ساعت ده صبح چهارشنبه ۱۱اردیبهشت در مقابل مجلس اسلامی حضور می یابیم تا خواسته هایمان را اعلام کنیم.

امسال نیز دستمزدهای چند بار زیر خط فقر را برای ما کارگران رقم زدند و با رشد سرسام آور قیمت ها زندگی و معیشت ما هر روز بیشتر دستخوش تلاشی می‌شود. فقر و بیکاری بیداد می‌کند و هر روز بر شمار کودکان کار اضافه می‌شود و این لکه ننگی بر دامن سرمایه داری حاکم است. سیل هولناک اخیر نیز حاصل سودجویی و چپاولگر های سرمایه داری حاکم است. زندگی بخش عظیمی از ما کارگران و مردم را به نابودی کشانده است. اول ماه مه فرصتی است که در اعتراض به همه این معضلات زن و مرد، معلم و بازنشسته، کارگر شاغل و بیکار و همه وهمه متحد و یکپارچه به میدان بیاییم و اعلام کنیم که دیگر به این بردگی و نابرابری تن نخواهیم داد. ما به مناسبت اول ماه مه بر خواسته‌ های فوری زیر تاکید داریم:

۱- دستمزدها باید فورا متناسب با سبد هزینه اعلام شده به رقم هفت میلیون تومان برسد و متناسب با رشد قیمتشان افزایش یابد.

۲- باید همه کارگران جوان و آماده به کار، زن و مرد از بیمه بیکاری که رقم آن برابر با حداقل مزد هفت میلیونی است، برخوردار شوند.

٣- باید اخراج ها فورا متوقف شود و امنیت شغلی و معیشت ما تامین شود.

۴- باید استخدام‌های برده وار موقت کار به استخدام های دایم تبدیل شود و دست پیمانکاران از محیطهای کار کوتاه شود.

۵- حق کارگران و همه مردم است که از بیمه های اجتماعی چون بهداشت و درمان رایگان و ایجاد تسهیلات لازم برای تامین مسکن برخوردار شوند.

۶- کارگران زندانی اسماعیل بخشی، جعفر عظیم زاده و معلمان زندانی و تمامی زندانیان سیاسی باید فورا آزاد شوند.

۷- مجازات اعدام باید ممنوع شود و احکام اعدام لغو شوند. احکام شنیعی چون شلاق ممنوع شود و به امنیتی کردن مبارزات و محیطهای کار پایان داده شود و نیروهای امنیتی همچون شوراهای اسلامی و حراست و بسیج از کارخانجات بیرون روند. کلیه احکام امنیتی لغو شوند.

٨- برابری زنان و مردان مورد باید در تمامی زمینه های اجتماعی سیاسی فرهنگی و اقتصادی وهرگونه تبعیض علیه زنان لغو و برچیده شود. حجاب اجباری و جداسازی جنسیتی ممنوع شود.

۹- بالا بردن امنیت محیط ها و فضای کار مطابق استانداردهای پیشرفته امروزی.

۱۰- دستمزدهای معوقه کارگران و مطالبات معلمان بازنشستگان و همه حقوق بگیران باید فورا پرداخت شود.

۱۱-ممنوعیت کار کودکان و تامین شرایط زندگی، تحصیل رایگان و برابر بدون در نظر گرفتن تعلقات قومی، ملی ، جنسی، و مذهبی مطابق با استانداردهای پیشرفته امروز جهان فراهم گردد.

۱۲- باید به اختلاس‌ها و دزدی ها از صندوق های بازنشستگی و تامین اجتماعی پایان داده شود و عاملین دزدی در این صندوق ها محاکمه شوند و پول های دزدیده شده به این صندوق ها بازگردانده شود.

۱٣- باید تمامی سیل زدگان که مسکن و زندگی شان را از دست داده اند در مکان های مناسب فورا اسکان داده شوند و خساراتی که به آنها وارد شده جبران شود سیل زدگان که کار وامکان گذران زندگی خود را از دست داده اند از بیمه بیکاری برخوردار شوند.

۱۴- کارگران افغانستانی، پاکستانی و ... باید بعنوان شهروندان متساوی الحقوق جامعه به رسمیت شناخته شوند.

۱۵- باید اول ماه مه، روز جهانی کارگر تعطیل رسمی اعلام شود و هرگونه ممنوعیت و محدودیتی برای برگزاری مراسم این روز ملغی گردد.

زنده باد اول ماه مه، روز جهانی کارگر

سندیکای نقاشان البرز
اول می ۲۰۱۹
۱۱اردیبهشت ۱٣۹٨ 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست