بوستان‌های جنگلی پرتردد تهران بسته شد

بوستان‌های جنگلی پرتردد تهران بسته شد

مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهرداری تهران اعلام کرد: بوستان‌های جنگلی و پرتردد پایتخت به خاطر مقابله با شیوع کرونا تعطیل شد.

«علی محمد مختاری» روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا توضیح داد: منتظر ابلاغ تعطیلی بوستان های تهران توسط وزارت کشور هستیم.

وی ادامه داد: وزیر کشور قرار است فردا این موضوع را طبق مصاحبه ای که امروز داشتند، ابلاغ کنند.

به گفته مختاری، هم اکنون نیز بسیاری از بوستان های تهران به ویژه پارک هایی که تجمع در آن زیاد بود، بسته شده است.

وی تاکید کرد: قرار شد تا فردا لیست بوستان ها و پارک هایی که باید تعطیل شود ابلاغ و ما نیز طبق آن عمل می کنیم.

مختاری خاطرنشان کرد: هم اکنون بوستان های جنگلی که تردد و تجمع انسانی در آن زیاد بود، به حالت تعطیل درآمده است.

وی آماری از تعداد این پارک ها نداد و یادآور شد: منتظر بخشنامه وزارت کشور در این خصوص هستیم.

ورود به پارک  پردیسان ممنوع می‌شود

پارکینگ ها و بوفه های پارک طبیعت پردیسان، برای حفظ سلامت شهروندان و جلوگیری از انتشار ویروس کرونا از پنج شنبه هفتم فروردین تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهد بود.

فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست با اشاره به اجرای تصمیمات ستاد مقابله با کرونا برای جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری اعلام کرد: پارکینگ ها و بوفه های پارک طبیعت پردیسان از صبح پنج شنبه هفتم فروردین تا اطلاع ثانوی تعطیل است.

سرهنگ «جمشید محبت خانی»، هدف از این کار را جلوگیری از ازدحام شهروندان در اماکن عمومی و به خصوص مسقف، نظیر بوفه های پارک پردیسان دانست و اظهار داشت: ورود خودرو به پارکینگ های پارک طبیعت پردیسان ممنوع خواهد بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان محیط زیست، فرمانده یگان سازمان حفاظت محیط زیست از عموم شهروندان خواست  که با رعایت مسایل بهداشتی و ماندن در منازل، در صورتی که به هر دلیلی به پارک پردیسان مراجعه می کنند از تجمع و اطراق در پارک بپرهیزند.

پارک چیتگر نیز تعطیل شد

همچنین شهردار منطقه ۲۲ از تعطیلی بوستان‌های سطح منطقه ۲۲ از جمله بوستان چیتگر تا اطلاع ثانوی خبر داد.

«علی نوذرپور» در این باره گفت: بنا به مصوبه ستاد مقابله با کرونا شهرداری تهران و با هدف پیشگیری از ابتلای افراد به ویروس کرونا و قطع زنجیره شیوع کروناویروس، بوستان‌های سطح منطقه ۲۲ از جمله جوانمردان، لتمال کن، چیتگر، آبشار تهران و… از هفتم فروردین‌ماه تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهد شد.

از ورود مردم به بوستان‌های تهران جلوگیری می‌شود

همچنین رییس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران نیز روز چهارشنبه اعلام کرد: با تایید دولت، دستورالعمل تعطیلی بوستان های تهران برای مناطق شهرداری ارسال شد.

«غلامحسین محمدی» در توئیتی نوشت: این یک تصمیم ضروری برای مبارزه با کرونا است و دربهای ورود و پارکینگ های کلیه بوستان های محصور بسته خواهد شد و در مابقی، نگهبانان و یگان حفاظت شهرداری با همکاری شهروندان تا حمد ممکن از ورود ممانعت می کنند.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۲۷۰۱۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۲۰۷۷ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۹۶۲۵ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

https://akhbar-rooz.com/?p=24043 لينک کوتاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بایگانی‌ها
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: