تعویق آزادی سعید شیرزاد به دلیل مخالفت دادستانی

دادستانی با آزادی سعید شیرزاد، زندانی سیاسی در زندان رجایی شهر کرج باوجود پایان یافتن دوره محکومیت شش ساله وی مخالفت کرد. سعید شیرزاد مهرماه سال گذشته دو هفته پس از فوت مادر خود به مرخصی اعزام شد اما اکنون دادیار ناظر بر زندانیان سیاسی با احتساب تمامی ایام مرخصی به عنوان غیبت، تاریخ آزادی وی را از تاریخ ۱۹ فروردین به تاریخ ۱۳ اردیبهشت به تاخیر انداخته است.

یک منبع مطلع از وضعیت آقای شیرزاد در این خصوص به هرانا گفت: “سعید شیرزاد مهرماه سال گذشته دو هفته پس از فوت مادرش به مرخصی اعزام شد و به همین دلیل باید تا مراسم چهلم او منتظر مانده و در این مراسم شرکت می‌کرد. اما حالا امین وزیری، دادیار ناظر بر زندانیان سیاسی با تعویق تاریخ آزادی به تاریخ ۱۳ اردیبهشت ۹۹، تمامی ایام مرخصی را به عنوان غیبت در نظر گرفته است”.

سعید شیرزاد باید روز سه‌شنبه ۱۹ فروردین ۹۹ پس از تحمل دوره محکومیت شش ساله خود از زندان آزاد می‌شد.

اعزام آقای شیرزاد به مرخصی در حالی صورت گرفته بود که در تمامی دوران حبس به مرخصی اعزام نشده بود و دو هفته پس از درگذشت مادرش با تعلل فراوان از سوی مسئولین با مرخصی وی موافقت شده بود. مادر سعید شیرزاد روز دوشنبه مورخ ۲۵ شهریورماه درگذشت.

سعید شیرزاد در خردادماه ۹۷ حکم محکومیت قطعی خود به تحمل ۵ سال حبس تعزیری را دریافت کرد، با فاصله اندکی ۱ سال حبس تعلیقی نامبرده از بابت پرونده ای قدیمی به اجرا درآمد و محکومیت وی به ۶ سال حبس افزایش یافت. این در حالی است که در تاریخ ۲۱ فروردین ۹۸ جاری دوران محکومیت ۵ ساله وی با احتساب ایام بازداشت به پایان رسیده بود.

بيشتر بخوانید:  پیام خانواده های زندانیان سیاسی و جمعی از طرفداران بیانیه ۱۴ نفر

علاوه بر محکومیت مورد اشاره با توجه به اینکه آقای شیرزاد در ماجرای انتقال اجباری زندانیان سیاسی به بندی امنیتی در زندان رجایی شهر کرج بعنوان معترض نقش فعالی داشت دو پرونده دیگر نیز علیه این زندانی از بابت اتهاماتی چون توهین به رهبری و اخلال در نظم زندان مفتوح شد. وی در این پرونده توسط شعبه ۱۱۶۲ دادگاه کیفری ۲ تهران به شش ماه حبس تعزیری محکوم شد.

خبرهای بیشتر را در تلگرام اخبار روز بخوانید

https://akhbar-rooz.com/?p=25477 لينک کوتاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بایگانی‌ها