نامه ای به آقای بنی صدر! – فرید انصاری دزفولی

۱۲ اوت ۱۳۹۹

 آقای ابوالحسن بنی صدر با سلام

خدمتتان معروض می دارم که به تازگی فیلمی دیدم از محمد نبی حبیبی از سران موتلفه که می گوید بنی صدر به حجاب هیچ پایبندی نداشته است. حقیقت امر این است که نمی دانیم حرف کی را قبول کنیم.

آنهایی که می گویند بنی صدر موافق حجاب بوده و با بی حجاب بودن زنان مخالف است چون گفته است، تشعشعات تحریک کننده ای از موی زن ساطع می شود. یا خمینیست هایی که می گویند بنی صدر صد در صد مخالف حجاب بوده و حتی در پاریس زنش روسری نداشته است.

البته طبق شناختی که من از شما دارم خمینیست ها درست میگویند چون از دوران و شباب جوانی که من قبل از انقلاب در پاریس زندگی می کردم روزی ندیدم و شاهد نبودم که همسر و دختران شما لچک بر سر داشته باشند. نمی شود و منطقی نیست که کسی معتقد به این باشد که موی زن تحریک کننده است اما همسر و دخترانش بی حجاب در پاریس و فرانسه عمرشان را سپری نمایند.

علاوه بر این هر کس ذره ای و فقط ذره ای با بنی صدر و شیوه تفکر و کتاب های او آشنا باشد و چند صفحه از کتاب ” زن و زناشویی ” او را خوانده باشد به بی پایه و اساس بودن این شایعه که موی زن اشعه دارد و مرد را تحریک می کند پی می برد. بنی صدر کسی است که همیشه گفته آزادی مردان بدون آزادی زنان ناممکن است. تا زمانیکه رئیس جمهور بود او تنها مدافع حقوق زنان در درون حکومت بود. 

اقا بنی صدر شما شخصیتی می باشید که در اوج قدرت در مقابل خودکامگی خمینی و چماقدارانش ایستادید و بر عهدی که با مردم بسته بودید ایستادگی کردید تا از کرامت و حقوق انسانی و حقوق شهروندی مردم ایران دفاع کنید. در زمانی که هر کسی تلاش می کرد در دل خمینی جائی پیدا کند تا شاید در دستگاه قدرت مسندی داشته باشد و یا کاری نکند که مغضوب خمینی قرار بگیرد؛ شما بر سر خمینی داد زدید که انقلاب نکردیم تا دوباره شکنجه و اعدام راه بیاندازیم. فریاد زدید اینان می خواهند با چماقداری دیکتاتوری و استبداد برپا کنند. بارها هشدار دادید استبداد آخوندی در حال شکل گیری است. کافی بود کمی در مقابل قدرت پرستی و جنایات خمینی سکوت و سر خم می کردید تا در مسند قدرت باقی بمانید. ولی شما ایستاده بر آرمان مصدقی بین قدرت و حقوق و حاکمیت مردم بر سرنوشت خویش، دومی را انتخاب کردید. شما بر خلاف بهشتی و رفسنجانی و خامنه ای و دیگر سران حزب جمهوری اسلامی که تشنه و شیفته قدرت بودند، قدرت را رها کردید و خود را به قدرت نفروختید و عطایش را به لقایش بخشید. در مقابل زور پرستی خمینی و عمله و اکره اش و زد و بند آنان با ریگانیسم ایستادید. شما از همان آغاز با اعدام سران رژیم شاه از امرای ارتش تا هویدا و خانم فرخ رو پارسا گرفته تا دیگران عملا مخالفت نمودید و کلا با اعدام به مخالفت برخاستید. به اصل ولایت فقیه رای منفی دادید و با اشغال سفارت آمریکا و گروگانگیری به مخالفت ورزیدید و گفتید خمینی و یارانش با این عمل ملت ایران را به گروگان آمریکا در آورده اند که امروز عملا همگی شاهد صحت سخن شما می باشند. ادامه جنگ ویرانگر بین ایران و عراق را بعد از عقب نشینی صدام و پیشنهاد کشورهای عرب مبنی بر پرداخت خسارت به ضرر مردم ایران و عراق می دانستید و تلاش نمودید جنگ بعد از شش ماه پایان یابد که خمینی و آل او خواهان ادامه جنگ بودند و اجازه ندادند نمایندگان کشورهای غیر متعهد برای پایان دادن جنگ به ایران بیایند. یادم است بهشتی و سران حزب جمهوری اسلامی گفته بودند ترجیح می دهیم جنگ ادامه یابد حتی اگر نصف ایران برود ولی بنی صدر پیروز جنگ نباشد. زمانی که خمینی می گفت جنگ نعمت است و تا زمانی که زنده هستم جنگ ادامه می یابد. شما خواهان پایان جنگ بودید چون می دانستید جنگ در خدمت ضد انقلابیون و ضد حق صلح و عامل بازسازی استبداد است. اما آنان‌ جنگ را با هدف بازسازی استبداد ادامه دادند.

بيشتر بخوانید:  شورش حافظ بر علیه ریاکاران دین معاش! - فرید انصاری دزفولی

شما با این ایده ها و اندیشه برای خمینی و سران حزب جمهوری اسلامی موجود خطرناکی محسوب می شدید. حتی برای برخی از اعضای نهضت آزادی خطرناک بودید. بی جهت نیست رابط نهضت آزادی با سفارت امریکا به طرف آمریکایی خود اطمینان می‌دهد که ” بنی‌صدر در کابینه بازرگان مقامی نخواهد یافت و سعی بر این ‌است که او به فرانسه بازگردد. افکار اقتصادی او مایه شرمساری است! “

بنابراین شما برای آنانی که خواهان بازسازی استبداد وابسته بودند خطرناک بودید و باید حذف می شدید که دیدیم در خرداد ۱۳۶۰ خمینی و یارانش بر علیه شما که نماد حاکمیت مردم و ملت بودید کودتا کردند. کودتا خمینی در واقع بر علیه ملت ایران بود که ۷۶ درصد آنان به شما رای داده بودند. بی علت نبود که خمینی در شش خرداد ۱۳۶۰ در پاسخ به درخواست رفراندم شما گفت ” اگر ملت موافقت کند من مخالفت می کنم” و در ۲۵ خرداد ۶۰  گفت اگر ” ۳۵ میلیون بگویند بله من می گویم نه!” و در اول تیر روز امضاء عزل شما باز خمینی گفت ” اگر ۳۶ میلیون بگویند مرگ بر خمینی، من این حکم عزل او را امضاء می کنم.” 

رویاروئی شما با خمینی و چماقدارانش (اسلام فقاهتی) رویاروئی دو اندیشه حقمداربا قدرتمدار بود. رویاروئی حق مداری با قدرت مداری و در یک کلام رویارویی حق با قدرت بود.

 آقای بنی صدر شما یک شخص نیستید شما یک اندیشه اید. اندیشه ای که راهنمای آن استقلال و آزادی می باشد. شما همانی هستید که همواره گفته اید؛ آزادی بدون استقلال و استقلال بدون آزادی نه ممکن است و نه میسر. هیچگاه از بیان حقیقت باز نایستادید و همواره کوشیده اید و می کوشید تا مردم ایران حقیقت را بدانند و وجدان به حقوق پیدا نمایند و به حقوق خود عمل کنند تا به جنبش برای رهایی از اسارت استبداد و استقرار حق حاکمیت ملی و حاکمیت خود برخیزند.

بيشتر بخوانید:  افراد دارای معلولیت در چنگال دو ویروس (قسمت پایانی) - فرید انصاری دزفولی

در تاریخ ایران همواره دو خط در مقابل هم قرار گرفته اند و در تقابل بوده اند. تقابل این دو خط یعنی خط استقلال و آزادی و خط استبداد همیشه در یک نقطه با هم برخورد کرده اند. امیر کبیر با ناصرالدین شاه، مشروطه طلبان با محمد علی شاه، مصدق با محمد رضا شاه و بنی صدر با خمینی. 

