یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

حزب حکمتیست (خط رسمی): در دفاع از خواست امیرحسین محمدی فرد و ساناز الهیاری


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۱٣ تير ۱٣۹٨ -  ۴ ژوئيه ۲۰۱۹


در دفاع از خواست امیرحسین محمدی فرد و ساناز الهیاری
"آزادی همه بازداشت شدگان هفت تپه"!

طبق خبر منتشر شده توسط "کمپین حمایت از بازداشت شدگان هفت تپه و زندانیان ترقیخواه"، امروز پنجشبه ۱۳ تیر ماه ۱۳۹۸ (۴ جولای ۲۰۱۹) زندانیان سیاسی امیرحسین محمدی فرد و ساناز الهیاری، از اعضا تحریریه نشریه گام ، در اعتراض به بازداشت، زندانی، بلاتکلیفی و پرونده سازی های جمهوری اسلامی علیه خود و همه بازداشت شدگان هفت تپه دست به اعتصاب غذا زدند. اعتصاب غذایی که با توجه و ضعیت وخیم جسمی این دو زندانی سیاسی میتواند عواقب خظرناکی برای سلامتی آنان به همراه داشته باشد. جمهوری اسلامی مسئول مستقیم سلامتی و زندگی این دو زندانی سیاسی است.
بیش از شش ماه از دستگیری امیرحسین محمدی فرد و ساناز الهیاری و ... ماه از دستگیری مجدد اسماعیل بخشی و سپیده قلیان میگذر میگذرد. ماههای که برای این نمایندگان و مدافعین حقوق کارگران، برای خانواده آنان، برای کارگران هفت تپه و طبقه کارگر ایران، ماههای کشمکش و جدال بر سر یک زندگی انسانی، مرفه و آزاد علیه فقر و فلاکت و استبداد، علیه سرکوب و حاکمیتی سیاه، جانی و وحشی بود.
اتهاماتی چون "اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور"، "اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام"، "تشکل گروه به قصد بر هم زدن امنیت ملی" و "ارتباط با گروه‌ها و احزاب معاند"، را زندانیان دیگری چون محمد حبیبی، علی نجاتی و ... را در پرونده های ساختگی خود دارند. اتهاماتی که در انتظار زندانیان دیگری چون مرضیه امیری، ندا ناجی، عاطفه رنگریز، آنیشا اسدللهی و صدهای فعال کارگری، فرهنگی، دانشجویی و ... است.
امنیتی کردن مبارزه برای احقاق حقوق انسانی و آزادی، پرونده سازی و "مستند سازی "علیه زندانیان سیاسی، شکنجه، به بازی گرفتن سلامت و زندگی زندانیان سیاسی، تلاش برای خفه کردن صدای اعتراض خانواده های آنا، و آخرین تلاشهای رژیمی است که در مقابل تعرض طبقه کارگر و جنبش آزادیخواهی و برابری طلبی به بن بست رسیده است.
دفاع از "کمپین حمایت از بازداشت شدگان هفت تپه و زندانیان ترقیخواه"، دفاع و حمایت همه جانبه از مطالبات امیرحسین محمدی فرد و ساناز الهیاری، مبارزه متحدانه برای آزادی فوری و بدون قید و شرط همه بازداشت شدگان هفت تپه، دستگرشدگان روز جهانی کارگر و معلمین مبارز و همه زندانیان سیاسی، این عزیزترین و محبوب ترین فرزندان جامعه و طبقه کارگر، امروز در دستور هر جمع، تشکل و انسان آزادیخواه و اولین قدم در پیشروی مبارزه برای یک زندگی انسانی، آزاد، امن، مرفه و برابر است.

مرگ بر جمهوری اسلامی
زندانی سیاسی آزاد باید گردد

حزب کمونیست کارگری حکمتیست (خط رسمی)
۱۳ تیر ۱۹۹۸ - ۴ ژوئیه ۲۰۱۹


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست