صعود ایتالیا و ولز؛ حذف ترکیه؛ برنامه بازی ها و مرور آن ها

برنامه و بیش بینی بازیهای روز دوشنبه:

گروه C:اوکراین – اتریش ساعت ۲۰:۳۰ با داوری جونیت چاکر از ترکیه

بیش بینی: برد اوکراین ۳۹درصد-مساوی درصد۳۲-برد اتریش ۲۸درصد

گروه C: مقدونیه – هلند ساعت ۲۰:۳۰ با داوری ایستوان کوواکس از رومانی

بیش بینی: برد مقدونیه ۴ درصد-مساوی ۹ درصد-برد هلند ۸۷ درصد

گروه B:فنلاند – بلژیک ساعت ۲۳:۳۰ با داوری فلیکس بریش از آلمان

بیش بینی : برد فنلاند ۵ درصد-مساوی ۱۳درصد-برد بلژیک ۸۲ درصد

گروه B:روسیه – دانمارک ساعت ۲۳:۳۰ با داوری کلمنت تورپین از فرانسه

بیش بینی: برد روسیه ۲۳ درصد-مساوی ۲۶ درصد-برد دانمارک ۵۱ درصد

ترکیب گروه‌های یورو ۲۰۲۰ به شرح زیر است:

گروه A: ایتالیا، ترکیه، ولز، سوییس

گروه B: بلژیک، روسیه، دانمارک، فنلاند

گروه C: اوکراین، هلند، اتریش، مقدونیه شمالی

گروه D: انگلیس، کرواسی، جمهوری چک، اسکاتلند

گروه E: اسپانیا، سوئد، لهستان، اسلواکی

گروه F: آلمان، پرتغال، فرانسه، مجارستان

نتایج مرحله گروهی تاکنون:

جمعه ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۰/ ایتالیا  ۳ – ۰ ترکیه/ رم 

شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۰/ ولز ۱ – ۱ سوئیس/ باکو 

شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۰/ دانمارک ۰ – ۱ فنلاند/ کپنهاگ

شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۰/ بلژیک ۳ – ۰ روسیه/ سن پترزبورگ 

یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۰ /  انگلیس ۱ – ۰ کرواسی / لندن

یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۰ /  اتریش ۳ – ۱ مقدونیه شمالی/ بخارست

یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۰ / هلند ۳ – ۲ اوکراین / آمستردام

دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۰ /  اسکاتلند ۰ – ۲ جمهوری چک/ گلاسکو

دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۰ /  لهستان ۱ – ۲ اسلواکی/ سن پترزبورگ

دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۰ /  اسپانیا ۰ – ۰ سوئد/ سویل

ﺳﻪشنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۰ /  مجارستان۰ – ۳ پرتغال/ بوداپست

ﺳﻪشنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۰ /  فرانسه ۱ – ۰ آلمان/ مونیخ

چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۰ /  فنلاند ۰ – ۱ روسیه/ سن پترزبورگ

چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۰ /  ترکیه ۰ – ۲ ولز/ باکو

چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۰ /  ایتالیا ۳ – ۰ سوئیس/ رم

پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۸:۰۰ /  اوکراین ۲ – ۱ مقدونیه شمالی/ بخارست

پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۰ /  دانمارک ۱ – ۲ بلژیک/ کپنهاگ

پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۰ /  هلند ۲ – ۰ اتریش/ آمستردام

جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۰ /  سوئد ۱ – ۰ اسلواکی/ سن پترزبورگ 

جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۰ /  کرواسی ۱- ۱ جمهوری چک/ گلاسکو

جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۰ /  انگلیس ۰ – ۰ اسکاتلند/ لندن

شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۰ /  مجارستان ۱ – ۱ فرانسه/ بوداپست

شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۰ /  آلمان ۴ – ۲ پرتغال/ مونیخ

شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۳۰ /  اسپانیا ۱ – ۱ لهستان/ سویل

یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۰ /  ایتالیا۱-۰ ولز/ رم

یکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۳۰ /  سوئیس۳- ۱ترکیه/ باکو

نازک بین: این تیم برای قهرمانی نمی‌جنگد. قرار بود این تیم انگلیس روی پای جلو بازی و دلربایی کند اما تا اینجای یورو ۲۰۲۰ که چیزی نشان نداده. وقتی جک گریلیش پایش به زمین ویمبلی در دیدار با اسکاتلند رسید، انگلیس تنها یک ضربه در چارچوب زده بود تا به دو تایی که در برد مقابل کرواسی زد، اضافه کند. این تیم با این آمار قهرمان جام ملت‌های اروپا نمی‎‌شود.خیلی درباره هری کین حرف زده بودند اما او یک بار دیگر در متن بازی قرار نداشت و در نهایت ۱۵ دقیقه به پایان بازی تعویض شد.اما موضوع فراتر از یک بازیکن است. دو بازی در این تورنمنت انجام داده‌اند و هنوز نتوانسته‌اند مقابل رقبایی که معمولی به نظر می‌رسند، خودشان را تحمیل کنند. این رویه باید خیلی زود تغییر کند. قبل از شروع مسابقه، نمایشگرهای حاضر در ورزشگاه بارها تصویر گل دوم پاتریک شیک برای جمهوری چک مقابل اسکاتلند را نشان دادند که به شکلی خارق‌العاده به ثمر رسید. کمی غیرمنصفانه به نظر می‌رسید، شاید بهتر بود گل تساوی وقت‌های تلف‌شده کین در بازی سه سال و نیم قبل در همپدن پارک را به تصویر می‌کشیدند.قطعاً مهاجم تاتنهام می‌توانست تهدیدکننده اصلی تیم استیو کلارک در این بازی باشد. رکورد ۳۴ گل کین در ۵۵ بازی ملی عالی است و اگر اسکاتلند در بازی دوشنبه گذشته برابر جمهوری چک بازیکنی در اندازه او داشت، دست خالی همپدن پارک را ترک نمی‌کرد.اسکاتلند سه مدافع میانی داشت و به اندازه کافی نیروی جسمی برای مهار کاپیتان انگلیس در اختیارش بود اما اینکه کیفیت لازم برای از کارانداختن او را هم داشتند، بحث دیگری است. کین در بازی اول انگلیس مقابل کرواسی ساکت و بی‌‌آزار بود، گاهی ایستا و حتی خسته از یک روز گرم.قبل از مسابقه، تلاش کرد یادآوری کند بازیکن بهتری است نسبت به کسی که آخرین بار در سال ۲۰۱۷ مقابل اسکاتلند قرار گرفته بود. وقتی بازی شروع شد از این ادعا حمایت نشد و تیم کلارک در نیمه اول بهتر بود. در واقع کین تنها یک بار در این نیمه در محوطه جریمه اسکاتلند توپ را لمس کرد؛ آن هم وقتی که می‌خواست با ضربه سری شیرجه وار از سانتر خوب ریس جیمز بهره بگیرد تا این حرکت دوست داشتنی به ثمر برسد.

غیر از ضربه سر جان استونز، نیمه اول برای انگلیس هیچ نداشت. انگلیس تا پایان این نیمه در حالی که بیش از دو ساعت در این تورنمنت بازی کرده بود فقط دو ضربه در چارچوب در کارنامه‌اش بود.البته کین آمده گل بزند اما کاری از او بر نمی‌آید اگر تیم نتواند بر بازی مسلط شود و مالکیت توپ را حفظ کند. او گاهی مورد انتقاد قرار می‌گیرد برای اینکه برای توپ‌گیری به عقب می‌آید اما به این کار ادامه می‌دهد اگر توپی به سمت او در یک سوم دفاعی حریف نرسد.در نیمه اول این بازی آخر انگلیس، حرکات امیدوارکننده از کناره‌ها بیشتر دیده شد. رحیم استرلینگ خوش روحیه از زدن گل پیروزی به کرواسی دو یا سه بار به خط دفاع اسکاتلند زد اما کالوین فیلیپس علاقه نشان داد که جلوتر یا عقب‌تر از توپ باشد و به آن نرسد. بیشتر بازی انگلیس در یک سوم میانی زمین شکل می‌گیرد و آنها نمی‌توانند به هیچ حریفی از آنجا ضربه بزنند. اسکاتلندی‌ها سخت کوشیدند و با آمادگی ذهنی بالا اجازه ندادند توپ از وسط زمین به سمت دروازه‌شان نقل مکان کند. بیلی گیلمور، بازیکن چلسی در نخستین بازی‌اش در ترکیب اصلی اسکاتلند شب شلوغی داشت ضمن اینکه تهدید دروازه انگلیس از سمت چپ توسط اندرو رابرتسون آشکار بود.

ساده است، انگلیس شوق و سرعت بیشتری لازم دارد. گرت ساوت‌گیت بازیکنان فنی خوبی در اختیار دارد اما فوتبال جذاب نمی‌شود اگر با سرعت راه رفتن بازی کنید هر چقدر هم که استعداد و مهارت داشته باشید. انگلیس شبیه روزهای ضعیف منچستریونایتد شده بود، پر از استعداد در حالی که با دنده دو حرکت می‌کند.شاید بین دو نیمه ساوت‌گیت همین‌ها را به بازیکنانش گوشزد کرد. بلافاصله تیم انرژی گرفت و هواداران هم به بازی برگشتند.جای تعجب نداشت که کین بهره برد و ناگهان توانست در فضاهایی که دوست دارد، بازی کند. روی لبه محوطه جریمه به توپ می‌رسید و جلوتر می‌رفت. پاس خیلی خوبی به جیمز داد و مدافع کناری جوان چلسی آن را از دست داد. بعد در موقعیت دلخواهش قرار گرفت و آزادانه به چپ و راست می‌رفت و شوتی زد که بلوکه شد. این انگلیس خیلی بهتر شد اما یک سؤال باقی می‌ماند. چرا اینقدر طول کشید؟

 منبع: دیلی میل- ایان لیدیمن

 نظرسنجی مارکا از علل ناکامی تیم ملی اسپانیا

تیم ملی اسپانیا بار دیگر در یورو ۲۰۲۰ ناکام ماند و در دیدار برابر تیم ملی لهستان تن به تساوی یک بر یک داد. آنها در دیدار نخست نیز مقابل سوئد به تساوی بدون گل رسیدند تا اکنون انتقادها به اوج خود برسد. مارکا در سایت خود نیز این تحلیل درباره تیم ملی اسپانیا را ادامه داد و با کاربران خود درباره علل ناکامی آنها صحبت کرد. مارکا سوالاتی از کاربران خود پرسید که نتایج آن جالب توجه است. گزارش مارکا در خصوص علل ناکامی تیم ملی اسپانیا را در زیر بخوانید. در این نظرسنجی که آمار حضورش دقیقه به دقیقه بیشتر می شود بیش از ۱۵ هزار نفر در هر سوال نظر خود را ثبت کرده اند. 

چه نمره ای به تیم ملی اسپانیا می دهید؟ ۸۳ درصد تاکنون به تیم ملی اسپانیا نمره ضعیف و غیرقابل قبول اختصاص دادند و معتقدند که لاروخا در این ۲ بازی عملکرد خوبی نداشته و اصلا نتوانسته در حد و اندازه ها کار بکند. البته ۱۲ درصد نیز عملکرد تیم ملی اسپانیا را قابل قبول دانستند و مدعی شدند که تیم یک سری مشکلات کوچک دارد که می تواند با حل آنها به سمت جلو پیش رود.

چه نمره ای به لوئیس انریکه می دهید؟خ۸۸ درصد علیه مربی ود قیام کردند و رای خود با جمله «غیرقابل قبول و ضعیف» نوشتند. تنها ۸ درصد بودند که نتایج کنونی را خیلی وابسته به انریکه نمی دانستند و به همین دلیل به سرمربی تیم ملی اسپانیا نمره قبولی دادند. 

چه چیزی از ترکیب کنونی را دوست دارید؟در اینجا واکنش ها جالب است. ۸۲ درصد نوشتند که به هیچ چیزی در این ترکیب ما نمره قبولی نمیدهیم و از آن راضی نیستم.۶ درصد به احیای موراتا رای دادند و معتقد بودند که مهاجم تیم ملی در بازی دوم عملکرد خوبی از خود به ثبت رسانده است. ۷ درصد دیگر از مالکیت بازی توسط بازیکنان تیم ملی احساس رضایت کردند و نوشتند که این مسئله اتفاق خوبی است.

چه چیزی از ترکیب کنونی را دوست ندارید؟۵۶ درصد در این سوال به تصمیمات لوئیس انریکه انتقاد کردند و مدعی شدند که نتیجه کنونی به دلیل بی اندیشه بودن سرمربی اسپانیاست. ۱۹ درصد از عملکرد خط تهاجمی انتقاد کردند و مدعی شدند که ترکیب تهاجمی درست نیست و آنها نمی توانند برای تیم گلزنی کنند.

۱۳ درصد دیگر نیز نسبت به عمق کم ترکیب انتقاد کردند و مدعی شدند که ترکیب کنونی تیم ملی اسپانیا به دلیل چینش غلط نمی تواند خیلی برای حملات خطرناک ظاهر شود. 

توضیح:تیم ملی اسپانیا در ۲ بازی سوئد و لهستان بازی ۲ ترکیب کاملاً مشابه بازی کرد و تنها تغییر آن نیمکت نشینی «فران تورس» و آمدن «جرارد مورنو» به ترکیب اصلی بود.

 آیا از سماجت انریکه به بازی دادن به موراتا راضی هستید؟ 51 درصددر این خصوص رای دادند که موراتا باید نیمکت نشین شود و در خط مهاجم مرکزی «جرارد مورنو» بازی کند. این مسئله ای بود که پس از تساوی تیم ملی اسپانیا مقابل سوئد در رسانه های مطرح شد و مارکا در گزارشی نوشت که باید این بازیکن نیمکت نشین شود.

۳۷ درصد اما نوشتند که کار انریکه در خصوص موراتا درست و باید از او حمایت کند اما نباید اعتقاد کور داشته باشد و به هیچ عنوان او را تعویض نکند.

۱۲ درصد نیز عنوان کردند که کار انریکه با موارتا بسیار درست بود و این بازیکن نمایش خیلی خوبی در دیدار مقابل لهستان از خود به ثبت رساند و باید در ترکیب بماند. 

چه چیزی در تیم ملی اسپانیا می خواهید در بازی آخر مقابل اسلواکی تغییر کند؟پاسخ ها به این سوال بسیار جالب توجه است. ۳۰ درصد عنوان کردند که باید «مارکوس یورنته» یک خط جلو بیاید و از پست دفاع راست به پست بال راست تغییر مکان بدهد و در خط تهاجمی نقش داشته باشد.در روزهای ابتدایی نیز چنین مسئله ای مطرح شد و بسیاری معتقدند که مارکوس یورنته در خط تهاجمی می تواند ارزش های خود را به نمایش گذارد. همانگونه که زیر نظر سیمئونه در تیم اتلتیکومادرید به ثبت رساند و توانست به یکی از مهره های اصلی قهرمانی اتلتیکو در لالیگا نام گیرد. 

۲۵ درصد عنوان کردند که «جرارد مورنو» باید در خط مهاجم مرکزی از او استفاده و باید جانشین موراتا شود. بسیاری معتقدند که مورنو در پست وینگر راست نمی تواند خیلی به تیم ملی اسپانیا کمک کند و باید از توانایی های گلزنی او در مقابل دروازه استفاده شود.

۲۲ درصد علیه بازیکنان مادرید و بارسا صحبت کردند و ادعا داشتند که باید «پدری» و «کوکه» نیمکت نشین شوند و «فابین رویس» و «تیاگو آلکانترا» باید به ترکیب اصلی بازگردند.

۱۱ درصد از آمدن «آداما تراوره» به خط تهاجمی نوشتند و ۹ درصد از بازگشت بوسکتس به خط میانی صحبت کردند.

به نظرتان تیم ملی اسپانیا تا کجا در این یورو پیش خواهد رفت؟بیش از ۵۰ درصد ادعا کردند که تیم ملی اسپانیا در مقابل اسلواکی نیز قادر به پیروزی نخواهد بود و در همین مرحله گروهی حذف خواهد شد.۳۸ درصد اما ادعا کردند که این تیم می تواند به جمع ۱۶ تیم پایانی برسد ولی در آنجا مقابل تیمی قدرتمند حذف خواهد شد.

۶ درصد نیز اعتقاد داشتند که تیم ملی اسپانیا به جمع ۸ تیم پایانی می رسد. نکته جالب این است که ۳درصد عنوان کردند که این تیم برخواهد خاست و می تواند قهرمان یورو ۲۰۲۰ شود.

آیا شما تیم ملی اسپانیا را مدعی قهرمانی می دانید؟۹۲ درصد جواب خیر دادند و تیم انریکه را ضعیف تر از آن دانستند که بتواند به مدعی بدل شود.

انریکه چه می گوید؟:

لوئیس انریکه پس از تساوی یک – یک تیم ملی اسپانیا برابر لهستان در دور دوم بازی‌های گروه F یورو ۲۰۲۰، گفت: شدیداً نیاز است که بازی را دوباره ببینیم و فکر به حال وضعیت تیم کنیم، چون احساسی که الان نسبت به تیم داریم جالب نیست. شاید ما تیم برتر میدان بودیم اما این برای پیروز شدن‌مان کافی نبود. من بازی لهستان را دوست داشتم. آنها روی دروازه ما موقعیت‌های زیادی ایجاد نکردند اما همان موقعیت خطرناکی که ساختند را لواندوفسکی به گل تبدیل کرد. ما اما یکی پس از دیگری موقعیت‌های‌مان را هدر دادیم. بابت پنالتی هم تأسف می‌خوردم که هدر رفت چون اگر گل می‌شد در مقعطی حساس از بازی ما را پیش می‌انداخت.

انریکه افزود: من امیدوار بودم بازی بهتر و دارای موقعیت‌های گلزنی بیشتری را از تیم‌مان ببینم. در مواقعی که تیم نتایج مثبت نمی‌گیرد، بهترین کاری که یک مربی می‌تواند انجام دهد، تحلیل بازی‌های تیمش است.

بازی آخری اسپانیا در مرحله گروهی یورو ۲۰۲۰ برابر اسلواکی است و برای صعود باید آن را ببرد. سرمربی سابق بارسلونا در این باره هم گفت: بدون شک ما برای بردن بازی به میدان خواهیم رفت. تساوی بازی امشب ممکن است حتی این اجازه را به ما بدهد که به عنوان تیم اول گروه صعود کنیم اما ما باید بازی آخرمان را ببریم. شما (خبرنگاران) باید به تیم ما قوت قلب بدهید و مثبت‌اندیش باشید. ما به چنین شرایطی عادت داریم. من به عنوان سرمربی تیم باید مشکلات تیم را حل کنم و از الان ۴ روز وقت داریم که دل هواداران‌مان را شاد کنیم چون لیاقتش را دارند اما اگر بازی را نبریم حذف خواهیم شد.آلوارو موراتا مهاجم تیم ملی اسپانیا اگرچه تنها گل این بازی را زد اما چند موقعیت خوب گلزنی این تیم را هم به هدر داد. انریکه اما از مهاجم یوونتوس دفاع کرد و گفت: موراتا در بازی اول‌مان کلی کارهای مثبت برای تیم انجام داد. حیف شد که نتوانستیم گل‌های بیشتری بزنیم اما حریف ما را به دردسر انداخت و ما هم نتوانستیم راهی برای فرار از آن دردسر پیدا کنیم.

خاطره آشغال اسکاتلندیها

هزاران نفر از طرفداران اسکاتلند برای تشویق تیم کشورشان در برابر انگلیس به میدان لستر در مرکز شهر لندن آمدند تا بازی را مشاهده کنند. آنهایی که نتوانسته بودند  به ومبلی بروند تا از نزدیک شاهد درخشش بازیکنانشان باشند، در وسط شهر بازی تیمشان را مشاهده کردند و پس از تساوی تیم شان مقابل انگلیس به جشن و پایکوبی پرداختند.گفته رسانه‌های انگلیسی طرفداران اسکاتلند ذره‌ای ساکت نشدند و با شعارهای فراوان این تساوی ارزشمند را جشن گرفتند. این حضور و شادی بدون تلفات نبود، برخی از شعارها به گونه‌ای بود که باعث شد دعوا و درگیری در میدان شهر آغاز شود و به گفته گاردین ۳۰ نفر شب را در زندان سپری کنند. سطح خیابانها مملو از زباله و آشغال شد که تصوصر بد و نامطلوبی بر جای گذاشت.

نگاه به یک هفته گذشته

در بین تیم ها بزرگ، پرتغال و به خصوص اسپانیا در سخت ترین شرایط برای صعود هستند. لاروخا برای رسیدن به مرحله بعدی به هر سه امتیاز دیدار با اسلواکی نیاز دارد.

در پایان دور دوم مرحله گروهی یورو ۲۰۲۰به مرور جدول گروه های شش گانه این رقابت ها می پردازیم. از هر گروه دو تیم صعود می کند و ۴ تیم سوم برتر گروه ها نیز راهی مرحله بعدی می شوند. تاکنون صعود ایتالیا، بلژیک و هلند به مرحله بعدی مسجل شده و سایر تیم ها هنوز شانس صعود دارند.

گروه A

صعود ایتالیا به مرحله بعدی قطعی شده و این تیم مقابل ولز برای تعیین جایگاه اول یا دومی خود بازی می کند.ولز با کسب یک امتیاز مقابل ایتالیا قطعا به عنوان تیم دوم به مرحله بعدی می رود. ولزی ها حتی در صورت شکست نیز شانس خوبی برای صعود به عنوان تیم دوم دارند.سوئیس برای صعود به مرحله بعدی به هر ۳ امتیاز دیدار با ترکیه نیاز دارد. اگرچه شانس آنها برای صعود به عنوان تیم دوم پایین است اما در صورت ۴ امتیازی شدن می توانند به عنوان یکی از تیم های برتر سوم راهی دور بعدی شوند.ترکیه حتی در صورت غلبه بر سوئیس، با ۳ امتیاز شانس زیادی برای قرار گرفتن در جمع تیم های برتر سوم ندارد.

جدول گروه A
برنامه دور آخر: ایتالیا – ولز (رم) | ترکیه – سوئیس (باکو)

گروه B

صعود بلژیک به مرحله بعدی قطعی شده و این تیم حتی با تساوی مقابل فنلاند به عنوان تیم اول راهی مرحله بعدی می شود.روسیه به دلیل عملکرد بهتر نسبت به فنلاند در بازی رو در رو (برد ۱-۰)، بالاتر از این تیم در رتبه دوم قرار دارد. روسیه در صورت غلبه بر دانمارک قطعا در جایگاه دوم گروه قرار می گیرد. در صورت تساوی نیز روس ها هنوز می توانند به عنوان تیم دوم یا سوم صعود کنند.فنلاند در صورت غلبه بر بلژیک، ۶ امتیازی می شود و در بدترین شرایط حداقل به عنوان تیم سوم صعود می کند. تساوی یا شکست، موقعیت فنلاندی ها برای صعود را به خطر می اندازد.دانمارک باید مقابل روسیه با اختلاف خوبی برنده شود. در صورت شکست فنلاند مقابل بلژیک، حتی ممکن است دانمارک به عنوان تیم دوم صعود کند.

جدول گروه B 
برنامه دور آخر: بلژیک – فنلاند (سن پترزبورگ) | دانمارک – روسیه (کوپنهاگ)

گروه C

صعود هلند به عنوان تیم اول مسجل شده است. (با توجه به برتری در بازی های رو در رو مقابل اوکراین و اتریش)برنده بازی اتریش و اوکراین به عنوان تیم دوم صعود می کند. تساوی به نفع اوکراین است و این تیم در رتبه دوم باقی می ماند. در این صورت اتریش با ۴ امتیاز شانس خوبی برای صعود به عنوان تیم سوم دارد.مقدونیه شمالی حتی در صورت غلبه بر هلند، شانس زیادی برای صعود نخواهد داشت و جایگاه چهارمی آنها قطعی به نظر می رسد.

جدول گروه C
برنامه دور آخر: هلند – مقدونیه شمالی (آمستردام) | اتریش – اوکراین (بخارست)

گروه D

چک حتی با تساوی مقابل انگلیس، صدرنشین گروه خواهد شد. تساوی در دیدار چک و انگلیس، حکم صعود هر دو تیم را امضا می کند.کرواسی برای اینکه حداقل به عنوان تیم سوم به دور بعدی برسد، به هر سه امتیاز بازی با اسکاتلند نیاز دارد. شرایط برای اسکاتلند نیز کاملا مشابه است.

جدول گروه D
برنامه دور آخر: انگلیس – چک (ومبلی) | اسکاتلند – کرواسی (گلاسکو)

گروه E

می توان گفت پیچیده ترین گروه یورو، گروه E است. برنده دیدار اسپانیا و اسلواکی قطعا صعود می کند. اسپانیا حتی با مساوی نیز شانس زیادی برای صعود به عنوان تیم سوم ندارد و محکوم به کسب پیروزی است.سوئد در صورت غلبه بر لهستان به عنوان صدرنشین به مرحله بعدی می رود. لهستان برای امیدوار ماندن به صعود، به هر سه امتیاز دیدار آخر نیاز دارد.اگر لهستان بر سوئد غلبه کند و اسپانیا نیز اسلواکی را شکست دهد،اسپانیا با ۵ امتیاز به عنوان تیم نخست صعود میکند و وضعیت دوم و سومی سوئد و لهستان که هر کدام چهار امتیاز خواهند داشت به گل شماری و بازی رودرو کشیده می شود.

جدول گروه E
برنامه دور آخر: سوئد – لهستان (سن پترزبورگ) | اسپانیا – اسلواکی (سویل)
​​​​

گروه F

فرانسه در صورت غلبه بر پرتغال به عنوان صدرنشین صعود می کند. خروس ها با تساوی نیز قطعا راهی مرحله بعدی می شوند. پرتغال برای اینکه حداقل به عنوان تیم سوم راهی دور بعدی شود، نباید با باخت از این بازی خارج شود. شکست پرتغال احتمالا به معنی حذف زودهنگام مدافع عنوان قهرمانی خواهد بود.آلمان در صورت غلبه بر مجارستان قطعا صعود می کند اما آنها تنها در صورتی صدرنشین می شوند که پرتغال مقابل فرانسه با برد یا تساوی از زمین خارج شود. ژرمن ها در صورت تساوی نیز شانس خوبی برای صعود دارند. مجارستان در صورت غلبه بر آلمان می تواند به عنوان تیم دوم یا سوم گروه، صعود تاریخی خود را جشن بگیرد.

جدول گروه F
برنامه دور آخر: فرانسه – پرتغال (بوداپست) | آلمان – مجارستان (مونیخ)
​​

۱۲ تیم اول و دوم هر گروه به اتفاق چهار تیم برتر سوم به دور بعدی راه پیدا می‌کنند و در این مرحله هشت تیم حذف میشوند .آمار کم و زیاد و خوب و بد بازیها تاکنون:

بیشترین امتیاز: ایتالیا، هلند، بلژیک ۶ امتیاز

کمترین امتیاز: مقدونیه شمالی، دانمارک و ترکیه صفر امتیاز

بیشترین برد: ایتالیا، هلند، بلژیک ۲ برد

کمترین برد: سوئیس، ترکیه، دانمارک، مقدونیه شمالی، کرواسی، اسکاتلند، اسپانیا، لهستان و مجارستان صفر برد

بیشترین باخت: دانمارک، مقدونیه شمالی و ترکیه ۲ باخت

کمترین باخت: ایتالیا، ولز، بلژیک، هلند، چک، انگلیس، سوئد، اسپانیا، فرانسه صفر باخت

بیشترین تساوی: اسپانیا ۲ تساوی

بیشترین گل زده: ایتالیا ۶ گل زده

بیشترین گل خورده: ترکیه و مقدونیه شمالی پنج گل

کمترین گل زده: ترکیه و اسکاتلند صفر گل

کمترین گل خورده: ایتالیا، سوئد و انگلیس صفر گل

بهترین تفاضل گل: ایتالیا مثبت ۶

بدترین تفاضل گل: ترکیه منفی پنج

بهترین گلزن: پاتریک شیک(جمهوری چک) و کریستیانو رونالدو(پرتغال) سه گل

تنها اخراجی جام: گرگورتز کرچوویاک(لهستان)

بیشترین پاس گل: روبین گوسنس، جوشوا کیمی(آلمان)، دومنیکو براردی(ایتالیا)، رافا سیلوا(پرتغال) و گرث بیل(ولز) ۲ پاس گل

بیشترین کلین‌شیت: جردن پیکفورد(انگلیس۹، روبین اولسن(سوئد) و جانلوئیجی دوناروما(ایتالیا) ۲ کلین شیت

بیشترین “بهترین بازیکن زمین”: دانزل دامفریز(هلند) و روملو لوکاکو(بلژیک) ۲ بار

بیشترین قضاوت: آنتونی تیلوز(انگلیس)، متئو لاهوز(اسپانیا)، کارلوس دل سرو گرانده(اسپانیا)، دنی ماکلی(هلند)، دنیله اورساتو(ایتالیا)، دنیل سیبرت(آلمان) ۲ دیدار

بیشترین حضور تماشاگر: مجارستان-فرانسه حدود ۶۷ هزار نفر

کمترین حضور تماشاگر: کرواسی-چک حدود ۵ هزار و ۶۰۰ نفر

میانگین حضور تماشاگر: حدود ۱۸ هزار نفر

تعداد گل‌های زده شده: ۵۵ گل

میانگین گل‌های زده شده: ۲.۲۹

پرگل‌ترین بازی: آلمان – پرتغال(۴-۲)

کم‌گل‌ترین بازی: انگلیس – اسکاتلند، اسپانیا – سوئد با نتیجه ۰-

صعود ایتالیا و ولز، اتریش در صف انتظار؛ حذف ترکیه

ایتالیا با شکست ولز ۹ امتیازی شد و به عنوان تیم صدرنشین به یک هشتم نهایی یورو ۲۰۲۰ راه پیدا کرد. تیم‌های ایتالیا و ولز در ورزشگاه المپیکوی رم و در چارچوب هفته سوم مرحله گروهی رقابت‌های جام ملت‌های اروپا در گروه نخست به مصاف هم رفتند که در پایان تیم میزبان با یک گل به برتری دست پیدا کرد.تک گل این دیدار در دقیقه ۳۹ به وسیله متئو پسینا زده شد. بازیکن تیم آتالانتا که در این بازی فرصت حضور در ترکیب اصلی را پیدا کرده بود، ارسال مارکو وراتی را با ضربه‌ای دقیق وارد دروازه دنی وارد کرد. این گل تا پایان به قوت خود باقی ماند تا آتزوری با سه برد و ۹ امتیاز مقتدرانه صدرنشین گروه نخست شود و به مرحله یک هشتم نهایی صعود کند.در سوی مقابل ولز نیز با چهار امتیاز و به دلیل تفاضل بهتر نسبت به سوئیس در رده دوم قرار گرفت و به دور بعدی صعود کرد. شاگردان رابرت پیج از دقیقه با ۵۴ با اخراج آمپادو ۱۰ نفره شدند. تا بخش اعظمی از نیمه دوم را با یک یار کمتر بازی کرده باشند.تیم روبرتو مانچینی ضمن بسته نگه داشتن دروازه خود برای سومین بازی متوالی در این جام، برای یازدهمین بازی پی در پی به برتری رسید و دروازه‌اش باز نشد. این البته همه ماجرا نیست. آتزوری با این نتیجه به سی امین بازی بدون باخت خود رسید و در کنار ایتالیای ویتوریو پوتزو به بهترین آمار ایتالیا در تاریخ از حیث تعداد بازی بدون شکست رسید.

ترکیب ایتالیا: جانلوئیجی دوناروما، آلساندرو باستونی، لئوناردو بونوچی، رافائل تولوی، امرسون پالمیری، جورجینیو، مارکو وراتی، متئو پسینا، لئوناردو برنادرسکی، آندرهآ بلوتی، فدریکو کیه‌زا

ترکیب ولز: دنی وارد، کریس گانتر، جو رودون، اثان آمپادو، جو آلن، جو مورل، نکو ویلیامز، کانر روبرتس، آرون رمزی، دنیل جیمز و گرث بیل.

جدول نهائی گروهA

دربازی همزمان  ورزشگاه المپیک باکو سوئیس و ترکیه  برگزار کننده سومین بازی در مرحله گروهی رقابت‌های جام ملت‌های اروپا در گروه نخست بودند و در پایان تیم سوئیس موفق شد با نتیجه سه بر یک حریف خود را از پیش رو بردارد. گلهای سوئیس را هریس سفروویچ در دقیقه ۶ و ژردان شقیری در دقایق ۲۶ و ۶۸ به ثمر رساندند. تک گل ترکیه را نیز عرفان قهوه چی در دقیقه ۶۲ به ثمر رساند. این دیدار می توانست گل های بیشتری داشته باشد اما دروازه‌بان های هر دو تیم نمایش بسیار خوبی داشتند و نگذاشتند شاهد گل های بیشتری در این بازی رد و بدل شود.  

ترکیب تیم ملی سوئیس:یان زومر، ریکاردو رودریگز، مانوئل آکانجی، نیکو الودی، سیلوان ویدمر، ریمو فرولر، گرانیت ژاکا، استیون زوبر، ژردان شکیری، هریس سفروویچ و بریل امبولو.

ترکیب تیم ملی ترکیه:اوقورجان چاکر، مریح دمیرال، چالار سویونجو، مرت مولدور، زکی چلیک، کان آیهان، عرفان جان قهوه‌چی، اوزان طوفان، جنگیر اوندر، هاکان چالهان اوغلو و بوراک ایلماز.

در این گروه ایتالیا و ولز به ترتیب با امتیازهای ۹ و ۴ به صورت مستقیم به دور بعدی صعود کردند. تیم سوئیس نیز با ۴ امتیاز باید منتظر نتایج دیگر گروه ها باشد. ترکیه نیز در این دوره از مسابقات هیچ امتیازی کسب نکرد و در قعر جدول گروه نخست باقی ماند. خبرهای بیشتر را در تلگرام اخبار روز بخوانید

https://akhbar-rooz.com/?p=117008 لينک کوتاه

0 0 رای ها
امتياز بدهيد!
نظری بنويسيد
Notify of
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

خبر اول سايت

آخرين مطالب سايت

مطالب پربيننده روز

آرشيو اسناد اپوزيسيون ايران

تبليغات خود را می توانيد اينجا نشان دهيد
تبليغات خود را می توانيد اينجا نشان دهيد
0
اگر در مورد اين مقاله نظری داريد، لطفا کامنت بگذاريدx
()
x

آگهی در ستون نبليغات

آگهی های دو ستونه: یک هفته ۱۰۰ یورو، یک ماه ۲۰۰ یورو آگهی های بیش از ۳ ماه از تخفیف برخوردار خواهند بود

حساب بانکی اخبار روز

حساب بانکی اخبار روز: int. Bank Account Number IBAN: DE36 3705 0198 0026 0420 36 SWIFT- BIC: COLSDE33XXX نام دارنده حساب: Iran-chabar نام بانک: SparkasseKoelnBonn Koeln- Germany

Read More

آگهی در ستون تبليغات

آگهی یک ستونه یک هفته ۷۵ یورو، یک ماه ۱۵۰ یورو آگهی های بیش از ۳ ماه از تخفیف برخوردار خواهند بود

حساب بانکی اخبار روز

int. Bank Account Number IBAN: DE36 3705 0198 0026 0420 36 SWIFT- BIC: COLSDE33XXX نام دارنده حساب: Iran-chabar نام بانک: SparkasseKoelnBonn Koeln- Germany

Read More

آگهی ها در لابلای مطالب برای يک روز

یک ستونه: ۲۰ یورو دو ستونه: ۳۰ یورو سه ستونه: ۵۰ یورو

حساب بانکی اخبار روز

int. Bank Account Number IBAN: DE36 3705 0198 0026 0420 36 SWIFT- BIC: COLSDE33XXX نام دارنده حساب: Iran-chabar نام بانک: SparkasseKoelnBonn Koeln- Germany

Read More