“حمام یخ” و “یخ در بهشت” در توکیو؛ بایرن مونیخ خود را تعویق کرد

نازک بین: ریاست باشگاه رئال مادرید در خصوص سوپرلیگ اروپا مدعی شد که این رقابت به زودی برگزار می‌شود و تیم‌ها نمی‌توانند به راحتی از این رقابت کنار بکشند. فلورنتینو پررز، در آخرین مصاحبه خود باز هم به دفاع از ایده «سوپرلیگ اروپا» پرداخت و مدعی شد هنوز تیم‌ها و اعضا درون این رقابت هستند و هیچ کس از حضور در سوپرلیگ انصراف نداده است و طبق قرارداد نمی‌توانند به راحتی این کار را انجام دهند. پرز گفت: سوپرلیگ هنوز وجود دارد و اعضا هنوز در آن هستند. ما باید چندین هفته به خودمان وقت بدهیم تا تفکر کنیم زیرا با خشونت برخی افراد مواجه شدیم. افرادی که نمی‌خواهند سود خودشان را از دست بدهند و به همین دلیل با پروژه ما مخالفت می‌کنند. وی ادامه داد: باشگاه‌ها قراردادی را امضا کردند و نمی‌توانند سوپرلیگ را ترک کنند. برخی از آنها گفتند به دلیل فشارهای خارجی سوپرلیگ را ترک می‌کنند ولی این پروژه یا پروژه‌ای شبیه به این قطعاً در آینده رخ خواهد داد و امیدوارم این اتفاق به زودی انجام شود. رییس باشگاه رئال مادرید اظهار داشت: هیچ کدام از اخبار منتشر شده درست نیست. بانک «جی پی مورگان» زمان درخواسته کرده تا فکر کند مثل ۱۲ باشگاه دیگر. سوپرلیگ در زودترین حالت ممکن برگزار خواهد شد اما باید ابتدا در خصوص پروژه به مردم توضیح دهیم زیرا برخی هستند که به خاطر حفاظت از سود خودشان این پروژه را زیر سوال می‌برند. وی ادامه داد: اول از همه ما به یک سیستم سخت‌گیر فیرپلی مالی و اقتصادی نیازمندیم که اجازه دهد همه به صورت برابر با هم رقابت کنند و این گونه نشود که یک باشگاه خودمختاری مثل الان یک اقتصاد ویژه داشته باشد. اگر میلیاردرها وارد این فضا شوند رقابت در فوتبال به شدت سخت خواهد شد به این دلیل ما نیاز داریم که بفهمیم پول هر کسی از کجا می‌آید و باید شفافیت مالی وجود داشته باشد. پررزگفت: الان ما زمان داریم تا تلاش کنیم به مردم توضیح دهیم که چرا این پروژه یک رقابت بسته برای چند تیم مشخص نیست. ما نیاز داریم که بفهمیم این سودها از کجا به فوتبال واریز می شود و اسپانسرها دقیقا در کجا سرمایه گذاری می‌کنند. لالیگا یک جلسه‌ای گرفته بدون حضور بارسلونا، اتلتیکو و رئال. بیشتر بودجه و پول رقابت اسپانیا از حضور این ۳ تیم بدست می‌آید و این حقیقت ماجراست. حمله بردن به تیم‌هایی که باعث سود شما شده‌اند کار درستی نیست.

حمام یخ” و “یخ در بهشت” راهکار ورزشکاران استرالیایی برای مقابله با گرمای توکیو

به نقل از تایمز، از اوایل سال ۲۰۲۰ با شیوع ویروس کرونا بازیهای المپیک توکیو تاثیرات زیادی از آن پذیرفت. حتی اکنون سه ماه قبل از آغاز بازی ها هنوز مشخص نیست که آیا ورزشکاران استرالیایی به موقع واکسینه می شوند یا حتی بازی های المپیک به طور کامل لغو می شود. در کنار این ها خطر دیگری برای سلامتی ورزشکاران، مربیان و همراهان را تهدید می کند و آن هم گرمای شدید تابستان توکیو است که می تواند به اندازه کرونا مانع ایجاد کند.هنگامی که آخرین بار توکیو در سال ۱۹۶۴ میزبان بازی های تابستانی بود، این بازی ها در ماه اکتبر برگزار شد.  چرا که متوسط ​​دما در ماه های جولای و آگوست حدود ۳۰ درجه سانتی گراد است و حتی می تواند از ۳۵ درجه سانتیگراد بیشتر شود. هر سال صدها نفر از مردم ژاپن به علت گرما می میرند و هزاران نفر در بیمارستان ها بستری می شوند. رابرت وایتینگ روزنامه نگار ساکن توکیو در ژاپن تایمز در سال ۲۰۱۴ نوشت: مثل این است که به مدت دو ماه در داخل یک حمام بزرگ سونا بنشینید. بازیهای این دوره در تابستان برگزار می شود که به خاطر ترجیح شرکت های رسانه ای آمریکایی است که کمیته بین المللی المپیک را با هزینه های گسترده تامین مالی می کنند. دکتر پتا مالونی از انستیتوی ورزش استرالیا (AIS) می گوید: گرما می تواند تأثیر زیادی بر عملکرد ورزشکاران داشته باشد. شواهد خوبی وجود دارد که نشان می دهد در بعضی از ورزش ها گرما می تواند به اندازه ۱۰ یا ۱۵٪ بر نتایج عملکرد تأثیر بگذارد که این خیلی زیاد است.در همین راستا، ورزشکاران المپیکی استرالیا به صورت ۲۴ ساعته به حمام های یخ دسترسی خواهند داشت و روزانه ۵۰۰ لیتر یخ در بهشت در اختیار ورزشکاران قرار داده می شود تا از تاثیر گرما روی ورزشکاران استرالیایی برای المپیک کاسته شود.به دلیل محدودیت های کرونا، ورزشکاران فقط پنج روز قبل از مسابقه مجاز به ورود به ژاپن هستند که این امر زمان کمی را برای سازگاری باقی می گذارد.به همین خاطر خیلی از ورزشکاران که با گرمای هوا بیشتر در ارتباط هستند مانند دوچرخه سواران جاده و کوهستان، با شرایط مشابهی در استرالیا تمرین می کنند تا بتوانند با گرمای شدید ژاپن سازگار شوند.

سقوط شالکه از بوندس لیگا

اندی براسل-بارش اشک، حضور ۳۳ ساله تیم شالکه در دسته اول فوتبال آلمان با وقوع صحنه‌هایی زشت به پایان رسید وقتی که هواداران تیم منطقه گلزن کرشن بیرون از ورزشگاه فلتینس آره‌نا یک جنگ تمام عیار را با بازیکنان تیم به راه انداختند.صدای سوت مسابقه‌ای که حکم به سقوط شالکه به بوندس‌لیگای دو می‌داد از مدت‌ها پیش شنیده می‌شد اما همراه با آن هم قرار بود کلی داد و فریاد به خاطر این اتفاق شنیده شود. شالکه سرانجام در خانه آرمینیا بیلفلد به پایان مسیر حضورش در بوندس‌لیگا رسید و اگرچه مقصد نهایی این تیم غافلگیر کننده نبود اما باز هم پذیرش آن سخت بود. تیمو بکر، محصول جوان آکادمی باشگاه روی نیمکت اشک می‌ریخت و مدیرعامل باشگاه جرالد آساموا که در روزهای بهتر باشگاه در زمین بازی، برای این تیم یک قهرمان بود هم مقابل دوربین‌های تلویزیونی به زحمت توانست مانع سرازیر شدن اشک‌هایش شود. او بعد از قطعی شدن سقوط تیمش گفت: «می‌دانستیم که باید انتظار چه چیزی را داشته باشیم اما وقتی که در نهایت زمانش می‌رسد، تازه آن موقع درک می‌کنید که واقعاً همه چیز تمام است… و این واقعاً بی‌رحمانه است.»

واژه‌های آساموا می‌توانست پایانی متناسب حال و روز بد شالکه‌ای‌ها باشد اما ماجرا به اینجا ختم نشد. بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ هوادار شالکه بیرون از ورزشگاه ولتینز آره‌نا منتظر بودند تا اعضای تیم محبوب‌شان از خانه بیلفلد خارج شوند، اتفاقی که ساعت یک بامداد به وقت محلی رخ داد و آن زمان بود که جنگ لفظی میان آنها خیلی زود به یک جنگ فیزیکی تبدیل شد و اشیایی بود که یکی پس از دیگری از سمت هواداران خشمگین به سوی بازیکنان پرتاب می‌شد. شدت حمله آنقدر زیاد بود که نیاز به مداخله پلیس برای ختم غائله باشد.باشگاه بیانیه‌ای منتشر کرد و در آن توضیح داد که خشم و احساسات هواداران را از بابت سقوط تیم درک می‌کند اما واکنش‌های افراطی چند فرد ناشناس که پا را از حد فراتر گذاشتند برای باشگاه شالکه غیرقابل تحمل بوده است. این باشگاه وعده داد که دست به تحقیقاتی کامل و گسترده خواهد زد تا عوامل حمله به بازیکنان تیم را شناسایی کند. همزمان اتحادیه بازیکنان آلمان هم حمله صورت گرفته به بازیکنان شالکه را محکوم کرد.یکی از بازیکنان تیم که نخواست نامش فاش شود به شبکه اسپورت وان آلمان گفت: «من فقط فرار کردم. بعضی از ما فقط کتک خوردیم و کتک خوردیم. من شوکه شدم و نمی‌دانم چطور می‌خواهیم بازی بعدی‌مان را انجام دهیم.» گزارش شده که بعضی از بازیکنان هم در این بین باشگاه را مقصر می‌دانند چرا که آنها را در موقعیتی قرار داده که با هواداران خشمگین روبه‌رو شوند.

اکنون فرصتی برای بررسی و انعکاس و فرونشاندن تنش‌ها است. با توجه به قرنطینه بودن حریف بعدی (هرتابرلین) تکرار فوری حوادثی نظیر آنچه بعد از بازی برابر آرمینیا بیلفلد رخ داد، فعلاً منتفی است. بازی بعدی شالکه به فرض مهیا نشدن شرایط برگزاری مصاف با هرتابرلین، ۱۴ روز دیگر در خانه هوفنهایم است؛ یکی از تنها دو تیمی که در این فصل به شالکه باخته‌اند. کمتر کسی روی برد دوباره شالکه برابر این تیم شرط می‌بندد اما این بار چیزی مهم‌تر از نتیجه بازی هست که باید نگرانش بود.در شرایطی که تنها ۴ هفته به پایان فصل باقی مانده است و هیچ‌یک از آنها به شالکه کمکی برای حفظ غرور خرد شده نخواهند کرد. جدول می‌گوید که تیم منطقه گلزن کرشن از ۳۰ بازی‌اش تا این مقطع از فصل ۲ پیروزی، ۷ تساوی و ۲۱ باخت دارد. شاید تنها نکته مثبتی که برای شالکه‌‌ای‌ها در واپسین روزهای حضورشان در بوندس‌لیگا باقی مانده، این باشد که آنها به عنوان بدترین سقوط کننده از بوندس‌لیگا در طول تاریخ شناخته نخواهند شد و این لکه ننگ همچنان در سابقه تیم تاسمانیا برلین دیده می‌شود که در فصل ۶۶-۱۹۶۵ بی‌سروصدا به بوندس‌لیگا صعود کرد و با ثبت بدترین آمار تاریخ این لیگ هم از آن خارج شد. با وجود این شالکه هنوز به یک یا دو تساوی دیگر نیاز دارد تا از آن به عنوان تیمی که دومین آمار ضعیف تاریخ را در یک فصل از بوندس‌لیگا به ثبت رساند یاد نشود. این رکورد هم در حال حاضر متعلق به تیم «ووپرتال» است که سال ۱۹۷۵ به ثبت رسید (البته در آن زمان پیروزی‌‌ها ۲ امتیاز داشتند).شیوه خشونت‌آمیز ابراز خشم گروهی از هواداران شاید غیرقابل پذیرش باشد اما نوع واکنش آنها به سقوط شالکه نشان دهنده عمق دردی بود که آنها نه فقط در فصل جاری بلکه در ۱۸ ماه گذشته تحمل کرده‌اند. شالکه سقوط کرد و دیگر نمی‌توان جلوی رفتن آن به دسته دوم را گرفت اما بسیاری از هواداران از همین حالا خواهان تغییر در این باشگاه هستند. خیلی چیزها باید برای تیم آبی‌پوش گلزن کرشن عوض شود تا این تیم، هامبورگ بعدی نباشد، هامبورگی که یکی از تیم‌های همیشه حاضر در بوندس‌لیگا بود و حالا دارد مصرانه می‌جنگد تا از ماندن در بوندس‌لیگای دو برای چهارمین فصل متوالی یا چیزی حتی بدتر از آن جلوگیری کند.

فرگوسن: از زندگی خانوادگی بازیکنان استفاده می‌کردم تا به آنها انگیزه بدهم

 سر الکس فرگوسن از اصالت خانوادگی و اهمیت تربیت برای انگیزه دادن به ستاره‌هایش در منچستریونایتد بهره می‌گرفت. فرگی بزرگ که ۷۹ ساله شده و در ۲۶ سال مربیگری در منچستریونایتد ۳۸ جام به دست آورده، از نظر خیلی‌ها بهترین مربی تاریخ است.او در دوران مربیگری‌اش در یونایتد با بازیکنان بزرگ زیادی کار کرد اما یک چیز در تمام این سال‌ها مشترک بود. او در یک کلیپ درباره فیلم در آستانه انتشار «سر الکس فرگوسن: هرگز تسلیم نشو» حرف زده و فاش کرده با یادآوری گذشته بازیکنان و تربیت آنها سعی داشته به آنها انگیزه بدهد.

فرگی به همه بازیکنانش، از «کلاس ۹۲» گرفته تا آخرین تیم قهرمانش در سال ۲۰۱۳، توصیه می‌کرد به نیاکان خود فکر کنند و اینکه چقدر زحمت کشیدند تا اینکه یک فرهنگ خانوادگی و انگیزه برای موفقیت شکل بگیرد. سر الکس در این کلیپ می‌گوید: «وقتی در رختخواب می‌خوابیدم به چیزهایی فکر می‌کردم که می‌توانم از آنها برای ایجاد انگیزه و اثرگذاری در روان بازیکنان استفاده کنم. من درباره کارکنان معدن، کارگران کشتی، جوشکارها و ابزارسازها حرف می‌زدم، کسانی که خانواده‌های فقیری بودند و با زحمت زیاد زندگی‌شان را می‌گذراندند. از بازیکنان می‌پرسیدم، پدربزرگت چه شغلی داشته؟ پدرت چه کاره بوده؟ تلاش می‌کردم این حس را در آنها بیدار کنم که پدربزرگ‌های‌شان با چه هدفی زحمت می‌کشیدند و مادربزرگ‌ها نیز بخش مهمی از این شکل‌گیری فرهنگ بوده‌اند و اینکه بازیکنان باید این اصالت را حفظ کنند. جدا از تمام جام‌هایی که گرفتم و بازیکنان بزرگی که با آنها کار کردم، فکر می‌کنم این چیزی است که در زندگی به کار می‌آید. این یک واقعیت در زندگی است که خاستگاه ما اهمیت زیادی دارد. هر کس هویتی دارد، من از گووان(منطقه‌ای در گلاسکو) هستم، من بچه گووان هستم.»

افتخارات فوق‌العاده سر الکس فرگوسن شامل ۱۳ قهرمانی در لیگ برتر، پنج جام حذفی انگلیس و دو قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا می‌شود. فیلم «سر الکس فرگوسن: هرگز تسلیم نشو» قرار است از ۶ خرداد در سینماهای بریتانیا به نمایش درآید. فرگوسن همچنین در مصاحبه با سایت فدراسیون فوتبال اسکاتلند، اسکات مک تامینای را بازیکنی توصیف کرد که همیشه باید در ترکیب منچستریونایتد در بازی‌های بزرگ باشد. این بازیکن ۲۴ ساله دو فصل است که با مربیگری اوله گونار سولشر درخشیده و یکی از بازیکنان کلیدی یونایتد بوده. او همچنین از بازیکنان تأثیرگذار تیم ملی اسکاتلند به مربیگری استیو کلارک بوده و از اولین بازی‌اش در سال ۲۰۱۸ آمار بازی‌های ملی خود را به ۲۲ عدد رسانده. این هافبک در تیم ملی کشورش که به یوروی این تابستان صعود کرده، در خط دفاع سه نفره نیز بازی کرده و فرگوسن حضور او را دلیلی می‌داند برای اینکه نسبت به عملکرد کشورش در تورنمنت پیش رو خوشبین باشد.فرگوسن گفت: «بازی‌های تیم را می‌بینم، بازیکنان باکیفیتی دارند، هافبک‌های تراز اولی دارند. آنها در انگلیس بازی می‌کنند. تیرنی در آرسنال درخشان است، رابرتسون در دو فصل اخیر در لیورپول باورنکردنی بوده. اسکات مک تامینای هم خودش را به عنوان یکی از بازیکنان بزرگ منچستریونایتد جا انداخته. هر وقت منچستریونایتد بازی بزرگی دارد، او هست. خیلی درباره این پسر نمی‌دانم اما فکر می‌کنم اصالت خانوادگی دارد. مک گین هم در استون ویلا عالی بوده، به این تیم اسکاتلند خوشبین هستم.»

فرگوسن می‌گوید مک تامینای شباهت زیادی به یک هافبک اسکاتلندی دیگر که در منچستریونایتد برایش بازی می‌کرده، دارد: دارن فلچر: «وقتی با او قرارداد بستم هفت یا هشت سال داشت و مهاجم نوک بازی می‌کرد. دارن خیلی کم مصدوم می‌شد چون مراقب خودش بود. مک تامینای هم بازیکنی شبیه او است. پرتلاش، دونده، برنده توپ و سرعت‌بخش به بازی تیم، در حالی که درک درستی از مسابقه دارد. من به ندرت دارن را در بازی‌های بزرگ کنار می‌گذاشتم، بخصوص مقابل آرسنال و پاتریک ویرا. او کاری می‌کرد که برابر آنها مشکلی نداشته باشم. مک تامینای راه دارن را می‌رود و من خوشحالم که یک اسکاتلندی اینقدر رشد کرده. ما همیشه اسکاتلندی‌های خوبی داشتیم از دنیس لا و برایان مک کلیر گرفته تا امروز.»

چطور هواداران اینقدر راحت وارد زمین تمرین شدند؟

 ستاره‌های منچستریونایتد شوکه شدند از اینکه هواداران خشمگین چه آسان با عبور از نیروهای امنیتی حاضر در مرکز تمرین کارینگتون، خود را به مربی تیم، اوله گونار سولشر رساندند. هواداران به عملکرد مالکان آمریکایی باشگاه در پروژه شکست خورده سوپرلیگ اروپا معترض بودند و از مربی نروژی به خاطر اینکه آشکارا در این باره حرف نزده، انتقاد داشتند.سال گذشته هم ۲۰ نفر از هواداران که به خود لقب «مردان سیاهپوش» داده بودند، به خانه مدیر اجرایی تیم، اد وودوارد در چشایر حمله کردند.سولشر به همراه مدیر فنی جدید تیم، دارن فلچر، مایکل کریک دستیارش و نمانیا ماتیچ قدبلند سعی کردند مانع آنها شوند در حالی که از صحبت‌های رد و بدل شده میان آنها خبری منتشر نشده.گفته می‌شود هواداران انتقاد کرده‌اند از اینکه سولشر در سال ۲۰۰۵ که بازیکن منچستریونایتد بود با خریدن باشگاه توسط گلیزرها مخالفت کرد اما در محکوم کردن سوپرلیگ اروپا به بقیه مربی‌های لیگ برتر ملحق نشد. یک منبع آگاه در باشگاه به دیلی میل گفت: «بازیکنان نگران بودند از اینکه چه آسان هواداران به زمین تمرین وارد شدند. به اندازه کافی نیروهای امنیتی وجود نداشت، باید کاری کرد دیگر این اتفاق رخ ندهد.» یونایتد درباره ساختار امنیتی خود توضیحی نداده اما احتمالاً این ساختار مورد بازبینی قرار می‌گیرد. مردان سیاهپوش پیش از این هم به خانه وین رونی و ریو فردیناند رفته‌اند وقتی این دو بازیکن مهم و تأثیرگذار تیم برای تمدید قرارداد با باشگاه‌ دچار مشکل شده بودند و احتمال جدایی‌شان شکل گرفته بود.

وودوارد که گفته به خاطر جنجال سوپرلیگ از سمتش کناره‌گیری می‌کند، در زمان بروز حادثه در کارینگتون نبوده.با وجود عذرخواهی رسمی جوئل گلیزر، رئیس باشگاه، گروهی از هواداران معترض ساعت ۹ صبح به مجموعه تمرینی تیم آمدند و با پریدن از روی گیت‌های امنیتی خودشان را به ساختمان اصلی رساندند. آنها عکس‌هایی از خود در شبکه‌های اجتماعی منتشر کردند در حالی که بنر به همراه داشتند. روی این بنرها نوشته بود: «گلیزرها بروید بیرون»، «یونایتد ۵۱ درصدی» -که اشاره به مدل مالکیت آلمانی دارد که سهامدار عمده باشگاه‌ها هواداران هستند- و «ما تصمیم می‌گیریم شما کی بازی کنید» که این آخری به شدت باعث ناراحتی بازیکنان منچستریونایتد شده است.برخی بازیکنان تیم اصلی به همراه چند عضو تیم زیر ۲۳ سال و تیم زنان نتوانستند به زمین تمرین بروند و به چند بازیکنی که در مسیر کارینگتون بودند، خبر داده شد فعلاً نیایند تا اعتراضات تمام شود. یونایتد با پلیس تماس گرفت و آنها به همراه نیروهای ضدشورش و ون برای کنترل اوضاع راهی شدند اما کار خاصی نکردند.

لاپورتا سوپرلیگ را لو داده بود

 نیویورک تایمز، گزارش داد خوان لاپورتا، رئیس باشگاه بارسلونا پنجشنبه دو هفته قبل و در جریان یک جشن کوچک، برنامه‌های سوپرلیگ اروپا را برای خاویر تباس، رئیس لالیگا فاش کرده بود. لاپورتا ماه گذشته برای دومین بار به عنوان رئیس بارسا انتخاب شد و تباس می‌خواست به این تاجر موفقیتش را تبریک بگوید. در این مراسم لاپورتا لو داده که این تورنمنت قرار است راه بیفتد و شش تیم برای حضور در آن اعلام آمادگی کرده‌اند ضمن اینکه از تیم‌های دیگر هم خواسته شده به آن ملحق شوند.تباس به مقامات فوتبالی اروپا و مسئولان اجرایی بزرگترین باشگاه‌ها گفته و موضوع را با الکساندر چفرین، رئیس یوفا در میان گذاشته. سه روز بعد طرح اولیه سوپرلیگ اروپا به صورت رسمی اعلام و مشخص شد ۱۲ تیم با حضور در آن موافقت کرده‌اند اما مخالفت‌های شدید باعث شد کمتر از ۴۸ ساعت هر شش تیم انگلیسی از آن کنار بکشند و برنامه‌های سوپرلیگ معلق شد.چفرین روز گذشته در مصاحبه با یک خبرگزاری اسلوونیایی به انتقاد از مدیران یوونتوس، منچستریونایتد و رئال مادرید پرداخت و آندره‌آ آنیلی، اد وودوارد و فلورنتینو پرس را دروغگو خواند. چفرین که پدرخوانده دختر آنیلی نیز هست، گفت: «آنیلی به من می‌گفت مزخرف است که سوپرلیگ در حال شکل گرفتن است. قرار شد یک اعلامیه رسمی منتشر کنیم، او استقبال کرد اما دیگر به تلفنش جواب نداد. بعد از مدتی جواب داد و گفت کسالت دارد و دوباره از دسترس خارج شد.»تباس هم روز گذشته در کنفرانس خبری تأکید کرد تیم‌های انگلیسی هرگز دوباره به این پروژه ملحق نمی‌شوند: «بیایید واقعیت را بپذیریم، سوپرلیگ مرده است.»

لاپورتا هم تشکیل سوپرلیگ را یک ضرورت توصیف کرد اما گفت رأی اعضای باشگاه نظر نهایی است. بارسلونا یکی از ۱۲ تیم مؤسس سوپرلیگ بوده و یکی از چهار تیم باقی‌مانده در کنار رئال مادرید، یوونتوس و میلان است: «با توجه به نقش مهمی که تیم‌های بزرگ در کسب درآمد فوتبال دارند، باید نظر ما هم تأمین شود. ما به دنبال تشکیل یک لیگ رقابتی و جذاب با رعایت ارزش‌های ورزشی هستیم. ما مدافع لیگ‌های داخلی و آماده مذاکره با یوفا هستیم. همه می‌خواهیم فوتبال بهتر شود و اگر منابع مالی باشگاه‌های بزرگ تأمین نشود، فوتبال آسیب می‌بیند.»

فوتبال لیگهای اروپائی

لیورپول در خانه برابر نیوکاسل به تساوی یک بر یک رسید تا امیدهایش برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان کمرنگ شود. به گزارش ایسنا، در ادامه دیدارهای هفته سی و سوم لیگ برتر انگلیس یک دیدار برگزار شد که در آن لیورپول در خانه برابر نیوکاسل به تساوی یک بر یک رسید تا امیدهای این تیم برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان کم‌تر شود.محمد صلاح در دقیقه ۳ توانست برای تیمش گلزنی کند و ۳ امتیاز این دیدار را به حساب تیمش واریز کند. البته لیورپول در دقیقه‌های پایانی خوش شانس بود چرا که گل ویلسون بازیکن نیوکاسل را داور با کمک VAR مردود اعلام کرد ولی این نیوکاسل بود که دست از تلاش نکشید و در ثانیه‌های پایانی گل تساوی را به ثمر رساند. جان ویلوک تعویض طلایی نیوکاسل با فرصت طلبی دروازه حریف را باز کرد تا این دیدار با تساوی یک بر یک خاتمه یابد.لیورپول با تساوی در این دیدار ۵۴ امتیازی شد تا در رده ششم جدول رده‌بندی بماند. لیورپول در دیدار بعدی خود در لیگ برتر به مصاف منچستریونایتد خواهد رفت.

آرسنال و اورتون در حالی به مصاف هم رفتند که به ترتیب با ۴۶ و ۴۹ امتیاز در جایگاه نهم و هشتم لیگ برتر انگلیس قرار داشتند با این تفاوت که اورتون یک بازی کمتر از آرسنال دارد.این دیدار تا یک ربع پایانی با تساوی بدون گل ادامه داشت که در دقیقه ۷۶ «برنت لنو» دروازه‌بان آرسنال گل به خودی زد تا اورتون از حریف یک بر صفر پیش بیفتد.در نهایت نیز این مسابقه با همان تک گل دروازه‌بان آرسنال یک بر صفر به سود اورتون پایان یافت و توپچی‌های لندن دو دستی ۳ امتیاز این دیدار را تقدیم اورتون کردند.با این نتیجه اورتون ۵۲ امتیازی شد و هر چند در همان جایگاه هشتم جدول باقی ماند اما به یک قدمی لیورپول که با ۵۳ امتیاز در جایگاه هفتم جدول قرار دارد رسید.

چلسی یک وستهام صفر

در روز امتیاز از دست دادن لیورپول، آبی ها نهایت استفاده را از این وضعیت کردند و با شکست دادن همشهری خود، ابتکار عمل را در کورس برای سهمیه لیگ قهرمانان اروپا به دست گرفتند. چلسی با شکست دادن وست هم در یک بازی حیاتی و سرنوشت ساز، امیدهای خود برای حضور در فصل آینده لیگ قهرمانان اروپا را افزایش داد. چلسی که از سال ۲۰۱۷ در خانه وست هم به برتری دست نیافته بود، با تک گل تیمو ورنر به خواسته خود رسید و در رقابت با چکش ها، گوی سبقت را از شاگردان دیوید مویس ربود. این شکست همچنین شمار باخت های وست هم در فصل جاری لیگ برتر را دو رقمی کرد و به عدد ۱۰ رساند. 

بایرن مونیخ خود را تعویق کرد.

در حساس‌ترین بازی بایرن مونیخ میهمان ماینتس بود و با نتیجه دو بر یک شکست خورد.بایرن با پیروزی در این بازی می‌توانست قهرمانی خود را در بوندسلیگا قطعی کند اما شکست غیر منتظره‌ای را متحمل شد تا قهرمانی این تیم به تعویق افتد.روبرت لواندوفسکی بعد از یک ماه دوری از میادین به ترکیب بایرن برگشت و توانست تک گل تیمش را در دقیقه ۹۵ به ثمر برساند.بایرن با شکست در این بازی ۷۱ امتیازی باقی ماند و در صورتی که لایپزیگ در هفته جاری تن به شکست دهد قهرمانی این تیم قطعی خواهد شد.لایپزیگ با ۶۱ امتیاز در رده دوم  است.در یکی دیگر از دیدارهای حساس بوروسیا دورتموند به مصاف وولفسبورگ رفت و توانست با دو گل به پیروزی دست پیدا کند.هر دو گل این تیم را ارلینگ هالند به ثمر رساند.دورتموند با پیروزی در این بازی ۵۵ امتیازی شد اما در رده پنجم جدول رده‌بندی باقی ماند.

نتایج دیگر دیدارها

فرایبورگ یک – هوفنهایم یک

یونیون برلین ۳- وردربرمن یک

طوفان ۲۰ دقیقه‌ای، بایرلورکوزن

دیدار تیم‌های بایرلورکوزن و اینتراخت فرانکفورت در بوندسلیگا ، پیگیری شد که این مسابقه با پیروزی ۳ بر یک لورکوزن به پایان رسید.این مسابقه تا ۲۰ دقیقه پایانی گلی در بر نداشت، تا اینکه لئون بایلی در دقیقه ۷۰ برای لورکوزن گلزنی کرد. شاگردان هانس ولف در ادامه توسط لوکاس آلاریو در دقیقه ۸۰ و کرم دمیربای در دقیقه ۲+۹۰ به گل رسیدند و آندره سیلوا در دقیقه ۱+۹۰، دروازه میزبان را گشود.فرانکفورت با متحمل شدن این شکست، نتوانست به رتبه سوم جدول بوندس‌لیگا صعود کند و با ۵۶ امتیاز، در رده چهارم جدول مسابقات باقی ماند. لورکوزن نیز ۵۰ امتیازی شد و جایگاه خود در رتبه ششم جدول را مستحکم‌تر کرد

بیش بازی فیورنتینا و یوونتوس- ویارئال و بارسلونا

یوونتوس و فیورنتینا برای اهداف متفاوتی با یکدیگر جدال می کنند. رقابت برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا میان تیم های دوم تا ششم سری آ بسیار فشرده است و یوونتوس می داند که رقبا در این راه بیکار نخواهند نشست. از این رو کسب بیشترین امتیازات ممکن، کاری است که باید یوونتوس انجام دهد و پیرلو روی این امر تاکید زیادی دارد. یوونتوس طی هفته های آتی، سه بازی سخت مقابل میلان، ساسولو و اینتر دارد و بیانکونری برای این که در آن برهه، بتواند دست بالاتر را داشته باشد ابتدا باید در خانه فیورنتینا، دشمن دیرینه خود به میدان برود و پیروز شود. فیورنتینا که در نیم فصل اول یوونتوس را ۳-۰ در تورین شکست داد، می خواهد پس از سال ها، تیم تورینی را دبل کند تا در جنگ برای بقا در سری آ خیالش آسوده تر از سایر تیم های پایین جدولی باشد. شکست برای فیورنتینا، می تواند اوضاع آن ها را پیچیده کند. 

ویارئال با اونای امری فصل خوبی را سپری کرده است و در رده ششم لالیگا قرار دارد. همچنین آن ها توانسته اند به مرحله نیمه نهایی لیگ اروپا نیز راه پیدا کنند. آن ها در پنج بازی اخیر خود در لالیگا، ۳ پیروزی و ۲ شکست داشته اند. ویارئال یکی از بهترین خط حمله های لالیگا را دارد اما در خط دفاعی حد متوسطی داشته است. در خط حمله این تیم، جرارد مورنوی اسپانیایی با ۲۰ گل زده در این فصل لالیگا قرار دارد و بارسلونا باید مراقب این مهاجم باشد.بارسلونا پس از قهرمانی در کوپا دل ری، حال می خواهد دومین جام فصل خود را کسب کند و برای این منظور حق اشتباه و باختن را ندارد. بارسلونا در پنج بازی اخیر خود در لالیگا، ۴ پیروزی و ۱ شکست داشته است. بلوگرانا با اختلاف بهترین خط حمله لالیگا را در اختیار دارد اما در خط دفاعی چندان قوی ظاهر نشده است. بارسلونا که هم اکنون با یک بازی و دو امتیاز کمتر از رئال مادرید، در رده سوم قرار دارد، تمام تلاش خود را برای نزدیکی به صدر جدول می کند. بارسلونا در ۲۰ بازی اخیر خود در لالیگا نیز فقط یک شکست داشته است.

طلای وزنه‌برداری ۱۰۲ کیلوگرم آسیا برای ایران

رسول معتمدی قهرمان دسته ۱۰۲ کیلوگرم مسابقات قهرمانی آسیا شد. به گزارش ایسنا، رقابت دسته ۱۰۲ کیلوگرم وزنه برداری قهرمانی آسیا در تاشکند ازبکستان به پایان رسید و ایران صاحب عنوان قهرمانی این وزن شد.رسول معتمدی با رکورد ۱۷۳ یک ضرب، ۲۲۷ دوضرب  و مجموع ۴۰۰ کیلوگرم مدال طلای دوضرب و مجموع و برنز یک ضرب را به دست آورد و قهرمان آسیا شد.رضا دهدار دیگر نماینده ایران با رکورد ۱۷۵ یک ضرب، ۲۱۴ دوضرب و مجموع ۳۸۹ کیلوگرم، ضمن کسب طلای یک ضرب، در مجموع چهارم آسیا شد.فارس الباخ وزنه بردار قطر در حرکت آخر دوضرب به رکورد جهان حمله کرد اما در مهار وزنه ۲۳۲ کیلوگرم ناموفق بود. 

عملکرد نمایندگان ایران به شرح زیر است: حرکت یک ضرب-رسول معتمدی در اولین حرکت یک ضرب ۱۶۶ کیلوگرم را انداخت. او در حرکت دوم دوباره برای مهار وزنه ۱۶۶کیلوگرم روی تخته آمد که این بار موفق به مهار این وزنه شد.معتمدی در حرکت سوم وزنه ۱۷۳ کیلوگرم را بالای سر برد و سه چراغ سفید دریافت کرد و به مدال برنز رسید.رضا دهدار در اولین حرکت، ۱۶۶ کیلوگرم را بالای سر برد. او در حرکت دوم وزنه ۱۷۲ کیلوگرم را نیز مهار کرد.دهدار در حرکت آخر پشت وزنه ۱۷۵ کیلوگرم قرار گرفت و با مهار آن مدال طلای یک ضرب را از آن خود کرد.فارس الباخ وزنه بردار مطرح قطر که در این رقابتها در دسته ۱۰۲ وزنه می زند در یک ضرب ۱۷۴ کیلوگرم را ثبت کرد و به مدال نقره رسید. 

حرکت دوضرب-معتمدی در اولین حرکت ۲۱۰ کیلوگرم را مهار کرد. او در حرکت دوم ۲۲۰ کیلوگرم را بالای سر برد.او در آخرین حرکت دوضرب پشت وزنه ۲۲۷ کیلوگرم قرار گرفت و این وزنه را هم مهار کرد و با خوشحالی زیاد تخته را ترک کرد. او مجموع ۴۰۰ کیلوگرم را به ثبت رساند و صاحب دو مدال طلای دوضرب و مجموع شد.دهدار در حرکت اول ۲۰۶ و در حرکت دوم ۲۱۴ کیلوگرم را بالای سر برد. او در حرکت سوم ۲۱۹ کیلوگرم را انداخت. دهدار با مجموع ۳۸۹ کیلوگرم به کار خود پایان داد. فارس الباخ در حالی که بر سر مدال طلا ی مجموع با معتمدی رقابت داشت در حرکت آخر خود که رکورد جهان بود، وزنه ۲۳۲ کیلوگرم را انداخت تا عنوان قهرمانی این وزن به ایران برسد.

مدال آوران دسته ۱۰۲ کیلوگرم:

۱-رسول معتمدی از ایران با رکورد ۱۷۳ یک ضرب، ۲۲۷ دوضرب  و مجموع ۴۰۰ کیلوگرم (۲طلای دوضرب  و مجموع  و برنز یک ضرب)

۲-فارس الباخ از قطر با رکورد ۱۷۴ یک ضرب، ۲۲۲ دوضرب  و مجموع ۳۹۶ کیلوگرم(۳مدال نقره)

۳-آرتیم آنترپوف از قزاقستان با رکورد ۱۶۸ یک ضرب، ۲۲۲ دوضرب  و مجموع ۳۹۰ کیلوگرم (برنز دوضرب  و مجموع)

۴-رضا دهدار از ایران با رکورد ۱۷۵ یک ضرب، ۲۱۴ دوضرب  و مجموع ۳۸۹ کیلوگرم( طلای یک ضرب)

خبرهای بیشتر را در تلگرام اخبار روز بخوانید

https://akhbar-rooz.com/?p=111165 لينک کوتاه

0 0 رای
امتياز بدهيد!
نظری بنويسيد
Notify of
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

بايگانی های ماهانه ی مطالب اخبار روز

خبر اول سايت

آخرين مطالب سايت

مطالب پربيننده روز

0
اگر در مورد اين مقاله نظری داريد، لطفا کامنت بگذاريدx
()
x

آگهی در ستون نبليغات

آگهی های دو ستونه: یک هفته ۱۰۰ یورو، یک ماه ۲۰۰ یورو آگهی های بیش از ۳ ماه از تخفیف برخوردار خواهند بود

حساب بانکی اخبار روز

حساب بانکی اخبار روز: int. Bank Account Number IBAN: DE36 3705 0198 0026 0420 36 SWIFT- BIC: COLSDE33XXX نام دارنده حساب: Iran-chabar نام بانک: SparkasseKoelnBonn Koeln- Germany

Read More

آگهی در ستون تبليغات

آگهی یک ستونه یک هفته ۷۵ یورو، یک ماه ۱۵۰ یورو آگهی های بیش از ۳ ماه از تخفیف برخوردار خواهند بود

حساب بانکی اخبار روز

int. Bank Account Number IBAN: DE36 3705 0198 0026 0420 36 SWIFT- BIC: COLSDE33XXX نام دارنده حساب: Iran-chabar نام بانک: SparkasseKoelnBonn Koeln- Germany

Read More

آگهی ها در لابلای مطالب برای يک روز

یک ستونه: ۲۰ یورو دو ستونه: ۳۰ یورو سه ستونه: ۵۰ یورو

حساب بانکی اخبار روز

int. Bank Account Number IBAN: DE36 3705 0198 0026 0420 36 SWIFT- BIC: COLSDE33XXX نام دارنده حساب: Iran-chabar نام بانک: SparkasseKoelnBonn Koeln- Germany

Read More