شورای نگهبان الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم (CFT) را رد کرد


• شورای نگهبان لایحه الحاق ایران را به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم را خلاف شرع و قانون اساسی و مبهم دانست و آن را رد کرد ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۱٣ آبان ۱٣۹۷ -  ۴ نوامبر ۲۰۱٨شورای نگهبان لایحه الحاق ایران را به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم (CFT) را خلاف شرع و قانون اساسی و مبهم دانست و آن را رد کرد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، عباسعلی کدخدایی در توییتر خود نوشت: شورای نگهبان لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم (CFT) را در جلسات متعدد خود مورد بررسی قرار داد و واجد ایرادات و ابهاماتی دانست. این نظر شامل موارد خلاف شرع، خلاف قانون اساسی و ابهام، در موعد مقرر برای مجلس شورای اسلامی ارسال شده است.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز یکشنبه ۱۵ مهر ماه با الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) موافقت کردند.
در این رای گیری از مجموع ۲۷۱ نماینده حاضر در جلسه، ۱۴٣ رای موافق، ۱۲۰ نماینده مخالف و پنج نماینده رای ممتنع به الحاق ایران به این کنوانسیون دادند.
این لایحه شامل یک مقدمه، ۲٨ ماده و یک پیوست است و بر اساس آن جمهوری اسلامی ایران الحاق به کنوانسیون بین المللی مقابله با تامین مالی تروریسم را با شروطی پذیرفت. 

گروه ویژه اقدام مالی علیه پولشویی و تامین مالی تروریسم (FATF)، ماه پیش اعلام کرده بود تعلیق اقدامات احتیاطی علیه ایران را تمدید می‌کند و به ایران چهار ماه دیگر برای برآورده کردن انتظارات خود مهلت می‌دهد.