برد برزیل و تساوی آرژانتین؛ یادداشت فیلیپ لام در باره یورو ۲۰۲۱؛ ایران ۳-آمریکا صفر

نازک بین: با توجه به شیوع ویروس کرونا، مکان‌هایی که برای علاقمندان المپیک برای تماشای پوشش مستقیم بازیهای توکیو در سراسر ژاپن در نظر گرفته شده در حال کاهش است، به طوری که برخی از مکان‌هایی که در ابتدا برای میزبانی از بازیها برنامه‌ریزی شده بود، قرار است به عنوان سایت‌های واکسیناسیون کووید ۱۹ فعالیت کنند یا به طور کلی بسته شوند. دلیل این امر ترس از تجمعاتی است که ممکن است منجر به عفونتهای جمعی شود.در حال حاضر ژاپن در مرحله سوم شرایط اضطراری به سر می‌برد همین امر تبلیغات داخلی را با مشکل مواجه کرده است. قبل از تعویق المپیک، کمیته برگزاری بازی‌ها ۳۰ رویداد تبلیغاتی را در ۱۲ استان برنامه‌ریزی کرده بود.دولت توکیو نیز در نظر داشت ۵ رویداد تبلیغاتی را برگزار کند که به دلیل نگرانی از شیوع ویروس کرونا به ۲ رویداد کاهش یافت.در حالی که کمیته برگزاری بازیهای توکیو حضور تماشاگران خارجی را ممنوع کرده اما هنوز در خصوص تعداد حضور تماشاگران داخلی تصمیمی نگرفته است.

فرانسه و بلژیک تیم‌های تماشایی یورو هستند

مشتاق تماشای بازی کریم بنزما هستم. فرانسه بدون او قهرمان جام‌جهانی ۲۰۱۸ و نایب‌قهرمان یورو ۲۰۱۶ شده. اگر دشان، می‌خواهد به سومین حضور متوالی در فینال‌های بزرگ برسد، باید از بنزما بهترین استفاده را ببرد سابقه جام ملت‌های اروپا که به‌دلیل درگیری‌های این قاره ۳۰ سال بعد از جام‌جهانی شروع شد، شاهدی است بر ادعای اثر وحدت‌بخشی که ورزش می‌تواند داشته باشد. اولین تورنمنت در سال ۱۹۶۰ را درست در میانه جنگ سرد، اتحاد جماهیر شوروی برد. لو یاشین که به «پلنگ سیاه» مشهور شد، ستاره آن دوره بود. او تنها دروازه‌بانی است که توانسته توپ طلا ببرد و باید او را پیشگام در پست دروازه‌بان-بازیساز دانست. در سال ۱۹۷۶، چکسلواکی تیم دیگری از بلوک شرق در بلگراد به قهرمانی اروپا رسید. آنها در مقدماتی و تورنمنت اصلی انگلیس، پرتغال و دو فینالیست جام‌جهانی ۱۹۷۴ یعنی آلمان غربی و هلند را شکست دادند. آنتونیو پاننکا که در ضربات پنالتی فینال با چیپ خود سپ مایر را تحقیر کرد، باعث شد این سبک پنالتی زدن به نام مخترع آن از پراگ معروف شود.در یورو ۹۶ انگلیس وقتی اعضای یوفا به‌دلیل سقوط پرده آهنین بیشتر شدند، از دو تیم خوب از ملت‌های جدید کرواسی و جمهوری چک استقبال شد. در اواسط دهه اول قرن بیست‌و‌یکم یوفا از گرایش به شرق اتحادیه اروپا تبعیت کرد و میزبانی یورو ۲۰۱۲ را به لهستان و اوکراین سپرد.

امسال برای نخستین‌بار میزبانی تورنمنت به ۱۱ کشور سپرده شده و تقریباً هر جایی که فوتبال سابقه و جایگاهی دارد، بخشی از میزبانی را عهده‌دار شده. گلاسکو در قرن نوزدهم محل تولد ورزش ما بود. بوداپست به‌همراه وین، خانه فوتبال زیبای دانوب بود. ورزشگاه پایتخت مجارستان به نام فرانس پوشکاش نامگذاری شده که روزنامه اکیپ او را به‌عنوان بهترین اروپایی قرن معرفی کرد. جالب اینکه جذابیت خاص جام ملت‌های اروپا از آنجا نشأت می‌گیرد که سطح تاکتیکی نسبت به بازی‌های باشگاهی پایین‌تر است. دلیلش ساده است، مربی‌های ملی زمان کمتری با بازیکنان می‌گذرانند و اثرگذاری کمتری دارند. این پدیده در بسکتبال و هندبال هم وجود دارد. علاوه بر آن، تیم‌ها با سرمایه‌گذاری‌های آنچنانی شکل نمی‌گیرند و حساسیت‌های فوق‌العاده روی بازیکنان به وجود نمی‌آید، برای همین است که تیم‌ها ناهمگون به نظر می‌رسند و برخی پست‌ها بازیکن تخصصی ندارد. شما گاهی باید به بداهه نقشی که از سوی کشورتان داده می‌شود، بازی کنید. در نتیجه رقابت در جام ملت‌های اروپا یا جام‌جهانی متنوع می‌شود. ۱۵ دوره برگزاری جام ملت‌ها ۱۰ برنده متفاوت داشته. اگر تیمی در مسیر تورنمنت قرار بگیرد می‌تواند تا مراحل پایانی برود شاید به‌خاطر اینکه بازی برگشت وجود ندارد. این فرصت بهتری در اختیار تیم‌های کوچکتر قرار می‌دهد.

داستان‌های جذاب

در تاریخ جام ملت‌های اروپا داستان‌های جذابی شکل گرفته. در سال ۱۹۸۸، هلند قهرمان شد. نارنجی‌پوشان در آلمان غربی به قهرمانی رسیدند و این پیروزی بزرگ در کشور کوچک همسایه به‌عنوان آزادی دوم از اشغالگر سابق جشن گرفته شد. در سال ۱۹۹۲ دانمارک در حالی قهرمان شد که به‌خاطر فروپاشی یوگسلاوی جواز حضور در مسابقات را به دست آورد. شگفتی بزرگتر قهرمانی یونان در سال ۲۰۰۴ با مربیگری اتو ریهاگل رقم خورد. در سال ۲۰۱۶ پرتغال که مربی و بازیکنان بزرگی را تولید کرده بود اما به‌دلیل جمعیت کمش به‌ندرت جام برده بود، قهرمانی را به دست آورد. همه این تیم‌ها عملکرد خیلی خوبی در قالب یک تیم داشتند. در یورو ۲۰۱۶ در فرانسه، جزیره‌ای کوچک با جمعیت ۳۵۰هزار نفر الهام‌بخش هواداران شد. ایسلند مفهوم کار گروهی و روحیه تیمی را توسعه داد. آنها که انگلیس را چند روز بعد از رأی به جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا (برگزیت) حذف کردند، با هوادارانی پرشور که لباس وایکینگ‌ها را به تن می‌کردند و بازیکنان ایسلند با اتکا به آنها می‌توانستند کوه‌ها را جابه‌جا کنند. خیلی از ایسلندی‌ها آن تابستان را برای همیشه به خاطر خواهند سپرد. کرواسی به فینال جام‌جهانی ۲۰۱۸ رسید. این کشور نسبتاً جوان است و بسیاری از شهروندانش در کشورهای دیگر زندگی می‌کنند بنابراین بحث هویت درباره‌اش مطرح می‌شود، اما بازی‌های این تیم بیان خوبی بود از اینکه می‌خواهند چطور به‌عنوان یک ملت معرفی شوند.تجربه یورو یادآور کتاب‌های «آستریکس» است که به ماجراهایی درباره بریتانیایی‌ها، سوئیسی‌ها و گوت‌ها اشاره دارد. البته حس اتحاد گاهی خیلی قوی می‌شود و به تعصب در برابر دیگران می‌انجامد. با این وجود تنوع کسانی که نسبت به فوتبال اشتیاق دارند باعث می‌شود جام ملت‌های اروپا خاص باشد. زیبایی فوتبال به همین است که هیچ‌کس لازم نیست داشته‌هایش را در نتیجه رشد و به‌خاطر محیط واگذار کند. تفاوت در آن پذیرفته شده است.

تیم‌های ملی بیانگر دستاوردهای فرهنگی هستند و به این ترتیب هر کدام به‌نوعی نماینده سبک و اسلوب رفتاری در کشورشان به حساب می‌آیند. اسپانیایی‌ها و ایتالیایی‌ها شاید بیش از بقیه از لیگ و فرهنگ فوتبالی خود تأثیر بپذیرند، آنها در تورنمنت امسال فینالیست‌های بالقوه محسوب می‌شوند. انگلیس مثل همیشه استعدادهای هیجان‌انگیزی دارد اما از آنجا که ستاره‌های لیگ برتر غالباً از کشورهای دیگر می‌آیند، سه شیر خیلی بازیکن کلیدی ندارد.

جذابیت چنین تورنمنتی تا حدی هم به این بستگی دارد که ستاره‌های تراز اول که عملکرد باشگاهی خود را در تیم ملی تکرار می‌کنند، چطور شرح وظایف‌شان را تفسیر و هم‌تیمی‌ها را با خود همراه می‌کنند؟ میشل پلاتینی، بهترین بازیکن اروپا در زمان خودش و ستاره یوونتوس، فرانسه را به قهرمانی سال ۱۹۸۴ در خانه رساند و شبیه دیه‌گو مارادونا در جام‌جهانی ۱۹۸۶ بود. او به‌عنوان یک هافبک در ۵ بازی ۹ گل زد و شاید پایه‌گذار موفقیت‌های بعدی فرانسه بود.در سال ۲۰۱۶ گرت‌بیل که برای رئال‌مادرید بازی می‌کرد ولز را تا نیمه‌نهایی پیش برد. کریستیانو رونالدو هم برای کشور کوچکش خیلی کار کرد اما پرتغال در فینال بدون او که با مصدومیت زمین بازی را ترک کرد، میزبان مسابقات را شکست داد. شادی او در منطقه مربیگری تیم فراموش‌نشدنی است. قهرمانی در یورو او را بازیکن کامل‌تری کرد.امسال حواس‌تان به کوین دبروین باشد که با پیراهن منچسترسیتی در این فصل درخشید و جام برد. بلژیک فوتبالیست‌های خوب دیگری هم دارد؛ ادن آزار، روملو لوکاکو و تبیو کورتوآ. این تیمی است که شما به‌عنوان هوادار از موفقیتش لذت می‌برید.من مشتاق تماشای بازی کریم بنزما، مهاجم ۳۳ساله رئال‌مادرید هستم. فرانسه قهرمان جام‌جهانی ۲۰۱۸ و نایب‌قهرمان یورو ۲۰۱۶ شده است بدون او. اگر دیدیه دشان می‌خواهد مثل اسپانیای ۲۰۱۲-۲۰۰۸ و آلمان ۱۹۷۶-۱۹۷۲ به سومین حضور متوالی در فینال‌های بزرگ برسد، باید از بنزما بهترین استفاده را ببرد.

منبع: گاردین، یادداشت فیلیپ لام، کاپیتان سابق تیم ملی آلمان

پیروزی برزیل با درخشش نیمار

تیم ملی فوتبال برزیل در ادامه نتایج خوب خود در انتخابی جام جهانی با دو گل پاراگوئه را شکست داد این درحالی است که آرژانتین یک تساوی تلخ را به دست آورد. در انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ در آمریکا جنوبی پنج دیدار برگزار شد.در یکی از حساس ترین بازی ها تیم ملی فوتبال آرژانتین به مصاف کلمبیا رفت که این بازی برنده نداشت و با تساوی دو بر دو به پایان رسید.آرژانتین در این بازی با دو گل پیش افتاد اما کلمبیا هر دو گل را جبران کرد. گل دوم این تیم در دقیقه ۹۴ به ثمر رسید تا آلبی سلسته یک تساوی تلخ را تجربه کند.برزیل صدرنشین جدول رده بندی در ادامه نتایج خوب خود با دو گل پاراگوئه را از پیش رو برداشت.ستاره برزیل در این بازی هم نیمار بود. او در دقیقه ۴ گل نخست را به ثمر رساند و در دقیقه ۹۳ هم یک پاس گل به پاکوئتا داد.

نتایج دیگر بازی ها:

اکوادور یک- پرو ۲

ونزوئلا صفر-اروگوئه صفر

شیلی یک- پرو یک

در جدول رده بندی برزیل با ۱۸ امتیاز در صدر قرار دارد. آرژانتین با ۱۲ امتیاز دوم است و اکوادور هم با ۹ امتیاز در جایگاه سوم است.

تغییر قانون آفساید توسط IFAB

 هیئت بین‌المللی فوتبال (IFAB) به‌عنوان تنها نهاد قانونگذار در فوتبال تغییراتی در قانون آفساید به وجود آورد که قرار است در مسابقات یورو ۲۰۲۰ و البته مسابقات مختلف فوتبال در فصل ۲۲-۲۰۲۱ مورد استفاده قرار بگیرد.بر اساس اعلام IFAB در تصمیم‌گیری برای تشخیص بودن یا نبودن آفساید، مرز بین کتف و بازو به عنوان زیر بغل تعریف شده است و در تشخیص هند نیز این قسمت هند حساب نمی‌شود. از  آنجایی که احتمال گلزنی با این قسمت از بدن وجود دارد، در صورتی که این قسمت از بدن در موقعیت آفساید باشد، داور باید آن را لحاظ و آفساید اعلام کند.  

پیش از این طبق قوانین، از نوک انگشتان دست تا قسمت انتهایی بازو در صحنه‌های آفسایدگیری، لحاظ نمی‌شد.

نتایج مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲

بازی آخر کره جنوبی تقریبا تشریفاتی شد چراکه لبنان برای صعود باید به این تیم ۸ گل یا بیشتر بزند. در ادامه دیدارهای انتخابی جام جهانی قطر در قاره آسیا یک دیدار از گروه H برگزار شد که در آن کره جنوبی با ۵ گل سریلانکا را در هم کوبید تا با ۱۳ امتیاز، عملا صعود خود را به دور بعدی رقابت‌ها قطعی کند. کره جنوبی در بازی آخر باید به مصاف تیم ملی فوتبال لبنان برود که در رده دوم جدول رده بندی قرار دارد.ترکمنستان که امیدی به صعود نداشت امروز موفق شد با نتیجه سه بر دو برابر لبنان به پیروزی برسد. تیم ملی کره شمالی به دلیل عدم اجازه فدراسیون این کشور برای اعزام به کره جنوبی، از این گروه انصراف داد و تمامی نتایج آن تیم از مسابقات این گروه حذف شد این موضوع باعث شد نتایج تمامی تیم‌های پنجم حاضر در گروه‌های مختلف حذف شود.  با این حساب در صورت شکست لبنان در بازی برابر کره جنوبی این تیم عملا شانسی برای صعود به دور بعدی نخواهد داشت و تیم ملی ایران در صورت تساوی برابر عراق هم می‌تواند امید زیادی برای صعود به دور بعدی رقابت‌ها داشته باشد.

طلای محمدیان

مسابقات کشتی انتخابی المپیک توکیو روز گذشته در لهستان پیگیری شد و محمدحسین محمدیان در وزن ۹۷ کیلوگرم قهرمان شد. ۲ آزادکار کشورمان در فینال وزن ۹۷ کیلوگرم جام زیلکوفسکی به مصاف هم رفتند که محمدیان عنوان قهرمانی را کسب کرد. در جریان دیدار فینال وزن ۹۷ کیلوگرم کشتی آزاد جام زیلکوفسکی لهستان، محمدحسین محمدیان با شکست علی شعبانی به مدال طلای این رقابت‌ها رسید.محمدیان پیش از این در دور نخست خود مقابل کالین مور از آمریکا با نتیجه ۱۱ بر صفر به پیروزی رسید وی در دور بعد نیز با نتیجه  ۱۰ بر صفر سریک باخیتخانوف از قزاقستان را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در نیمه نهایی نیز در دیداری مهم در راه رسیدن به دوبنده تیم ملی در المپیک، برابر علیرضا کریمی ۲ بر ۲ به برتری رسید و راهی فینال شد.در آن سوی جدول نیز علی شعبانی دیگر نماینده وزن ۹۷ کیلوگرم ایران پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم مقابل ماگومدحاجی نوراف دارنده مدال برنز جهان از مقدونیه با نتیجه ۹ بر ۲ به پیروزی دست یافت و به مرحله نیمه نهایی رفت. وی در این مرحله به مصاف علیشیر یرگالی دارنده مدال نقره آسیا از قزاقستان رفت و با برد ۷ بر ۲ راهی فینال شد.

علیرضا کریمی نیز در دیدار رده‌بندی مقابل کالین مور از آمریکا با نتیجه ۲ بر ۲ به برتری رسید و به مدال برنز دست یافت.علیرضا کریمی، محمد حسین محمدیان و علی شعبانی با نظر کادر فنی تیم ملی برای معرفی نماینده وزن ۹۷ کیلوگرم ایران در المپیک توکیو عازم این رقابت‌ها شدند.باید دید با توجه به ۲ پیروزی نزدیک ۲ بر ۲ و یک بر یک محمدیان مقابل علیرضا کریمی و علی شعبانی، آیا این کشتی گیر صاحب دوبنده وزن ۹۷ کیلوگرم در المپیک شده یا در حاشیه این رقابت‌ها بار دیگر دیدار رو در رو نیز برگزار می‌شود؟

پیروزی فرانسه مقابل روسیه مدعی

تیم ملی والیبال فرانسه در یک بازی حساس توانست روسیه را شکست دهد. به گزارش ایسنا، هفته سوم رقابت های لیگ ملت های والیبال پیگیری شد که در مهمترین دیدار ها فرانسه به مصاف روسیه مدعی رفت.  فرانسه پیش از این بازی با پنج پیروزی در رده سوم قرار داشت و روسیه با چهار پیروزی در رده چهارم این رقابت ها قرار گرفته بود. به دلیل جایگاه دو تیم، این بازی برای فرانسه و روسیه حساس دنبال می شد.روسیه که در دو دوره گذشته این مسابقات قهرمان این رقابت ها شده درحالی مقابل فرانسه قرار گرفت که با نتیجه ۳ بر ۱ شکست را پذیرا شد.  این دیدار در چهار ست و به ترتیب با نتایج (۲۲ بر ۲۵)، (۲۵ بر ۱۸)، (۳۰ بر ۲۸) و (۲۵ بر ۱۹) به سود فرانسه به پایان رسید.  در ست سوم این دیدار باتوجه به اینکه روسیه چند پوئن از حریفش عقب بود توانست بازی را جبران کند اما تیم فرانسه موفق تر بود و  این ست را به نام خود کرد.در آخر این بازی، اروین انگاپت با کسب ۲۱ پوئن بهترین بازیکن زمین نام گرفت.

نتایج بازی های روز هفتم

صربستان ۳ – ۱ آلمان 

ژاپن ۳  – ۱ استرالیا 

فرانسه ۳  – ۱ روسیه

ایران ۳- ۰ آمریکا

به گزارش ایسنا، تیم ملی والیبال مردان ایران در هفتمین دور از رقابت‌های لیگ ملت‌ها، چهارشنبه ۱۹ خرداد از ساعت ۲۰:۳۰ به مصاف آمریکا رفت و در نهایت موفق شد ۳ بر صفر از سد این حریف سرسخت خود بگذرد.بلندقامتان ایران درحالی مقابل آمریکا قدرتمند صف آرایی کردند که در شش بازی گذشته به چهار پیروزی دست یافته بودند. ملی پوشان ایران در بازی اول و دوم مقابل ژاپن و روسیه تن به شکست داده اما در بازی سوم تا ششم مقابل هلند، کانادا، ایتالیا و بلغارستان به پیروزی رسیدند.  تیم ملی آمریکا در این رقابت‌ها تنها در سه بازی به پیروزی رسیده است. آن‌ها مقابل کانادا، آرژانتین و استرالیا به پیروزی دست یافته درحالی که مقابل برزیل، روسیه و لهستان تن به شکست دادند.  ملی پوشان والیبال ایران با ترکیب سعید معروف، سید محمد موسوی، میلاد عبادی پور، میثم صالحی، مسعود غلامی، صابرکاظمی، آرمان صالحی (لیبرو) مقابل تیم ملی آمریکا قرار گرفتند.

ست اول: ایران ۲۵ – ۱۹ آمریکا

ملی پوشان والیبال ایران بازی را بسیار خوب شروع کرده و توانستند با نتیجه ۵ بر ۱ از حریف پیش بیفتند.صابر کاظمی در ابتدای این ست موفق شد دو امتیاز از سرویس مستقیم به دست بیاورد که با تشویق آلکنو همراه بود.  ملی پوشان آمریکا در ادامه کار عملکرد خوبی در سرویس و دفاع داشته و توانستند نتیجه را مساوی کنند تا دو تیم در امتیاز ۶ برابر شوند.در اواسط بازی، بلندقامتان ایران تیم برتر میدان بوده و با نتیجه ۱۴ بر ۱۱ از تیم ملی آمریکا پیش افتادند.دفاع میثم صالحی در امتیاز ۱۷ به سود ایران باعث شد آلکنو این بازیکن را تشویق کرده تا نتیجه این دیدار ۱۷ بر ۱۲ به سود ایران شود.در امتیاز ۱۸ بر ۱۲ به سود ایران یک رالی زیبا بین دو تیم شکل گرفت که با جای خالی سعید معروف امتیاز این توپ به نام ایران ثبت شد؛ بعد از کسب این امتیاز سرمربی روسی والیبال ایران با لبخند از عملکرد شاگردانش اظهار رضایت کرد.تیم ملی والیبال ایران در انتهای این ست عملکرد بهتری نسبت به آمریکا داشت و توانست با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ این ست را پیروز شود.

ست دوم: ایران ۲۵ – ۲۳ آمریکا

در ابتدای ست دوم، ملی پوشان والیبال ایران مانند ست گذشته بازی را خوب شروع کرده و با امتیاز ۶ بر ۳ از آمریکا جلو افتادند.در ادامه کار بازیکنان آمریکا نا امید نشده و توانستند به بازی برگردند تا نتیجه این بازی در اوایل ست دوم برابر ۸ شود.سرویس‌های صابر کاظمی در این ست کار دریافت را برای تیم ملی آمریکا سخت کرده بود به طوری که دو تیم در امتیاز ۱۳ برابر شدند.در اواسط ست دوم این دیدار، ملی پوشان والیبال ایران بازیکنان برتر زمین بودند و توانستند با نتیجه ۱۶ بر ۱۴ از آمریکا پیش بیفتند.در امتیاز ۱۸ به سود ایران، یک رالی بین دو تیم شکل گرفته که با حمله میثم صالحی امتیاز این توپ برای ایران ثبت شد؛ پس از این امتیاز، سرمربی آمریکا برای تیمش وقت استراحت گرفت.در امتیاز ۱۹-۱۵ به سود ایران، بازهم سرمربی آمریکا وقت استراحت گرفته تا اختلاف تیمش با ایران زیاد نشود. در انتهای ست دوم این دیدار، بلندقامتان ایران تیم برتر میدان بوده و توانستند با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ مقابل آمریکا به پیروزی برسند.

ست سوم: ایران ۲۵ – ۲۳ آمریکا

ست سوم درحالی آغاز شد که تیم ملی آمریکا تنها به فکر برد بود چرا که با باخت در این ست، بلندقامتان آمریکا این بازی را از دست می‌دادند.در ابتدای این ست، دو تیم پایاپای پیش رفته و در امتیاز ۳ برابر شدند اما دفاع روی تو آمریکا عملکرد خوبی نداشت تا ایران با نتیجه ۵ بر ۳ از حریف خود جلو بیفتد.صابر کاظمی هم در این ست سرویس‌های عالی را به ثمر نشاند و کار را برای تیم ملی آمریکا سخت کرد، این بازیکن در امتیاز ۷ به سود ایران امتیاز مستقیم از سرویس را به دست آورد.در امتیاز ۹ به سود ایران، رالی زیبایی بین دو تیم شکل گرفت که با تلاش ملی پوشان ایران امتیاز این توپ به نام ایران ثبت شد.در اواسط بازی، ملی پوشان والیبال ایران عملکرد خوبی در سرویس و حمله داشتند و با نتیجه ۱۶ بر ۱۵ از تیم ملی آمریکا پیش افتادند.دریافت‌های خوب در زمین تیم ملی ایران با پاس‌های سرعتی سعید معروف  همراه بود که اکثرا برای ایران به امتیاز تبدیل می‌شد.در اواخر این ست، میلاد عبادی پور نتوانست در حمله موفق باشد تا ایران با نتیجه ۲۲-۲۱ از حریف عقب بیفتد اما دفاع سید محمد موسوی باعث شد ایران به بازی برگردد تا نتیجه ۲۴-۲۳ به سود ایران شود. بلندقامتان ایران در پایان ست سوم، تیم برتر میدان بودند و توانستند با نتیجه ۲۵ بر ۲۳ آمریکا را مغلوب کنند تا در نهایت تیم ملی والیبال ایران با نتیجه قاطع ۳ بر صفر تیم ملی والیبال آمریکا را شکست دهد.

خبرهای بیشتر را در تلگرام اخبار روز بخوانید

https://akhbar-rooz.com/?p=115815 لينک کوتاه

0 0 رای
امتياز بدهيد!
نظری بنويسيد
Notify of
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

بايگانی های ماهانه ی مطالب اخبار روز

خبر اول سايت

آخرين مطالب سايت

مطالب پربيننده روز

آرشيو اسناد اپوزيسيون ايران

0
اگر در مورد اين مقاله نظری داريد، لطفا کامنت بگذاريدx
()
x

آگهی در ستون نبليغات

آگهی های دو ستونه: یک هفته ۱۰۰ یورو، یک ماه ۲۰۰ یورو آگهی های بیش از ۳ ماه از تخفیف برخوردار خواهند بود

حساب بانکی اخبار روز

حساب بانکی اخبار روز: int. Bank Account Number IBAN: DE36 3705 0198 0026 0420 36 SWIFT- BIC: COLSDE33XXX نام دارنده حساب: Iran-chabar نام بانک: SparkasseKoelnBonn Koeln- Germany

Read More

آگهی در ستون تبليغات

آگهی یک ستونه یک هفته ۷۵ یورو، یک ماه ۱۵۰ یورو آگهی های بیش از ۳ ماه از تخفیف برخوردار خواهند بود

حساب بانکی اخبار روز

int. Bank Account Number IBAN: DE36 3705 0198 0026 0420 36 SWIFT- BIC: COLSDE33XXX نام دارنده حساب: Iran-chabar نام بانک: SparkasseKoelnBonn Koeln- Germany

Read More

آگهی ها در لابلای مطالب برای يک روز

یک ستونه: ۲۰ یورو دو ستونه: ۳۰ یورو سه ستونه: ۵۰ یورو

حساب بانکی اخبار روز

int. Bank Account Number IBAN: DE36 3705 0198 0026 0420 36 SWIFT- BIC: COLSDE33XXX نام دارنده حساب: Iran-chabar نام بانک: SparkasseKoelnBonn Koeln- Germany

Read More