هرچه زدند به در بسته خورد!
استقلال ۵ - سپیدرود صفر؛ تساوی پدیده و ماشین سازیاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۱۶ آذر ۱٣۹۷ -  ۷ دسامبر ۲۰۱٨استقلال در دیداری پر گل سپیدرود را با ۵ گل در هم کوبید.
به گزارش ایسنا، دو تیم سپیدرود رشت و استقلال تهران امروز (جمعه) در چارچوب هفته پانزدهم لیگ برتر در ورزشگاه سردار جنگل رشت به مصاف هم رفتند که این دیدار با گل‌های فرشید باقری در دقایق ۱۱ و ۳۲، جابر انصاری در دقیقه ۵۶، میثم تهی‌دست، مدافع سپیدرود در دقیقه ۵۷ و رضا آذری در دقیقه ۷۴ با نتیجه ۵ بر صفر به سود استقلال به پایان رسید.
نیمه نخست
این دیدار با نمایش هجومی استقلال آغاز شد و آبی‌پوشان تهرانی از همان ابتدا فشار زیادی روی دروازه سپیدرود وارد کردند. شاگردان شفر در پنج دقیقه ابتدایی حتی فرصت این را داشتند تا با ضربه سر روزبه چشمی به گل برسند که این اتفاق نیفتاد. در ادامه بازی کمی به تعادل کشیده شد اما باز هم استقلال بود که توپ و میدان را در اختیار داشت.
بازی مالکانه استقلال در نهایت جواب داد و در دقیقه ۱۱ توپ ارسالی میلاد زکی‌پور از جناح چپ پس از برخوردی که به مدافع سپیدرود داشت، مقابل فرشید باقری افتاد تا او با ضربه‌ای دقیق و محکم، دروازه شاگردان علی کریمی را از پشت محوطه جریمه باز کرد تا بازی یک بر صفر به سود استقلال شود.
پس از این که شاگردان وینفرد شفر به گل نخست رسیدند، سپیدرودی‌ها به خودشان آمدند و سعی کردند که بتوانند بازی را در نیمه اول به تساوی بکشانند. شاگردان علی کریمی در دقایقی که توپ و میدان را در اختیار داشتند، چند حمله نصفه و نیمه داشتند ولی هیچکدام روی دروازه استقلال خطرآفرین نشد. البته در دقیقه ۲۶ روی یک ضربه کرنر، بازیکنان سپیدرود اعتقاد داشتند که فرشید باقری مرتکب خطای هند شده است اما داور اعتقادی به هند نداشت. پس از این صحنه دوباره توپ و میدان در اختیار استقلال قرار گرفت.
در حالی که بازیکنان سپیدرود در باز کردن دروازه استقلال ناکام بودند، استقلالی‌ها قدر موقعیت‌هایشان را می‌دانستند و توانستند در دقیقه ۳۲ دوباره به وسیله فرشید باقری به گل برسند. در این صحنه باز هم میلاد زکی‌پور آغاز کننده بود و از جناح چپ پاس خوبی به روح‌الله باقری داد ولی مهاجم استقلال نتوانست توپ را کنترل کند که در ادامه فرشید باقری از پشت سر از راه رسید و توانست با ضربه‌ای زمینی و محکم، ‌ دروازه کوروش ملکی را برای دومین بار باز کند.
پس از این گل دو تیم چند موقعیت ایجاد کردند اما به گل نرسیدند که یکی از آن‌ها ضربه محمد غلامی در دقیقه ۳۵ به سمت دروازه استقلال بود که حسین حسینی به خوبی واکنش نشان داد و توانست مانع از باز شدن دروازه تیمش بشود.
در ادامه باز هم بازی در اختیار شاگردان شفر بود اما اتفاق خاصی روی دروازه‌های دو تیم نیفتاد تا نیمه نخست دیدار سپیدرود و استقلال با دو گل به سود آبی‌پوشان پایتخت به پایان برسد.
نیمه دوم
شاگردان شفر همانند نیمه نخست، بازی را تهاجمی آغاز کردند و در حالی که دو دقیقه از آغاز نیمه دوم گذشته بود می‌توانستند به گل سوم برسند اما ایمان صادقی که در نیمه دوم به جای کوروش ملکی مصدوم، دروازه‌بان سپیدرود بود، ضربه روح‌الله باقری را به خوبی مهار کرد و مانع از سخت‌تر شدن کار تیمش شد.
بازی تهاجمی آبی‌پوشان ادامه پیدا کرد و آن‌ها پس از ایجاد چند موقعیت‌های نصفه و نیمه در دو دقیقه، دو گل به ثمر رساندند تا بازی ۴ بر صفر بشود. استقلال ابتدا در دقیقه ۵۷ روی فرار همام طارق از جناح چپ و در ادامه پاس عالی او به دهانه دروازه سپیدرود توسط جابر انصاری به گل سوم رسید. یک دقیقه بعد هم روی نفوذ فرشید باقری از جناح راست گل چهارم استقلال به ثمر رسید. در این صحنه فرشید باقری از جناح راست پاسی برای روح‌الله باقری فرستاد ولی مدافع سپیدرود، تهی‌دست زودتر دست به کار شد و دروازه تیم خودش را به اشتباه باز کرد.
با این که استقلال چهار گل به ثمر رسانده بود اما عطش آبی‌پوشان برای زدن گل‌های بیشتر فروکش نکرد و چند موقعیت خوب دیگر ایجاد کردند که توسط مهاجمان استقلال از دست رفت تا این که در دقیقه ۷۴ وریا غفوری از جناح راست نفوذ کرد و با پاس خوبی که به رضا آذری داد او را مقابل دروازه خالی قرار داد تا هافبک جوان استقلال به راحتی گل پنجم را به ثمر برساند.
پس از گل پنجم استقلال، شاگردان علی کریمی سعی کردند تا حداقل فاصله را کم کنند اما با واکنش‌های عالی حسین حسینی، سپیدرود در به ثمر رساندن گل ناکام ماند. در ۱۰ دقیقه پایانی بازی، سپیدرودی‌ها دیگر توان حمله نداشتند و استقلالی‌ها هم میلی برای به ثمر رساندن گل‌های بیشتر نداشتند تا این دیدار در نهایت با همان نتیجه ۵ بر صفر به پایان رسید.
ترکیب استقلال: حسین حسینی، وریا غفوری، محمد دانشگر، میلاد زکی‌پور، روزبه چشمی، علی کریمی، فرشید باقری (رضا آذری ۶۳)، فرشید اسماعیلی، همام طارق، جابر انصاری (اللهیار صیادمنش ۷۵) و روح‌الله باقری (مرتضی تبریزی ۶۴).
ترکیب سپیدرود: کوروش ملکی (ایمان صادقی ۴۵)، میلاد قربان‌زاده، میثم تهیدست، علیرضا نورمحمدی، امین جوادی‌مقدم، محمدرضا مهدوی، علیرضا عزتی، حسین ابراهیمی، پویا نزهتی، یعقوب کریمی (حسین شنایی ۴۵) و محمد غلامی.

پدیده ۲ – ماشین‌سازی ۲
شاگردان یحیی هرچه زدند به در بسته خوردند
پدیده و ماشین سازی به تساوی ۲ بر ۲ رضایت دادند.
پدیده و ماشین در چارچوب هفته پانزدهم لیگ برتر در ورزشگاه امام رضا (ع) به مصاف هم رفتند. این دیدار در نهایت با تساوی ۲ بر ۲ به اتمام رسید.
در این دیدار زیبا و مهیج، دو تیم از همان ابتدا بازی پایاپایی به نمایش گذاشتند که اولین گل سهم پدیده بود که در دقیقه ۳ به ثمر رساند. در این صحنه امین قاسمی‌نژاد روی پاس مسعود ریگی شوت سرکشی به سمت دروازه ماشین سازی زد که فرناندو دخسوس نتوانست کاری از پیش ببرد تا شاگردان گل‌محمدی پیش بیافتند.
پس از آن ماشین سازی تلاش زیادی برای به تساوی کشاندن بازی کرد که در نهایت پیمان بابایی روی یک ضربه کرنر در دقیقه ۳۳ گل تساوی را به ثمر رساند. با این حال پدیده عقب ننشست و توانست در دقیقه ۳۹ روی ارسال محمد قاسمی نژاد و ضربه سر دقیق حسین مهربان گل دوم پدیده به ثمر رسید تا شاگردان یحیی گل‌محمدی با پیروزی به رختکن بروند.
در نیمه دوم ماشین سازی برای زدن گل تساوی تلاش زیادی کرد تا این که در دقیقه ۵۲ گل تساوی شاگردان رضا مهاجری به ثمر رسید. در صحنه گل، بازیکنان ماشین سازی ابتدا ضربه کرنر زدند که دروازه‌بان پدیده توپ را دفع کرد اما این توپ دفع شده به فرید بهزاد کریمی رسید و بهزاد کریمی تصمیم گرفت سرضرب، شوتش را بزند اما توپ روی پایش جفت و جور نشد و ارتفاع گرفت با این حال از روی خوش شانسی او، ضربه‌اش دقیق به جایی رفت که حسین کنعانی‌زادگان جلوی دروازه پدیده جایگیری کرده بود تا او دروازه پدیده را باز کند. البته در این صحنه ضربه سر کنعانی‌زادگان در شرایطی وارد دروازه شد که مدافعان پدیده اعتقاد داشتند از خط نگذشته است اما داور چنین نظری نداشت. در صحنه آهسته هم مشخص شد که توپ از خط دروازه عبور کرده است.
پس از به تساوی کشیده شدن بازی، شاگردان گل‌محمدی فشار زیادی روی دروازه ماشین سازی آوردند و حتی در دقایقی از بازی انتحاری بازی کردند اما در رسیدن به گل ناکام بودند تا بازی با تساوی ۲ بر ۲ به پایان برسد.
با این نتیجه پدیده ۳۰ امتیازی و صدرنشین رقابت‌های لیگ برتر شد و ماشین‌سازی هم با ۱۴ امتیاز در رده یازدهم جای گرفت.

سایپا ۳- صنعت نفت آبادان ۱
صعود شاگردان دایی به نیمه‌نهایی جام حذفی
تیم فوتبال سایپا با برتری مقابل صنعت نفت آبادان به جمع چهار تیم برتر جام حذفی راه یافت.
تیم‌های فوتبال صنعت نفت آبادان و سایپا در مرحله یک‌چهارم نهایی جام حذفی با قضاوت محمدرضا اکبریان در ورزشگاه تختی آبادان به مصاف هم رفتند و در پایان علی دایی با برتری سه بر یک، راهی نیمه نهایی شدند.
جاسم کرار ابتدا در دقیقه ۷۶ بعد از اینکه توپ دو بار از دروازه سایپا برگشت داده شد، گل صنعت نفت را به ثمر رساند. در ادامه مهدی ترابی در دقیقه ۸۴ از روی ضربه ایستگاهی به زیبایی گل تساوی سایپا را به ثمر رساند تا این بازی در وقت‌های معمول ۹۰ دقیقه با تساوی یک بر یک به پایان برسد.
سایپا با شروع وقت‌های اضافه بازهم توسط ترابی به گل رسید و این بازیکن در دقیقه هفتم از وقت‌های اضافه با ضربه‌ای فنی و زیبا از پشت محوطه جریمه، سایپا را پیش انداخت اما این پایان کار نبود و گل سوم سایپا در دقیقه ۱۰۴ توسط آرش رضاوند از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید.