وداع تلخ غول جام جهانی؛ معرفی تیم منتخب یوفا سال ۲۰۲۰؛ نتایج لیگ برتر

نازک بین: گاتیر اموومبی که به خاطر جثه و عملکرد درخشانش در جام جهانی هندبال همه نگاه ها را به خود جلب کرد ولی وداع زودهنگامی با این رقابت ها داشت. به نقل از آس، یکی از نام های برجسته دور نخست جام جهانی هندبال، گاتیر اموومبی بود که با ۱۲۰ کیلو وزن در دیدار نخست برابر آرژانتین درخشید و هر چهار ضربه اش را برای کنگو به گل تبدیل کرد. او برابر دانمارک هم یک بازی عالی به نمایش گذاشت. این تیم در آخرین دیدار دور نخست برابر بحرین قرار گرفت و در حالی که بیشتر دقایق بازی دو تیم در نتیجه برابر بودند اما کنگو نتوانست ریتم خود را حفظ کند و ۳۴ بر ۲۷ شکست خورد. اموومبی ،زمانی وارد زمین شد که نتیجه ۹ بر ۷ به نفع کنگو بود. این شکست منجر به حذف اموومبی و کشورش شد اما آن ها به خانه نخواهند رفت و در جام رییس جمهور – که تیم های آخر هر گروه رقابت خواهند کرد – به میدان می رود. با این حال بازی تعیین کننده برابر بحرین بود که اموومبی دوباره نشان داد جثه اش مانع درخشش نمی شود (بر اساس رسانه های رسمی۱۲۰ کیلو وزن دارد .اما برخی از رسانه ها او را ۱۳۷ کیلو با ۱.۹۲ متر قد عنوان کردند). بازیکن کنگویی پنج ضربه به سمت دروازه زد که همه به گل تبدیل شدند. بر این اساس او جام جهانی را با ۱۳ گل از ۱۴ ضربه به پایان رساند که آمار فوق العاده ای به حساب می آید.عملکرد درخشان وی برابر بحرین با وجود پیروزی حریف،موجب شد جایزه بهترین بازیکن بازی را به دست آورد. اموومبی با وجود دریافت این عنوان خوشحال نشد ،چون تیمش حذف شده بود. او پس از بازی گفت: ترجیح می دادم پیروز می شدیم ،ما ارزشمان را نشان دادیم و جنگیدیم. از این حضور احساس غرور می کنیم ولی حذف، اتفاق تلخی بود. دوست داشتم پیروز می شدیم تا این که جایزه بهترین بازیکن را به دست می آوردم.

نتایج  ووضعیت تیمها در هندبال قهرمانی جهان مردان

محسن اخلاقی، طرفداری -دور نخست بیست و هفتمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی مردان جهان طی هفت روز به انجام رسید تا تکلیف ۲۴ تیم برتر مسابقات مشخص شوددر پایان مرحله اول مسابقات جهانی هندبال، ۱۶ تیم از ۱۷ تیم اروپایی حاضر در مسابقات راهی دور دوم شدند، اتریش تنها حذف شده اروپایی مسابقات بود که در یک گروه تمام اروپایی به مقام آخر رسید. سه تیم از امریکای جنوبی و آسیا و دو تیم افریقایی ترکیب ۲۴ تیم صعود کننده به دور دوم را تشکیل می‌دهند.

گروه A ) خوش‌شانسی اروگوئه

آسان‌ترین گروه مسابقات مطابق پیش‌بینی‌ها به سود دو قدرت هندبال اروپا به پایان رسید، در جدال دو تیم قدرتمند اروپایی این مجارستان بود که با گل ثانیه‌های آخر آلمان را شکست داد تا شانس بهتری برای صعود به یک‌چهارم نهایی داشته باشد. اما اتفاق مهم این گروه انصراف تیم افریقایی کیپ ورد پس از انجام یک مسابقه بود! این تیم که برای نخستین بار جواز حضور در مسابقات جهانی را دریافت کرده بود پس از نمایشی آبرومندانه مقابل مجارستان در دیدار نخست به علت گسترش بیماری کووید ۱۹ در اردوی این تیم و نداشتن ۱۰ بازیکن سالم برای برگزاری دیدار دوم خود مقابل آلمان ۱۰-۰ بازنده شد و در ادامه به دلیل بهبود نیافتن شرایط مجبور به کناره‌گیری از کل رقابت‌ها شد. تیم ضعیف اروگوئه که در دو مسابقه مقابل آلمان و مجارستان ۸۷ گل خورده بود، با خوش‌شانسی و بدون کسب حتی یک پیروزی به جمع ۲۴ تیم برتر جهان صعود کرد!

نتایج گروه A
آلمان ۴۳ – ۱۴ اروگوئه //// مجارستان ۳۴ – ۲۷ کیپ ورد
کیپ ورد ۰ – ۱۰ آلمان /// مجارستان ۴۴ – ۱۸ اروگوئه
اروگوئه ۱۰ – ۰ کیپ ورد /// آلمان ۲۸ – ۲۹ مجارستان

گروه B ) تونس قربانی گروه مرگ

از گروه دوم به عنوان گروه مرگ مسابقات جهانی هندبال یاد می‌شد، گروهی که رقابت‌های آن در نهایت با قربانی شدن تونس نایب قهرمان افریقا به پایان رسید. تونس در حالی از راه‌یابی به دور دوم مسابقات باز ماند که در دو دیدار نخست خود مقابل لهستان و برزیل زمان زیادی را از حریف پیش بود. قهرمان ۱۰ دوره افریقا مقابل برزیل حتی در ۳۰ ثانیه پایانی دو گل نسبت به حریف برتری داشت و همچنان پس از دریافت دو گل فرصت به ثبت رساندن گل آخر و پیروزی بر حریف را داشت اما شوت بازیکن تونسی پس از برخورد به تیر دروازه روی خط فرود آمد که داوران پس از بازبینی فیلم مسابقه رای به عدم رد شدن تمام توپ از خط دادند تا جشن و شادی بازیکنان تونس نیمه‌کاره باقی بماند! اسپانیا قهرمان اروپا و یکی از مدعیان قهرمانی که مسابقات را با دو نمایش دور از انتظار مقابل برزیل و لهستان آغاز کرده بود در دیدار آخر مقتدرانه از سد تونس گذشت تا با ۳ امتیاز راهی دور دوم و مصاف با آلمان و مجارستان شود.

نتایج گروه B
اسپانیا ۲۹ – ۲۹ برزیل //// تونس ۲۸ – ۳۰ لهستان
تونس ۳۲ – ۳۲ برزیل /// لهستان ۲۶ – ۲۷ اسپانیا
اسپانیا ۳۶ – ۳۰ تونس /// برزیل ۲۳ – ۳۳ لهستان

گروه C ) تزلزل کرواسی، پیشرفت ژاپن

گروه سوم مسابقات جهانی با نتایج قابل توجه تیم ژاپن همراه بود، میزبان المپیک که در مسابقات جهانی قبلی با شکست مقابل آنگولا آخر شده بود با بهره گرفتن از یک سرمربی ایسلندی در روز اول دنیای هندبال را با تساوی مقابل کرواسی قدرتمند شگفت‌زده کرد! این تساوی در حالی رقم خورد که ژاپن کل زمان مسابقه را از نایب قهرمان اروپا پیش بود و کروات‌ها در ثانیه‌های پایانی موفق به ثبت گل تساوی شدند. ژاپنی‌ها در دیدار آخر خود با جبران شکست دوره گذشته مقابل آنگولا با حذف این تیم راهی دور دوم شدند. از سوی دیگر کرواسی که یکی از مدعیان قهرمانی محسوب می‌شود پس از تساوی مقابل ژاپن، یک نیمه مقابل آنگولا هم به دردسر افتاد و با زحمت موفق به شکست حریف افریقایی شد. کروات‌ها که لوکا سیندریچ یکی از ستارگان خود را به دلیل مصدومیت دیگر در اختیار نخواهند داشت، در دیدار آخر مرحله گروهی در رقابتی حساس و با درخشش دروازه‌بان خود مارین شگو که چند پرتاب پنالتی قطری‌ها را مهار کرد توانستند با دو گل از سد قهرمان آسیا بگذرند تا امیدهای خود را در دور دوم زنده نگه دارند.

نتایج گروه C
قطر ۳۰ – ۲۵ آنگولا //// کرواسی ۲۹ – ۲۹ ژاپن
قطر ۳۱ – ۲۹ ژاپن /// آنگولا ۲۰ – ۲۸ کرواسی
ژاپن ۳۰ – ۲۹ آنگولا /// کرواسی ۲۶ – ۲۴ قطر

گروه D ) شکیل اونیل هندبال!

دانمارک به عنوان مدافع عنوان قهرمانی مسابقات خود در این گروه با ۳ پیروزی مقتدرانه به پایان رساند، اما اتفاقات این گروه تحت تاثیر بازیکن عجیب تیم جمهوری دموکراتیک کنگو قرار گرفت! گوتیه اموومبی با ظاهری نامتعارف توجه علاقه‌مندان به ورزش در سرتاسر جهان را به خود جلب کرد. این بازیکن که در فرانسه و از والدینی افریقایی متولد شده، در دسته چهارم هندبال فرانسه مشغول به فعالیت است. وزن اموومبی در لیست اولیه ۸۹ کیلوگرم درج شده بود که بعدا به ۱۱۰ کیلوگرم تغییر کرد، هرچند که ظاهر وی نشان می‌دهد که عدد ۱۱۰ کیلوگرم هم قطعا برای این بازیکن ۱ متر و ۹۲ سانتی‌متری صحیح نیست! اموومبی که طی همین چند روز مورد توجه گسترده رسانه‌ها قرار گرفته و به شکیل اونیل هندبال نیز مشهور شده موفق شد در سه بازی تیم ملی کشورش مجموعا ۱۳ گل به ثمر برساند تا یکی از موثرترین بازیکنان تیم جمهوری دموکراتیک کنگو نیز باشد!

نتایج گروه D
آرژانتین ۲۸ – ۲۲ جمهوری دموکراتیک کنگو //// دانمارک ۳۴ – ۲۰ بحرین
آرژانتین ۲۴ – ۲۱ بحرین /// جمهوری دموکراتیک کنگو ۱۹ – ۳۹ دانمارک
بحرین ۳۴ – ۲۷ جمهوری دموکراتیک کنگو /// دانمارک ۳۱ – ۲۰ آرژانتین

گروه E ) پیروزی فرانسه در فینال زودرس

حساس‌ترین دیدار دور مقدماتی بیست و هفتمین دوره هندبال قهرمانی جهان در گروه پنجم رقم خورد، جایی که پرافتخارترین تیم جهان با نمایشی دلچسب از سد نروژ نایب قهرمان دو دوره اخیر مسابقات گذشت. فرانسه که پس از عملکرد ضعیف در رقابت‌های قهرمانی اروپا با مربی جدید خود به دنبال اعاده حیثیت است در روز آخر مرحله گروهی مقابل تیم نه چندان قدرتمند سوئیس به دردسر افتاد و پیروزی خفیف فرانسه با تنها یک گل نشان داد که شاگردان گیوم ژیل مسیر دشواری برای تکرار موفقیت‌های قبلی پیش رو دارند. اتریش که در این گروه آخر شد تنها تیم اروپایی حذف شده در مرحله نخست لقب گرفت، اتفاقی که در گروهی با حضور ۴ تیم اروپایی اجتناب ناپذیر بود! سوئیس در حالی به عنوان تیم سوم گروه راهی دور دوم شد که تا یک روز پیش از شروع مسابقات قرار نبود در این رقابت‌ها شرکت کند اما انصراف امریکا به دلیل تعداد زیاد بازیکنان کرونایی سبب شد تا بازیکنان سوئیسی راهی مصر شده و تنها چند ساعت پیش از دیدار نخست خود مقابل اتریش به محل مسابقات برسند!

نتایج گروه E
اتریش ۲۵ – ۲۸ سوئیس //// نروژ ۲۴ – ۲۸ فرانسه
اتریش ۲۸ – ۳۵ فرانسه /// سوئیس ۲۵ – ۳۱ نروژ
فرانسه ۲۵ – ۲۴ سوئیس /// نروژ ۳۸ – ۲۹ اتریش

گروه F ) پرتغال مدعی جدید

پرتغال که در سال‌های اخیر پس از مدت‌ها سرمایه‌گذاری در رده‌های سنی پایین‌تر سرانجام به عنوان قدرت جدید هندبال اروپا مطرح شده، توانست با سه پیروزی مقتدرانه به دور دوم صعود کند. اما حساس‌ترین دیدار این گروه بین دو تیم الجزایر و مراکش، دو نماینده عرب شمال افریقا برگزار شد. در این دیدار که سرنوشت تیم صعود کننده به دور دوم را مشخص می‌کرد، تیم مراکش در حالی که در مقطعی ۸ گل نیز از حریف پیش بود در آخرین ثانیه‌ها مغلوب الجزایر شد تا مربی این تیم با چشمانی اشکبار سالن مسابقات را ترک کند.

نتایج گروه F
الجزایر ۲۴ – ۲۳ مراکش //// پرتغال ۲۵ – ۲۳ ایسلند
مراکش ۲۰ – ۳۳ پرتغال /// الجزایر ۲۴ – ۳۹ ایسلند
پرتغال ۲۶ – ۱۹ الجزایر /// ایسلند ۳۱ – ۲۳ مراکش

گروه G ) شکست میزبان

حساس‌ترین دیدار گروه هفتم مسابقات جهانی در روز پایانی اتفاق افتاد، جایی که تیم مصر میزبان در حالی که بیشتر زمان مسابقه از سوئد پیش بود در نهایت با یک گل مغلوب حریف اروپایی خود شد. سوئد در حالی با سه پیروزی به دور دوم صعود کرد که برخی از نفرات اصلی این تیم به دلیل نگرانی از ویروس کرونا از همراهی تیم ملی کشورشان انصراف داده بودند! مقدونیه شمالی نیز که همانند سوئیس در آخرین لحظات به مسابقات اضافه شده بود پس از دو شکست سنگین در دیداری که حکم مرگ و زندگی را داشت از سد شیلی گذشت تا به دور دوم مسابقات صعود کند.

نتایج گروه G
مصر ۳۵ – ۲۹ شیلی //// سوئد ۳۲ – ۲۰ مقدونیه شمالی
مصر ۳۸ – ۱۹ مقدونیه شمالی /// شیلی ۲۶ – ۴۱ سوئد
مقدونیه شمالی ۳۲ – ۲۹ شیلی /// سوئد ۲۴ – ۲۳ مصر

گروه H ) صدرنشینی تیمی بدون پرچم

تیم ملی روسیه که به دلیل محرومیت دوپینگ این کشور تحت نام “فدراسیون هندبال روسیه” در مسابقات حاضر شده موفق شد با شکست تیم مدعی اسلوونی به عنوان تیم اول گروه هشتم راهی دور دوم شود. روس‌ها که در رقابت نخست مقابل بلاروس به تساوی رسیده بودند در روز دوم با خلق یک شگفتی از سد تیم چهارم اروپا بگذرند. تیم کره جنوبی که در این گروه با سه شکست حذف شد، با تصمیمی عجیب تیم زیر ۲۳ سال خود را راهی مسابقات جهانی کرده بود. تیم جوانان کره جنوبی که در مسابقه اول مقابل اسلوونی گلباران شد، به مرور بهتر شد و مقابل بلاروس و روسیه نمایش قابل قبولی ارائه داد. بنابر اعلام مقامات هندبال کره جنوبی تیم ملی اصلی این کشور خود را برای مرحله نهایی مسابقات انتخابی المپیک که ۲ ماه دیگر برگزار می‌شود آماده می‌کند! گفتنی است کره جنوبی با تساوی مقابل کشورمان که در ثانیه‌های پایانی به دست آمد مانع صعود تیم ملی ایران به این رقابت‌ها شده بود!

نتایج گروه H
بلاروس ۳۲ – ۳۲ روسیه //// اسلوونی ۵۱ – ۲۹ کره جنوبی
بلاروس ۳۲ – ۲۴ کره جنوبی //// روسیه ۳۱ – ۲۵ اسلوونی
کره جنوبی ۲۶ – ۳۰ روسیه /// اسلوونی ۲۹ – ۲۵ بلاروس

گروه‌بندی دور دوم

مسابقات هندبال قهرمانی جهان در مرحله دوم با حضور ۲۴ تیم در ۶ گروه چهار تیمی ادامه یافته و هر تیم در این مرحله سه مسابقه برگزار می‌کند. در پایان این مرحله دو تیم برتر هر گروه راهی مرحله حذفی می‌شوند. گفتنی است تیم‌هایی که در دور اول هم‌گروه بوده‌اند دوباره با یکدیگر دیدار نمی‌کنند و نتیجه دور اول در این مرحله نیز محسوب می‌شود. گروه‌بندی دور دوم را در جدول زیر مشاهده می‌کنید، اعداد داخل پرانتز امتیازاتی است که هر تیم با خود به دور دوم منتقل می‌کند. این مرحله از مسابقات از روز چهارشنبه اول بهمن آغاز شده و به مدت ۶ روز ادامه خواهد داشت. ضمن اینکه ۸ تیم حذف شده مرحله اول نیز در دو گروه ۴ تیمی برای تعیین مقام‌های ۲۵ تا ۳۲ به مصاف یکدیگر می‌روند.

تاکتیک عجیب شیاطین سرخ

تساوی بدون گل منچستریونایتد در خانه لیورپول چه معنایی دارد؟ معنی‌اش این است که آنها در حالی که یک بازی تا نیم‌فصل فاصله دارند، در صدر جدول لیگ برتر قرار گرفته‌اند و در حالی مقابل پنج تیم بزرگ دیگر انگلیس بازی کرده‌اند –به‌علاوه لستر که در پنج سال گذشته آنقدر استمرار داشته که آنها را بتوان عضو علی‌البدل شش تیم بزرگ دانست- که هیچ‌کدام از این تیم‌ها را نبرده‌اند. آیا یونایتد مدعی قهرمانی است؟ شاید اگر فصل جاری فصلی معمولی بود، آنها را نمی‌شد مدعی دانست .یونایتد در دنیای غیرقابل پیش‌بینی امروز دست‌کم تا حدی پیش‌بینی‌پذیر است. تنها تیمی که در این فصل، به‌جز شش تیمی که نام برده شد، از یونایتد امتیاز گرفته، کریستال‌پالاس است. البته آن بازی در هفته اول برگزار شد و بسیاری از تیم‌هایی که تا آگوست در اروپا حضور داشتند شرایط خوبی در ابتدای فصل نداشتند .اما از آن هنگام تاکنون الگوی یونایتد کاملاً مشخص بوده؛ اینکه تیم‌های میانه و پایین جدول را ببرند ولی برابر تیم‌هایی که احتمالاً به‌همراه خودشان هفت تیم بالای جدول را تشکیل خواهند داد، پیروز نشوند. یونایتد پس از شکست مقابل پاری‌سن‌ژرمن و آر.بی‌لایپزیگ از لیگ قهرمانان کنار رفت و حالا می‌توان نتیجه گرفت آنها مقابل تیم‌های ضعیف‌تر بهتر نتیجه می‌گیرند.اما یونایتد در فصل گذشته اوضاع متفاوتی داشت و در ۱۲ بازی مقابل این شش تیم، هفت پیروزی و سه تساوی کسب کرد. آنها مقابل تیم‌های دیگر به‌صورت میانگین تنها ۶۲/۱ امتیاز گرفتند. این فصل آنها برابر تیم‌های دیگر به‌صورت میانگین ۷۵/۲ امتیاز کسب کرده‌اند.

با آمدن برونو فرناندس، یونایتد خلاقیت بسیار بیشتری پیدا کرده و حضور ادینسون کاوانی هم باعث شده این تیم در حرکات هوشمندتر باشد و در خط حمله زهردارتر. تیم یونایتد هنوز کامل نیست اما این تیم بسیار منسجم‌تر از تمام تیم‌های دوران پس از سر الکس فرگوسن است.

اما برنامه سولشر برای احیای دهه ۱۹۹۰ در یونایتد از گل خوردن و سپس بازگشت به بازی تغییر کرده و آنها دوباره به سیاق آن سال‌ها به مساوی صفر بر صفر عادت کرده‌اند. سیاست یونایتد با سولشر این است: مقابل تیم‌های بزرگ عقب بنشین، آنها را به زمین خودت بکش و در ضدحملات به آنها ضربه بزن. این چیزی است که حتی سرسخت‌ترین منتقدان سولشر هم قبول دارند که او در انجامش استاد است. لوییس فان‌خال که فوتبال مالکانه را بسیار می‌پسندد هم گفته این پایه روش بازی سولشر است.اما چرا این کار در فصل گذشته جواب نداد؟ از یک‌سو رقیبان به گذشته یونایتد فکر می‌کردند و از سوی دیگر هم شاید برای سولشر احترام بیشتری قائل بودند. منچسترسیتی که فصل قبل سه‌بار به منچستریونایتد باخت، در بازی این فصل در لیگ هوشیارتر بازی کرد، اما فوتبال هم تغییر کرده است. تقویم آشفته بازی‌ها به این معناست که تیم‌ها انرژی و زمان آماده‌سازی لازم را پیش از مسابقات ندارند. حالا همه ترجیح می‌دهند عقب بنشینند و دفاع کنند.

لیورپول در بازی با یونایتد پس از آنکه توفان تیاگو آلکانتارا فرونشست، تصمیم گرفت به تساوی بسنده کند. از دقیقه ۳۰ به بعد یونایتد فرصت‌های بیشتری داشت. بازیکنان یونایتد هفت‌بار در نیمه اول در آفساید گرفتار شدند که این نشان از انضباط دفاعی لیورپول دارد، اما مارکوس رشفورد در فرارهایش عجول بود که شاید به‌دلیل این بود که از کناره میدان به مرکز خط حمله رفته بود.اما تکلیف یونایتد چه می‌شود؟ هیچ تیمی که تنها با بردن تیم‌های میانه و پایین جدول قهرمان نمی‌شود؟ شاید این به همان تردید همیشگی درباره سولشر برگردد. او می‌تواند تیمی بسازد که عقب می‌نشیند و در ضدحملات خوب است. کیفیت بازیکنان او باعث می‌شود به تیم‌های کوچک‌تر غلبه کنند (و البته پیروزی‌های اخیر برابر برنلی، استون‌ویلا و ولوز فوق‌العاده نبودند) اما آیا او می‌تواند خط حمله‌ای را بسازد که مقابل خطوط دفاعی با کلاس بالاتر بهتر عمل کند؟ شواهد که چنین چیزی را نشان نمی‌دهد، اما آیا این مهم است؟ احتمالاً نه. در این فصل بسیار عجیب، اینکه در فصول گذشته چه الگوهایی حاکم بوده مهم نیست، اما فرم عالی سیتی و اینکه آنها در نیمه‌نهایی جام اتحادیه چطور یونایتد را بردند نشان می‌دهد اوضاع شاید کمی به حالت عادی برگشته باشد.

منبع: گاردین. جاناتان ویلسن  

هفته دوازدهم لیگ برتر

در ۳ دیدار همزمان هفته دوازدهم لیگ برتر، شهرخودرو و مس رفسنجان مقابل رقبا به برتری رسیدند و ذوب‌آهن در دیدار خانگی مقابل نفت مسجد سلیمان متوقف شد. ، ۳ دیدار همزمان هفته دوازدهم مسابقات لیگ برتر امروز در شهرهای مختلف برگزار شد که در این دیدارهای شهرخودرو مقابل نساجی به پیروزی رسید. این اولین شکست نساجی تحت هدایت جلالی بود.در دومین دیدار پیکان دیدار خانگی را به شاگردان ربیعی باخت تا اولین باخت خانگی شاگردان تارتار رقم بخورد. در دیگر دیدار ذوب آهن مقال نفت مسجد سلیمان متوقف شد تا فرصت رضایی برای کسب ۱۱ امتیاز از ۵ بازی به اتمام برسد. هیات مدیره ذوب آهن به این مربی فرصت داد تا از ۵ بازی ۱۱ امتیاز کسب کند که این تیم در دو بازی اخیر یک باخت و یک تساوی کسب کرد.

شهرخودرو  یک نساجی مازندران صفر

داور:حسن اکرمی 

کمک‌ها: فرهاد فرهاد پور و میلاد قاسمی 

کارت زرد: صادق صادقی، فرشاد فرجی، علی سامره (مربی شهرخودرو)، کریم اسلامی ومهدی نظری(نساجی)

کارت قرمز:

گل: امین قاسمی‌نژاد(۳۰) برای شهرخودرو

شهرخودرو با این برد ۱۵ امتیازی شد و با تفاضل گل کمتر نسبت به پرسپولیس، گل گهر، فولاد و مس رفسنجان به رتبه یازدهم صعود کرد.همچنین نساجی هم با همان ۹ امتیاز در جایگاه قبلی اش یعنی چهاردهم باقی ماند.

ذوب‌آهن صفر  نفت مسجد سلیمان صفر

داور:سعید رحیمی مقدم

کمک‌ها:رحیم شاهین و حمید رضا افشون

کارت زرد:میثم تهیدست و سجادجعفری (نفت مسجد سلیمان)

کارت قرمز:

گل:

با این تساوی نفت مسجد سلیمان با این تساوی بیرون از خانه ۱۶ امتیازی شد تا جای پرسپولیس را در رده ششم بگیرد. ذوب آهن نیز به امتیاز ۸ رسید تا همچنان تیم پانزدهم جدول باشد.

پیکان ۲   مس رفسنجان ۳

داور:پیمان فرخی مهر

کمک‌ها:محمد رضا ابوالفضلی و یوسف مغروری

کارت زرد: ابراهیم صالحی( پیکان)

کارت قرمز: محمد قاضی از مس رفسنجان

گل: محمد ستاری(۸) محمد امین درویشی(۵۲) برای پیکان، فراز امامعلی( ۴۰ و ۷۹ ) و سجاد آشوری (۴۹) برای مس رفسنجانتیم پیکان با این شکست در رتبه ششم باقی ماند و مس رفسنجان هم با رسیدن به امتیاز ۱۵ و دو پله صعود در جایگاه دهم قرار گرفت.

معرفی تیم منتخب یوفا

بایرن مونیخ با داشتن ۴ نماینده، بیشترین نماینده را در تیم منتخب سال ۲۰۲۰ یوفا دارد.مهلت رای گیری تیم منتخب سال ۲۰۲۰ یوفا به پایان رسید و هواداران، یازده بازیکن برتر سال ۲۰۲۰ اروپا را انتخاب کردند.به گزارش وب سایت یوفا، تیم منتخب سال ۲۰۲۰ یوفا به انتخاب هواداران مشخص شد که در این تیم چهار بازیکن از بایرن مونیخ حضور دارند. لیورپول دو نماینده و هر یک از تیم های رئال مادرید، منچسترسیتی، بارسلونا، یوونتوس و پاری سن ژرمن، یک نماینده در تیم منتخب سال یوفا دارند. اسامی بازیکنان تیم منتخب یوفا در سال ۲۰۲۰ به شرح زیر است:

مانوئل نویر (بایرن مونیخ)

یوسوا کیمیش (بایرن مونیخ)

سرخیو راموس (رئال مادرید)

ویرجیل فن دایک (لیورپول)

آلفونسو دیویس (بایرن مونیخ)

تیاگو آلکانتارا (لیورپول / بایرن مونیخ)

لیونل مسی (بارسلونا)

کوین دی بروین (منچسترسیتی)

کریستیانو رونالدو (یوونتوس)

روبرت لواندوفسکی (بایرن مونیخ)

منچسترسیتی صدرنشین لیگ برتر جزیره شد

این دیدار چهارشنبه شب در ورزشگاه اتحاد شهر منچستر و زیر بارش شدید باران برگزار شد و در نهایت میزبان به برتری دو بر صفر دست یافت.منچسترسیتی که در هفته‌های اخیر با کسب بردهای متوالی به مدعی جدی قهرمانی تبدیل شده است، بازی امروز را سراسر تهاجمی آغاز کرد و با طراحی مختلف سعی بر رسیدن به گل داشت.با این وجود تلاش شاگردان «پپ گواردیولا» در نیمه نخست برای رسیدن به گل سودی نداشت.در نیمه دوم هم حملات سیتی ادامه یافت و در دقیقه ۷۹ «برناردو سیلوا» با ضربه‌ای زیبا از پشت محوطه جریمه، دروازه میهمان را گشود.در دقیقه ۹۰ داور به سود منچسترسیتی اعلام پنالتی کرد تا «گوندوگان» دومین گلزن تیمش لقب بگیرد.سیتی با این پیروزی به امتیاز ۳۸ رسید و با تفاضل گل بهتر نسبت به لستر و با یک بازی کمتر در صدر قرار گرفت.

https://akhbar-rooz.com/?p=101463 لينک کوتاه

0 0 رای
امتياز بدهيد!
نظری بنويسيد
Notify of
guest
0 نظرات
بازخورد درون خطی
مشاهده همه نظرات

بايگانی های ماهانه ی مطالب اخبار روز

خبر اول سايت

آخرين مطالب سايت

مطالب پربيننده روز

0
اگر در مورد اين مقاله نظری داريد، لطفا کامنت بگذاريدx
()
x

آگهی در ستون نبليغات

آگهی های دو ستونه: یک هفته ۱۰۰ یورو، یک ماه ۲۰۰ یورو آگهی های بیش از ۳ ماه از تخفیف برخوردار خواهند بود

حساب بانکی اخبار روز

حساب بانکی اخبار روز: int. Bank Account Number IBAN: DE36 3705 0198 0026 0420 36 SWIFT- BIC: COLSDE33XXX نام دارنده حساب: Iran-chabar نام بانک: SparkasseKoelnBonn Koeln- Germany

Read More

آگهی در ستون تبليغات

آگهی یک ستونه یک هفته ۷۵ یورو، یک ماه ۱۵۰ یورو آگهی های بیش از ۳ ماه از تخفیف برخوردار خواهند بود

حساب بانکی اخبار روز

int. Bank Account Number IBAN: DE36 3705 0198 0026 0420 36 SWIFT- BIC: COLSDE33XXX نام دارنده حساب: Iran-chabar نام بانک: SparkasseKoelnBonn Koeln- Germany

Read More

آگهی ها در لابلای مطالب برای يک روز

یک ستونه: ۲۰ یورو دو ستونه: ۳۰ یورو سه ستونه: ۵۰ یورو

حساب بانکی اخبار روز

int. Bank Account Number IBAN: DE36 3705 0198 0026 0420 36 SWIFT- BIC: COLSDE33XXX نام دارنده حساب: Iran-chabar نام بانک: SparkasseKoelnBonn Koeln- Germany

Read More