دو اطلاعیه از شورای مدیریت گذار پیرامون اعتراضات اهواز و همبستگی با مردم لبنان

شورای مدیرت گذار در کنار مردم اهواز است
کوت عبدالله، قیام علیه  تبعیض

به دنبال انتشار خبر فوت شاعر بیست و نه ساله اهوازی،” محمد حیدری” در غروب یکشنبه ۱۹ آبان ماه، جمعی از مردم و به خصوص جوانان اهوازی جاده کوت عبدالله اهواز را بستند و بعنوان اعتراض به این “مرگ مشکوک” آتش روشن کردند و به خیابان ها ریختند.محمد حیدری سراینده اشعار اعتراضی در گذشته چندین بار بازداشت و بازجویی شده بود. آخرین بار هم در جریان سیلاب های امسال با شاعر دیگر عرب شهاب یلاوی توسط نیروهای امنیتی  دستگیر شد.

کوت عبدالله یکی از مناطق حاشیه ای جنوب شرقی اهواز است.این منطقه مانند بسیاری از مناطق عرب نشین از امکانات و خدمات اجتماعی – بهداشتی و آب شرب سالم بی بهره و بمانند بسیاری از مناطق حاشیه ای در خوزستان درچنگال فقر و تبعیض ناشی از بی توجهی نظام اسلامی گرفتار است.نیروهای تا دندان مسلح رژیم اسلامی در این مناطق، در مقابل جنبش اعتراضی – مطالباتی انها برای داشتن یک زندگی انسانی، همواره بر خورد ی قهر آمیز و خونین داشته و دارند.شهریور سال گذشته در جریان حمله به رژه نیروهای مسلح در اهوازبیش از ۷۰۰ نفر از مردم خوزستان بازدداشت شدند.در اعتراض اخیر مردم کوت عبدالله هم خبرها از بالا رفتن نیروهای سرکوب رژیم از دیوار خانه ها ی مردم برای دستگیری جوانان خوزستانی حکایت می کنند.

 رژیم جمهوری اسلامی که در همه حوزه های سیاسی، اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی به بن بست رسیده است و زوالش هر روز تزدیک تر می شود ، برای ماندگاری خودش غیر از استفاده از حربه  سرکوب و شکنجه و زندان شهروندان برای ایجاد ترس، سناریوهای پلیدی، مثل اختلافات قومی و مذهبی را تبلیغ و سازماندهی می کند تا از همبستگی ملی شهر وندان و یکی شدن انها  برای دست یابی به مطالباتشان جلو گیری کند. عکس العمل جامعه مدنی و اقشار و گروه های اجتماعی گوناگون بشکل جنبش ها ی اعتراضی فزاینده نشان از اراده و عزم راسخ مردم برای تغییر و گذر از کلیت نظام فاسد و تبهکار جمهوری اسلامی دارد.

شورای مدیریت گذار، در کنار مردم کوت عبدالله و سوگوار جوانان قهرمان ان دیار است و ازهمه مردم شریف خوزستان ، آذربایجان، کردستان، بلوچستان و هر گوشه و کنار کشور ایران که خواهان یک زندگی انسانی و برخوردار از حقوق شهروندی و شانس برابر برای زندگی هستند، دعوت می کند برای پایان دادن به حکومت جمهوری اسلامی اتحاد و همبستگی خود را باز یابند. ملت بزرگ ایران با تنوع فرهنگی و مذهبی بی نظیرش همواره در گستره تاریخ  پر حادثه اش بر علیه حکومت های ستمگر شوریده و رمز پیروزیش همین همبستگی ملی بوده است.آنچه همبستگی ملت ایران را تهدید می کند،حکومت ضد ایرانی و بیدادگرجمهوری  اسلامی است و نه مردمانی که هزاران سال موجودیت  ان را حقظ کرده اند.

ساختن ایرانی آزاد وآباد و بازستاندن شان انسان ایرانی در گرو همبستگی همه شهروندان ایران برای گذار از رژیم اسلامی و استقرار نظامی بدون تبعیض بر پایه یک دموکراسی یکسان نگر است .

شورای مدیریت گذار به دموکراسی در ایران
دبیرخانه مرکزی – ۲۱ آبان ۱۳۹۸


پیام دبیر کل شورای مدیریت گذار به ملت لبنان
ملت مبارز و مقاوم لبنان

این روزها٬ همه جهانیان با تحسین واعجاب٬ شاهد تلاشهای مستمر شما برای رهائی ازبن بست سیاسى ، فساد حکومتى و ساختن اینده اى بهتر هستند.

شما درخاورمیانه٬ نمونه ای مثال زدنی از جامعه اى روادار٬ با ادیان و فرهنگ هاى گوناگون ، ازادى بیان و مطبوعات ورسانه های ازاد بوده و هستید . حتی جنگ ۲۵ ساله غم انگیزداخلی واستیلای سیاسی سوریه ونفوذ جمهوری اسلامی و خطرآفرینی همسایگان٬ نیزنتوانست این خصوصیت تاریخی بیمانند٬ یعنی رواداری اجتماعی و مذهبی را از شما بستاند.

اکنون با وقوف به الزامات جهانی نوین و با شجاعتی بیمانند٬ بسیاری از جوانان شما٬ با عبور از مرزهای طایفه ای و مذهبی٬ خواستاراتحادی ملی٬ برپایه حقوق شهروندی انسان مدرن و معاصرو عبور از موانع رقابتهای تاریخی رو به اضمحلال مى باشند.

همان دیوارهای مخروبه و کوتاهی که جمهوری اسلامی با ایجاد گروههای وابسته بخود٬ در کشور زیبای شما٬ قصد دارد، براى تامین منافع ایدیولوژیکش٬ با ترویج و حمایت ازشیعیگری سیاسی و تحمیل آن بجامعه چند فرهنگی و روادار شما٬ با تمام قوا٬ درحفظ انها بکوشد.

شما عزم دارید٬ با حذف بسیاری از سیاستمداران و حاکمان ٬ این تجاوزگران و ماجراجویان مفسده انگیزرا٬ از دخالت در امورداخلی لبنان بازدارید وسرنوشت کشور را خود بدست بگیرید وحکومتى از ان خود داشته باشید.در این هدف ملی مسلما پیروزی از آن شماست.

شورای گذار از جمهوری اسلامی به دموکراسی٬ از همه خواسته های بحق شما حمایت میکند ودخالت جمهوری اسلامی و ایادیش را درگسترش فساد وچندقطبی کردن کشور شما بخاطرمنافع استراتژیک جنک طلبانه اش محکوم مینماید .

با آرزوی پیروزى شما٬ براى ساختن لبنانى دموکراتیک و عارى از جنگ

دبیرکل شورای مدیریت گذار
حسن شریعتمداری

https://akhbar-rooz.com/?p=11989 لينک کوتاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بایگانی‌ها
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: