دروغ یوفا؛ توقف اسپانیا؛ برد اسلواکی و چک؛ برنامه بازی ها

برنامه بازیهای گروه F: مجارستان، پرتغال، فرانسه و آلمان

ﺳﻪشنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۰ /  مجارستان- پرتغال/ بوداپست

بیش بینی:برد مجارستان ۱۲درصد-مساوی ۲۲ درصد-برد پرتغال ۶۶ درصد

ﺳﻪشنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۰ /  فرانسه- آلمان/ مونیخ

بیش بینی:برد فرانسه ۳۸ درصد-مساوی ۳۳ درصد-برد آلمان ۲۹ درصد

نتایج مرحله گروهی تا پایان روز چهارم

جمعه ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۰/ ایتالیا  ۳ – ۰ ترکیه/ رم 

شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۰/ ولز ۱ – ۱ سوئیس/ باکو 

شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۰/ دانمارک ۰ – ۱ فنلاند/ کپنهاگ

شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۰/ بلژیک ۳ – ۰ روسیه/ سن پترزبورگ 

یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۰ /  انگلیس ۱ – ۰ کرواسی / لندن

یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۰ /  اتریش ۳ – ۱ مقدونیه شمالی/ بخارست

یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۰ / هلند ۳ – ۲ اوکراین / آمستردام

دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۰ /  اسکاتلند ۰ – ۲جمهوری چک/ گلاسکو

دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۰ /  لهستان۱- ۲اسلواکی / سن پترزبورگ

دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۰ /  اسپانیا۰- ۰سوئد / سویل

نازک بین-کاسپر اشمایکل دروازه بان تیم دانمارک فاش کرد که بعد از ایست قلبی هم‌تیمی‌اش کریستین اریکسن که بازی شنبه شب این تیم مقابل فنلاند در گروه B را در اواخر نیمه اول برای نزدیک به یک ساعت و ۴۵ دقیقه تعلیق کرد، او و دیگر بازیکنان تیم قرمزپوش اسکاندیناوی در خصوص عدم بازگشت به زمین بازی از سوی یوفا تهدید شدند.گلر تیم دانمارک با وجود روحیه‌ای به شدت تخریب شده از تماشای صحنه قرار گرفتن هم‌تیمی‌شان در آستانه مرگ، به زمین بازی برگشتند و با عملکردی که عدم تمرکز در آن موج می‌زد، در نهایت با یک گل به همسایه شمالی خود باختند.اشمایکل درباره این اتفاق به برنامه صبح‌ بخیر بریتانیا گفت: واقعیت این است که من دیروز نقل قولی از یوفا دیدم که در آن آمده بود این سازمان مطابق توصیه و درخواست بازیکنان تیم ملی دانمارک که بر ادامه بازی تأکید داشتند، تصمیم به از سرگیری بازی گرفته است اما من می‌دانم که این حقیقت ندارد و دروغ است، شاید هم آنها حقیقت را اینگونه می‌بینند. واقعیت این است که برای ما سه گزینه وجود داشت؛ اول اینکه بلافاصله بازی را از سر بگیریم. دوم اینکه ساعت ۱۲ ظهر روز بعد بازی کنیم و ۵۰ دقیقه باقیمانده را انجام دهیم و سوم اینکه بازی نکنیم و باخت ۳ بر صفرمان را بپذیریم.وی افزود: خب خودتان را در چنین شرایط بگذارید و ببینید که چه تصمیمی می‌گیرید. آیا می‌‌توان گفت که این خواسته بازیکنان بوده است؟ آیا واقعاً می‌توان گفت که ما گزینه بازی نکردن داشته‌ایم؟ من فکر نمی‌‌کنم که واقعاً چنین گزینه‌ای وجود داشته باشد. همانطور که در رسانه‌ها هم خواندید، مربی‌ ما در نشست خبری گفت که جداً از اینکه بازیکنانش را به زمین بازی برگرداند، پشیمان است.

همه چیز دوباره برایم زنده شد

نازک بین-موامبا در سال ۲۰۱۱ هنگامی که تنها ۲۳ سال داشت و برای بولتون بازی می‌کرد، در جریان مسابقه با تاتنهام در پی حمله قلبی از حال رفت. یک ساعت قلب او از کار افتاد و بعد هم فوتبال را کنار گذاشت گریه‌ام گرفت. همه چیز دوباره برایم زنده شد، همه چیز. واقعاً وحشتناک بود.در خانه دوستم بودم و تازه تلویزیون را روشن کرده بودیم و فوتبال می‌دیدیم که کریستین اریکسن روی زمین افتاد. با خودم گفتم: «وای نه، اتفاقی برایش نیفتاده باشد اما هر چه زمان بیشتری گذشت، ترسناک‌تر شد.»خاطره همه اتفاقاتی که برایم افتاده بود، دوباره زنده شد. بی‌اختیار گریه‌ام گرفت، آنچنان شناختی از این بازیکن نداشتم اما بارها با خودم تکرار می‌کردم که «اریکسن بلند شو، یالا پسر»

ناگهان همه چیز دوباره در ذهن من مرور شد. همیشه سعی کرده‌ام خیلی به آن بازی و شرایطی که پیش آمد، فکر نکنم چون هر چه ذهنم درگیرش شود، بیشتر اذیت می‌شوم. تلاش کرده‌ام از آن اتفاق عبور کنم اما وقتی می‌بینم این اتفاق دارد برای یکی دیگر رخ می‌دهد دائما از خودم می‌پرسم چرا اینطور می‌شود. واقعاً وحشتناک است.مجبور شدم فوراً به پدرم زنگ بزنم و با او حرف بزنم: «داری فوتبال را می‌بینی؟ نباید این اتفاق بیفتد. چرا او اینطوری شد؟»او دو تا بچه دارد، همسرش هم در ورزشگاه بود. با همسرم صحبت کردم -وقتی آن اتفاق برای من افتاد او خودش را فوراً با قطار از منچستر به لندن رساند- و از او پرسیدم در آن شرایط چه کردی؟ چطور توانستی با آن اتفاق کنار بیایی؟

خوشحالم که خبرهای خوبی درباره اریکسن منتشر شده اما اگر خودش را ببینم که دارد حرف می‌زند، خیالم راحت‌تر می‌شود. این پسر، جوان است و همین تعجب آدم را بیشتر می‌کند. امیدوارم کاملاً بهبود یافته و دوباره بازی کند. تماشای این صحنه‌ها واقعاً آزاردهنده و دلخراش است.

تبریک می‌گویم به داور که توانست شرایط را کنترل کند، همینطور به کادر پزشکی و دست اندرکاران دیگر.بی‌اختیار گریه‌ام گرفت و همین حالا که درباره‌اش حرف می‌زنم ناراحت می‌شوم چون همه خاطرات برایم زنده شد اما من خوب هستم. واقعاً اتفاق غیرمنتظره‌ای بود. فقط امیدوارم حالش خوب شود و بهترین تصمیم را درباره‌اش بگیرند.

حمایت رئیس جمهور اوکراین با وجود باخت از هلند

یکشنبه شب گذشته در ادامه مسابقات جام ملت های اروپا تیم ملی اوکراین از گروه C با نتیجه ۳ بر ۲ در ورزشگاه یوهان کرویف آرنا مغلوب هلند شد.این نتیجه در حالی ثبت شد که دو تیم نیمه نخست با تساوی بدون گل به کار خود خاتمه دادند. با این حال در ۴۵ دقیقه دوم ۵ گل از خط دروازه ها گذشت.واینالدوم ۵۲، وگهورست ۵۸ و دنزل دومفریس ۸۵ برای هلند گل زدند. در حالیکه اوکراین توسط آندری یارمولنکو ۷۵ و رومان یارومچوک ۷۹ گلزنی کرد. ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین برداشت خود را بعد از این نتیجه در فضای مجازی بیان کرد.او گفت: یک شروع سراسر احساسی و یک بازی بسیار قدرتمندانه تا آخرین ثانیه انجام دادیم. هر اوکراینی امروز با شما بود و همینطور حمایتش را ادامه خواهد داد. دو بازی مهم پیش رو داریم.این مقام سیاسی با حمایت از تیم کشورش خواستار جبران باخت در بازی های بعدی اوکراین شد.

مهاجمی که الهام بخش بلژیک است

این لوکاکوی مرگبار ،در شبی که فوتبال اهمیت کمتری پیدا کرده بود، بلژیکی‌ها در شروع بازی با روسیه در سنت پترزبورگ در اعتراض به نژادپرستی زانو زدند و مورد تمسخر طرفداران تیم میزبان قرار گرفتند، روملو لوکاکو ثابت کرد چرا ستاره درخشان و متمایز کشورش در یورو ۲۰۲۰ است. «روم بزرگ» با فرم فوق‌العاده‌ای که دارد نمی‌خواهد زمان را از دست بدهد و به دنبال آن است که به همراه نسل طلایی بلژیک به عنوان قهرمانی برسد.

بلژیک بعد از ۱۰ دقیقه از ضعف دفاع میزبان بهره برد و گل اول را وارد دروازه آنتون شونین کرد. در واقع مرد شماره ۹ این کشور روی این صحنه با غریزه گلزنی عالی‌اش نشان داد چرا یکی از بهترین مهاجمان حال حاضر جهان است.در غیاب ادن آزار که از زمان انتقال به رئال مادرید همواره با مصدومیت درگیر بوده و نتوانسته بازی‌های خوبش در چلسی را تکرار کند و کوین دبروین که قربانی برخورد با آنتونیو رودیگر در فینال لیگ قهرمانان اروپا شد، لوکاکو بیشتر توانسته ثابت کند تنها یک سانترفوروارد فرصت طلب و دارای قریحه بالای گلزنی نیست. مهاجم اینتر رهبر بی‌رقیب بلژیک در این یورو است؛ او راهی طولانی در ترکیب بلژیک طی کرده: سال ۲۰۱۰ هنگامی که ۱۷ سال داشت و بلژیک در میانه یک تغییر نسل قرار گرفته بود، با مربیگری ژرژ لیکنز برای نخستین بار برای شیاطین سرخ به میدان رفت و در دیدار دوستانه با بلژیک دو گل زد.

در ۲۰ بازی ابتدایی‌اش برای بلژیک تنها ۳ گل زد که با آمار مطلوب فاصله زیادی داشت. بالاتر از آن سبک خشن و قلدرمآبانه فوتبالش به مذاق هواداران بلژیک خوش نمی‌آمد. این مسأله تا سال‌ها باقی ماند حتی وقتی لوکاکو با ۷۵ میلیون پوند از اورتون به منچستریونایتد رفت و آنجا هم نتوانست طرفداران یونایتد را راضی کند. در واقع در لیگ برتر از او به عنوان مهاجمی گردن کلفت اما یکنواخت و غیرکامل یاد می‌شد. باز هم بازی خیلی محکم او در کنار اینکه جاگیری مناسب را نداشت مورد انتقاد قرار گرفت و از فرصت‌هایی که مقابل دروازه رقبا به دست می‌آورد، درست استفاده نمی‌کرد. همه اینها باعث شد هرگز در پستش رضایت‌بخش نباشد و با ایرادهای فراوانی مواجه شود.اینها اما برایش آزاردهنده نبود. در آستانه جام جهانی روسیه، لوکاکو گفت در تیم ملی رقیب ندارد. او بلوف نمی‌زد. او بهترین گلزن تاریخ کشورش شد. بازی‌اش به طور کلی پیشرفت زیادی کرده، که یک دلیل مهمش اینکه؛ مربی‌اش در اینتر، آنتونیو کونته به او آزادی داد و تیمش را حول محور این بلژیکی ساخت. امروز لوکاکو در میان پنج مهاجم اول جهان است روبرتو مارتینس بارها از لوکاکو به عنوان یک مهاجم طراز اول تمجید کرده اما باور دارد که او هنوز هم می‌تواند پیشرفت کند و بهتر شود. آیا واقعاً نیاز دارد؟ تیم‌ها در سراسر اروپا و فراتر از آن از او وحشت دارند.مقابل روسیه، هوش و تنوع قابلیت‌های لوکاکو آشکار بود. عقب می‌آمد، به راست حرکت می‌کرد، دریبل می‌زد و همه کار می‌کرد تا حریف را از پا در آورد. روس‌ها به ارسال توپ‌های بلند برای آرتم زیوبا و فرصت‌های نصفه و نیمه محدود شده بودند و همین برای هواداران نقطه امید بود اما نه برای اینکه با قدرت لوکاکو و تیمش برابری کنند.توماس میونیه تعویضی یک گل زد و یکی دیگر برای لوکاکو در فاصله دو دقیقه مانده به پایان ساخت تا راه پیروزی و قدرتنمایی شیاطین سرخ در نخستین بازی فراهم شود. نیمه دوم بازی یک تمرین ساده برای تیم روبرتو مارتینس بود که توپ و زمین و بازی را کنترل کرد.

در سوت پایان، لوکاکو زانو زد و گریه کرد و با خدای خودش به راز و نیاز پرداخت. او در سنت پترزبورگ همه کار کرد، با نژادپرستی جنگید، با گفتن «کریس، عاشقت هستم» از دوستش کریستین اریکسن حمایت کرد و با یک جفت گل نشان داد، غیرقابل جایگزین‌ترین بازیکن بلژیک است. لوکاکو یک چیز را ثابت کرد: او برای قهرمانی به یورو آمده است.

منبع: فوربز، سامیندرا  کونتی

بررسی تیمهای گروهF

مجارستان

شاید لقب بدشانس‌ترین تیم را شاید بتوان به مجارستان اعطا کرد. تیمی که در میان سه مدعی قهرمانی باید رقابت کند. مجارستان با هدایت مارکو روسی ایتالیایی برای صعود به یورو ۲۰۲۰ کار سختی داشت. آنها با چهار برد و چهار باخت در گروه خود چهارم شدند اما به خاطر نمایشی که در لیگ ملت‌های اروپا داشتند به پلی‌آف رسیدند. در آنجا جادوگران تیم‌های بلغارستان و ایسلند را به ترتیب با نتایج ۳-۱ و ۲-۱ از پیش رو برداشتند و به دور گروهی جام ملت‌های صعود کردند.بعد از سال‌های ۱۹۶۴، ۱۹۷۲ و ۲۰۱۶، این چهارمین حضور مجارستان در جام ملت‌های اروپا است. آنها در دوره قبل به یک هشتم نهایی رسیدند ولی در این مرحله حذف شدند. حالا باید دید این تیم می‌تواند از چنین گروه سختی عبور کند یا خیر.در ترکیب مجارستان بازیکنان شناخته شده‌ای چون پیتر گولاچی و آدام زالای بازی می‌کنند که به ترتیب در لایپزیش و ماینز عضویت دارند.

پرتغال

قهرمان دوره قبل. پرتغالی که بازهم با هدایت فرناندو سانتوز به مسابقات یورو آمده اما از پنج سال قبل به مراتب پرمهره‌تر و قدرتمندتر شده است. این تیم در سال ۲۰۱۶ بدون برد و با سه تساوی به دور دوم رسید ولی در پایان عنوان قهرمانی را به دست آورد.در این دوره پرتغال برای صعود نتوانست سرگروه شود و پس از اوکراین با ۱۷ امتیاز دوم شد و مجوز حضور در دور نهایی را به دست آورد تا هشتمین حضورش را تجربه کند. پرتغال در پنج دوره اخیر، چهار بار حداقل به نیمه نهایی رسیده و ۲ بار در فینال حاضر شده است.حالا به جز کریس رونالدو که با ۹ گل در میشل پلاتینی بهترین گلزن تاریخ یورو است ستاره‌هایی چون روبن دیاز، برونو فرناندز، برناردو سیلوا، ژوآئو فلیکس و … نقش آفرینی می‌کنند و باید دید چه ستاره‌هایی از ترکیب اصلی دور خواهند ماند.

فرانسه

قهرمان جام جهانی ۲۰۱۸ و نایب قهرمان یورو ۲۰۱۶ .شاید پرمهره‌ترین تیم مسابقات که با انبوهی از ستاره به یورو ۲۰۲۰ قدم گذاشته تا بتواند با ثبت سومین قهرمانی در کنار اسپانیا و آلمان قرار بگیرد.فرانسه با هدایت دیدیه دشامپ در هر پست ۲ بازیکن خوب دارد و بسیار غنی است. آنها برای صعود به این مسابقات و ثبت دهمین حضورشان، هشت برد، یک تساوی و یک باخت را دشت کردند و در گروه هشت بالاتر از ترکیه با ۲۵ امتیاز سرگروه شدند.در ترکیب این تیم ستاره‌های بزرگی چون آنتوان گریزمن، کریم بنزما، کیلین امباپه، پل پوگبا، انگولو کانته و … حضور دارند. شاید سخت‌ترین کار دنیا انتخاب ۱۱ نفر از بین ستاره‌های فرانسه برای حضور در ترکیب اصلی است.

آلمان

آلمان. پرافتخارترین تیم جام ملت‌های اروپا با بیشترین حضور، بیشترین قهرمانی، بیشترین حضور در فینال، بیشترین گل زده، بیشترین برد و …ژرمن‌ها اما اوضاع خوبی را با یواخیم لو ۶۱ ساله ندارند. سرمربی‌ای که قرار است بعد از پایان مسابقات جای خود را به هانسی فلیک بدهد. باخت‌های متوالی در چند ماه اخیر لو را بر آن داشت تا دوباره متس هوملز و توماس مولر را به تیم ملی بازگرداند. مارک آندره تراشتگن و مارکو رویس هم مسابقات را از دست دادند. با این وجود نفراتی چون سرژ گنبری، لئون گورتزکا، تیمو ورنر، لروی سانه، ایلکای گوندوغان و … همچنان در ترکیب مانشافت حضور دارند. آلمان‌ بارها در تورنمنت‌های بزرگ علیرغم آمادگی قبلی توانسته بهترین نتایج را به دست بیاورد. آنها به هیچ وجه دوست ندارند بار دیگر مانند جام جهانی ۲۰۱۸ در دور گروهی از مسابقات کنار بروند.

شکست اسکاتلند در خانه

در اولین دیدار از چهارمین روز مسابقات یورو ۲۰۲۰، تیم‌های ملی فوتبال اسکاتلند و جمهوری چک از گروه D به مصاف هم رفتند. این بازی که در ورزشگاه همپدن پارک واقع در شهر گلاسکو برگزار شد در نهایت روی درخشش فوق‌العاده «پاتریک شیک» مهاجم چک با برتری ۲ بر صفر شاگردان یاروسلاو شیلهاوی به پایان رسید.جمهوری چک که در نیمه اول با گل دقیقه ۴۲ پاتریک شیک از میزبان خود پیش افتاده بود، نیمه دوم را هم عالی شروع کرد و در دقیقه ۴۷ توسط همین مهاجم ۲۵ ساله و ولادیمیر داریدا دو موقعیت جدی را روی دروازه اسکاتلند خلق کرد که هر دو موقعیت را مارشال دفع کرد. یک دقیقه بعد اسکاتلند با فشار به حریف تا آستانه به ثمر رساندن گل تساوی پیش رفت اما توپی که مدافع حریف ناقص دفع کرد به تیر خورد و راه به جایی نبرد.جمهوری چک اما در دقیقه ۵۲ بار دیگر مزد بازی منطقی خود را گرفت و پاتریک شیک که جلو آمدن دروازه‌بان اسکاتلند از دروازه‌اش را دیده بود، از میانه میدان توپ را از بالای سر او به تور دروازه چسباند تا خودش و جمهوری چک را ۲ گله کند و علاوه بر به ثمر رساندن یکی از زیباترین گل‌های جام، همراه با لوکاکوی ۲ گله در صدر جدول گلزنان قرار بگیرد.در دقیقه ۶۶ لیندون دایکز در محوطه جریمه صاحب موقعیت خیلی خوبی شد که توماس واچلیک دروازه‌بان چک با پا توپ را از فاصله نزدیک دفع کرد و مانع فرو ریختن دروازه‌اش شد. در ادامه هم حملات دو تیم راه به جایی نبرد و بازی با برتری ۲ بر صفر جمهوری چک پایان یافت.شاگردان یاروسلاو شیلهاوی با این برد ۳ امتیازی شدند و صدر جدول گروه D را در اختیار دارند. مردان استیو کلارک هم بدون امتیاز در قعر جدول جای دارند.دانیل شیبرت داور آلمانی در این بازی هیچ کارتی از جیبش خارج نکرد.

ترکیب اسکاتلند

داوید مارشال، لیام کوپر، جک هندری، گرانت هانلی، اسکات مک تامینی، اندرو رابرتسون، جان مک گین، استوارت آرمسترانگ، استفان اودونل، رایان کریستی و لیندون دایکس

ترکیب جمهوری چک

توماش واچلیک، ولادیمیر کوفال، آندره چلوستکا، توماش کالاس، یان بوریل، توماش سوچک، آلکس کرال، ولادیمیر داریدا، لوکاش ماساپوست، یاکوب یانکتو و پاتریک شیک

اسلواکی هوشمندانه لهستان را شکست داد

تیم فوتبال اسلواکی در دیدار مقابل لهستان به برتری دو بر یک دست یافت تا آغاز درخشانی در یورو ۲۰۲۰ داشته باشد. این دیدار دوشنبه شب در گروه E جام ملت‌های اروپا در شهر سنت‌پترزبورگ روسیه و با قضاوت «هاتگان اویدیو» از رومانی برگزار شد.لهستان که چهره‌های سرشناس‌تری در ترکیب داشت از ابتدای بازی تلاش خود را برای رسیدن به گل آغاز کرد و اسلواکی هم در ابتدا با اتخاذ روشی تدافعی در پی بسته نگه داشتن خود و سپس استفاده از ضد حملات و ضربات ایستگاهی بود.ضدحملات اسلواکی در دقیقه ۱۸ جواب داد و «روبرت ماک» با حرکتی انفرادی خود را به محوطه جریمه حریف رساند  و ضربه او با واکنش ضعیف و اشتباه «چزنی» دروازه‌بان لهستان همراه شد تا گل نخست بازی رقم بخورد.تلاش «روبرت لواندوفسکی» و یارانش در تیم لهستان برای جبران گل در نیمه نخست سودی نداشت و بازیکنان اسلواکی به خوبی از دروازه خود محافظت کردند.لهستان نیمه دوم را عالی آغاز کرد و در ثانیه سی‌ام این نیمه توسط «کارول لینتی» به گل تساوی دست یافت.در ادامه نیز این دیدار روند خوبی داشت و شاگردان «پائولو سوسا» در تیم لهستان برای رسیدن به برتری با انگیزه‌تر بودند.در حالی‌که لهستان بر روند بازی مسلط بود، «کرژوویاک» در دقیقه ۶۲ از زمین بازی اخراج شد و کار تیمش را دشوار کرد.هفت دقیقه پس از آن کرنر ارسالی اسلواکی را «اشکرینیار» مدافع باشگاه اینتر به زیبایی هرچه تمام درون دروازه لهستان جای داد تا اسلواکی در آستانه بُردی ارزشمند قرار بگیرد.در نهایت این دیدار با برتری دو بر یک اسلواکی به اتمام رسید تا این کشور به افتخار بزرگی برسد.لواندوفسکی بهترین بازیکن سال ۲۰۲۰ جهان که در رده باشگاهی تمامی افتخارات ممکن را در بایرن مونیخ به دست آورده است با شکستِ لهستان بازهم ناکامی دیگری را در رده ملی تجربه کرد.

ترکیب لهستان

چزنی، یان بدنارک، کارول لینتی(فرانوفسکی)، لواندوفسکی، کرژوویاک، ماری ریبوس(پوچاز)، ماتوژ کلیچ(یاکوب مودر)، کمیل گیلیک، بریزینسکی، پیتر زیلسنکی(سویدرسکی) و کمیل یوژویک

ترکیب اسلواکی

مارتین دوباروکا، لوبومیر ساکا، میلان اشکرینار، توماس هوبوکان، پکاریک(مارتین کوشلنیک)، یاکوب هرومادا(هروسکی)، یاروی کوکا، روبرت ماک(توماس سوسلوف)، لوکاس هارسلین(میشل دوریس)، آندری دودا  و مارک هامشیک

تساوی اسپانیا و سوئد

بی علت نگفته اند-توپ گرد است و دروازه دراز-!نیمه اول بازی اسپانیا و سوئد از جمله دیدارهائی بود که فلسفه توپ گرد نزدیک بود اسپانیا را مغلوب کند آنهم در نیمه نخست. در این نیمه اسپانیا از ابتدا تا پایان کنترل توپ و میدان را داد و حداقل سه موقعیت عالی و حتمی گل را یا با واکنش دروازه بان سوئد و یا بی دقتی مهاجمان اش از دست و سوئد فقط دوبار توانست خود را به محوطه جریمه اسپانیا برساند که یکبار آن روی اشتباه و تعلل مدافع اسپانیا،بازیکن سوئدی صاحب توپ شد و شوت وی پس از برخورد با بازیکن اسپانیا به تیرک دروازه اصابت کرد و در برگشت توپ نصیب دروازه بان شد. در نیمه نخست تعداد پاسهای اسپانیا از ۳۰۰ گذشت در حالیکه تعداد پاسهای سوئدی ها به پنجاه هم نرسید. کارهای تاکتیکی و بدون توپ و ایجاد فضاهای مناسب و گردش سریع توپ و کنترل بازی توسط بازیکنان اسپانیا که اکثر آنان جوان هستند،فوق العاده بود. مشکل اسپانیا گلزنی است.

در نیمه دوم و در دقایق ابتدائی سوئدی ها روی دو حمله میتوانستند دروازه اسپانیا را باز کنند که این امر اتفاق نیآفتاد. از دقیقه ۶۰ بازی،بار دیگر اسپانیا حاکم بر زمین شد و از این دقیقه ببعد هم،بازی با برخوردهای شدید بر سر تصاحب توپ پیگیری شد که منجر به تعویض های اجباری بویژه در ترکیب تیم سوئد شد.فشار بیش از اندازه اسپانیا روی دروازه سوئد و ارسال کرنر های پیآپی روی دروازه زرد و آبی پوشان سوئد و با وجود شش دقیقه وقت اضافی هم نتوانست نتیجه ای جز تساوی بدون گل بر جای گذارد.

ترکیب اسپانیا

اونای سیمون، امریک لاپورته، پائو تورس، مارکوس لورنته، یوردی آلبا، رودری، کوکه، پدری، فران تورس، دنی اولمو و آلوارو موراتا

ترکیب سوئد

رابین اولسن، میشل لوستیگ، لیندلوف، دانیلسون، آگوستینسون، سباستین لارسون، کریستوفر اولسن، آلبین اکدال، امبل فورسبرگ، مارکوس برگ و ایساکخبرهای بیشتر را در تلگرام اخبار روز بخوانید

https://akhbar-rooz.com/?p=116386 لينک کوتاه

0 0 رای ها
امتياز بدهيد!
نظری بنويسيد
Notify of
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

خبر اول سايت

آخرين مطالب سايت

مطالب پربيننده روز

آرشيو اسناد اپوزيسيون ايران

تبليغات خود را می توانيد اينجا نشان دهيد
تبليغات خود را می توانيد اينجا نشان دهيد
0
اگر در مورد اين مقاله نظری داريد، لطفا کامنت بگذاريدx
()
x

آگهی در ستون نبليغات

آگهی های دو ستونه: یک هفته ۱۰۰ یورو، یک ماه ۲۰۰ یورو آگهی های بیش از ۳ ماه از تخفیف برخوردار خواهند بود

حساب بانکی اخبار روز

حساب بانکی اخبار روز: int. Bank Account Number IBAN: DE36 3705 0198 0026 0420 36 SWIFT- BIC: COLSDE33XXX نام دارنده حساب: Iran-chabar نام بانک: SparkasseKoelnBonn Koeln- Germany

Read More

آگهی در ستون تبليغات

آگهی یک ستونه یک هفته ۷۵ یورو، یک ماه ۱۵۰ یورو آگهی های بیش از ۳ ماه از تخفیف برخوردار خواهند بود

حساب بانکی اخبار روز

int. Bank Account Number IBAN: DE36 3705 0198 0026 0420 36 SWIFT- BIC: COLSDE33XXX نام دارنده حساب: Iran-chabar نام بانک: SparkasseKoelnBonn Koeln- Germany

Read More

آگهی ها در لابلای مطالب برای يک روز

یک ستونه: ۲۰ یورو دو ستونه: ۳۰ یورو سه ستونه: ۵۰ یورو

حساب بانکی اخبار روز

int. Bank Account Number IBAN: DE36 3705 0198 0026 0420 36 SWIFT- BIC: COLSDE33XXX نام دارنده حساب: Iran-chabar نام بانک: SparkasseKoelnBonn Koeln- Germany

Read More