توقف فرانسه و اسپانیا؛ پرتغال ۲ آلمان ۴؛ برنامه بازیها

برنامه بازیهای همزمان یکشنبه و بیش بینی بازیها:

یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۰ /  ایتالیا- ولز/ رم

بیش بینی: برد ایتالیا ۷۷ درصد- مساوی ۱۹ درصد-برد ولز ۴ درصد

یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۰ /  سوئیس- ترکیه/ باکو

بیش بینی: برد سوئیس ۵۹ درصد-مساوی ۲۴ درصد-برد ترکیه ۱۷ درصد

ترکیب گروه‌های یورو ۲۰۲۰ به شرح زیر است:

گروه A: ایتالیا، ترکیه، ولز، سوییس

گروه B: بلژیک، روسیه، دانمارک، فنلاند

گروه C: اوکراین، هلند، اتریش، مقدونیه شمالی

گروه D: انگلیس، کرواسی، جمهوری چک، اسکاتلند

گروه E: اسپانیا، سوئد، لهستان، اسلواکی

گروه F: آلمان، پرتغال، فرانسه، مجارستان

نتایج مرحله گروهی

جمعه ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۰/ ایتالیا  ۳ – ۰ ترکیه/ رم 

شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۰/ ولز ۱ – ۱ سوئیس/ باکو 

شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۰/ دانمارک ۰ – ۱ فنلاند/ کپنهاگ

شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۰/ بلژیک ۳ – ۰ روسیه/ سن پترزبورگ 

یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۰ /  انگلیس ۱ – ۰ کرواسی / لندن

یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۰ /  اتریش ۳ – ۱ مقدونیه شمالی/ بخارست

یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۰ / هلند ۳ – ۲ اوکراین / آمستردام

دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۰ /  اسکاتلند ۰ – ۲ جمهوری چک/ گلاسکو

دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۰ /  لهستان ۱ – ۲ اسلواکی/ سن پترزبورگ

دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۰ /  اسپانیا ۰ – ۰ سوئد/ سویل

ﺳﻪشنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۰ /  مجارستان۰ – ۳ پرتغال/ بوداپست

ﺳﻪشنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۰ /  فرانسه ۱ – ۰ آلمان/ مونیخ

چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۰ /  فنلاند ۰ – ۱ روسیه/ سن پترزبورگ

چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۰ /  ترکیه ۰ – ۲ ولز/ باکو

چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۰ /  ایتالیا ۳ – ۰ سوئیس/ رم

پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۰ /  اوکراین ۲ – ۱ مقدونیه شمالی/ بخارست

پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۰ /  دانمارک ۱ – ۲ بلژیک/ کپنهاگ

پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۰ /  هلند ۲ – ۰ اتریش/ آمستردام

جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۰ /  سوئد ۱ – ۰ اسلواکی/ سن پترزبورگ 

جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۰ /  کرواسی ۱- ۱ جمهوری چک/ گلاسکو

جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۰ /  انگلیس ۰ – ۰ اسکاتلند/ لندن

شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۰ /  مجارستان۱- ۱فرانسه/ بوداپست

شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۰ /  پرتغال۲-۴ آلمان/ مونیخ

شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۰ /  اسپانیا۱- ۱لهستان/ سویل

نازک بین- یک هفته از بازیهای یورو ۲۰۲۰ که در سال ۲۰۲۱ و بخاطر کرونا با تاخیر برگزار شد گذشته است.مهمترین تاثیری که کرونا بر کیفیت بازیها و بازیکنان گذاشته است،خستگی ناشی از فشردگی بازیهای باشگاهی و بازیهای ملی در سطح قاره و جهانی است.بر خلاف دوره های گذشته که در همان هفته نخست شگفتی ها و پدیده هائی بوجود می آمدند و بر وزن و کیفیت بازیها و آمار و کمیت آن مسابقات تاثیر می گذاشتند،در این دوره تاکنون چنین موردی مشاهده نشده و فقط میتوان به حضور تیمهای فنلاند،مقدونیه،مجارستان و اسلواکی در ایندوره از بازیها اشاره کرد.که این موضوع شاید مهمتری دلیل اش افزایش تیمهای شرکت کننده در ایندوره از مسابقات را یاد کرد.ورزشگاه پوداپست مرکز مجارستان برابر پرتغال روبرو بود و ۶۱ هزار تماشاگر قرمز پوش استادیوم را به رنگ لباس تیم مجارستان آذین بندی کرده بودند.در حالیکه در سایر ورزشگاههائی که میزبان یکی از گروهها هستند چنین موضوعی مشاهده نشده است. علت این موضوع را باید در بیشتازی دولت مجارستان در واکسیناسیون شهروندان خود در مقایسه با کشورهای شرکت کننده در ایندوره از بازیهای یورو،دانست.تاکنون بیش از ۶۰ درصد مردم مجارستان واکسینه شده اند و این آمار در پوداپست مرکز این کشور به سطح ۸۰ درصد هم رسیده است.

تاکنون سطح آسیب دیدگیهای جدی در هفته نخست در قیاس با دوره های قبل،بالاتر و شدید تر بوده و نکته مهم این است ،برای چنین آسیب دیدگیهای،بازیکنی به عنوان مقصر اخراج نشده است. یوفا در هفته نخست بازیها با دو چالش روبرو شد:مصدومیت شدید اریکسن بازیکن دانمارک که به کارنامه بد و سیاه برای یوفا تبدیل شد . در آن بازی که بمدت حدود یکساعت تعلیق شد،حادثه چنان وحشتناک بود که بازیکنان دانمارک قادر به حرکت نبودند،اما یوفا بر خلاف روح جوانمردی تیم دانمارک را مجبور کرد که به زمین بازگردد و در بین ناراحتی و اندوه نتیجه بازی را نیز به تیم تازه وارد فنلاند واگذار کند.چالش دوم را رونالدو  کاپیتان تیم پرتغال وارد تشکیلات یوفا کرد. وی در اقدام بیسابقه ای نوشیدنی کوکاکولا غول جهان را کنار زد و آب را به جای آن قرارداد. موضوعی که ضربه ای شدید به کوکاکولا و اسپانسری این غول نوشابه سازی برای ادامه همکاری با یوفا زد. یک چالش قدیمی همچنان برای یوفا باقی است و آنهم تمایلات نژاد پرستی  گروههائی از هواداران مجارستانی است که همچنان در ورزشگاهها و البته در ورزشگاه فرانس پوشکاش غوغا می کنند.در دیدار دیروز مجارستان و فرانسه ۶۵ هزار تماشاگر که کل ظرفیت ورزشگاه است حضور داشتند که از این تعداد حدود سه هزار نفر هواداران فرانسوی بودند.شعارهای تند و تشویقهای فاشیست گونه ورزشگاه را تحت تاثیر خود قرار داده بود.

تساوی مجارستان با قهرمان جهان

در ادامه بازی‌های دور دوم مرحله گروهی مسابقات یورو ۲۰۲۰، از گروه F تیم‌های ملی فوتبال مجارستان و فرانسه مقابل هم صف‌آرایی کردند. این بازی که با حضور ۶۵ هزار تماشاگر در ورزشگاه پوشکاش‌ آره‌نا واقع در شهر بوداپست برگزار شد، در نهایت با تساوی یک – یک پایان یافت. مجارستانی‌ها در بازی قبل مقابل پرتغال نیز حضور پرتعدادی در ورزشگاه پوشکاش آره‌نا داشتند که در دوره پس از فراگیری ویروس کرونا رکوردی قابل توجه محسوب می‌شود.شاگردان دیدیه دشان که در نیمه اول با وجود داشتن مالکیت بیشتری از توپ و میدان در دقیقه ۲+۴۵ دروازه‌شان توسط آتیلا فیولا باز شد، نیمه دوم را هجومی‌تر آغاز کرد و در نهایت در دقیقه ۶۶ توسط آنتوان گریزمان و روی پاس کیلیان امباپه قفل دروازه‌ مجارها را بازکردند و بازی را به تساوی کشاندند. در ادامه فرانسه حملاتی را روی دروازه حریف ترتیب داد و مجارستانی‌ها هم بیشتر چشم به ضدحملات داشتند که نتیجه‌ای در برنداشت و دو تیم در نهایت به تقسیم امتیازات رضایت دادند.قهرمان جهان با این تساوی چهار امتیازی شد و به صدر جدول گروه صعود کرد، این در حالی است که مجارستان یک امتیازی شد و در مکان سوم قرار گرفت.مایکل اولیور داور انگلیسی در این بازی به بنجامین پاوار از فرانسه (۱۰) و اندر بولکا (۵۲) از مجارستان کارت زرد نشان داد.

ترکیب مجارستان: پیتر گولاچی، آتیلا زالای، آتیلا فیولا، ویلی اوربان، لویک نگو، آدام ناگی، آدام زالای(کاپیتان)، اندرس شافر، لاژلو کلنهیسلر، رولند سالای و اندره بوتکا.

ترکیب فرانسه: هوگو لوریس(کاپیتان)، رافاول واران، پرسنل کیمپمبه، بنژامن پاوارد، پل پوگبا، آنتوان گریزمن، کیلیان امباپه، انگولو کانته، آدرین ربیو، لوکاس دینیه و کریم بنزما.

پرتغال ۲ آلمان ۴

آلمان برای جبران باخت مقابل فرانسه با حملات و فشار زیاد روی دروازه پرتغال بازی را آغاز کرد و در همان دقایق اولیه یک گل زودهنگام وارد دروازه پرتغال کرد،که بعد از کنترل ویدئویی ،این گل خطای هند تشخیص داده و مردود اعلام شد.آلمان همچنان مشغول خیمه زدن در محوطه جریمه پرتغال بود که طی یک توپ برگشتی از خط دفاع پر تعداد پرتغال،هافبک این تیم ضدحمله سریعی را انجام داد و توپ را در محوطه شش قدم برای رونالدو فرستاد و کاپیتان پرتغال توپ را به تور دروازه آلمان چسباند تا برخلاف جریان بازی پرتغال یک بر صفر بیش بیفتد و بر تعداد گلهای ملی رونالدو نیز افزوده شود.گزارش این بازی دیدنی را در ادامه می خوانیم:دیدار تیم‌های ملی فوتبال آلمان و پرتغال در چارچوب هفته دوم مرحله گروهی مسابقات یورو ۲۰۲۰ از گروه F، در ورزشگاه آرنا مونیخ برگزار شد و در پایان تیم آلمان موفق شد با نتیجه چهار بر دو حریف سرسخت خود را از پیش رو بردارد. آلمان با این پیروزی شکست مقابل فرانسه را فراموش و به جمع مدعیان این گروه بازگشت. در ابتدای نیمه اول این دیدار کریستیانو رونالدو توانست با پاس دیگو جوتا دروازه خالی آلمان را در دقیقه ۱۵ باز کند. آلمانی ها پس از این گل فشار خود را بر روی دروازه حریف بیشتر کردند و توانستند در دقایق ۳۵ و ۳۹ توسط روبن دیاز و گوئررو که به اشتباه دروازه خودی را باز کردند، به گل برسند.تیم آلمان در نیمه دوم نیز تیم برتر میدان بود و هاورتز موفق شد گل سوم تیم خود را در دقیقه ۵۱ به ثمر برساند. این پایان کار نبود چرا که گوسنس توانست در دقیقه ۶۰ و روی یک ضربه سر زیبا گل چهارم آلمان را ئارد دروازه حریف کند. تیم پرتغال بعد از این گل سراسر حمله شد و جوتا موفق شد این بار با پاس رونالدو در دقیقه ۶۷ یکی از گل ها را جبران کند اما این گل برای بازگشت به بازی کافی نبود.   

ترکیب تیم ملی آلمان:مانوئل نویر، آنتونیو رودیگر، ماتیاس گینتر، متس هوملز، یاشوا کیمیش، کای هاورتز، تونی کروس، سرژ گنابری، رابین گوسنس، ایلکای گوندوگان و توماس مولر.سرمربی: یواخیم لو

ترکیب تیم ملی پرتغال: روی پاتریسیو، رافائل گوئررو، پپه، روبن دیاز، نلسون سمدو، بروتو فرناندس، ویلیام کاروالیو، دانیلو پریرا، برناردو سیلوا، دیوگو ژوتا و کریستیانو رونالدو.سرمربی: فرناندو سانتوس

دیگر دیدار این گروه بین دو تیم مجارستان و فرانسه با تساوی یک بر یک مساوی به پایان رسید. فرانسه با ۴ امتیاز در رده اول گروه و آلمان و پرتغال با ۳ امتیاز در رده های دوم و سوم قرار دارند. مجارستان نیز با یک امتیاز در رده چهارم جدول قرار گرفته است.

اسپانیا ۱ لهستان ۱

اسپانیا شانس آورد که در گروه سختی قرار نداشت. تیم کنونی اسپانیا را میتوان در ردیف مقدونیه،اسکاتلند و کرواسی به عنوان ضعیفترین تیمهای جام نام برد. هر چند تیمی است جوان اما نباید انتظار صعود و یا درخشش از آن داشت. گزارش بازی:در گروه E، تیم‌های ملی اسپانیا و لهستان در ورزشگاه کارتوخای شهر سویا به مصاف هم رفتند که این بازی با تساوی یک – یک خاتمه یافت.در این بازی اسپانیایی‌ها با گلزنی آلوارو موراتا در دقیقه ۲۵ پیش افتادند اما روبرت لواندوفسکی در دقیقه ۵۴ کار را برای لهستانی‌ها به تساوی کشاند. اولین گل اسپانیایی‌ها در جام شانزدهم را آلوارو موراتا را با اثری گذاشتن روی توپ شلیک شده از سوی جرارد مورنو گذاشت به ثمر رساند که در ابتدا با رأی کمک داور بازی مردود اعلام شد اما در ادامه VAR سلامت این گل را تأیید کرد. همچنین در این بازی جرارد مورنو که سازنده گل اول شد، یک پنالتی اسپانیایی را به هدر داد.  لهستانی‌ها هم با گلزنی روبرت لواندوفسکی در دقیقه ۵۴ کار را به تساوی کشاندند.اسپانیا اگرچه در این بازی توپ و میدان را در اختیار داشت و از هر نظر بهتر از میهمان خود کار کرد اما موقعیت‌هایش را که در اکثر آنها توپ به آلوارو موراتا می‌رسید، یکی پس از دیگر به هدر داد.با این نتیجه اسپانیای میزبان برای دومین بار متوالی در یورو ۲۰۲۰ در کسب پیروزی ناکام ماند. مردان لوئیس انریکه که در دور نخست هم از پس سوئد برنیامده بودند، با این تساوی ۲ امتیازی شدند و در رده سوم جدول گروه ‌شان قرار گرفتند. این در حالیست که آنها در آخرین بازی‌شان بازی به مصاف اسلواکی تیم دوم جدول بروند و برای صعود به مرحله بعدی باید ۳ امتیازی آن بازی را کسب کنند.وضعیت لهستان اما حتی بدتر از اسپانیایی‌ها شد. آنها که در دور نخست به اسلواکی باختند، اکنون با تنها یک امتیاز در قعر جدول قرار دارند و در آخرین بازی‌شان هم باید به مصاف سوئد صدرنشین بروند که با یک تساوی هم می‌تواند صعودش را به مرحله بعدی قطعی کند.

داوری به عهده  دانیله اورساتو از ایتالیا بود وداور چهارم این بازی نیز خانم فاستفانی فرپارت فرانسوی بود که در روز بازی افتتاحیه بین ایتالیا و ترکیه هم داور چهارم بود.

ترکیب اسپانیا: اونای سیمون، مارکوس یورنته، آیمریک لاپورت، پائو تورس، جوردی آلبا، کوکه، رودری، پدری، جرارد مورنو، آلوارو موراتا و دنی اولمو

ترکیب لهستان: وویچخ شزنی، یان بدنارک، کمیل گیلیک، بارتوژ برژینسکی، تیموتوژ پوچاژ، ماتیوژ کیلیچ، یاکوب مودر، کمیل جوزویاک، پیوتر زیلینسکی، کارول اسویدرسکی و روبرت لواندوفسکی

بیش بازی ایتالیا-ولز

ایتالیا که صعود خود را به دور بعد مسجل کرده است، در بازی فردا شب به یک تساوی برای قطعی کردن صدرنشینی خود در گروه نیاز دارد؛ هر چند که شاید دوم شدن، مسیر راحت تری را برای آن ها در دور حذفی رقم بزند. تیم روبرتو مانچینی در دو بازی ابتدایی با ارائه عملکردی منظم نشان داد که در این تورنمنت می تواند حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد. آتزوری که با روبرتو مانچینی بار دیگر به روزهای خوبش برگشته است، ترکیب اصلی خود را شناخته است و این نکته مهمی برای داشتن یک تورنمنت موفقیت آمیز است. ولز با کسب پیروزی ۲-۰ مقابل ترکیه، امیدواری خود برای صعود به دور بعد را افزایش داد. حالا سوم شدن این تیم در گروه چندان محتمل نیست و حتی اگر این اتفاق بیافتد، آن ها با ۴ امتیاز از شانس خوبی برای صعود به مرحله بعدی برخوردار خواهند بود. رابرت پیج پس از تحویل گرفتن تیم رایان گیگز، هماهنگی خوبی در بین بازیکنان ولز ایجاد کرده است و امیدوار خواهد بود تا تیمش را در مرحله بعدی ببیند. 

https://akhbar-rooz.com/?p=116896 لينک کوتاه

0 0 رای ها
امتياز بدهيد!
نظری بنويسيد
Notify of
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

خبر اول سايت

آخرين مطالب سايت

مطالب پربيننده روز

آرشيو اسناد اپوزيسيون ايران

تبليغات خود را می توانيد اينجا نشان دهيد
تبليغات خود را می توانيد اينجا نشان دهيد
0
اگر در مورد اين مقاله نظری داريد، لطفا کامنت بگذاريدx
()
x

آگهی در ستون نبليغات

آگهی های دو ستونه: یک هفته ۱۰۰ یورو، یک ماه ۲۰۰ یورو آگهی های بیش از ۳ ماه از تخفیف برخوردار خواهند بود

حساب بانکی اخبار روز

حساب بانکی اخبار روز: int. Bank Account Number IBAN: DE36 3705 0198 0026 0420 36 SWIFT- BIC: COLSDE33XXX نام دارنده حساب: Iran-chabar نام بانک: SparkasseKoelnBonn Koeln- Germany

Read More

آگهی در ستون تبليغات

آگهی یک ستونه یک هفته ۷۵ یورو، یک ماه ۱۵۰ یورو آگهی های بیش از ۳ ماه از تخفیف برخوردار خواهند بود

حساب بانکی اخبار روز

int. Bank Account Number IBAN: DE36 3705 0198 0026 0420 36 SWIFT- BIC: COLSDE33XXX نام دارنده حساب: Iran-chabar نام بانک: SparkasseKoelnBonn Koeln- Germany

Read More

آگهی ها در لابلای مطالب برای يک روز

یک ستونه: ۲۰ یورو دو ستونه: ۳۰ یورو سه ستونه: ۵۰ یورو

حساب بانکی اخبار روز

int. Bank Account Number IBAN: DE36 3705 0198 0026 0420 36 SWIFT- BIC: COLSDE33XXX نام دارنده حساب: Iran-chabar نام بانک: SparkasseKoelnBonn Koeln- Germany

Read More