چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳

چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳

پنچشنبه ؛ روز تعیین سرنوشت : کره جنوبی با ژاپن ؛ ایران با کره یا ژاپن ؛ عراق ۳ ویتنام ۲ ؛ ژاپن ۳ اندونزی ۱

نازک بین- ژاپن در خط دفاع و یک هافبک سمت چپ با مشکل روبرو است. دروازه بان این تیم، ضعف های ممتدی طی سه بازی این تیم در این جام، داشته است. آخرین آن ،مربوط به گل دقایق پایانی اندونزی بود. نتایج دوستانه ژاپن را نمی توان با مسابقات رسمی در سطح تورنمنت جام ملتهای آسیا، که بازیهای آن فرسایشی و حوادث متعددی تیمها را زیرو رو می کند، مقایسه کرد. در اینکه سبک و شیوه بازی ژاپن بالاتر و بهتر از ۲۳ تیم دیگر حاضر در این جام، هست، شک و تردیدی نیست.

روز پنچشنبه پنجم بهمن ماه ۱۴۰۲، با برگزاری چهار دیگر در گروههای E , F، چهره چند تیم دیگری که باید به جمع تیمهای صعود کننده ، اضافه شوند ،معلوم خواهد شد. بازی اردن با بحرین حساسیت خاصی دارد. همچنانکه کره جنوبی برابر مالزی ، از بیش برنده نیست. به همین علت است که، یورگن کلینزمن ،در نشست مطبوعاتی پیش از آخرین بازی مرحله گروهی، اعلام کرد : تیم اش را با تمام توان به استقبال حریف می‌فرستد، و برای صدرنشینی آماده خواهد شد. اگر کره‌جنوبی بالاتر از اردن صدرنشین گروه خود شود، بازی‌های مرحله یک هشتم نهایی با تقابل زودهنگام کره جنوبی و ژاپن همراه خواهد بود. این دیداری است که شاید بسیاری انتظار وقوع آن در دیدار فینال را داشتند. اما حالا شکست ژاپن برابر عراق همه چیز را تغییر داده است.ایران نیز در شرایطی مقابل سوریه قرار خواهد گرفت که با پیروزی مقابل حریف سوری، باید رودرروی برنده ژاپن و کره (احتمالی) قرار بگیرد.

برنامه بازیهای پنجشنبه ۵ بهمن ۱۴۰۲

گروه E: کره جنوبی – مالزی، ساعت ۱۵ در ورزشگاه الجنوب
گروه E: اردن – بحرین، ساعت ۱۵ در ورزشگاه بین‌المللی خلیفه
گروه F: قرقیزستان – عمان، ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه عبدالله بن خلیفه
گروه F: عربستان – تایلند، ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه اجوکیشن‌سیتی

ژاپن ۳ اندونزی ۱

جام ملت های آسیا ۲۰۲۳(۲۰۲۴) قطر

بازی: ژاپن – اندونزی

تاریخ و ساعت: چهارشنبه، ۴ بهمن ۱۴۰۲؛ ساعت ۱۵

هفته سوم دور گروهی جام ملت های آسیا، گروه D

ورزشگاه: الثمامه

داور: خمیس محمد(قطر)

گل زنان:  آیاسه اوئدا دقیقه ۶ و ۵۲، هوبنر (گل به خودی) برای ژاپن و والش ۹۰ برای اندونزی
کارت زرد:  استروییک، ژردی آمات، هوبنر و شین تائه یونگ (اندونزی) و واتارو اندو و تاکومی مینامینو (ژاپن)

ژاپن: زیون سوزوکی، مایکوما، تاکهیرو تومیاسو، ماچیدا، یوتا ناکایاما، ریتسو دوآن، واتارو اندو، رئو هاتاته، تاکفوسا کوبو، آیاسه اوئدا و کیتو ناکامورا

اندونزی: آری، والش، رمضانی، ژردی آمات، هوبنر، ارهان، ویکری، جنر، فردینان، سایوری و استروییک

در سومین دور از مرحله گروهی جام ملت های آسیا از گروه D، ژاپن به مصاف اندونزی رفت و در نهایت با نتیجه ۳ بر یک به برتری رسید.ژاپنی‌ها خیلی زود صاحب یک ضربه پنالتی شدند و آیاسه اوئدا توانست در دقیقه ۶ نهمین گلش در تیم ملی ژاپن و دومین گلش در جام ملت‌ها را از روی نقطه پنالتی به ثمر برساند.جدی‌ترین موقعیت دیگر بازی در نیمه نخست در دقیقه ۳۵ رخ داد که ضربه ناکامورا به تیرک دروازه اندونزی اصابت کرد و راهی دروازه نشد.اوئدا ،در نیمه دوم توانست دروازه خالی اندونزی را در دقیقه ۵۲ باز کند و خودش را سه گله کند تا در کنار ایمن حسین و اکرم عفیف در صدر جدول گلزنان این دوره از رقابت‌ها قرار گیرد. این دهمین گل ستاره ژاپنی در تیم ملی کشورش نیز بود.هوبنر در دقیقه ۸۷ گل به خودی زد و این سومین گل سامورایی‌ها در این دیدار بود.دقایقی پس از گل ژاپن، اندونزی روی یک پرتاب بلند اوت و اشتباه سوزوکی، دروازه‌بان ژاپن در بستن زاویه توسط والش به گل رسید.

عراق ۳ – ویتنام ۲

تاریخ برگزاری: چهارشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۲ (۲۴ ژانویه ۲۰۲۴)

ساعت برگزاری: 15 به وقت تهران

هفته سوم دور گروهی جام ملت های آسیا، گروه D

داور: نظمی نصرالدین (مالزی)

ورزشگاه: جاسم بن حمد – دوحه قطر

گلزن: بوی هوانگ ویت آن (۴۲) برای ویتنام و ربیبین سولاقا (۴۷) برای عراق

کارت قرمز: وان خانگ خوات (۴+۴۵) از ویتنام

گلزنان:  بوی هونگ دقیقه ۴۲ و هوان های در دقیقه ۱+۹۰ برای ویتنام و سولاکا دقیقه ۴۷  و ایمن حسین دقیقه ۷۳  و ۱۰۰برای عراق
کارت زرد:  فن خانگ ، بوی هونگ و نگوین (ویتنام) و منتظر ماجد (عراق)

کارت قرمز:  فن خانگ (ویتنام)

عراق: احمد باسل،  الان محی‌الدین، زید تحسین، ریبین سولاقا، مرخاس دوسکی، اسامه رشید، احمد علی، منتظر ماجد، زیدان اقبال، بشار رسن و علی الحمادی

ویتنام: فیلیپ انگوین، ژوان مان فام، بوی هوانگ ویت آن، توان تای فان، انگوک بائو له، مین ترونگ وو، هونگ دونگ دو، توان آن انگویان، تای سون انگویان، باک دین انگویان و وان خانگ خوات

عراقی‌ها که صعودشان از گروه قطعی شده بود. با تغییرات زیادی در این دیدار حاضر شده بودند و یک بار نیز به اشتباه دروازه خودی را باز کردند و شانس آوردند که بازیکن ویتنام کمی در آفساید قرار داشت به همین خاطر این گل مردود اعلام شد. زید تاهسین، در دقیقه ۱۷ دروازه خودی را باز کرد که این گل مردود اعلام شد.بوی هونگ دقیقه ۴۲ توانست دروازه ویتنام را باز کند و تیم فیلیپ تروسیه برنده به رختکن رفت ولی چند تغییر در تیم ملی عراق و ۱۰ نفره شدن حریف باعث شد تا صدرنشین این گروه نیمه دوم را هجومی شروع کند و سولاکا دقیقه ۴۷ با ضربه سر دروازه ویتنام را باز کرد.در ادامه ایمن حسین در دقیقه ۷۳ گل دوم عراق را نیز به ثمر رساند. او فرصت این را داشت که از روی نقطه پنالتی گلزنی کند ولی پنالتی او به دیرک دروازه برخورد کرد. در اولین دقیقه وقت‌های اضافه بار دیگر ویتنام بازی را به تساوی کشید. اما خوشحالی آنها خیلی طول نکشید و در ثانیه های آخر مسابقه و نزدیک به دقیقه ۱۰۰ بار دیگر داور مسابقه پنالتی را به سود عراق اعلام کرد. ایمن حسین با شوتی با دقت برتری گل عراقی ها را به ثمر رساند.

عراق با این پیروزی ۹ امتیاز کامل مرحله گروهی را به دست آورد و با اقتدار به مرحله بعدی صعود کرد، همچنین ایمن حسین با ۲ گلی که به ثمر رساند .با ۵ گل در صدر جدول گلزنان قرار گرفت.

جدول رده بندی گروههای شش گانه

توضیح: تیمهائی که با رنگ تیره تر مشخص است، تیمهای صعود کننده به مرحله یک هشتم نهائی هستند.

  گروه A: قطر، چین، تاجیکستان، لبنان

تیمبازیبردمساویباختگل زدهگل خوردهامتیاز
قطر۳۳۰۰۵۰۹
تاجیکستان۳۱۲۰۲۲۵
چین۳۰۲۱۰۱۲
لبنان۳۰۱۲۱۵۱

گروه B: استرالیا، ازبکستان، سوریه، هند

تیمبازیبردمساویباختگل زدهگل خوردهامتیاز
استرالیا۳۲۱۰۴۱۷
ازبکستان۳۱۲۰۴۱۵
سوریه۳۱۱۱۱۱۴
هند۳۰۰۳۰۶۰

گروه C: ایران، امارات، هنگ کنگ، فلسطین

تیم بازیبردمساویباختگل زدهگل خوردهامتیاز
ایران۳۳۰۷۲۹
امارات۳۱۱۱۵۴۴
فلسطین۳۱۱۱۵۵۴
هنگ کنگ۳۰۳۱۷۰

گروه D: ژاپن، اندونزی، عراق، ویتنام

تیمبازیبردمساویباختگل زدهگل خوردهامتیاز
عراق۳۳۰۰۸۴۹
ژاپن۳۲۰۱۸۴۶
اندونزی۳۱۰۲۳۶۳
ویتنام۳۰۰۳۴۸۰

گروه E: کره‌جنوبی، مالزی، اردن، بحرین

تیمبازیبردمساویباختگل زدهگل خوردهامتیاز
اردن۲۱۱۰۶۲۴
کره‌ جنوبی۲۱۱۰۵۳۴
بحرین۲۱۰۱۱۳۳
مالزی۲۰۰۲۰۴۰

گروه F:  عربستان، تایلند، عمان، قرقیزستان

تیمبازیبردمساویباختگل زدهگل خوردهامتیاز
عربستان۲۲۰۰۴۱۶
تایلند۲۱۱۰۲۰۴
عمان۲۰۱۱۱۲۱
قرقیزستان۲۰۰۲۰۴۰

گل‌زنهای جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۴ قطر

نامکشورگل
ایمن حسینعراق۵
اکرم عفیفقطر۳
آیاسه اوئداژاپن۳
مهدی طارمیایران۲
مهدی قایدیایران۲
تاکومی مینامینوژاپن۲
جکسون ارویناسترالیا۲
موسی التماریاردن۲
محمود المردیاردن۲
لی کانگ اینکره جنوبی۲
سوپاچای جیددتایلند۲
سلطان عادلامارات۲
عدل دباغفلسطین۲
یحیی القسانیامارات۲

گروه بندی مسابقات و نتایج بازیها به شرح زیر است:

گروه A: قطر، چین، تاجیکستان، لبنان

گروه B: استرالیا، ازبکستان، سوریه، هند

گروه C: ایران، امارات، هنگ کنگ، فلسطین

گروه D: ژاپن، اندونزی، عراق، ویتنام

گروه E: کره‌جنوبی، مالزی، اردن، بحرین

گروه F: عربستان، تایلند، عمان، قرقیزستان

جمعه ۲۲ دی ۱۴۰۲

گروه A: قطر ۲ – لبنان صفر

شنبه ۲۳ دی ۱۴۰۲

گروه B: استرالیا ۲ – هند صفر
گروه A: چین صفر – تاجیکستان صفر
گروه B: ازبکستان صفر – سوریه صفر

یکشنبه ۲۴ دی ۱۴۰۲

گروه D: ژاپن ۴ – ویتنام ۲
گروه C: امارات ۲ – هنگ‌کنگ یک

گروه C:ایران ۴ – فلسطین یک

دوشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۲

گروه E: کره جنوبی  3- بحرین ۱
گروه D: اندونزی  1- عراق ۳
گروه E: مالزی ۰ – اردن ۴

سه‌شنبه ۲۶ دی ۱۴۰۲

گروه F: تایلند ۲– قرقیزستان صفر
گروه F: عربستان ۲– عمان ۱

چهارشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۲
گروه A: لبنان ۰– چین ۰
گروه A: تاجیکستان  0– قطر ۱

قطر اولین صعود کننده.

پنجشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۲

گروه B: سوریه ۰– استرالیا۱
گروه B: هند ۰ – ازبکستان ۳
گروه C: فلسطین ۱– امارات ۱

تیم استرالیا با ۲ برد و شش امتیاز به مرحله بعد صعود کرد.

جمعه ۲۹ دی ۱۴۰۲

گروه D: عراق ۲– ژاپن ۱
گروه D: ویتنام ۰ – اندونزی ۱
گروه C: هنگ‌کنگ ۰ – ایران ۱

شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۲

گروه E: اردن ۲– کره جنوبی ۲
گروه E: بحرین ۱– مالزی  0

یکشنبه اول بهمن ۱۴۰۲

گروه F: عمان  0– تایلند۰
گروه F: قرقیزستان ۰ – عربستان ۲

دوشنبه ۲ بهمن ۱۴۰۲

گروه A: تاجیکستان ۲ – لبنان ۱
گروه A: قطر۱ – چین ۰

سه‌شنبه ۳ بهمن ۱۴۰۲

گروه B: سوریه  1– هند۰
گروه B: استرالیا ۱– ازبکستان ۱
گروه C: هنگ‌کنگ ۰ – فلسطین ۳
گروه C: ایران  2– امارات ۱

چهارشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۲

گروه D: ژاپن ۳– اندونزی۱
گروه D: عراق ۲ – ویتنام ۲

پنجشنبه ۵ بهمن ۱۴۰۲

گروه E: کره جنوبی – مالزی، ساعت ۱۵ در ورزشگاه الجنوب
گروه E: اردن – بحرین، ساعت ۱۵ در ورزشگاه بین‌المللی خلیفه
گروه F: قرقیزستان – عمان، ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه عبدالله بن خلیفه
گروه F: عربستان – تایلند، ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه اجوکیشن‌سیتی

مرحله یک‌هشتم نهایی

یکشنبه ۸ بهمن ۱۴۰۲
بازی شماره ۳۷: صدرنشین گروه B – تیم سوم یکی از گروه‌های C ،A یا D، ساعت ۱۵ در ورزشگاه جاسم بن حمد
بازی شماره ۳۸: تیم دوم گروه A – تیم دوم گروه C، ساعت ۱۹:۳۰ در ورزشگاه احمد بن علی

دوشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۲
بازی شماره ۳۹: صدرنشین گروه D – تیم سوم یکی از گروه‌های E ،B یا F، ساعت ۱۵ در ورزشگاه بین‌المللی خلیفه
بازی شماره ۴۰: صدرنشین گروه A – تیم سوم یکی از گروه‌های D ،C یا E، ساعت ۱۹:۳۰ در ورزشگاه البیت

سه‌شنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۲
بازی شماره ۴۱: تیم دوم گروه B – تیم دوم گروه F، ساعت ۱۵ در ورزشگاه الجنوب
بازی شماره ۴۲: صدرنشین گروه F – تیم دوم گروه E، ساعت ۱۹:۳۰ در ورزشگاه اجوکیشن سیتی

چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۲
دیدار شماره ۴۳: صدرنشین گروه E – تیم دوم گروه D، ساعت ۱۵ در ورزشگاه الثمامه
دیدار شماره ۴۴: صدرنشین گروه C – تیم سوم یکی از گروه‌های B ،A یا F، ساعت ۱۹:۳۰ در ورزشگاه عبدالله بن خلیفه

مرحله یک‌چهارم نهایی

جمعه ۱۳ بهمن ۱۴۰۲
دیدار شماره ۴۵: بازی شماره ۳۸ – بازی شماره ۳۹، ساعت ۱۵ در ورزشگاه احمد بن علی
دیدار شماره ۴۶: بازی شماره ۳۷ – بازی شماره ۴۲، ساعت ۱۹ در ورزشگاه الجنوب

شنبه ۱۴ بهمن ۱۴۰۲

دیدار شماره ۴۷: بازی شماره ۴۴ – بازی شماره ۴۳، ساعت ۱۵ در ورزشگاه اجوکیشن سیتی
دیدار شماره ۴۸: بازی شماره ۴۰ – بازی شماره ۴۱، ساعت ۱۹ در ورزشگاه البیت

مرحله نیمه‌نهایی

سه‌شنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۲
دیدار شماره ۴۹: بازی شماره ۴۵ – بازی شماره ۴۶، ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه احمد بن علی

چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۲
دیدار شماره ۵۰: بازی شماره ۴۷ – بازی شماره ۴۸، ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه الثمامه

فینال ۲۱ بهمن ۱۴۰۲
برنده دیدارهای ۴۹ و ۵۰، ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه لوسیل

https://akhbar-rooz.com/?p=231265 لينک کوتاه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

خبر اول سايت

آخرين مطالب سايت

مطالب پربيننده روز

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x