اتحادیه جهانی بازیکنان ایران را تهدید کرد؛ سیتیزن ها به فینال رفتند

نازک بین: برای کمتر کردن ریسک مصدومیت آن هم در شرایط  کرونائی یوفا به تیم‌های حاضر در جام ملت‌های اروپا اجازه داد تا بازیکنان بیشتری را به این رقابت دعوت کنند.طبق اعلام رسمی یوفا، لیست تیم‌های ملی از ۲۳ به ۲۶ نفر افزایش یافت. البته تعداد تعویضی‌ها همان ۱۲ نفر خواهد بود و تعداد نیمکت افزایش نخواهد یافت.یوفا این قانون را هم گذاشته که اگر یک بازیکن پیش از آغاز رقابت‌های جام ملت‌ها مصدوم شد، سرمربیان تیم‌های ملی می‌توانند لیست خود را که از تاریخ اول ژوئن (۱۱ خرداد) به یوفا می‌فرستند را تغییر دهند. همچنین اگر پس از اعلام لیست یک بازیکن کرونایی شود یا در معرض کرونا قرار گیرد، می‌توان آن را پیش از شروع مسابقات تغییر داد و بازیکنی دیگر را جایگزین او کرد.این مسابقات از تاریخ ۱۱ ژوئن (۲۱ خرداد) آغاز خواهد شد و تا ۲۰ تیر ادامه خواهد داشت. دیدار فینال لیگ اروپا در تاریخ ۲۶ ماه می (۵ خرداد) در ورزشگاه گدانسک لهستان برگزار خواهد شد.در دور رفت نیمه نهایی این رقابت، منچستریونایتد با برتری ۶ بر ۲ مقابل رم فینالیست احتمالی خواهد بود و از طرف باید دید از بین آرسنال و ویارئال چه تیمی به دور پایانی صعود خواهد کرد. دیدار رفت آرسنال و ویارئال در اسپانیا با برتری ۲ بر یک زردپوشان به پایان رسید. سایت یوفا اعلام کرد که فینال این رقابت با ححضور تماشاگران برگزار خواهد شد و طرفداران می‌توانند تا روز جمعه خریدهای خود را انجام دهند.

تهدید ایران توسط اتحادیه جهانی بازیکنان

اتحادیه جهانی بازیکنان فوتبال، فدراسیون ایران را تهدید کرد که در صورت عدم رسیدگی به مشکل بازیکن سابق تیم تراکتور، کار را به فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا می‌کشاند. به نقل از مهر،مشکل ممنوع الخروجی «عکاشه حمزاوی» بازیکن الجزایری و سابق تیم تراکتور از ایران هنوز پابرجاست. عکاشه بعد از چند ماه چالش با باشگاه تراکتور، سرانجام قراردادش را با توافق دو طرفه فسخ کرد اما به دلیل عدم پرداخت مالیات ۱۵ هزار دلاری، ممنوع الخروج شد. این مشکل چند هفته است که ادامه دارد و هنوز باشگاه تراکتور برای حل آن اقدامی انجام نداده است.عکاشه اعلام کرده بود حتی خودش حاضر بوده این مالیات را بدهد و بتواند ایران را ترک کند اما با درخواستش مخالفت شده است چرا که در قرارداد با تراکتور قید شده مالیات بر عهده باشگاه است.برای حل مشکل عکاشه، حتی سفارت الجزایر در ایران هم دست به کار شد و تماس‌هایی با مسئولان باشگاه تراکتور برقرار کرد ولی تراکتور به پادرمیانی این سفارت بی اعتنایی کرده است.

علاوه بر این، اتحادیه جهانی بازیکنان فوتبال حدود دو هفته پیش با انتشار پیامی ضمن انعکاس مشکل عکاشه در ایران، تاکید کرد در نامه‌ای به باشگاه تراکتور خواهان حل مشکل ممنوع الخروجی بازیکن الجزایر شده اما باشگاه پاسخی به این نامه نداده بود. اتحادیه جهانی در همین پیام اعلام کرد در نامه نگاری با فدراسیون فوتبال ایران موضوع را پیگیری می‌کند.خبرنگار مهر،برای پیگیری این موضوع و بررسی میزان تلاش فدراسیون فوتبال برای حل مسئله، ایمیلی را برای اتحادیه جهانی بازیکنان ارسال کرد.این اتحادیه در پاسخ، تهدید کرد که با بی توجهی فدراسیون ایران نسبت به حل مشکل عکاشه حمزاوی، کار به فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا می‌کشد.اتحادیه جهانی بازیکنان در ایمیل خود نوشته است: «ما با فدراسیون فوتبال ایران تماس گرفتیم اما در این مرحله پاسخی دریافت نکردیم. اگر فدراسیون ایران در روزهای آینده بازخوردی به ما ندهد، این موضوع را به شدت با فیفا و AFC مطرح می‌کنیم.»

لیگ قهرمانان بوی نفت میدهد

امروزه عرصه فوتبال جولانگاه غول های نفتی است؛ سه باشگاه از چهار باشگاه حاضر در نیمه نهایی امسال توسط سرمایه داران و شرکت های نفتی اداره می شوند. آمار و برآوردها نشان می دهد که این سه باشگاه در مجموع بیش از «پنج میلیارد یورو» هزینه کرده اند!

طرفداری-کوروش مظاهری-ورزش فوتبال و سرمایه گذاری در آن از دیرباز یکی از علائق محبوب میلیاردرها، ثروتمندان و سرمایه‌گذاران بزرگ بوده است. به طور کلی ورزش و به خصوص رشته فوتبال امکان دستیابی به بازارهای جهانی منحصر به فردی را فراهم می‌کند که با پرستیژ قهرمانی باشگاه‌های موفق پیوند می‌خورد.رومن آبراموویچ، شیخ منصور بن زاید آل نهیان، خلدون المبارک و ناصر الخلیفی نام هایی آشنا در این عرصه هستند. ورود این پول‌های بادآورده باعث شده تا باشگاه‌های دارای دلارهای نفتی بتوانند بهترین بازیکنان دنیا را به خدمت بگیرند و رقابت در لیگ‌های فوتبال را یک طرفه کنند. پس از آغاز هزاره سوم، شاهد ورود دلارهای نفتی به ورزش و باشگاه‌های ورزشی سراسر دنیا بوده‌ایم. اما میزان این دلارهای نفتی چقدر بوده و کدام باشگاه‌ها در کانون توجه سرمایه‌گذاران نفتی قرار گرفته‌اند؟ قدرت باشگاه هایی همانند چلسی، منچستر سیتی و پاری سن ژرمن به وضوح نشان می دهد که امروزه عرصه فوتبال جولانگاه غول های نفتی است؛ سه باشگاه از چهار باشگاه حاضر در نیمه نهایی امسال توسط سرمایه داران و شرکت های نفتی اداره می شوند. آمار و برآوردها نشان می دهد که این سه باشگاه در مجموع بیش از «پنج میلیارد یورو» هزینه کرده اند!

 مطابق این آمارها رومن آبراموویچ ۲.۲ میلیارد یورو، شیخ منصور بن زاید آل نهیان و خلدون المبارک ۲.۰۱۶ میلیارد یورو  و ناصر الخلیفی و همکارانش ۱.۳۱۵ میلیارد یورو برای تیم‌هایشان هزینه کرده‌اند.باشگاه ها با مالکان نفتی در لیگ قهرمانان اروپای ۲۰۲۱ بسیار موفق عمل کردند و تمام رقیبان را پشت سر گذاشتند؛ شاید زمان آن فرا رسیده که در فوتبال پول عامل اصلی تضمین موفقیت تیم‌ها باشد! تیم‌های پولدار قله‌های موفقیت را فتح کنند و تیم‌های کم درآمد پیشرفت خاصی نداشته باشند.افزایش سرمایه‌گذاری شرکت‌های نفتی در فوتبال مخالفانی نیز دارد. تیم فوتبال شالکه که از حمایت مالی گازپروم برخوردار است، پس از اوج گرفتن اختلافات این شرکت روسی و اتحادیه اروپا و حضور نظامی روس‌ها در جنگ سوریه و اختلافات مرزی اوکراین در شرایط دشواری قرار دارد که موجب سقوط این باشگاه به بوندس لیگا ۲ شده است. به همین ترتیب، باشگاه‌هایی که دارای مالکان و یا حامیان مالی وابسته به دولت‌های خاورمیانه هستند، با فشارهایی روبرو شده‌اند. سازمان عفو بین الملل بارها از تبعیض نژادی دولت امارات و بدرفتاری دولت قطر با کارگران مهاجر انتقاد کرده است. 
از سوی دیگر، ورود این پول‌های بادآورده باعث شده تا باشگاه‌های دارای دلارهای نفتی بتوانند بهترین بازیکنان دنیا را به خدمت بگیرند و رقابت در لیگ‌های فوتبال را یک طرفه کنند. یوفا در سال‌های اخیر، مقررات بازی جوانمردانه مالی را معرفی کرده، اما تاکنون نتوانسته از ورود بدون حساب و کتاب دلارهای نفتی و سایر پول‌های کثیف جلوگیری کند. باشگاه‌های فوتبال باسابقه و شناسنامه دار در شرایط کنونی به زمین بازی میلیاردرهای تبدیل شده‌اند که به انزوای بخشی از تماشاگران دامن زده‌اند. در سال‌های اخیر پویش‌هایی با عنوان مخالفت با فوتبال مدرن ایجاد شده تا روح رقابت سالم به میادین فوتبال بازگردد.صنعت نفت برای حفظ موقعیت خود نیازمند ورود به شبکه‌های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی است، اما ورود این پول‌ها به ورزش می‌تواند پوست موزی در زیر پاهای مدیران باشگاه‌ها باشد. البته سرمایه دارانی همانند آبراموویچ بی پروا می تازند؛ رومن بارها اعلام کرده که:

“می‌خواهم چلسی را به بهشت آرزوها و رؤیاها تبدیل کنم. چلسی را به باشگاهی تبدیل می‌کنم که هر بازیکنی آرزوی حضور در این باشگاه را داشته باشد. بهترین‌ها در استمفوردبریج بازی خواهند کرد. ما به‌دنبال تسلط بر لیگ برتر و لیگ قهرمانان اروپا هستیم.“اما شاید بزرگترین درس تاریخ این باشد که هیچکس از تاریخ درس نمی گیرد.

سند ساختمان فدراسیون فوتبال و سه دانگ ساختمان پرسپولیس به نام شستا ثبت شد!

مدیر امور حقوقی و قراردادهای شستا از صدور سند ساختمان‌های فدراسیون فوتبال به نام این هلدینگ اقتصادی خبر داد! به گزارش ایسنا، شرکت شرمایه گذاری تامین اجتماعی در ازای بدهی فدراسیون فوتبال به این شرکت، اقدام به توقیف ساختمان‌های این فدراسیون و صدور سند به نام شستا کرد. طبق آخرین اطلاعات، سند ساختمان فدراسیون فوتبال و همینطور سه دانگ ساختمان باشگاه پرسپولیس که در مالکیت فدراسیون قرار داشت، با حکم دادگاه، به نام شستا صادر شده است. مهدی اسماعیلی مدیر امور حقوقی و قراردادهای شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی (شستا) درباره دریافت مبلغ پرداخت شده به فدراسیون فوتبال توضیحاتی را به شستارسانه ارائه کرد.متن کامل توضیحات وی که در شستارسانه منتشر شده، به شرح زیر است:

* شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی دی ماه ۱۳۹۸ با استناد به مصوبه ستاد مقابله با تحریم و مصوبه هیئت امنای محترم سازمان تأمین اجتماعی و به منظور کمک به فدراسیون فوتبال در شرایط تحریم‌های ظالمانه و در راستای منافع ملی کشور نسبت به پرداخت دو میلیون یورو به فدراسیون فوتبال به‌عنوان قرض، اقدام کرد.

* براساس این گزارش، شستا به منظور بازگشت مبلغ پرداخت شده، علاوه بر تعهد فدراسیون فوتبال که در متن مصوبه ستاد مقابله با تحریم‌ها نیز به آن تصریح شده است و تعهد ریاست محترم وقت فدراسیون در مکاتبات متعدد، برای استرداد مبلغ ارزی دریافتی به نرخ روز تسویه، یک فقره چک به مبلغ دو میلیون یورو از حساب ارزی فدراسیون فوتبال به سررسید ۳۱ فروردین ۱۳۹۹ نیز دریافت کرد.

* از همان زمان و با توجه به اینکه شستا وارد بورس شده بود و پیگیری منافع چند میلیون سهام‌داران خرد هم جزو اولویت‌های اقدامات مدیریت شستا قرار گرفت، مسیر مذاکره و تعامل برای دریافت مبلغ، موازی با اقدامات حقوقی پیش رفت و شستا به منظور صیانت از حقوق چند میلیون سهام‌دار به‌عنوان ذینفعان، نسبت به طرح دعوا مطالبه مبلغ دو میلیون یورو در مراجع قضایی اقدام کرد.

* پس از طی مراحل دادرسی با حضور وکلای فدراسیون فوتبال، حکم محکومیت فدراسیون به پرداخت مبلغ دو میلیون یورو به انضمام خسارت تأخیر تأدیه و خسارات دادرسی صادر و پس از مضی مواعد قانونی قطعیت یافت.

* در همین راستا، متعاقباً اجراییه صادر و پس از طی شدن تشریفات قانونی اجرای احکام مدنی اموال توقیف شده کارشناسی، مراتب ابلاغ و اعتراض قانونی و آگهی مزایده ساختمان‌های فدراسیون فوتبال صادر شد و پس از گذشت مواعید قانونی ساختمان‌های در قبال مبلغ روز تسویه، به نام شستا منتقل و سند تک برگ آنها به نام شستا صادر و تحویل شد.

* شایان ذکر است همانطور که قبلاً مدیرعامل شستا بیان کرده بود، شستا با مجموع اقدامات قضایی و قانونی صورت گرفته مبلغ پرداخت شده را به نرخ روز به انضمام خسارات وارده از فدراسیون فوتبال وصول کرده است.

زیدان: در فوتبال معجزه ای وجود ندارد

زین الدین زیدان، سرمربی فرانسوی رئال مادرید در کنفرانس خبری قبل از این دیدار حاضر شده و در مورد شرایط سرخیو راموس و ادن هازارد، دو ستاره تازه بهبود یافته تیمش صحبت کرد.دیدار با چلسی در لندن: “ما برای این مسابقه آماده هستیم. با تمام توان در میدان حاضر می شویم تا به فینال برسیم و هیچ چیزی مهم تر از این نیست. ما باید بازی خودمان را ارائه داده و مهم از هر چیز ۹۰ دقیقه یا حتی بیشتر سرحال و آماده هستیم. قرار نیست شما هر روز در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان بازی کنید. رسیدن به این مرحله معجزه نبوده و اتفاقا کاملا برعکس ما به دلیل عملکرد خودمان به اینجا رسیده ایم. از نظر من در فوتبال هیچ معجزه ای وجود ندارد.”عملکرد این فصل رئال مادرید: “ما برای رسیدن به اینجا مشکلات زیادی را متحمل شده ایم و باید به احترام بازیکنان کلاه از سر برداریم. برای من آنها بهترین بازیکنان هستند و همیشه خود را نشان داده اند. ما همان جایی هستیم که می خواهیم و شایسته رسیدن به این مرحله بوده ایم، هر وقت نیز شرایط دشوار شده بازیکنان رئال مادرید به بهترین شکل واکنش نشان داده اند.ما همه بازی های چلسی را دیده ایم اما این کار نیز فایده ای ندارد، زیرا فردا مسابقه دیگری در راه است. قرعه کشی در این شرایط اهمیتی، ندارد. در نیمه نهایی لیگ قهرمانان باید در زمین شرایط دشواری را تحمل کنید و مطمئن هستم فردا نیز همین اتفاق خواهد افتاد. در نیمه دوم بازی رفت ما با یک بازیکن دیگر در میانه میدان شرایط را تغییر دادیم و مهم این است که هنگام مالکیت توپ بدانیم می خواهیم چه کاری انجام دهیم.”شرایط بازیکنان رئال مادرید: “امشب  خواهیم دید که چه اتفاقی رخ می دهد. در حال حاضر سرخیو راموس در کنار ما است و این بدان معناست که شرایط او خوب بوده و این مهمترین موضوع است. من نمی خواهم ریسک بکنم، سرخیو راموس با ماست و این بدان معنی است که او قادر به بازی کردن خواهد بود.ادن هازارد در شرایط خوبی قرار دارد و من فکر می کنم او آماده است. ما به هازارد احتیاج داریم و او نیز قطعا به تیم کمک خواهد کرد. هر بازیکنی که با ما به لندن سفر کرده آماده بازی کردن در مسابقه فردا شب است.”

