منو

سرنوشت تلخ یک خصوصی سازی؛ شرکت نیشکر هفت‌تپه تا اطلاع ثانوی تعطیل شد!


شرکت نیشکر هفت‌تپه تا اطلاع ثانوی تعطیل شد!

مدیرعامل مجتمع نیشکر هفت‌تپه با صدور بخشنامه‌ای، این مجتمع را تا اطلاع ثانوی تعطیل کرد؛ اعتصابات کارگری دلیل این اقدام عنوان شد. 

به گزارش ایلنا، مدیرعامل مجتمع نیشکر هفت‌تپه با صدور بخشنامه‌ای، دستور تعطیلی موقت مجتمع را صادر کرده است. در این بخشنامه با اشاره به اورهال کارخانه و تعمیرات و همچنین اعتراضات کارگری، اعلام شده فقط نیروهای حراست حق ورود به مجتمع را دارند. برای بازگشایی مجتمع، زمان خاصی اعلام نشده است. سرپرست کارخانه با تایید این خبر گفت: اعتراضات و اعتصابات کارگران باعث شد کار انجام نشود و متاسفانه نتوانستیم تولید داشته باشیم از کارگران خواستیم بگذارید تولید صورت بگیرد بعد مزایا پرداخت شود اما متاسفانه یک عده‌ای نمی‌گذارند کار پیش برود. اسدبیگی تاکید کرد: تا زمانی که تولید صورت نگیرد، نمی‌توانیم حقوق بدهیم؛ حقوق‌ها به‌روز بود که اعتصاب شروع شد و نگذاشتند اورهال انجام شود؛ عدم اورهال کارخانه موجب شد نی‌ها روی زمین بماند؛ شکر تولید نشد و کار زمین ماند. او در پاسخ به این سئوال که چه زمانی تعطیلی به پایان می‌رسد، گفت: تا پایان اعتصابات و شروع اورهال، نمی‌توانیم کار را شروع کنیم. اگر کاری نباشد، حقوقی هم طبیعتاً نخواهد بود چون ما از تولید شکر است که سودآوری داریم و حقوق کارگران را می‌پردازیم. سرپرست کارخانه هفت تپه در پایان یادآور شد: کارگرانی که قصد کار کردن داشته باشند در شیفت‌ها به کار گرفته می‌شوند. 


کارگران:‌فقط حقوق‌مان را می‌خواهیم
کارگران هفت‌تپه بارها در اعتراض به عدم پرداخت معوقات مزدی، اخراج فعالین صنفی و خصوصی سازی اعتصاب کرده و تجمعات اعتراضی بر پا کرده اند. مدیران کارخانه در شرایطی کارخانه را تعطیل اعلام کرده اند که کارگران همچنان در اعتصاب به سر می برند و با حضور مجدد در برابر فرمانداری شوش خواهان تحقق مطالبات خود شده اند.  

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه با ۲۴ هزار هکتار وسعت زمین‌های کشاورزی و کارخانه و حدود پنج هزار و ۵۰۰ نفر نیروی رسمی، پیمانی، قراردادی و پیمانکاری در ۱۵ کیلومتری شهر شوش در شمال استان خوزستان واقع است. 

https://akhbar-rooz.com/?p=12809 لينک کوتاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بایگانی‌ها
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: