شاگردان برانکو ترسو نبودند!
صعود هلند، درجا زدن فرانسه، ایران- ونزوئلا، اکیب و توپ طلااخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۲۹ آبان ۱٣۹۷ -  ۲۰ نوامبر ۲۰۱٨بخش ورزشی: کمبود ستاره- در این چند سال اخیر فضائی که مسی و رونالدوی پرتغالی به انتخاب بهترینهای جهان و برندگان توپ و کفش طلا داده بودند در تاریخ این گزینش ها کمتر سابقه داشته است. وجود این دو مافوق ستاره موجب شده بود تا نفرات دیگر نیز توانائی هائی را از خود نشان دهند که انتخاب سومی یا چهارمی نیز برای آنان و دنیای فوتبال جذاب باشد.
اندی وست، ازکارشناسان فوتبال بی‌بی‌سی که در مورد مسی کتاب نوشته، می‏گوید: "این نظریه وجود دارد که مسی از سیاره‎ای دیگر آمده. در غیر این صورت چطور می‎تواند چنین کارهایی انجام دهد. جرارد پیکه، مدافع بارسلونا یکی از طرفداران این نظریه است."
گیوم بالاگ، دیگر کارشناس فوتبال بی‌بی‌سی که او هم کتابی در مورد این بازیکن آرژانتینی چاپ کرده، می‎گوید: "در کتابم نوشته‎ام که برای مسی بودن باید ۱۱ ویژگی داشته باشی و به همین دلیل است که همه معتقدند او به سیاره‎ای دیگر تعلق دارد، چون فقط یک موجود فضایی می‎تواند این ویژگی‎ها را داشته باشد."
بالاگ می‎گوید: "مسی الان بازیکنی است که گره مسابقه را باز می‎کند. درکی که او از بازی دارد را خیلی‎ها ندارند. از والورده شنیدم که مسی روی نیمکت در مورد بازی نظر می‏دهد. او در بازی با سویا ۳۰ دقیقه آخر مسابقه به زمین رفت و ورق را کاملا برگرداند. والورده می‌گوید سعی داشت برای مسی توضیح بدهد: می‌دونی لئو، تو باید... تو... خب، هر کاری می‎خواهی بکن. بعد به او نگاهی کرد و پیش خودش گفت: چه چیزی را دارم برای این پسر توضیح می‎دهم."
این که بازیکنی با تیم ملی اش قهرمان یا نایب قهرمان شود و چنین امری از علتهای اصلی گزینش برای رقابت نهائی باشد نمی تواند فاکتور و عامل تعیین کننده ای تلقی گردد! به فاصله چهار ماه بعد از جام جهانی تیمهای فرانسه و کرواسی قهرمان و نایب قهرمان جهان که سه کاندیدای نام برده شده از جانب نشریه اکیب که دو نفر شان عضو تیم ملی فرانسه و یکی دیگر هم کاپیتان تیم ملی کرواسی هست طی شنبه و دیروز دوشنبه نتوانسند در لیگ ملتهای اروپا توفیقی کسب کنند. کرواسی که به دسته پائین سقوط کرد و فرانسه هم درجا زد و به جای خروسها نارنجی پوشان هلند به مرحله بعدی این لیگ صعود کردند. نشریه اکیپ با انتشار ویدیویی، مدعی شد که کیلیان امباپه، رافائل واران و لوکا مودریچ، کاندیداهای نهایی توپ طلا ۲۰۱٨ خواهند بود. مراسم توپ طلا، سوم دسامبر (۱۲ آذر) برگزار خواهد شد و در فضای کمبود ستاره در حد کلاس جهانی برنده نهایی این عنوان، سرانجام مشخص خواهد شد.

هلند توانست صعودی دراماتیک به دور نهایی جام ملت های اروپا داشته باشد.
به گزارش نود، دوشنبه شب دور گروهی رقابت های جام ملت های اروپا با برگزاری ۹ بازی دیگر ادامه پیدا کرد. از سطح اول در گروه اول، تیم های آلمان و هلند به تساوی ۲-۲ رضایت دادند تا هلند با ۷ امتیاز و به دلیل تفاضل گل بهتر نسبت به فرانسه به دور نهایی صعود کند و فرانسه قهرمان جهان نیز سر جایش در جا بزند! آلمان هم با ۲ امتیاز به دسته پایین تر سقوط کرد تا برخی از هواداران تیم ملی فوتبال آلمان در جریان دیدار دیشب مقابل هلند با نشان دادن پلاکاردهایی خواستار اخراج سرمربی تیم ملی کشورشان شوند. در این بازی ابتدا تیم آلمان با گل های تیمو ورنر و لروی سانه در دقایق ۹ و ۲۰ از حریف خودش پیش افتاد اما هلند در دقایق ۸۵ و ۹۱ توسط پرمومس و فن دایک به گل رسید تا صدرنشین گروه شود.
از سطح دوم در گروه اول، تیم جمهوری چک با یک گل از سد اسلواکی گذشت. از این گروه تیم اوکراین صعود کرد و اسلواکی هم سقوط کرد. از سطح دوم در گروه چهارم، تیم های دانمارک و ایرلند به تساوی بدون گل دست یافتند. از این گروه دانمارک صعود کرد و ایرلند به دسته پایین تر سقوط کرد.
از سطح سوم در گروه سوم، بازی تیم های بلغارستان و اسلوونی مساوی شد و تیم نروژ با دو گل مقابل قبرس به پیروزی رسید. از این گروه تیم نروژ صعود کرد و اسلوونی هم سقوط کرد.
از سطح چهارم در گروه اول هم تیم لتونی به تساوی بدون گل مقابل آندورا دست یافت. قزاقستان هم مغلوب گرجستان شد. از این گروه تیم گرجستان صعود کرد. از سطح چهارم در گروه چهارم، تیم مقدونیه مقابل جبل الطارق پیروز شد و لیخشتن اشتاین مقابل ارمنستان متوقف شد. از این گروه هم تیمم مقدونیه صعود کرد.

اسپانیا، پرتغال و مراکش در فکر میزبانی مشترک جام جهانی ۲۰۳۰
سه کشور اسپانیا، پرتغال و مراکش در فکر میزبانی مشترک جام جهانی ۲۰۳۰ هستند.
سه کشور پرتغال، اسپانیا و مراکش که در نزدیکی تنگه جبل الطارق قرار دارند و فاصله چندانی با هم ندارند، در تلاش برای میزبانی مشترک جام جهانی ۲۰۳۰ هستند.
پدرو سانچز نخست وزیر اسپانیا روز دوشنبه در کنفرانس خبری خود از تلاش این کشور برای همکاری با مراکش و پرتغال برای میزبانی مشترک جام جهانی خبر داد. سانچز اکنون در مراکش حضور دارد و از این فرصت برای ملاقات با نخست وزیر و پادشاه مراکش استفاده کرده تا در مورد میزبانی جام جهانی صحبت کند. اسپانیا، مراکش و پرتغال در جام جهانی ۲۰۱۸ در یک گروه با ایران حضور داشتند.
رقابت برای جام جهانی ۲۰۳۰ هنوز به طور رسمی آغاز نشده است ولی چند کشور دیگر نیز اعلام آمادگی کرده اند. انگلیس به همراه کشورهای همسایه خود یعنی ایرلند، اسکاتلند و ولز جزو کشورهای علاقه مند به میزبانی جام جهانی ۲۰۳۰ هستند. سه کشور آرژانتین، اروگوئه و پاراگوئه نیز در تلاش برای میزبانی مشترک این جام جهانی هستند.
اسپانیا میزبانی جام جهانی ۱۹۸۲ را برعهده داشته و در سال ۲۰۱۸ نیز قصد داشت همراه پرتغال میزبان مشترک جام جهانی باشد ولی در رقابت با روسیه شکست خورد. مراکش هم که در میزبانی جام جهانی ۲۰۲۶ ناکام ماند، در تلاش برای میزبانی مشترک در جام ۲۰۳۰ است.

پرسپولیس ۲ - پیکان یک
شاگردان برانکو ترسو نبودند
پرسپولیس با زدن دو گل در نیمه دوم، باخت نیمه نخست مقابل پیکان را جبران کرد و سه امتیاز بازی را گرفت.
به گزارش ایسنا، پرسپولیس و پیکان در دیدار معوقه از هفته نهم لیگ برتر در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که شاگردان برانکو بازی باخته در نیمه نخست را با پیروزی ۲ بر یک عوض کردند و سه امتیاز حساس این بازی را کسب کردند.
با این پیروزی یاران برانکو با ۲۰ امتیاز و دو بازی کمتر به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به تراکتورسازی در رده چهارم قرار گرفتند. پیکان نیز با ۱۶ امتیاز و یک رده سقوط در جایگاه ششم جدول جای گرفت.
شاهین ثاقبی در دقیقه ۴۲ برای پیکان و کمال کامیابی‌نیا در دقیقه ۷۵ و علی علیپور در دقیقه ۷۹ برای پرسپولیس گل زدند.
ترکیب پرسپولیس: بوژیدار رادوشوویچ، سید جلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، سیامک نعمتی، شایان مصلح، محسن ربیع‌خواه، کمال کامیابی‌نیا، امید عالیشاه، آدام همتی (سیعد حسین پور ۶۰)، علی علیپور و گادوین منشا.
ترکیب پیکان: وحید شیخ ویسی، حجت حق وردی، سجاد مشکل پور، علی حمودی، آرمان قاسمی، مگنو باتیستا، امیرحسین کریمی، مهدی مومنی، شاهین ثاقبی، فراز امامعلی و محمد قاضی

بازی دوستانه تیم‌های ملی فوتبال ایران و ونزوئلا به‌طور مستقیم برای مردم کشور قطر پخش می‌شود.
به نقل از روزنامه العرب قطر، شبکه ورزشی الکاس قطر از ساعت ۱٨ امروز (سه‌شنبه) به‌وقت دوحه ویژه‌برنامه بازی دوستانه تیم‌های ملی ایران و ونزوئلا را با اجرای ابراهیم الکواری آغاز می‌کند. این بازی از ساعت ۱٨:٣۰ دقیقه (۱۹ به‌وقت تهران) در ورزشگاه حمد بن خلیفه باشگاه الاهلی دوحه آغاز می‌شود.
همچنین یونس علی و رضوان الشیخ به‌عنوان مفسر میهمان شبکه الکاس قطر هستند تا بازی دوستانه ایران و ونزوئلا را تحلیل کنند. گزارشگر این بازی نیز سمیر الیعقوب است. شبکه الکاس پس از پایان بازی ایران و ونزوئلا دیدار دوستانه تیم‌های ملی فوتبال تونس و مراکش را نیز پخش خواهد کرد.
روزنامه الشرق قطر نیز در تحلیل بازی امروز تیم‌های ملی ایران و ونزوئلا نوشت: ایران در بازی قبلی خود با نتیجه یک بر صفر از سد ترینیدادوتوباگو گذشت و ونزوئلا به تساوی یک ــ یک برابر ژاپن دست یافت. انتظار می‌رود بازی امروز این ۲ تیم در شهر دوحه بسیار قدرتی باشد زیرا هر کدام از آنها به‌دنبال تجهیز خود و رسیدن به بهترین شرایط هستند.