 منچستر سیتی ،پاریس سن ژرمن را پر پر کرد و به فینال رفت

شیخ منصور بن زاید آل نهیان، مالک اماراتی باشگاه منچسترسیتی سرمست از راهیابی تیم فوتبال باشگاه اش، ضیافتی را برپا خواهد کرد که خشم ناصر الخلیفی قطری مالک باشگاه پاری سن ژرمن را مضاف کند. بازی دیشب را برای ماندن یا رفتن نیمار و امپاپه در تیم پاریسی اهمیت زیادی داشت. اما حالا بقول  هواداران فوتبال با باخت بد دیشب تیم پاریسی، نیمار پر، و امپاپه پر! منچستر در ۱۵ دقیقه آخر می توانست تعداد گلهای اش را به چهار هم برساند! بعد از گل دوم سیتیزنها، بازیکنان تیم پاریسی به خشونت روی آوردند که در یکی از صحنه ها داور هلندی با کارت قرمز مستقیم، دی ماریا بازیکن آرژانتینی پاریس سن ژرمن را اخراج کرد. امپاپه از روی نیمکت شکست یاران خود را تماشا میکرد.

شرح بازی: سه‌شنبه شب از دور برگشت مرحله نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا، منچسترسیتی در ورزشگاه «اتحاد» میزبان پاری‌سن‌ژرمن بود و با ارائه نمایشی حساب شده و تحسین برانگیز به پیروزی دو بر صفر دست یافت. بازی رفت در پاریس با برتری دو بر یک سیتی به اتمام رسیده بود و با این اوصاف تیم تحت هدایت «پپ گواردیولا» در مجموع با پیروزی چهار بر یک، راهی فینال شد. بارش برف موجب سفیدپوش شدن زمین شده بود و همین امر بر عملکرد تیم‌ها تاثیر گذاشت. دیدار در حالی آغاز به کار کرد که «امباپه» ستاره پاریسی‌ها که به تازگی از مصدومیت رهایی پیدا کرده است، نیمکت‌نشین بود. بازی با حملات میهمان آغاز شد و در دقیقه هفتم داور هلندی با تصمیمی عجیب اعتقاد داشت توپ به دست «زینچنکو» مدافع سیتی برخورد کرده و نقطه پنالتی را نشان داد، اما با استفاده از سیستم کمک داور ویدئویی، پنالتی پس گرفته شد. سیتی خیلی زود به هدفش رسید و در دقیقه ۱۰ حرکت عالی او و پاس به «دی‌بروین» موجب شد تا توپ در یک رفت و برگشت به «ریاض محرز» رسیده و این بازیکن الجزایری گل نخست بازی را برای میزبان به ارمغان آورد.در دقیقه ۱۶ ضربه سر «مارکینیوش» مدافع پیش‌تاخته پاری‌سن‌ژرمن با بدشانسی به تیرک دروازه سیتی برخورد کرد.در ادامه برای دقایقی، بازیکنان در میانه میدان خطاهای متعددی انجام دادند و این امر موجب ایجاد چند درگیری شد.هرچند نماینده فرانسه درپی جبران مافات بود اما برنامه‌ای برای رسیدن به این مهم نداشت تا نیمه نخست با همین یک گل همراه شود.در نیمه دوم هم حملات پاریسی‌ها سودی نداشت و در طرف مقابل منچسترسیتی، بازی بسیار هوشمندانه‌ای ارائه کرد.در دقیقه ۶۲ و در ضد حمله‌ای برق آسا، «فیل فودن» با پاسی عالی توپ را به «ریاض محرز» رساند تا این بازیکن گل دوم خود و تیمش را ثبت کرده و سند صعود سیتی به فینال را امضا کند.در دقیقه ۶۸ «آنخل دی‌ماریا» وینگر آرژانتینی تیم پاری‌سن‌ژرمن پس از درگیری با «فرناندینو» با کارت قرمز داور از زمین اخراج شد تا کار تیمش تمام شود.در این بازی پاری‌سن‌ژرمن با تفکرات «پوچتینو»، طراحی حملات خود را به «نیمار» سپرده بود اما این بازیکن مطرح برزیلی با حرکات انفرادی بیش از از اندازه، عملکرد خوبی نداشت و حملات تیمش را خراب کرد.

چلسی-رئال مادرید

امشب نیز،در دیگر دیدار دور برگشت نیمه‌نهایی، چلسی انگلیس در ورزشگاه «استمفورد بریج» شهر لندن پذیرای رئال‌مادرید اسپانیا است. بازی رفت با تساوی یک بر یک به اتمام رسید.خبرهای بیشتر را در تلگرام اخبار روز بخوانید

https://akhbar-rooz.com/?p=112361 لينک کوتاه

0 0 رای ها
امتياز بدهيد!
نظری بنويسيد
Notify of
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

خبر اول سايت

آخرين مطالب سايت

مطالب پربيننده روز

آرشيو اسناد اپوزيسيون ايران

تبليغات خود را می توانيد اينجا نشان دهيد
تبليغات خود را می توانيد اينجا نشان دهيد
0
اگر در مورد اين مقاله نظری داريد، لطفا کامنت بگذاريدx
()
x

آگهی در ستون نبليغات

آگهی های دو ستونه: یک هفته ۱۰۰ یورو، یک ماه ۲۰۰ یورو آگهی های بیش از ۳ ماه از تخفیف برخوردار خواهند بود

حساب بانکی اخبار روز

حساب بانکی اخبار روز: int. Bank Account Number IBAN: DE36 3705 0198 0026 0420 36 SWIFT- BIC: COLSDE33XXX نام دارنده حساب: Iran-chabar نام بانک: SparkasseKoelnBonn Koeln- Germany

Read More

آگهی در ستون تبليغات

آگهی یک ستونه یک هفته ۷۵ یورو، یک ماه ۱۵۰ یورو آگهی های بیش از ۳ ماه از تخفیف برخوردار خواهند بود

حساب بانکی اخبار روز

int. Bank Account Number IBAN: DE36 3705 0198 0026 0420 36 SWIFT- BIC: COLSDE33XXX نام دارنده حساب: Iran-chabar نام بانک: SparkasseKoelnBonn Koeln- Germany

Read More

آگهی ها در لابلای مطالب برای يک روز

یک ستونه: ۲۰ یورو دو ستونه: ۳۰ یورو سه ستونه: ۵۰ یورو

حساب بانکی اخبار روز

int. Bank Account Number IBAN: DE36 3705 0198 0026 0420 36 SWIFT- BIC: COLSDE33XXX نام دارنده حساب: Iran-chabar نام بانک: SparkasseKoelnBonn Koeln- Germany

Read More