چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳

چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳

هوش مصنوعی : ژاپن را قهرمان آسیا کرد؛ آغاز دور سوم بازیهای جام ملتها ؛ پیروزی سخت عربستان برابر حریف ۹ نفره

نازک بین-از امروز دوشنبه دوم بهمن ۱۴۰۲، بازیهای دور سوم فوتبال جام ملتهای آسیا در قطر، پیگیری خواهد شد. آن چه که در بازیهای ۲ دور قبلی روی داد ، کاهش فاصله فوتبال بین تیمهائی آسیائی در بین ۲۴ تیم شرکت کننده را نشان می داد. البته تاکنون! شکست ناگهانی ژاپن مقابل عراق و تساوی غیرمنتظره کره جنوبی مقابل اردن ،مسابقات این دوره از جام را با تغییر کمی و تحول کیفی روبرو ساخت. ژاپن به عنوان یکی از مدعیان قهرمان وارد جام ملت‌های آسیا شد. این تیم به دنبال کسب جام ملتها است. کره جنوبی، نیز یکی از رقبای اصلی ژاپن در شرایط سختی قرار گرفته. تساوی این تیم برابر تیم قدرتمند اردن ، نشانه دیگری از کم شدن فاصله بین تیمهای شرکت کننده هست.در آخرین بازی مرحله دوم این جام، عربستان در مقابل تیم کم‌امید قرقیزستان، نمایش چندان قابل توجهی از خود ارائه نکرد. در حال حاضر عراق و اردن به همراه قطر محبوب‌ترین تیم‌های تورنمنت‌ بوده‌اند، معلوم نیست با شروع دور سوم، کدام تیمها محبوب و کدام تیمها مغلوب و سر شکسته می شوند.

هوش مصنوعی ژاپن را قهرمان آسیا کرد

وب سایت  عربستانی کوووره، در گزارشی نوشته است:از آنجایی که ماشین‌ها عواطف و احساسات ندارند، تصمیم گرفتیم چندین سوال بحث برانگیز از هوش مصنوعی بپرسیم و پاسخ‌ها را بدون دخالت انسانی، در مجموعه‌ای از گزارش‌های هفتگی بررسی کنیم.سوالی که در اینجا مطرح می‌کنیم، در حال حاضر جنجال بزرگی را در بین طرفداران فوتبال در آسیا به راه انداخته است. آن این است که “کدام تیم به قهرمانی در جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ نزدیکتر است؟”
توجه: (همه پاسخ‌ها – از جمله هرگونه خطای زبانی یا اطلاعاتی – دقیقاً همانطور که هوش مصنوعی بیان کرده است) را ارائه کرده‌ایم.
جواب: بر اساس نتایج مرحله گروهی و تا به اینجای کار، تیم‌های زیر جزو محتمل‌ترین نامزدهای قهرمانی در جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ هستند:
قطر: مدافع عنوان قهرمانی، میزبان مسابقات است و با حضور هواداران، به تیمی قدرتمند و یکپارچه تبدیل می‌شود که گروهی از بازیکنان برجسته مانند اکرم عفیف و عبدالعزیز حاتم را در اختیار دارد.
ژاپن: قهرمان چهار دوره آسیا، تیمی قوی و جوان دارد که در آن گروهی از بازیکنان بااستعداد مانند واتارا اندو، ریوتا موریکاوا و جاناتان کیتا حضور دارند.
ایران: که در رنکینگ جهانی فیفا در رده دوم آسیا قرار دارد، تیم قدرتمندی است که در آن جمعی از بازیکنان باسابقه مانند سردار آزمون و علیرضا جهانبخش حضور دارند.
کره جنوبی: که در رتبه سوم تیم‌های آسیایی در رنکینگ جهانی فیفا قرار دارد، تیمی قدرتمند و تهاجمی دارد که شامل گروهی از بازیکنان برجسته مانند سون هیونگ مین و کیم جونگ وو است.
عراق: قهرمان دو دوره آسیا، تیم قدرتمند و جوانی دارد که شامل گروهی از بازیکنان مستعدی مانند ایمن حسین، علی عدنان و احمد یاسین است.
علاوه بر این تیم‌ها، تیم‌های دیگری نیز مانند عربستان، استرالیا، امارات و اردن می‌توانند در رقابت‌های قهرمانی ایفای نقش کنند.
در نهایت این عنوان به تیمی می‌رسد که بهترین عملکرد را در مسابقات داشته باشد و در کسب بهترین نتایج خوش‌شانس باشد.
سؤال: اگر مجبورت کنم فقط یکی از این تیم‌ها را انتخاب کنی چه؟
جواب: اگر مرا مجبور می‌کردید که فقط نام یکی از این تیم‌ها را ببرم، ژاپن را انتخاب می‌کردم.
ژاپن تیمی قوی و جوان با گروهی از بازیکنان بااستعداد دارد که پتانسیل ارائه عملکرد فوق‌العاده‌ای را در مسابقات دارند.
علاوه بر این، ژاپن با ۴ بار قهرمانی در جام ملت‌های آسیا، سابقه غنی برای کسب موفقیت‌ در جام ملت‌های آسیا را دارد.
البته سایر تیم‌های ذکر شده در بالا نیز شانس زیادی برای کسب عنوان قهرمانی دارند. اما به نظر من ژاپن بیشترین شانس را برای بالای سر بردن جام دارد.

تساوی عمان- تایلند با  قضاوت داوران ایرانی

در آخرین روز دیدارهای دور دوم مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا ،تیم‌های عمان و تایلند در ورزشگاه عبدالله بن خلیفه دوحه به مصاف هم رفتند.این بازی در نهایت با تساوی بدون گل به اتمام رسید تا چهارمین نتیجه صفر بر صفر جام رقم بخورد.

موعود بنیادی‌فر، داور ایرانی که پیش از این ۲ بار به عنوان داور چهارم در جام ملت‌های ۲۰۲۳ فعالیت کرده است، برای اولین بار به عنوان داور وسط در این جام سوت زد و سعید قاسمی و علیرضا ایلدروم نیز کمک‌هایش بودند. ضمن اینکه علیرضا فغانی داور بین‌المللی فوتبال کشورمان که از طرف فدراسیون استرالیا در این جام معرفی شده نیز داور چهارم بازی بود.با این نتیجه تایلند ۴ امتیازی شد .اما شاگردان برانکو ایوانکوویچ با یک امتیاز در رتبه سوم باقی ماندند و باید امیدوار باشند تا در بازی پایانی خود در مرحله گروهی امتیازهای لازم را مقابل قرقیزها برای صعود به یک هشتم کسب کنند.

برد سخت عربستان برابر حریف ۹ نفره!عربستان ۲ – ۰ قرقیزستان

گل: محمد کانو و فیصل الغمدی
کارت زرد: برازمن و مسچنکو از قرقیزستان، صالح‌الشهری از عربستان
کارت قرمز: آکماتوف و مرک از قرقیزستان

در آخرین دیدار دور دوم مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا ،تیم‌های عربستان و قرقیزستان در ورزشگاه احمد بن علی الریان مقابل هم قرار گرفتند.در شرایطی که قرقیزها از دقیقه ۹ با اخراج آیزر اخمتوف ۱۰ نفره به بازی ادامه داده و در دقیقه ۳۵ با گل محمد کانو یک بر صفر از سعودی‌ها عقب افتادند، در نهایت با اخراج کیمی مرک در دقیقه ۵۲ مجبور شدند با ۹ نفر کار را دنبال کنند.

این تیم در زمان ۹ نفره شدن در دقیقه ۸۴ با ضربه فیصل الغمدی، بازیکن تازه وارد عربستان و اشتباه فاحش دروازه بان یک گل دیگر نیز دریافت کرد. تا در نهایت با نتیجه ۲ بر صفر مغلوب شود.با این نتیجه عربستان ۶ امتیازی شده و صعودش را به مرحله بعدی قطعی کرد.قرقیزستان نیز باید امیدوار باشد، در مقابل عمان به برتری برسد و البته نتایج دیدارهای سایر گروه‌ها نیز به سودش باشد تا پس از عربستان و تایلند به عنوان یکی از تیم‌های برتر سوم راهی یک هشتم نهایی شود. ۳۹۵۵۷ نفر با حضور در ورزشگاه این مسابقه را تماشا کردند که بالای ۹۰ درصد آنها طرفدار عربستان بودند.

عربستان:احمدعلی آل کثر، علی البلیهی، علی لاجامی، حسن محمد التمبکتی، محمد البوریک، محمد کانو، عبدالله المالکی، سامی الناجی، سعود عبدالحمید، فیراس البوریکان و سالم الدوساری.-سرمربی: روبرتو مانچینی

قرقیزستان:ارژان توکوتاو، بکزان سگین بایف، برازمن، آیزار اکماتوف، تامیرلان کوزوبایف، میسچنکو، غیرت زیر گالبک، اودیلزون عبدالرحمانوف، مرک، علی کولوف و ارنستباتیرکانوف.-سرمربی: استفان تارکویچ

برنامه بازیهای دوشنبه ۲ بهمن ۱۴۰۲

گروه A: تاجیکستان – لبنان، ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه جاسم بن حمد
گروه A: قطر – چین، ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه بین‌المللی خلیفه

جدول رده بندی گروههای شش گانه :

  گروه A: قطر، چین، تاجیکستان، لبنان

تیمبازیبردمساویباختگل زدهگل خوردهامتیاز
قطر۲۲۰۰۴۰۶
چین۲۰۲۰۰۰۲
تاجیکستان۲۰۱۱۰۱۱
لبنان۲۰۱۱۰۳۱

گروه B: استرالیا، ازبکستان، سوریه، هند

تیمبازیبردمساویباختگل زدهگل خوردهامتیاز
استرالیا۲۲۰۰۳۰۶
ازبکستان۲۱۱۰۳۰۴
سوریه۲۰۱۱۰۱۱
هند۲۰۰۲۰۵۰

گروه C: ایران، امارات، هنگ کنگ، فلسطین

تیم بازیبردمساویباختگل زدهگل خوردهامتیاز
ایران۲۲۰۵۱۶
امارات۲۱۱۴۲۴
فلسطین۲۱۱۲۵۱
هنگ کنگ۲۲۱۴۰

گروه D: ژاپن، اندونزی، عراق، ویتنام

تیمبازیبردمساویباختگل زدهگل خوردهامتیاز
عراق۲۲۰۰۵۲۶
ژاپن۲۱۰۱۵۳۳
اندونزی۲۱۰۱۲۳۳
ویتنام۲۰۰۲۲۵۰

گروه E: کره‌جنوبی، مالزی، اردن، بحرین

تیمبازیبردمساویباختگل زدهگل خوردهامتیاز
اردن۲۱۱۰۶۲۴
کره‌ جنوبی۲۱۱۰۵۳۴
بحرین۲۱۰۱۱۳۳
مالزی۲۰۰۲۰۴۰

گروه F:  عربستان، تایلند، عمان، قرقیزستان

تیمبازیبردمساویباختگل زدهگل خوردهامتیاز
عربستان۲۲۰۰۴۱۶
تایلند۲۱۱۰۲۰۴
عمان۲۰۱۱۱۲۱
قرقیزستان۲۰۰۲۰۴۰

گلزنان برتر؛ جام ملت‌های آسیا قطر ۲۰۲۴

نامکشورگل
ایمن حسینعراق۳
اکرم عفیفقطر۳
مهدی قایدیایران۲
تاکومی مینامینوژاپن۲
جکسون ارویناسترالیا۲
موسی التماریاردن۲
محمود المردیاردن۲
لی کانگ اینکره جنوبی۲
سوپاچای جیددتایلند۲
سلطان عادلامارات۲

نتایج بازیهای انجام شده و گروه بندی مسابقات به شرح زیر است:

گروه A: قطر، چین، تاجیکستان، لبنان

گروه B: استرالیا، ازبکستان، سوریه، هند

گروه C: ایران، امارات، هنگ کنگ، فلسطین

گروه D: ژاپن، اندونزی، عراق، ویتنام

گروه E: کره‌جنوبی، مالزی، اردن، بحرین

گروه F: عربستان، تایلند، عمان، قرقیزستان

گروهها و برنامه دیدارهای هجدهمین دوره جام ملت‌های آسیا به شرح زیر است:

جمعه ۲۲ دی ۱۴۰۲

گروه A: قطر ۲ – لبنان صفر

شنبه ۲۳ دی ۱۴۰۲

گروه B: استرالیا ۲ – هند صفر
گروه A: چین صفر – تاجیکستان صفر
گروه B: ازبکستان صفر – سوریه صفر

یکشنبه ۲۴ دی ۱۴۰۲

گروه D: ژاپن ۴ – ویتنام ۲
گروه C: امارات ۲ – هنگ‌کنگ یک

گروه C:ایران ۴ – فلسطین یک

دوشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۲

گروه E: کره جنوبی  3- بحرین ۱
گروه D: اندونزی  1- عراق ۳
گروه E: مالزی ۰ – اردن ۴

سه‌شنبه ۲۶ دی ۱۴۰۲

گروه F: تایلند ۲– قرقیزستان صفر
گروه F: عربستان ۲– عمان ۱

چهارشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۲
گروه A: لبنان ۰– چین ۰
گروه A: تاجیکستان  0– قطر ۱

قطر اولین صعود کننده.

پنجشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۲

گروه B: سوریه ۰– استرالیا۱
گروه B: هند ۰ – ازبکستان ۳
گروه C: فلسطین ۱– امارات ۱

تیم استرالیا با ۲ برد و شش امتیاز به مرحله بعد صعود کرد.

جمعه ۲۹ دی ۱۴۰۲

گروه D: عراق ۲– ژاپن ۱
گروه D: ویتنام ۰ – اندونزی ۱
گروه C: هنگ‌کنگ ۰ – ایران ۱

شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۲

گروه E: اردن ۲– کره جنوبی ۲
گروه E: بحرین ۱– مالزی  0

یکشنبه اول بهمن ۱۴۰۲

گروه F: عمان  0– تایلند۰
گروه F: قرقیزستان ۰ – عربستان ۲

دوشنبه ۲ بهمن ۱۴۰۲

گروه A: تاجیکستان – لبنان، ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه جاسم بن حمد
گروه A: قطر – چین، ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه بین‌المللی خلیفه

سه‌شنبه ۳ بهمن ۱۴۰۲

گروه B: سوریه – هند، ساعت ۱۵ در ورزشگاه البیت
گروه B: استرالیا – ازبکستان، ساعت ۱۵ در ورزشگاه الجنوب
گروه C: هنگ‌کنگ – فلسطین، ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه عبدالله بن خلیفه
گروه C: ایران – امارات، ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه اجوکیشن‌سیتی

چهارشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۲

گروه D: ژاپن – اندونزی، ساعت ۱۵ در ورزشگاه الثمامه
گروه D: عراق – ویتنام، ساعت ۱۵ در ورزشگاه جاسم بن حمد

پنجشنبه ۵ بهمن ۱۴۰۲

گروه E: کره جنوبی – مالزی، ساعت ۱۵ در ورزشگاه الجنوب
گروه E: اردن – بحرین، ساعت ۱۵ در ورزشگاه بین‌المللی خلیفه
گروه F: قرقیزستان – عمان، ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه عبدالله بن خلیفه
گروه F: عربستان – تایلند، ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه اجوکیشن‌سیتی

مرحله یک‌هشتم نهایی

یکشنبه ۸ بهمن ۱۴۰۲
بازی شماره ۳۷: صدرنشین گروه B – تیم سوم یکی از گروه‌های C ،A یا D، ساعت ۱۵ در ورزشگاه جاسم بن حمد
بازی شماره ۳۸: تیم دوم گروه A – تیم دوم گروه C، ساعت ۱۹:۳۰ در ورزشگاه احمد بن علی

دوشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۲
بازی شماره ۳۹: صدرنشین گروه D – تیم سوم یکی از گروه‌های E ،B یا F، ساعت ۱۵ در ورزشگاه بین‌المللی خلیفه
بازی شماره ۴۰: صدرنشین گروه A – تیم سوم یکی از گروه‌های D ،C یا E، ساعت ۱۹:۳۰ در ورزشگاه البیت

سه‌شنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۲
بازی شماره ۴۱: تیم دوم گروه B – تیم دوم گروه F، ساعت ۱۵ در ورزشگاه الجنوب
بازی شماره ۴۲: صدرنشین گروه F – تیم دوم گروه E، ساعت ۱۹:۳۰ در ورزشگاه اجوکیشن سیتی

چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۲
دیدار شماره ۴۳: صدرنشین گروه E – تیم دوم گروه D، ساعت ۱۵ در ورزشگاه الثمامه
دیدار شماره ۴۴: صدرنشین گروه C – تیم سوم یکی از گروه‌های B ،A یا F، ساعت ۱۹:۳۰ در ورزشگاه عبدالله بن خلیفه

مرحله یک‌چهارم نهایی

جمعه ۱۳ بهمن ۱۴۰۲
دیدار شماره ۴۵: بازی شماره ۳۸ – بازی شماره ۳۹، ساعت ۱۵ در ورزشگاه احمد بن علی
دیدار شماره ۴۶: بازی شماره ۳۷ – بازی شماره ۴۲، ساعت ۱۹ در ورزشگاه الجنوب

شنبه ۱۴ بهمن ۱۴۰۲

دیدار شماره ۴۷: بازی شماره ۴۴ – بازی شماره ۴۳، ساعت ۱۵ در ورزشگاه اجوکیشن سیتی
دیدار شماره ۴۸: بازی شماره ۴۰ – بازی شماره ۴۱، ساعت ۱۹ در ورزشگاه البیت

مرحله نیمه‌نهایی

سه‌شنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۲
دیدار شماره ۴۹: بازی شماره ۴۵ – بازی شماره ۴۶، ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه احمد بن علی

چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۲
دیدار شماره ۵۰: بازی شماره ۴۷ – بازی شماره ۴۸، ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه الثمامه

فینال ۲۱ بهمن ۱۴۰۲
برنده دیدارهای ۴۹ و ۵۰، ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه لوسیل

https://akhbar-rooz.com/?p=231003 لينک کوتاه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

خبر اول سايت

آخرين مطالب سايت

مطالب پربيننده روز

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x