تجمعات اعتراضی معلمان و فرهنگیان کرمانشاه و اردبیلاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۲۰ دی ۱٣۹۷ -  ۱۰ ژانويه ۲۰۱۹امروز پنج‌شنبه ۲۰ دی ماه ۱۳۹۷، جمعی از معلمان و فرهنگیان کرمانشاه در اعتراض به عدم پرداخت دو ماه حقوق و بی توجهی مسئولان به مطالبات خود در مقابل اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه دست به تجمع اعتراضی زدند.

در جریان این تجمع معترضان شعارهایی همچون: «معلم زندانی آزاد باید گردد»، «دولت خیانت می‌کند، مجلس حمایت می‌کند»، «وزیر بی‌کفایت، استعفا استعفا»، «یه اختلاس کم بشه، مشکل ما حل می‌شه» سر دادند.

این معلمان که با در دست داشتن پلاکاردهایی خواسته‌های خود را مطرح نموده‌اند، خواهان عقد بیمه تکمیلی کارآمد، اجرای همسان‌سازی مستمری‌ها و افزایش سطح معیشت بودند.

حاضران در تجمع می‌گفتند: “بودجه ۹۸ بدون توجه به مطالبات مزدبگیران تنظیم شده و نیازمند بازبینی اساسی است”.

آنها بودجه همسان‌سازی را ناکافی می‌دانند و می‌گویند بایستی این بودجه ترمیم شود.

همچنین امروز پنج‌شنبه ۲۰ دی ماه ۱۳۹۷ جمعی از معلمان و فرهنگیان اردبیل در اعتراض به عدم پرداخت دو ماه حقوق و بی توجهی مسئولان به مطالبات خود در مقابل اداره آموزش و پرورش این شهر دست به تجمع اعتراضی زدند.

در جریان این تجمع معترضان شعارنوشته هایی همچون: «دریافت به موقع پاداش حق مسلم ماست»، «آموزش رایگان برای همه دانش آموزان»، «یکسان سازی حقوق بازنشستگان و شاغلین» و «افزایش حقوق معلم به بالای خط فقر»در دست داشتند.