حضورتان عرض کنم، اصول راهنمای حقوق جمعی و انسانی شما و اندیشه راهنمایتان که بر اساس خط استقلال و آزادی بر میزان عدالت اجتماعی و استوار بر پایه حقوق پنجگانه می باشد  تنها راهگشای بدیل جایگزینی جمهوری اسلامی و تبدیل ساختار استبدادی به ساختار دموکراتیک می باشد.

 شما همچون قائم مقام فراهانی و امیر کبیر و مصدق جاودانه خواهید بود و اندیشه راهنمای شما پاینده است چون بیان کننده و شامل حقوق انسانی، حقوق شهروندی، حقوق ملی، حقوق بین المللی به‌عنوان بخشی از جامعه جهانی ملت ایران و حقوق طبیعت می باشد. حقوقی که برای رسیدن به دموکراسی و ساختن جامعه ای از شهروندان حقوقمند و حقوق وند همه آزادی خواهان و دموکرات ها باید بر روی آنان توافق کنند تا ایرانی مستقل و آزاد داشته باشیم.

آقای ابوالحسن بنی صدر شما نماد استقامت و ایستاده بر آرمان ملتی هستید که بیش از ۱۵۰ سال است برای رسید به استقلال و آزادی و مردم سالاری تلاش می کنند.  شما یک الگو غیر قابل تخریب می باشید و آنانی که به خیال خود قصد تخریب شما را دارند نمی دانند که خود تخریبی می کنند. 

برقرار و پایدار باشید.

https://akhbar-rooz.com/?p=43235 لينک کوتاه

11 پاسخ

 1. “مرحوم مهندس مهدی بازرگان، در بحث مربوط به انتخاب وزرای دولت موقت می‌نویسد: «از ۱۵ تا ۲۸ بهمن، قسمت عمده‌ای از اوقات بنده به مشورت با همکاران… و با دوستان و مطلعین و بالاخره دعوت و صحبت با نامزدها برای انتخاب وزرا می‌گذشت و مکرر از طرف اعضای شورا و علاقه‌مندان و شخص امام پرسش و تاکید به تسریع و راهنمایی‌هایی می‌شد. در یکی از روزهای اول (امام) پرسیدند وزارتی را هم برای آقای بنی‌صدر در نظر گرفته‌اید؟ گفتم بنده می‌ترسم به کسی که سابقه اداره مکتب‌خانه را هم ندارد، وزارتخانه را بدهم… بنده هم از زمانی که جزو دانشجویان جبهه ملی در دانشکده حقوق بودند، آشنایی مختصر [با او] پیدا کرده‌ام و آنچه شاخص دیده‌ام این است که اهل همکاری نیست و هیچ‌کس را قبول ندارد و چون متقاعد نشدند، اضافه کردم، که اگر آقا مصلحت می‌دانید که به عنوان مشاور در شورای انقلاب از وجود آقای بنی‌صدر استفاده نمایند. صاحب‌اختیارید، ولی بنده شرعاً خود را مجاز به سپردن یک وزارتخانه به ایشان نمی‌بینم.».

  از همان مقاله “اقتصاددان توحیدی یا سوسیالیست تخیلی”.

  ضمنا آیا قائم مقام فراهانی و امیر کبیر و مصدق نیز از ترس “امام”, با سبیل تراشیده, همراه مجاهدین خلق, از ایران فرار کردند؟ و یا چون امیر کبیر که بدون ترس دست خود را به سوی جلاد دراز کرد که رگ او را بزند؟ و یا مصدق که در تمام طول دادگاه دستگاه را به مسخره گرفت؟

 2. “شما همچون قائم مقام فراهانی و امیر کبیر و مصدق جاودانه خواهید بود و اندیشه راهنمای شما پاینده است……”. پایان نقل قول.

  جناب فرید انصاری دزفولی, آیا قائم مقام فراهانی و امیر کبیر و مصدق نیز “اقتصاد توحیدی” نوشته و به آن معتقد بودند؟ و یا چهل و یک سال پس از انقلاب اسلامی, هنوز در بزرگداشت این “روز واقعه”, “انقلاب اسلامی آن لاین” منتشر میکردندکه “تابوت ایران ز سرو کنند”؟

  آیا این بزرگان تاریخ ایران نیز معتقد بودند که ” «اگر قرار باشد که من خودم بگویم کیستم، من خود را این‌طور به شما معرفی می‌کنم: بزرگ‌ترین اندیشه‌ زمان معاصرم… من همین تضاد و توحید را بزرگ‌ترین اثر قرن می‌دانم که از خودم است.»؟ در “اقتصاددان توحیدی یا سوسیالیست تخیلی”

  جاهلانه بگویم: ایوالله, دست مریزاد!

  1. اقتصاد توحیدی جناب بنی صدر را در آن زمان خواندم و همه اش را فراموش کردم ،چون مشکل نوشته شده بود و مسلما تخیلی ،همانطور که جنابعالی به آن به حق اشاره کرده اید .
   اما اینجا صحبت از اولین رئیس جمهور است که آنهم از طرف مردم انتخاب شد و در مقابل این حاکمیت ایستاد و چهره کریه حکومت ولایت فقیه را آشکار کرد این را با مقایسه سبیل تراشیدن و از ترس فرار کردن و اشعه موی زن نباید یکسان گرفت!

   1. جناب کیا,
    نامه اعمال و کردار جناب بنی صدر از زمان تولد تا خروج از ایران “در جریده عالم” ثبت و در طول چهل سال, دوست و دشمن که با این آیت الله زاده ولد العالم نصف العالم – که هنوز هم نصف العالم اند – مراوده داشته, نظر خود را بیان کرده اند. آنچه پس از خروج از ایران گفته و میگویند به قول خواجه عبدالله انصاری “کار آن کس کند که تواند، عطا آن کس بخشد که دارد، پس بنده چه تواند و چه دارد؟” هیچ.

    چیزی که برای من قابل فهم نیست “سرانه پیری و معرکه گیری ست” که شجره نامه مینویسند که کجا را فتح کنند؟ همین کار را داماد ایشان درباره دختر ایشان انجام دادند, غافل از اینکه “به آب و رنگ و خال و خط، چه حاجت روی زیبا را؟”. در دنیا صد ها هزار متخصص بیماری های عفونی و هزاران “پروفسور” در دانشگاه های دنیا بر روی درمان بیماری کورونا کار می کنند که یک از آنها هم همسر شایسته ایشانند که اثر داروی کورتون را – مانند بسیاری دیگر – تجربه میکنند که قابل تقدیر است و احتیاجی به کوبیدن دیگران و کوس و کرنا نیست. نمیدانم.

    1. با عرض معذرت از اغراق گوئی, من قطعا نمیدانم که چند نفر پزشک متخصص بیماری های عفونی در دنیا وجود دارد. به ادعای مقاله زیر در سال ۲۰۱۵ تعداد متخصصین این رشته در آمریکا ۸,۵۱۵ نفر بوده است که لابد تعداد آنها در دنیا باید ده ها هزار نفر باشد نه صد ها هزار.

     https://www.aamc.org/data-reports/workforce/interactive-data/active-physicians-us-doctor-medicine-us-md-degree-specialty-2015

    2. من احتیاج به زندگی نامه بنی صدر را خواندن از منابع مختلف ندارم چون شخصا ایشان را تجربه کرده ام!
     منظور من این است که در این زمان علیه حکومت ضد بشری ولایت که از مذهب سو استفاده می کند باید به یک ائتلاف رسید و از اختلافات کاهید!

     1. جناب کیا,
      مذهب همین است که هست و حسنی ندارد که از آن سوء استفاده شده باشد. ناشر “انقلاب اسلامی آن لاین” هنوز همان مؤمن و معتقد به انقلاب اسلامی ست, مضاف بر آنکه ” اهل همکاری [هم] نیست و هیچ‌کس را قبول ندارد” و «اگر قرار باشد که من خودم بگویم کیستم، من خود را این‌طور به شما معرفی می‌کنم: بزرگ‌ترین اندیشه‌ زمان معاصرم… من همین تضاد و توحید را بزرگ‌ترین اثر قرن می‌دانم که از خودم است.». بنا بر این اگر شما معتقدید که با این “امیر کبیر ها”! و “مصدق ها”! و سینه چاکان آنها میتوان “به یک ائتلاف و رهایی از حکومت ضد بشری ولایت رسید” خیر پیش.

     2. مهندس بازرگان کتاب ترمودینامیک انسان را نوشت و فیزیک را به کثافت کشاند جناب سحابی کتاب خلقت انسان را نوشت و با تفسیر چند آیه قرآنی نظریه داروین را بمیان گذاشت، بنی صدر هم اقتصاد توحیدی نوشت که بجز خودش کسی آنرا نفهمید و دیگر روشنفگرامان هم آب در هاون کوبیدن و در مقابل حکومت ولایی عقب افتاده خمینی که از فلسفه حکومت فاضلان افلاطون را به کثافت کشاند ،شکست خوردند.
      حال هم داستان بهتر جلو نخواهد رفت.
      تنها راه ممکن یک همکاری همه گانی با این شل و کور هاست، تا از این منجلاب بیرون در آییم!!!

 3. بنی صدر را پیش ازانقلاب کسی نمی شناخته وخمینی اوراباعنوان پروفسورومبتکراقتصادبی پایه اسلامی معرفی وآشکاراازاو حمایت وموجب درآوردن نام او به عنوان رییس جمهورازصندوق های قلابی گردید.اگرچندنشریه پرخواننده زمان انتخاب این نوه برحق صدرالعلماراکسی خوانده باشدمیداندکه آقای حایری اطلاعیه صادرکردندکه درصندوقهای رای شیراز تقلب صورت گرفته وآرای دکترمدنی رابه نام بنی صدر(صددرصدی)خوانده اندوآرای شیرازراباطل اعلام کردند.ولی آقای خمینی مقدرکرده بودندکه ایشان اولین رییس جمهورشان باشند.فیلم سخنرانیهای این صددرصدی موجوداست ازجمله درمیدان آزادی که به نظامیان وآدمکشان غیرنظامی دستور می دهدتامردم کردستان را سرکوب نکنند پوتینهایشانراازپادرنیاورند و…عاقبت گرگها هم خون هم رامیریزند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بایگانی‌ها

خبر اول سايت

آخرين مطالب سايت

مطالب پربيننده روز

آگهی در ستون نبليغات

آگهی های دو ستونه: یک هفته ۱۰۰ یورو، یک ماه ۲۰۰ یورو آگهی های بیش از ۳ ماه از تخفیف برخوردار خواهند بود

حساب بانکی اخبار روز

حساب بانکی اخبار روز: int. Bank Account Number IBAN: DE36 3705 0198 0026 0420 36 SWIFT- BIC: COLSDE33XXX نام دارنده حساب: Iran-chabar نام بانک: SparkasseKoelnBonn Koeln- Germany

Read More

آگهی در ستون تبليغات

آگهی یک ستونه یک هفته ۷۵ یورو، یک ماه ۱۵۰ یورو آگهی های بیش از ۳ ماه از تخفیف برخوردار خواهند بود

حساب بانکی اخبار روز

int. Bank Account Number IBAN: DE36 3705 0198 0026 0420 36 SWIFT- BIC: COLSDE33XXX نام دارنده حساب: Iran-chabar نام بانک: SparkasseKoelnBonn Koeln- Germany

Read More

آگهی ها در لابلای مطالب برای يک روز

یک ستونه: ۲۰ یورو دو ستونه: ۳۰ یورو سه ستونه: ۵۰ یورو

حساب بانکی اخبار روز

int. Bank Account Number IBAN: DE36 3705 0198 0026 0420 36 SWIFT- BIC: COLSDE33XXX نام دارنده حساب: Iran-chabar نام بانک: SparkasseKoelnBonn Koeln- Germany

Read More