یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

فدائیان خلق (اکثریت): رفیق عباس جعفری از میان ما رفت!


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۵ تير ۱٣۹٨ -  ۲۶ ژوئن ۲۰۱۹


رفیق عباس جعفری از رفقای باسابقه ما، چهارشنبه شب ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ از میان ما رفت. او از نوجوانی به مطالعه روی آورد و بعد از انقلاب بهمن عده ای از جوانان منطقه جوادیه را جذب و هسته های هوادار جریان فدائی را در کارخانجات شرق تهران و منطفه تهران پارس تشکیل داد. او از مسئولین سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت) در تشکیلات شرق تهران بود.

به دنبال یورش رژیم جمهوری اسلامی به سازمان در سال ۱۳۶۲، رفیق عباس جعفری مجبور شد که به زندگی مخفی روی بیآورد. او در طول زندگی مخفی با رفقای اعدامی خشایار خواجیان (فرامرز) ِ اسماعیل پورمحمدی (بهزاد) و حسن دشت آرا ارتباط داشته و فعالیت سازمانی را با فداکاری ادامه داد. اما در تهاجم وسیع به تشکیلات مخفی سازمان در سال ۱۳۶۵ دستگیر و زندانی شد. عباس در زندان شاهد کشتار هزاران زندانی سیاسی و از جمله رفقایش بود.

رفیق عباس در سال ۱۳۹۱ دختر نوجوانش صبا را از دست داد. صبا که دانشجوی رشته پرستاری بود، براثر سرطان از پا درآمد. تحمل این عم جانکاه به همراه از دست دادن بسیاری از رفقای نزدیکش در کشتار فاجعه بار سال ۱۳۶۷ در زندان های جمهوری اسلامی دردی بود که رفیق عباس تا آخر عمر از آن ها رنج می برد. او از سال ۱۳۹۱ دچار بیماری MS شد و در سن ۶۱ سالگی براثر این بیماری درگذشت.

شورای مرکزی سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت) درگذشت رفیق عباس جعفری را به خانواده، دوستان و همرزمانش و به رفقای سازمان تسلیت می گوید و برای آن ها آرزوی صبر و بردباری دارد.

دبیرخانه شورای مرکزی سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
۵ تیر ۱۳۹۸ (۲۶ ژوئن ۲۰۱۹)


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست