دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳

دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳

ریاض پرداخت می کند: جوایز ۶۰ میلیون دلاری؛ قهرمانی سپاهان اصفهان در جام حذفی ایران؛ آلودگی رودخانه سن؛ مشکل المپیک پاریس؛ با یورو ۲۰۲۴

نازک بین-نتایج آزمایشی در یک ماه و نیم مانده به شروع بازی‌های المپیک منتشر شد، نشان داد که رودخانه سن، از نظر معیارها، بسیار آلوده است که امکان برگزاری مسابقات سه‌گانه و شنا در آب‌های آزاد را فراهم نمی‌کند.به نقل از RMC Sport؛ فقط یک ماه و نیم تا آغاز نخستین رقابت‌های المپیک در رودخانه سن باقی مانده است، اما نتایج آنالیزها نشان داد که رودخانه پاریس همچنان بیش از حد آلوده است.بخشدار منطقه ای پاریس می‌گوید: تاکنون، نمونه‌های گرفته شده از رود سن استانداردهایی را که ما در تابستان امسال باید انتظار داشته باشیم، برآورده نمی‌کنند.کیفیت آب در نتیجه شرایط نامطلوب هیدرولوژیکی و هواشناسی مانند باران، آفتاب کم، دمای کمتر از استانداردهای فصلی همچنان خوب نیست. جریان بالای رودخانه، که برای کیفیت خوب آب مناسب نیست، نتیجه آب و هوای بسیار مرطوب است.رودخانه سن، قرار است میزبان مراسم افتتاحیه و همچنین مسابقات سه‌گانه و شنای ماراتن باشد. در صورت بارندگی شدید، آب تصفیه نشده یعنی مخلوطی از آب باران و فاضلاب ممکن است وارد رودخانه شود. طرح پشتیبان شامل به تعویق انداختن مسابقه برای چند روز، اما بدون تغییر مکان است.

ریاض، میزبان جام جهانی ورزش‌های الکترونیکی با جوایز ۶۰ میلیون دلاری

رئیس اداره سرگرمی عمومی سعودی: چهره بلوار ریاض سیتی برای دو ماه برگزاری رویداد (Electronic Sports World Cup) شامل مسابقات گیمینگ و اجرای کنسرت‌های آوازخوانی و دیگر فعالیت‌های فرهنگی دگرگون شده و برای جوانان فضایی رویایی و جذاب ایجاد خواهد کرد. ترکی آل شیخ، رئیس اداره سرگرمی عمومی پادشاهی عربی سعودی، اعلام کرد ، این کشور با شرکت بیش از ۱۵۰۰ کاربر حرفه‌ای در «دنیای گیمینگ» و با بزرگترین جوایز در سطح جهان در این زمینه با ارزشی بالغ بر ۶۰ میلیون دلار، میزبان مسابقات جام جهانی ورزش‌های الکترونیکی (Electronic Sports World Cup) خواهد بود.آل شیخ در کلیپی بر پلتفرم «ایکس»، گفت: «جام جهانی ورزش‌های الکترونیکی (ESWC) در ریاض از ۳ ژوئیه تا ۲۵ اوت علاوه بر بازی‌های ویژه، با مشارکت ۳۰ تیم بین‌المللی و بیش از ۱۵۰۰ کاربر حرفه‌ای در دنیای گیمینگ برگزار می‌شود.رئیس اداره سرگرمی عمومی سعودی در ادامه افزود: بزرگترین جوایز در تاریخ [گیمینگ] جهان.. این قهرمانی با مجموع جوایزی بالغ بر ۶۰ میلیون دلار برگزار خواهد شد، چهره بلوار ریاض سیتی برای دو ماه برگزاری مسابقات گیمینگ و اجرای کنسرت‌های آواز‌خوانی دگرگون شده و برای مردان و زنان جوان فضایی رویایی و جذاب ایجاد خواهد کرد».وی همچنین تصریح کرد که این یک رویداد تاریخی و فوق‌العاده شامل برگزاری جشن‌ها و نمایش‌هایی در بلوار ریاض سیتی می‌شود و برای استقبال از همگان است و انعکاس فعالیت‌های (ESWC) از شبکه «ام بی سی اکشن» که به «ام بی سی گیمینگ» تبدیل می‌شود، به طور زنده پخش خواهد شد.

سپاهان قهرمان جام حذفی شد

تیم فوتبال سپاهان موفق شد با شکست مس رفسنجان قهرمان جام حذفی شود. به گزارش  مهر، تیم‌های فوتبال سپاهان و مس رفسنجان در فینال جام حذفی امروز پنج شنبه ۳۱ خرداد از ساعت ۱۷:۴۵ و در ورزشگاه آزادی با قضاوت بیژن حیدری رو در روی هم قرار گرفتند که این بازی در پایان با نتیجه دو بر صفر به سود سپاهان به اتمام رسید تا زردپوشان برای پنجمین بار قهرمان جام حذفی شوند.

ترکیب سپاهان: نیما میرزازاد، محمد دانشگر، سیاوش یزدانی، رامین رضائیان، محمد کریمی، برایان دابو (۵۵- کارت زرد)، امید نورافکن (۸۹ – عباس حبیبی)، محمدجواد حسین‌نژاد (۸۹- رضا اسدی)، فرشاد احمدزاده (۳+ ۹۰ – علی احمدی)، رضا شکاری (۷۰- آریا یوسفی) و شهریار مغانلو (۷۰- کاوه رضایی)

ترکیب مس: حامد لک، مجید نصیری، رامتین سلیمان زاده، میثم تیموری، حسن جعفری (۲۷- کارت زرد)، جلال‌الدین علی‌محمدی، فرشید باقری، سعید واسعی (۷۰- شهریاری) (۸۳ – کارت زرد)، محمد مهدی محبی، منتظر محمد و سجاد شهباززاده

گروه‌بندی ۲۴ تیم حاضر در یورو ۲۰۲۴ به شرح زیر است:

جام ملت‌های اروپا با حضور ۲۴ تیم از جمعه‌شب گذشته،با بازی تیم‌های ملی فوتبال آلمان و اسکاتلند در ورزشگاه آلیانتس‌آره‌نای مونیخ آغاز شد. قهرمان یورو ۲۰۲۴ پس از ۵۱ مسابقه و در پایان بازی فینال در ورزشگاه تاریخی المپیک برلین شناخته خواهد شد. یورو ۲۰۲۴ برای نخستین بار با حضور ۲۴ تیم اروپایی در آلمان برگزار می‌شود. تیم ملی فوتبال ایتالیا در دوره پیشین با برتری برابر انگلیس در ضربات پنالتی عنوان قهرمانی را از آن خود کرد. البته آن رقابت‌ها به دلیل همه‌گیری کرونا با یک سال تاخیر در سال ۲۰۲۱ برگزار شد.

گروه A: آلمان، اسکاتلند، مجارستان و سوئیس
گروه B: اسپانیا، کرواسی، ایتالیا و آلبانی
گروه C: انگلیس، اسلوونی، دانمارک و صربستان
گروه D: هلند، فرانسه، لهستان و اتریش
گروه E: بلژیک، اسلواکی، اوکراین و رومانی
گروه F: پرتغال، چک، گرجستان و ترکیه

جدول کامل نتایج دور اول مرحله گروهی مسابقات یورو ۲۰۲۴:

تیم       نتیجه             نتیجه          تیم         تاریخ               ساعت
آلمان        ۵              ۱              اسکاتلند   جمعه ۲۵ خرداد         ۲۲:۳۰
مجارستان ۳              ۱              سوییس    شنبه ۲۶ خرداد         ۱۶:۳۰
اسپانیا      ۳              ۰              کرواسی   شنبه ۲۶ خرداد         ۱۹:۳۰
ایتالیا       ۲               ۱              آلبانی       شنبه ۲۶ خرداد         ۲۲:۳۰
لهستان    ۱              ۲              هلند         یکشنبه ۲۷ خرداد      ۱۶:۳۰
اسلوونی  ۱              ۱              دانمارک    یکشنبه ۲۷ خرداد      ۱۹:۳۰
صربستان  ۰              ۱              انگلیس     یکشنبه ۲۷ خرداد      ۲۲:۳۰
رومانی     ۳              ۰              اوکراین     دوشنبه ۲۸ خرداد      ۱۶:۳۰
بلژیک       ۰              ۱              اسلواکی  دوشنبه ۲۸ خرداد      ۱۹:۳۰
اتریش       ۰              ۱              فرانسه     دوشنبه ۲۸ خرداد      ۲۲:۳۰
ترکیه        ۳              ۱              گرجستان  سه‌شنبه ۲۹ خرداد    ۱۹:۳۰
پرتغال       ۲              ۱              چک          سه‌شنبه ۲۹ خرداد    ۲۲:۳۰

جدول رده بندی تیمها بعد از مرحله اول بازیهای یورو  2024 :

                        جدول رده بندی گروه A در پایان دور اول
ردیفتیمبازیبردمساویباختگل زدهگل خوردهتفاضل گلامتیاز
۱آلمان۱۱۰۰۵۱۴+۳
۲سوییس۱۱۰۰۳۱۲+۳
۳مجارستان۱۰۰۱۱۳۲-۰
۴اسکاتلند۱۰۰۱۱۵۴-۰
                    جدول رده بندی گروه B در پایان دور اول
ردیفتیمبازیبردمساویباختگل زدهگل خوردهتفاضل گلامتیاز
۱اسپانیا۱۱۰۰۳۰۳+۳
۲ایتالیا۱۱۰۰۲۱۱+۳
۳آلبانی۱۰۰۱۱۲۱-۰
۴کرواسی۱۰۰۱۰۳۳-۰
                  جدول رده بندی گروه C در پایان دور اول
ردیفتیمبازیبردمساویباختگل زدهگل خوردهتفاضل گلامتیاز
۱انگلیس۱۱۰۰۱۰۱+۳
۲اسلوونی۱۰۱۰۱۱۰۱
۳دانمارک۱۰۱۰۱۱۰۱
۴صربستان۱۰۰۱۰۱۱-۰
                      جدول رده بندی گروه D در پایان دور اول
ردیفتیمبازیبردمساویباختگل زدهگل خوردهتفاضل گلامتیاز
۱هلند۱۱۰۰۲۱۱+۳
۲فرانسه۱۱۰۰۱۰۱+۳
۳لهستان۱۰۰۱۱۲۱-۰
۴اتریش۱۰۰۱۰۱۱-۰
                            جدول رده بندی گروه E در پایان دور اول
ردیفتیمبازیبردمساویباختگل زدهگل خوردهتفاضل گلامتیاز
۱رومانی۱۱۰۰۳۰۳+۳
۲اسلواکی۱۱۰۰۱۰۱+۳
۳بلژیک۱۰۰۱۰۱۱-۰
۴اوکراین۱۰۰۱۰۳۳-۰
                              جدول رده بندی گروه F در پایان دور اول
ردیفتیمبازیبردمساویباختگل زدهگل خوردهتفاضل گلامتیاز
۱ترکیه۱۱۰۰۳۱۲+۳
۲پرتغال۱۱۰۰۲۱۱+۳
۳جمهوری چک۱۰۰۱۱۲۱-۰
۴گرجستان۱۰۰۱۱۳۲-۰

برنامه بازیهای مرحله گروهی:

جمعه ۲۵ خرداد:گروه A: آلمان – اسکاتلند . بازی شماره ۱(ورزشگاه آلیانتس آرنا مونیخ؛ ساعت ۲۲:۳۰). نتیجه بازی: آلمان ۵ اسکاتلند ۱

شنبه ۲۶ خرداد

گروه A : مجارستان – سوئیس. بازی شماره ۲(ورزشگاه راین‌انرژی کلن؛ ساعت ۱۶:۳۰). نتیجه بازی: مجارستان ۱ سوئیس ۳

گروه B: اسپانیا – کرواسی .بازی شماره ۳ (ورزشگاه المپیک برلین؛ ساعت ۲۰:۳۰). نتیجه بازی: اسپانیا ۳ کرواسی صفر

گروه B: ایتالیا – آلبانی  . بازی شماره ۴.(ورزشگاه سیگنال ایدونا پارک دورتموند؛ ساعت ۲۲:۳۰). نتیجه بازی: ایتالیا ۲ آلبانی ۱

یکشنبه ۲۷ خرداد

گروه D: لهستان – هلند . بازی شماره ۵ (ورزشگاه فولکس‌پارک هامبورگ؛ ساعت ۱۶:۳۰)نتیجه بازی : لهستان ۱ هلند ۲

گروه C: اسلوونی – دانمارک . بازی شماره ۶.(ورزشگاه MHP آرنای اشتوتگارت؛ ساعت ۱۹:۳۰) نتیجه بازی: اسلوونی ۱ دانمارک ۱

گروه C: صربستان – انگلیس . بازی شماره ۷(ورزشگاه شالکه آرنای گلزن‌کرشن؛ ساعت ۲۳:۳۰) نتیجه بازی : صربستان ۰ انگلیس ۱

دوشنبه ۲۸ خرداد

گروه E: رومانی – اوکراین. بازی شماره ۸ (ورزشگاه آلیانتس آرنای مونیخ؛ ساعت ۱۶:۳۰). نتیجه بازی: رومانی ۳  اوکراین ۰

گروه E: بلژیک – اسلواکی (ورزشگاه والد آرنای فرانکفورت؛ ساعت ۱۹:۳۰).نتیجه بازی : بلژیک ۰ اسلواکی ۱

گروه D: اتریش – فرانسه (ورزشگاه دوسلدورف آرنا؛ ساعت ۲۳:۳۰). نتیجه بازی : اتریش ۰ فرانسه ۱ (گل بخودی اتریش).

سه‌شنبه ۲۹ خرداد

گروه F: ترکیه – گرجستان (ورزشگاه سیگنال ایدونا پارک دورتموند؛ ساعت ۱۹:۳۰). نتیجه بازی : ترکیه ۳ گرجستان ۱

گروه F: پرتغال – کرواسی (ورزشگاه ردبول آرنای لایپزیگ؛ ساعت ۲۳:۳۰). نتیجه بازی :  پرتغال  1  جمهوری چک  1

دور دوم یورو ۲۰۲۴ (چهارشنبه ۳۰ خرداد). ساعت به وقت ایران

گروه B: کرواسی – آلبانی (ورزشگاه فولکس‌پارک هامبورگ؛ ساعت ۱۶:۳۰) نتیجه بازی :  کرواسی ۲ آلبانی ۲

گروه A: آلمان – مجارستان- (ورزشگاه MHP آرنای اشتوتگارت؛ ساعت ۱۹:۳۰). نتیجه بازی : آلمان ۲ مجارستان ۰

گروه A: اسکاتلند – سوئیس (ورزشگاه راین‌انرژی کلن؛ ساعت ۲۲:۳۰) نتیجه بازی : اسکاتلند ۱ سوئیس ۱

پنجشنبه ۳۱ خرداد

گروه C: اسلوونی – صربستان (ورزشگاه آلیانتس آرنای مونیخ؛ ساعت ۱۶:۳۰). نتیجه بازی : اسلوونی ۱ صربستان ۱

گروه C: دانمارک – انگلیس (ورزشگاه والد آرنای فرانکفورت؛ ساعت ۱۹:۳۰). نتیجه بازی :  دانمارک ۱  انگلیس ۱

گروه B: اسپانیا – ایتالیا (ورزشگاه شالکه آرنای گلزن‌کرشن؛ ساعت ۲۲:۳۰) نتیجه بازی : اسپانیا ۱ ایتالیا ۰

جمعه اول تیر

گروه E: اسلواکی – اوکراین (ورزشگاه دوسلدورف آرنا؛ ساعت ۱۶:۳۰). نتیجه بازی: اسلواکی ۱ اوکراین ۲

گروه D: لهستان – اتریش (ورزشگاه المپیک برلین؛ ساعت ۱۹:۳۰) .نتیجه بازی : لهستان ۱ اتریش ۳

گروه D: هلند – فرانسه (ورزشگاه ردبول آرنای لایپزیگ؛ ساعت ۲۲:۳۰). نتیجه بازی :

برنامه بازیهای شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۲۲ ژوئن ۲۰۲۴ :

گروه F: گرجستان – جمهوری چک (ورزشگاه فولکس‌پارک هامبورگ؛ ساعت ۱۶:۳۰)

گروه F: ترکیه – پرتغال (ورزشگاه سیگنال ایدونا پارک دورتموند؛ ساعت ۱۹:۳۰)

گروه E: بلژیک – رومانی (ورزشگاه راین‌انرژی کلن؛ ساعت ۲۲:۳۰)

دور سوم یورو ۲۰۲۴

یکشنبه ۳ تیر

گروه A: سوئیس – آلمان (ورزشگاه والد آرنای فرانکفورت؛ ساعت ۲۲:۳۰)

گروه A: اسکاتلند – مجارستان (ورزشگاه MHP آرنای اشتوتگارت؛ ساعت ۲۲:۳۰)

دوشنبه ۴ تیر

گروه B: کرواسی – ایتالیا (ورزشگاه ردبول آرنای لایپزیگ؛ ساعت ۲۲:۳۰)

گروه B: آلبانی – اسپانیا (ورزشگاه دوسلدورف آرنا؛ ساعت ۲۲:۳۰)

سه‌شنبه ۵ تیر

گروه D: هلند – اتریش (ورزشگاه المپیک برلین؛ ساعت ۱۹:۳۰)

گروه D: فرانسه – لهستان (ورزشگاه سیگنال ایدونا پارک؛ ساعت ۱۹:۳۰)

گروه C: انگلیس – اسلوونی (ورزشگاه راین‌انرژی کلن؛ ساعت ۲۲:۳۰)

گروه C: دانمارک – صربستان (ورزشگاه آلیانتس آرنای مونیخ؛ ساعت ۲۲:۳۰)

چهارشنبه ۶ تیر

گروه E: اسلواکی – رومانی (ورزشگاه والد آرنای فرانکفورت؛ ساعت ۱۹:۳۰)

گروه E: اوکراین – بلژیک (ورزشگاه MHP آرنای اشتوتگارت؛ ساعت ۱۹:۳۰)

گروه F: جمهوری چک – ترکیه (ورزشگاه فولکس‌پارک هامبورگ؛ ساعت ۲۲:۳۰)

گروه F: گرجستان – پرتغال (ورزشگاه شالکه آرنای گلزن‌کرشن؛ ساعت ۲۲:۳۰)

مرحله یک هشتم نهایی یورو ۲۰۲۴
شنبه ۹ تیر
بازی ۳۸: تیم دوم گروه A – تیم دوم گروه B (ورزشگاه المپیک برلین؛ ساعت ۱۹:۳۰

بازی ۳۷: تیم اول گروه A – تیم سوم گروه C (ورزشگاه سیگنال ایدونا پارک دورتموند؛ ساعت ۲۲:۳۰

یکشنبه ۱۰ تیر

بازی ۴۰: تیم اول گروه C – تیم سوم یکی از گروه‌های D، E یا F (ورزشگاه شالکه آرنای گلزن‌کرشن؛ ساعت ۱۹:۳۰)

بازی ۳۹: تیم اول گروه B – تیم سوم یکی از گروه‌های A، D، E یا F (ورزشگاه راین‌انرژی کلن؛ ساعت ۲۲:۳۰

دوشنبه ۱۱ تیر

بازی ۴۲: تیم دوم گروه D – تیم دوم گروه E (ورزشگاه دوسلدورف آرنا؛ ساعت ۱۹:۳۰)

بازی ۴۱: تیم اول گروه F – تیم سوم یکی از سه گروه A، B یا C (ورزشگاه والد آرنای فرانکفورت؛ ساعت ۲۲:۳۰)

سه‌شنبه ۱۲ تیر

بازی ۴۳: تیم اول گروه E – تیم سوم یکی از گروه‌های A، B، C یا D (ورزشگاه آلیانتس آرنای مونیخ؛ ساعت ۱۹:۳۰)

بازی ۴۴: تیم اول گروه D – تیم دوم گروه F (ورزشگاه ردبول آرنای لایپزیگ؛ ساعت ۲۲:۳۰)

مرحله یک چهارم نهایی یورو ۲۰۲۴
جمعه ۱۵ تیر
بازی ۴۵: برنده بازی ۳۹ – برنده بازی ۳۷ (ورزشگاه MHP آرنای اشتوتگارت؛ ساعت ۱۹:۳۰)

بازی ۴۶: برنده بازی ۴۱ – برنده بازی ۴۲ (ورزشگاه فولکس‌پارک هامبورگ؛ ساعت ۲۲:۳۰)

شنبه ۱۶ تیر

بازی ۴۸: برنده بازی ۴۰ – برنده بازی ۳۸ (ورزشگاه دوسلدورف آرنا؛ ساعت ۱۹:۳۰)

بازی ۴۷: برنده بازی ۴۳ – برنده بازی ۴۴ (ورزشگاه المپیک برلین؛ ساعت ۲۲:۳۰)

مرحله نیمه نهایی یورو ۲۰۲۴
سه‌شنبه ۱۹ تیر
بازی ۴۹: برنده بازی ۴۵ – برنده بازی ۴۶ (ورزشگاه آلیانتس آرنای مونیخ؛ ساعت ۲۲:۳۰)

چهارشنبه ۲۰ تیر

بازی ۵۰: برنده بازی ۴۷ – برنده بازی ۴۸ (ورزشگاه سیگنال ایدونا پارک دورتموند؛ ساعت ۲۲:۳۰)

دیدار فینال یورو ۲۰۲۴
یکشنبه ۲۴ تیر

بازی ۵۱: برنده بازی ۴۹ – برنده بازی ۵۰ (ورزشگاه المپیک برلین؛ ساعت ۲۲:۳۰

https://akhbar-rooz.com/?p=244323 لينک کوتاه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

خبر اول سايت

آخرين مطالب سايت

مطالب پربيننده روز


0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x