توصیه‌های ۴ مفسر برجسته ورزش؛ دالاس غول اقتصاد ورزشی

نازک بین: گری لینکر بازیکن سابق تیم ملی انگلیس ، مفسر و مجری برنامه معروف Match Of The Day از کارکرد ضعیف سیستم کمک داور ویدیویی می گوید:سیستم کمک داور ویدیویی از زمان ورود به فوتبال، باعث کاهش چشمگیر اشتباهات داوری شده است اما هرگز نتوانسته به طور کامل تصمیمات داوران این ورزش را بی نقص بسازد. هنوز هم پس از بازی ها شاهد اعتراض مربیان و بازیکنان به تصمیمات VAR هستیم. گری لینکر پس از یک تصمیم جنجالی که سیستم کمک داور ویدیویی در بازی تاتنهام و منچستریونایتد اتخاذ کرد، در توئیتر خود نوشت:شگفت انگیز است که چقدر VAR مضحک شده است؛ نه فقط به خاطر اشتباهات فراوانش، بلکه به خاطر دنیای خارج از زمین فوتبال را مزخرف می سازد. لذت خوشحالی پس از گل که فوتبال را ویژه و خاص می کند، دیگر به طور کامل از بین رفته است. 

توصیه‌های ۴ مفسر کارکشته ،چگونه یک گزارشگر فوتبال خوب شویم!جان ماری، گزارشگر انگلیسی فوتبال، در دفترش نشسته است. دور و بر او پر است از کاغذهای آ۴ خط‌دار. در کنار او، دو ستون از کاغذهایی قرار دارد که روی آنها یادداشت‌های گزارش‌هایش در این فصل را نوشته است اما در کلکسیون او چیزهای بسیار بیشتری هم پیدا می‌شود. او می‌داند که در یک جعبه‌، یادداشت‌های یکی از خاطره‌انگیزترین دیدارهای اوایل دوران گزارشگری‌اش را پیدا می‌کند. این دیدار در سال ۱۹۹۲ و بین میدلزبورو و ولوز برگزار شد. او روی آن کاغذ، با خودکار آبی‌رنگ، نام‌های جان گیتنز و پل ویلکینسون را نوشته است، که گل‌های آنها در ورزشگاه مولینوکس باعث شد بورو به لیگ برتر صعود کند.او مانند همان موقع یادداشت برمی‌دارد. او در دو ستون، ترکیب دو تیم را می‌نویسد و برای هر بازیکن یک مستطیل در نظر گرفته که در آن آمار و اطلاعات او را پر می‌کند. کار او ادامه می‌یابد تا اینکه در پایان مسابقه، نتیجه نهایی را می‌نویسد.

او در طول سال‌ها، برخی از یادداشت‌هایش را دور ریخته تا در فضا صرفه‌جویی کند: «به‌زودی بار دیگر خانه‌تکانی خواهم کرد». ناگهان نگاهش به یادداشت‌هایش از جام جهانی ۲۰۰۲ می‌افتد: «اینها را برای چه نگه داشته‌ام؟» اما این کاغذها نجات خواهند یافت، چرا که او یادداشت‌هایش را از دیدارهای ملی دور نمی‌اندازد.یادداشت‌ها البته به کار می‌آیند اما یان دانتر، گزارشگر تاک‌اسپورت می‌گوید که دلیلی برای خودنمایی نیستند: «اگر در طول گزارش زیاد به یادداشت‌هایتان ارجاع بدهید، گزارشتان خراب می‌شود.»

دانتر، هم مانند ماری، یادداشت‌هایی دارد که از سال ۱۹۹۹ شروع می‌شوند. در آن هنگام او گزارشگر دیدار والسال با چسترفیلد بود. دانتر می‌گوید: «شاید تنها از ۱۰ درصد از یادداشت‌هایم استفاده کنم. نکته کلیدی این است که بدانید چه مطلبی را به آنها اضافه کنید.»برای مثال، او پیش از بازی وستهم و دانکاستر در این فصل جام حذفی، متوجه شد که دو بازیکن فعلی، یعنی مارک نوبل و جیمز کاپینگر، در دیدار دو تیم در ۹ سال پیش در مسابقات چمپیونشیپ هم حضور داشتند. این همان چیزی است که او دنبالش است: «گاهی نیازی به یادداشت‌هایتان ندارید اما در هر حال باید آماده‌شان کنید.»

کریس تمپل ،هم با این موضوع موافق است. او گوینده ورزشگاه ویمبلی و گزارشگر رادیو است و خوشحال است که اخیراً کارش را به‌درستی انجام داده. در دوران قرنطینه، بورنموث چندین بازی کلاسیک خود را به‌صورت آنلاین پخش کرد، از جمله پیروزی ۸ بر صفر مقابل بیرمنگام در سال ۲۰۱۴ را. این باشگاه ۹۰ دقیقه فیلم بازی را داشت اما این فیلم بدون گزارش بود. تمپل که گزارشگر رادیویی آن مسابقه بود، یادداشت‌هایش را از آرشیوش پیدا کرد و به این ترتیب نیازی به تحقیق دوباره درباره آن مسابقه نداشت. او سپس گزارش بازی را از روی کاناپه اتاقش انجام داد.نگهداری یادداشت‌ها از کارهای ضروری یک گزارشگر است، هرچند که این عادت در بسیاری از افراد ریشه‌ای عمیق دارد. ماری که زمانی دروازه‌بان بود، نتایج تیمش را در دفترچه‌اش می‌نوشت و این عادت را در دوران حضورش در دانشگاه ترینیتی سنت‌دیوید ولز ادامه داد.

پیتر دروری با این کار موافق است. او پشت تلفن هم همان‌قدر شور و هیجان دارد که انگار همین حالا دارد بازی را در تلویزیون گزارش می‌کند. او می‌گوید که در ۲۷ سال گذشته، هر یادداشتی که داشته را نگهداری کرده است. اتاق زیر شیروانی دروری پر است از یادداشت‌های مسابقه. مسأله این است که چرا نگه‌شان می‌دارد؟ «یادداشت‌های فصل قبل همیشه به درد می‌خورند» اما یادداشت‌های فصل‌های قبل‌تر چه؟ «من به خود می‌گویم که آنها ممکن است جذابیتی تاریخی پیدا کنند اما می‌دانم که خودم را گول می‌زنم.»

دروری ،که پس از فوت پدر و مادرش اسباب و وسایل آنها را مرتب کرده است، می‌داند که چه چیزی در انتظار سه پسرش خواهد بود. توصیه او به فرزندانش درباره یادداشت‌هایش چیست؟ او می‌گوید: «اینکه آنها را بسوزانند!» البته دروری دلش نمی‌آید خودش کبریت را روشن کند. او می‌تواند یادداشت‌هایش از بازی کاونتری و ایپسویچ در سال ۱۹۹۴ را بردارد و حتی به یادش هم نیاید که گل پیروزی کاونتری را شان فلین چطور زد اما این برایش یادآوری می‌شود که در آن هنگام زندگی شخصی‌اش چطور بود. او می‌گوید: «برای من، نگه داشتن این یادداشت‌ها باعث می‌شود به این فکر نکنم که فوتبال گذرا است». اغلب، یادداشت‌های گزارشگران، مانند نامه‌های عاشقانه‌ای است که خطاب به فوتبال نوشته‌اند.

منبع: گاردین

 کابوی‌های دالاس غول اقتصاد ورزشی

به نقل از اعتماد،حتی در زمان همه‌گیری کرونا تیم‌های حاضر در سوپربول (لیگ ملی فوتبال آمریکا) همچنان درآمد بالایی دارند. گرچه تیم‌های حاضر در «NFL» به دلیل شیوع گسترده ویروس کرونا قادر به میزبانی از هواداران خود نیستند و انتظار نمی‌رود لیگ امسال درآمد بیشتری نسبت به سال گذشته داشته باشد، باید گفت تیم‌های حاضر در این لیگ همچنان از درآمد بالایی برخوردار هستند. ارزیابی‌هایی که از وضعیت تیم‌های حاضر در این لیگ صورت گرفته نشان داده درآمد باشگاه‌های حاضر در لیگ ملی فوتبال آمریکا در سال جدید میلادی نسبت به سال ۲۰۲۰ به طور متوسط هفت درصد افزایش خواهد یافت و NFL دوباره سودآورترین لیگ ورزشی خواهد شد.

 رایدرز آخرین تیم NFL-۳۲ تیم در NFL حضور دارند و در بین آنها لاس‌وگاس رایدرز با ۳۸۳ میلیون دلار کمترین میزان درآمد را دارد. آخرین تیم جدول رده‌بندی ان‌اف‌ال ۳.۱ میلیارد دلار ارزش دارد. رایدرز امسال یک ورزشگاه جدید خواهد داشت و همین موضوع باعث شده تا ارزش این تیم در فصل جدید لیگ ملی فوتبال آمریکا بیشتر از هفت درصد رشد کند.

کدام تیم‌ها بیشترین درآمد را داشته‌اند؟هرچند ۳۲ تیم در سوپربول آمریکا حضور دارند، اما در این گزارش سعی داریم ۱۰ تیم گران‌قیمت NFL را بررسی کنیم. ۱۰ تیمی که ارزش بالایی دارند و احتمالاً در سال جدید میلادی هم بر ارزش آنها افزوده خواهد شد.

 خرس‌های شیکاگو، دهمین تیم برتر سوپربول-میزان درآمد آنها  ۴۷۷ میلیون دلار و ارزش ذاتی این تیم هم ۳.۵۲۵ میلیارد دلار است. ارزش خرس‌های شیکاگو در فاصله سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ تنها ۲ درصد افزایش پیدا کرده است.

 گرین بی پکرز، نهمین تیم ارزشمند-میزان درآمد سبزهای ایالت ویسکانسین ۴۸۵ میلیون دلار و ارزش فعلی این تیم ۳.۰۵ میلیارد دلار است. شاید ارزش ذاتی این تیم از خرس‌های شیکاگو کمتر باشد، اما درآمد آنها در فصل گذشته سوپربول بیشتر از تیم محبوب شهر شیکاگو بوده است.

 رتبه هشتم به جت‌های نیویورک رسید-تیم نیویورکی درآمد ۴۹۷ میلیون دلاری داشته و ارزش ذاتی آن هم ۳.۵۵ میلیارد دلار است. جت‌ها از سال ۲۰۱۰ به پلی‌آف نرفته‌ و در این سال‌ها نیز موفقیت چشمگیری به دست نیاورده‌اند. با این حال این تیم ۶۲ساله هنوز هم در بین ۱۰ تیم برتر سوپربول از نظر درآمد جای دارد.

 تیم فوتبال واشینگتن هفتمین تیم-تیم پایتخت آمریکا در سال ۲۰۲۰، ۵۰۴ میلیون دلار درآمد داشته و ارزش ذاتی آن هم ۳.۵ میلیارد دلار است. گرچه آنها در زمین بازی چندان موفق نیستند، اما در حوزه اقتصادی عملکردی مناسب دارند. این تیم که تا پیش از این با عنوان «ردسکینز» شناخته می‌شد، پس از مرگ جرج فلوید نام خود را به تیم فوتبال واشینگتن تغییر داد. این تیم در بین ایرانی‌ها نیز تیمی شناخته‌شده است چراکه اولین بازیکن ایرانی در این تیم عضویت داشته است.

 عقاب‌های فیلادلفیا در رده ششم پردرآمدهای NFL-عقاب‌های ایالت پنسیلوانیای آمریکا سال ۲۰۲۰ را با درآمدی ۵۰۹ میلیون دلاری به پایان رساندند. ارزش فعلی این تیم ۳.۴ میلیارد دلار است، سه حضور متوالی عقاب‌ها در پلی‌آف به آنها کمک کرده تا از نظر ارزش رشدی ۱۱ درصدی داشته باشند.

 سان‌فرانسیسکو فورتی ناینرز، تیم پنجم سوپربول-تیم شهر سان‌فرانسیسکو در سال ۲۰۲۰ درآمدی ۵۳۰ میلیون دلاری داشته است؛ درآمدی فوق‌العاده برای تیمی که ارزش ذاتی آن ۳.۸ میلیون دلار است. شاید حضور شرکت‌های بزرگ حوزه آی‌تی در منطقه سیلیکون‌ولی موجب شده این باشگاه چنین درآمدی داشته باشد.

 هیوستون تکسانز، NFتیم محبوب ایالت تگزاس در سال ۲۰۲۰ درآمدی ۵۳۰ میلیون دلاری داشته و ارزش ذاتی آن هم ۳.۳ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود. هیوستون از روزهای خوبش دور است و حتی در منطقه خودش بازی را به رقبای همیشگی یعنی تنسی و ایندیاناپلیس واگذار کرده، اما آنها در بخش اقتصادی عملکردی چشمگیر داشته‌اند. به احتمال زیاد آنها در روزهای کرونایی آمریکا باز هم بتوانند درآمد خوبی کسب کنند و سال ۲۰۲۱ را نیز با موفقیت اقتصادی به پایان برسانند.

 غول‌های نیویورک، سومین تیم پردرآمد NFLغول‌های نیویورک در سال گذشته ۵۴۷ میلیون دلار درآمد داشتند و ارزش ذاتی خود را هم به ۴.۳ میلیارد دلار رساندند. هرچند آنها از سال ۲۰۱۶ تاکنون در بیش از پنج بازی در هر فصل پیروز نشده‌اند، اما حضور موفق‌شان در رسانه‌های بزرگ آمریکا باعث شده درآمد آنها هر سال تضمین شده باشد و در بین سه تیم برتر NFL قرار بگیرند، اتفاقی که به احتمال زیاد در سال ۲۰۲۱ هم تکرار خواهد شد.

 نیو انگلند پتریوت، دومین تیم پولدار سوپربول-پتریوت در سال گذشته درآمدی ۶۳۰ میلیون دلاری داشت و ارزش ذاتی خود را به ۴.۴ میلیارد دلار رساند. آنها یکی از مهم‌ترین تیم‌های NFL هستند و بیشترین قهرمانی را در این رقابت‌ها به ثبت رسانده‌اند. پتریوت در زمان حضور تام بریدی ۶ قهرمانی سوپربول به دست آورد و با رفتن این بازیکن قهرمانی هم از تیم گرفته شد. حالا تمپا بی باکنیرز که تام بریدی را در اختیار دارد قهرمان NFL است. البته تیم شهر بوستون هنوز از نظر اقتصادی قوی است.

 دالاس کاوبویز با اقتدار در صدر-کابوهای شهر دالاس با کسب درآمدی ۹۸۰ میلیونی و ارزش ذاتی ۵.۷ میلیارد دلاری با اقتدار در صدر پردرآمدترین تیم‌های NFL ایستاده‌اند. آنها در تجارت بی‌نظیرند و برای سیزدهمین سال متوالی باارزش‌ترین تیم NFL معرفی شده‌اند. در واقع آنها با ارزش ذاتی ۵.۷ میلیارد دلاری ارزشمندترین تیم ورزشی جهان نیز به شمار می‌رود. با اینکه دالاس سال‌هاست قهرمان سوپربول نشده، اما پادشاه بی‌ چون و چرای اقتصاد در NFL است.

اوج‌گیری سیتی گواردیولا چه درسی برای سایر باشگاه‌ها دارد

وقتی منچسترسیتی در ۱۵ دسامبر ۲۰۲۰ در خانه با نتیجه یک-یک برابر وست برومویچ متوقف شد، به نظر می‌رسید که این بدترین تیم تحت هدایت پپ گواردیولا علیرغم در اختیار داشتن بازیکنان با‌کیفیت است. آنها کند و بدون خلاقیت بودند و حرکات سریعی که زمانی پرسینگ آنها را شکل می‌داد، کاملاً ناپدید شده بود اما دو ماه بعد آنها با پیروزی در تمامی دیدارهای پس از آن تساوی، در صدر جدول لیگ برتر قرار داشتند و صحبت از احتمال کسب چهارگانه بود که شاید نشان می‌داد وسوسه شدن برای قضاوت زودهنگام و کشیده شدن به سوی داستان همیشگی فوتبال چقدر آسان است؛ اینکه وقتی افت آغاز می‌شود، تنها با قربانی کردن سرمربی می‌توان آن را متوقف کرد.اما نباید گفت که نگرانی‌ها درباره سیتی در مقطع ابتدایی فصل غیرموجه بود. آنها کند بودند و شکست خانگی ۲- ۵ برابر لسترسیتی نشان دهنده مشکل سازگاری آنها با سیستمی تغییر یافته بود؛ استفاده از دومین هافبک عقب زمین، فشار زیادی روی کوین دی‌بروین گذاشته و به نامپلیس مندی و یوری تیلمانس فرصت بازی در جریان پرسینگ را داده بود.

در آن زمان دو نگرانی وجود داشت. اولی این بود که آیا این همان سقوطی است که معمولاً پس از سه یا چهار سال گریبانگیر مربیان می‌شود؟ فوتبال همیشه روی دوره‌های سه ساله عمل می‌کند و پس از آن نیاز به بازسازی برای دفع آنتروپی دارند؛ این کار ممکن است تغییر تاکتیک‌ها، تغییر چندین بازیکن یا جایگزینی سرمربی باشد. این موضوع درباره مربیانی مانند گواردیولا که از سیستم پر فشار و پرسینگ شدید پیروی می‌کنند، صدق می‌کند و افت ناگهانی زمانی رخ می‌دهد که بازیکنان از توقعات بالا خسته شده و باورشان به پروژه را از دست می‎‌دهند.

دومین نگرانی این بود که شرایط بسیار شبیه زمانی شد که اتفاقات برای گواردیولا در اروپا اشتباه پیش می‌رود. برای مدتی روندی تکراری در حذف تیم‌های او از مراحل حذفی مسابقات اروپایی وجود داشت که معمولاً از سر بدشانسی رخ می‌داد (بارسلونا و چلسی در ۲۰۱۲، بایرن و رئال مادرید در ۲۰۱۴ و بایرن و اتلتیکو در ۲۰۱۶). سپس موضوع اینطور مطرح شد که تلاش‌های خود او برای جلوگیری از این اتفاق در واقع باعث شد که احتمال رخ دادن آن بیشتر شود (منچسترسیتی و لیورپول در ۲۰۱۸، منچسترسیتی و لیون در ۲۰۲۰‌). این احساس وجود داشت که قبلاً شاهد این ماجرا بوده‌ایم: که با کند کردن بازی و کاهش قدرت و شدت پرسینگ برای حفاظت از سیتی مقابل توپ‌های ارسالی به پشت سر بازیکنان این تیم، آنهابسیاری از ویژگی‌هایی که باعث می‌شد تیمی قوی باشند را قربانی کرده و وزن خود را از دست می‌دادند.اما سپس به لطف آمادگی خارق العاده ایلکای گوندوگان که نه به عنوان «هشت آزاد» (کلمه‌ای که دی‌بروین برای نقشی که خودش و سیلوا در چند فصل ابتدایی حضور گواردیولا در سیتی ایفا می‌کردند، ابداع کرد) بلکه به عنوان نوعی از «شماره هشت نامحسوس» به میدان می‌رفت، شرایط تغییر کرد. گوندوگان می‌تواند در پشت خط میانی از رودری حمایت کند اما در عین حال با تأثیری نابودکننده پیش برود، با هافبکی خلاق‌تر- دی بروین یا برناردو سیلوا- در برابرش ارتباط بگیرد و به این ترتیب همه چیز سر جای خود قرار گرفت.

اهمیت بیشتر شاید این بود که شرایط دفاعی با نظم بیشتر و تأثیرگذاری بهتری دنبال شد. معروف است که پرسینگ یکی از سخت‌ترین ابعاد بازی برای اندازه‌گیری آماری است اما معیاری است که می‌توان با بررسی پرسینگ‌ها در یک سوم حریف به نسبتی از پرسینگ کلی دست یافت: تیمی که به دنبال بازپس‌‌گیری توپ است، کجاست؟ سیتی و لیورپول به مدت چهار سال در صدر آمار این بُعد از بازی قرار داشتند؛ این فصل لیورپول فاصله زیادی با رده اول دارد و سیتی پنجم است، سختگیری آنها در این زمینه با کاهش بسیاری همراه بوده است.در فاصله دیدار با وست برومویچ و پیروزی تحقیرآمیز ۱-۴ در آنفیلد در هفتم فوریه، سیتی تنها یک گل در لیگ دریافت کرد که گلی دیرهنگام برابر چلسی بود؛ در حالی که بازی با نتیجه ۳- صفر دنبال می‌شد. درست است که آنها دیدارهای سختی را پشت سر نگذاشتند و بنابراین شاید تیم‌های برتر همچنان بتوانند به آنها ضربه بزنند و این نیز یک نگرانی خواهد بود که پنالتی لیورپول برابر سیتی روی یک توپ مستقیم فرستاده شده به پشت مدافعان به دست آمد اما سیتی بسیار مستحکم‌تر به نظر می‌رسید؛ شاید به درخشش دو یا سه سال قبل نباشد اما شاید از تعادل بهتری برخوردار شده باشد.اینجا درسی بزرگتر برای باشگاه‌ها وجود دارد. سیتی به گواردیولا باور داشت و در تابستان با خرید دو مدافع میانی گرانقیمت از او حمایت کرد که یکی از آنها به ندرت بازی می‌کند اما ثابت کرده به اندازه کافی در سازگاری با محیط سریع است و-شاید- بتواند نسبت به قبل پیشرفت کند. قطعاً صحبت از سقوط خیلی زود ناپدید شده است.شاید تاتنهام با توجه به پیش رفتن اوضاع به این فکر کند که آنها نیز باید با مائوریسیو پوچتینو صبورتر می‌بودند و زمان و منابع لازم را در اختیار او می‌گذاشتند تا تیم خسته‌اش را بازسازی کند. و خصوصاً لیورپول هم می‌تواند اعتماد بیشتری به مربی‌اش داشته باشد؛ گاهی مربیان در فوتبال مدرن می‌توانند دوباره ظهور کنند. نگرانی درباره مصدومیت‌ها و شیوع ویروس کرونا شاید موقعیت را بدتر کند اما آنها حالا اساساً همان جایی هستند که سیتی فصل گذشته در آن قرار داشت؛ در پایان یک دوره و با نیاز به بازسازی. با توجه به قدرت و شخصیت کلوپ، هیچ دلیلی وجود ندارد که فکر کنیم او نمی‌تواند به اندازه پپ گواردیولا موفق باشد. اینطور نیست که تمامی افت‌ها و سقوط‌ها برگشت ناپذیر باشند.منبع-سایت هفت

پیروزی شیاطین سرخ

تیم فوتبال منچستریونایتد در دیدار حساس خارج از خانه مقابل تاتنهام به برتری سه بر یک دست یافت. این دیدار یکشنبه شب به میزبانی تاتنهام و در شهر لندن برگزار شد و در نهایت با برتری سه بر یک شیاطین‌سرخ به اتمام رسید.تقابل «خوزه مورینیو» سرمربی تاتنهام که پیش از این سابقه هدایت منچستریونایتد را داشته است بر حساسیت‌های بازی افزوده بود .تاتنهام که برای زنده نگه داشتن امیدهای خود در کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا نیاز مبرمی به برتری داشت بازی را تهاجمی آغاز کرد.در دقیقه ۴۰ «سون هیونگ مین» ستاره اکره‌جنوبی موفق شد گل نخست این بازی را برای تاتنهام به ارمغان آورد.این برتری دوام چندانی نداشت و در دقیقه ۵۷ «فرد» کار را به تساوی کشاند.تیم تحت هدایت «اوله گانر سولسشر» که هفته‌های خوبی را سپری می‌کند در ادامه نیز با انگیزه زیادی به کار ادامه داد و در دقیقه ۷۹ با ضربه «ادینسون کاوانی» مهاجم باتجربه اروگوئه‌ای به گل دوم و برتری رسید.در دقیقه ۹۶ و در یک ضد حمله، «میسون گرین‌وود» سومین گل میهمان را به نام خود ثبت کرد.منچستر که در رده دوم قرار دارد با این پیروزی به امتیاز ۶۳ رسید و تاتنهام نیز ۴۹ امتیازی باقی ماند.پیش از این دیدار، وستهام در رقابتی حساس موفق شد در خانه خود با حساب سه بر دو لسترسیتی را مغلوب کرده و با ۵۵ امتیاز در رتبه چهارم قرار بگیرد.

یونتووس و ناپولی در تعقیب میلان

تیم‌های یوونتوس و ناپولی از سد رقبای خود گذشتند تا پشت سر میلان برای گرفتن رده دوم سری آ رقابت کنند. یوونتوس در خانه با نتیجه سه بر یک از سد جنوا گذشت. دژان کولوسفسکی(۴)، آلوارو موراتا(۲۲) و وستون مک‌کنی(۷۰) برای تیم میزبان و جانلوکا اسکاماکا(۴۹) برای جنوا موفق به گلزنی شدند. با این برد شاگردان آندره‌آ پیرلو با ۶۲ امتیاز در رده سوم جای گرفتند و جنوا هم با ۳۲ امتیاز در رده سیزدهم ایستاد.تیم فوتبال ناپولی در خانه سامپدوریا با ۲ گل به برتری رسید تا با ۵۹ امتیاز پشت سر یووه در رده چهارم جای بگیرد. شاگردان کلودیو رانیری نیز با ۳۶ امتیاز در رده دهم قرار گرفتند. فابین روییز و ویکتور اوسیمن در دقایق ۳۵ و ۸۷ برای پارتنوپی گلزنی کردند.لاتزیو هم در دیگر بازی امروز با گل دقیقه ۹۲ سرگی میلنکوویچ ساویچ از سد میزبان خود هلاس ورونا گذشت تا با ۵۵ امتیاز از ۲۹ بازی در رده ششم بایستد. هلاس هم بعد از این باخت خانگی ۴۱ امتیازی ماند و در رده هشتم جای گرفت.

اتلتیکومادرید صدر جدول را از رئال مادرید پس گرفت

در بازی ماقبل پایانی هفته سی‌ام لالیگای اسپانیا، شب گذشته (یکشنبه) تیم فوتبال اتلتیکومادرید میهمان رئال بتیس بود و با وجود زدن گل نخست در نهایت با تساوی یک – یک به کار خود در این مسابقه خاتمه داد.روخی بلانکو با گل زودهنگام یانیک کاراسکو در دقیقه ۵ پیش افتاد، اما ۱۵ دقیقه بعد دروازه‌اش توسط کریستین تیو باز شد.با وجود توقف در این بازی، اتلتیکومادرید به لطف یک امتیازی که گرفت، ۶۷ امتیازی شد و صدر جدول رده‌بندی لالیگا را از رئال مادریدی که شنبه شب با فتح ال‌کلاسیکو صدرنشین شده بود، پس گرفت.بتیس رده ششمی هم ۴۷ امتیازی شد، اما در همان جایگاه باقی ماند.

خبرهای بیشتر را در تلگرام اخبار روز بخوانید

https://akhbar-rooz.com/?p=109878 لينک کوتاه

0 0 رای
امتياز بدهيد!
نظری بنويسيد
Notify of
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

بايگانی های ماهانه ی مطالب اخبار روز

خبر اول سايت

آخرين مطالب سايت

مطالب پربيننده روز

0
اگر در مورد اين مقاله نظری داريد، لطفا کامنت بگذاريدx
()
x

آگهی در ستون نبليغات

آگهی های دو ستونه: یک هفته ۱۰۰ یورو، یک ماه ۲۰۰ یورو آگهی های بیش از ۳ ماه از تخفیف برخوردار خواهند بود

حساب بانکی اخبار روز

حساب بانکی اخبار روز: int. Bank Account Number IBAN: DE36 3705 0198 0026 0420 36 SWIFT- BIC: COLSDE33XXX نام دارنده حساب: Iran-chabar نام بانک: SparkasseKoelnBonn Koeln- Germany

Read More

آگهی در ستون تبليغات

آگهی یک ستونه یک هفته ۷۵ یورو، یک ماه ۱۵۰ یورو آگهی های بیش از ۳ ماه از تخفیف برخوردار خواهند بود

حساب بانکی اخبار روز

int. Bank Account Number IBAN: DE36 3705 0198 0026 0420 36 SWIFT- BIC: COLSDE33XXX نام دارنده حساب: Iran-chabar نام بانک: SparkasseKoelnBonn Koeln- Germany

Read More

آگهی ها در لابلای مطالب برای يک روز

یک ستونه: ۲۰ یورو دو ستونه: ۳۰ یورو سه ستونه: ۵۰ یورو

حساب بانکی اخبار روز

int. Bank Account Number IBAN: DE36 3705 0198 0026 0420 36 SWIFT- BIC: COLSDE33XXX نام دارنده حساب: Iran-chabar نام بانک: SparkasseKoelnBonn Koeln- Germany

Read More