ممانعت از اعزام آتنا دائمی به بیمارستان به بهانه شلوغی مراکز درمانی

مسئولین زندان اوین از اعزام آتنا دائمی، کنشگر مدنی زندانی در اوین به بیمارستان به بهانه شلوغی بیمارستان ها پس از اعتراضات آبان ماه و تعیین وقت معاینه در بیمارستانی جز بیمارستان امام ممانعت به عمل آوردند. این در حالی است که از ماه گذشته برای وی وقت معاینه پزشکی تعیین شده بود. خانم دائمی ماه گذشته پس از مدت ها تعویق در اعزام، سرانجام برای سونوگرافی به بیمارستان اعزام شد اما از معاینه وی توسط پزشک متخصص جلوگیری به عمل آمده بود. این زندانی سیاسی که ۴ سال از دوران محکومیت ۵ ساله پیشین خود را سپری کرده است، در تیرماه سال جاری در پرونده ای که در دوران حبس علیه وی مفتوح شده به ۳ سال و ۷ ماه حبس جدید که ۲ سال و ۱ ماه از آن قابلیت اجرایی دارد، محکوم شد. این حکم اخیرا بدون تشکیل دادگاه تجدید نظر عینا تائید شد.

این لغو اعزام به بهانه شلوغی بیمارستان ها پس از اعتراضات آبان ماه و تعیین وقت معاینه در بیمارستانی جز بیمارستان امام انجام گرفته است. از اردیبهشت ماه سال جاری علیرغم تشخیص توده مشکوکی در پستان از اعزام آتنا دائمی ممانعت به عمل آمده بود. سرانجام ماه گذشته با مشاهده بزرگتر شدن این توده توسط پزشک زندان برای انجام سونوگرافی به بیمارستان اعزام شد اما از معاینه وی توسط پزشک متخصص ممانعت به عمل آمده بود.

خانم دائمی در خلال محدودیتهای فراقانونی از مدت‌ها قبل از ملاقات حضوری با خانواده محروم شده است. علیرغم برکناری رئیس سابق زندان اوین و انتصاب غلامرضا ضیایی به ریاست این زندان، تغییری در وضعیت خانم دائمی ایجاد نشده است.

آتنا دائمی، در تاریخ ۲۹ مهرماه ۹۳ بازداشت شد و پس از ۸۶ روز نگهداری در سلول انفرادی بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲ الف زندان اوین در تاریخ ۲۴ دی ماه همان سال به بند زنان زندان اوین منتقل شد. وی در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ۹۴ توسط قاضی مقیسه در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهامات “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام و توهین به رهبری” به ۱۴ سال حبس محکوم شد.

https://akhbar-rooz.com/?p=13297 لينک کوتاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بایگانی‌ها
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: