سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳

سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳

اسامی ورزشکاران و رشته های کاروان ورزشی ایران؛ برای حضور  در بازیهای المپیک پاریس؛ یورو ۲۰۲۴؛ به مرحله یکچهارم رسید

نازک بین- فدراسیون جهانی دوومیدانی، آخرین رنکینگ خود را اعلام کرد. حسن تفتیان و فرزانه فصیحی به عنوان آخرین نفرات از کاروان ایران مجوز حضور در المپیک پاریس را به دست آوردند.با المپیکی شدن این ورزشکاران، ترکیب کاروان ایران برای حضور در بازی‌های المپیک با ۴۰ سهمیه شامل ۲۹ سهمیه مردان و ۱۱ سهمیه بانوان نهایی شد.این سهمیه‌ها در ۱۴ رشته کشتی آزاد، کشتی فرنگی، تیراندازی، تیراندازی با کمان، وزنه‌برداری، تکواندو، شمشیربازی، قایقرانی، ژیمناستیک، تنیس روی میز، دوچرخه سواری، سنگنوردی، شنا و دوومیدانی به نام ورزش ایران ثبت شده است.والیبال و بسکتبال ایران که در دوره گذشته در توکیو حضور داشتند، این بار نتوانستند مجوز حضور در این بازی‌ها را کسب کنند و کاروان ایران با ترکیب کمتری به نسبت توکیو در پاریس حضور خواهد داشت.

اسامی ورزشکاران و رشته‌هایی که موفق به کسب سهمیه المپیک۲۰۲۴ پاریس شدند به‌شرح زیر است:

کشتی فرنگی:
مهدی محسن نژاد (وزن ۶۰ کیلوگرم کشتی فرنگی)
سعید اسماعیلی (وزن ۶۷ کیلوگرم کشتی فرنگی)
 محمدهادی ساروی (وزن ۹۷ کیلوگرم کشتی فرنگی)
 امین میرزازاده (وزن ۱۳۰ کیلوگرم کشتی فرنگی)
 امین کاویانی‌نژاد (وزن ۷۷ کیلوگرم)
علیرضا مهمدی (وزن ۸۷ کیلوگرم)

کشتی آزاد:
رحمان عموزاد (وزن ۶۵ کیلوگرم)
 یونس امامی (وزن ۷۴ کیلوگرم)
 حسن یزدانی (وزن ۸۶ کیلوگرم)
 امیرعلی آذرپیرا (وزن ۹۷کیلوگرم)
 امیرحسین زارع (وزن ۱۲۵ کیلوگرم)

قایقرانی:
مهسا جاور و زینب نوروزی (روئینگ دونفره سبک‌وزن)
فاطمه مجلل (روئینگ تک‌نفره)
نبی رضایی (کانوی ۱۰۰۰ متر مردان)
علی آقامیرزایی (کایاک ۱۰۰۰ متر مردان)

تیراندازی:
هانیه رستمیان (تپانچه ۲۵ متر)
فاطمه امینی‌پزوه (تفنگ بادی ۱۰ متر)
شرمینه چهل‌امیرانی (تفنگ بادی ۱۰ متر)
 محمد بیرانوند (اهداف پروازی)

تکواندو:
مبینا نعمت‌زاده (وزن ۴۹ـ کیلوگرم)
ناهید کیانی (وزن ۵۷ـ کیلوگرم)
مهران برخورداری (وزن ۸۰ـ کیلوگرم)
آرین سلیمی (وزن ۸۰+ کیلوگرم)

وزنه‌برداری:
میرمصطفی جوادی (وزن ۸۹ کیلوگرم)
علی داودی (دسته فوق‌سنگین)

تنیس‌روی‌میز:
نیما عالمیان
ندا شهسواری
نوشاد عالمیان

شمشیربازی:
کسب سهمیه تیمی و انفرادی اسلحه سابر با حضور علی پاکدامن، محمد رهبری، محمد فتوحی، فرزاد باهر ارسباران 

ژیمناستیک:
مهدی الفتی (پرش خرک)

دوچرخه سواری:
 علی لبیب

تیراندازی با کمان:
 مبینا فلاح

سنگنوردی:
 رضا علیپور

شنا:
سامیار عبدلی طریق «یونیورسالیتی» فدراسیون جهانی شنا

دوومیدانی:
 حسن تفتیان
فرزانه فصیحی

سی و سومین دوره بازی‌های المپیک ۵ تا ۲۱ مرداد سال جاری در پاریس برگزار می‌شود.

۳ قهرمانی و نایب قهرمانی برای تکواندو ایران/ تیم ترکیبی ایران دوم

با کسب عنوان نایب قهرمانی رقابت های تیمی قهرمانی جهان، تیم ملی تکواندو کشورمان با دو عنوان قهرمانی و یک نایب قهرمانی به کار خود در این دوره از رقابت ها پایان داد.به نقل از خبرگزاری مهر،جام جهانی ۲۰۲۴ تکواندو که از دوشنبه ۱۱ تیرماه با حضور تیم‌هایی از مراکش، ساحل عاج، چین، هند، ایران و کره جنوبی به عنوان میزبان این رقابت‌ها در شهر «چانچئون» آغاز شده بود؛ امروز چهارشنبه ۱۳ تیرماه با برگزاری رقابت های بهش ترکیبی به پایان رسید که تیم ملی کشورمان نایب قهرمان شد.

تیم ایران در مبارزه نخست و برابر کره جنوبی میزبان این دوره از مسابقات در دو راند متوالی صاحب برتری و راهی مبارزه نهایی شد. نمایندگان ایران در فینال مسابقات مقابل چین پا به میدان گذاشتند که راند اول را ۱۴۰ بر ۹۰ پیروز شدند؛ ۱۷۵ بر ۱۳۵ راند دوم را چین از آن خود کرد و در راند سوم مجددا چین توانست با نتیجه ۱۹۵ بر ۱۴۵ پیروز شود و نهایتا تیم ایران به عنوان نایب قهرمانی برسد. تیم ملی ایران با ترکیب مهدی عابدینی، محمد حسین یزدانی، علی خوش روش، ابوالفضل زندی، ملیکا میرحسینی، یلدا ولی نژاد، ساغر مرادی و مهلا مومن زاده در غیاب دو نماینده المپیکی خود و با مربیگری رضا ایمان زاده و فاطمه صفرپور در این رقابت ها حاضر شد.

بازیهای فوتبال یورو ۲۰۲۴ آلمان

هفدهمین دوره از رقابت‌های جام ملت‌های اروپا به‌صورت متمرکز در کشور آلمان از روزهای ۱۴ ژوئن تا ۱۴ ژوئیه ۲۰۲۴ (25 خرداد تا ۲۴ تیر ۱۴۰۳) برگزار می‌شود.  در این تورنمنت که اکنون به مرحله بازیهای حذفی یکچهارم نهائی رسیده، مجموعا ۵۱ بازی را برگزار و ۱۰ استادیوم در نقاط مختلف آلمان میزبان این بازیها هستند.

برنامه بازیهای مرحله یک چهارم نهائی  یورو ۲۰۲۴ :

جمعه ۱۵ تیر ۱۴۰۳،۵ جولای ۲۰۲۴
ساعت ۱۹:۳۰؛ اسپانیا- آلمان در ورزشگاه اشتوتگارت آره‌نا
ساعت ۲۲:۳۰؛ پرتغال- فرانسه در ورزشگاه فولکس پارک

شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۳، ۶ جولای ۲۰۲۴ :
ساعت ۱۹:۳۰؛ انگلیس- سوئیس در ورزشگاه دوسلدورف آره‌نا
ساعت ۲۲:۳۰؛ هلند – ترکیه در ورزشگاه المپیک برلین

اسپانیا ،منتظر آلمان

اسپانیا با قدرت از گروه مرگ صعود کرد و خودباوری‌اش به درستی بالا رفت. با یک بازی منظم و پرشور برابر گرجستان ثابت کرد ،دوباره تیمی شده که راه گل زدن را آموخته است. ماتادورها ا،ز ابتدا هم قرار بود گرجستان را شکست دهند که با صعود از مرحله گروهی در نخستین حضور در جام ملت‌های اروپا از حد انتظارات فراتر رفت اما برد ۴ بر یک برابر این تیم قاطعانه و عالی به دست آمد.اسپانیا، چند بار دروازه‌بان روی فرم گرجستان، گیورگی مامارداشویلی را به واکنش مجبور کرده بود .قبل از آنکه در ضدحمله غافلگیر شود و نخستین گل اش در این تورنمنت را از بازیکن خودی، روبین له‌نورماند ،دریافت کند. ترسی به وجود نیامد. اگرچه با گل تساوی رودری دو تیم با همین نتیجه به رختکن رفتند، اسپانیا عالی بود. فابین روییز گل برتری را زد و گل‌های دیرهنگام نیکو ویلیامز و دنی اولمو بازتاب عادلانه‌ای از برتری لاروخا بود.ویلیامز ،و دیگر بال تیم، لامینه یامال، همیشه خطرناک بودند، آنها مجوز داشتند از تمام هنر و تکنیک خود استفاده کنند. اما دفاع گرجستان شایسته تحسین است برای آنکه باعث شد بیشتر کارهای خوب آنها به بیرون محوطه جریمه محدود شود.رودری ،مثل منچسترسیتی ضرب اهنگ تیم را بالا نگه می‌داشت و در فضاها پاس می‌فرستاد و هم‌تیمی‌ها را روانه می‌کرد. ضمن اینکه دوندگی پرانرژی مارک کوکوریا و توزیع استادانه رویس به معنای آن بود که اسپانیا بر وسط زمین سلطه کامل داشت. اسپانیا ۳۵ ضربه به سمت دروازه گرجستان زد که ۱۳تایش در چهارچوب بود و این نشان می‌دهد لوییس دلافوئنته تیمی ساخته که دیگر به دنبال مالکیت فقط برای حفظ توپ نیست.اسپانیا ،تا اینجا بهترین تیم تورنمنت بوده که در مرحله گروهی، کرواسی، ایتالیا و آلبانی را از پیش رو برداشته و بعد گرجستان را شکست داده که در سال‌های اخیر اتفاق رایجی نیست. بعد از پیروزی ۴ بر صفر اسپانیا مقابل ایتالیا در فینال یورو ۲۰۱۲، لاروخا برای نخستین‌بار در مرحله حذفی یورو یا جام جهانی مسابقه‌ای را در وقت قانونی برده است. آنها در یورو ۲۰۱۶ در ۹۰ دقیقه به ایتالیا باختند و پنج بازی بعدی در یورو و جام جهانی به وقت اضافه کشیده شده که دو بازی را برده و سه تا را باخته‌اند.این برنامه جدید برای رسیدن به محصول نهایی البته در مرحله بعد با حریف متفاوتی روبرو است. جمعه در اشتوتگارت با آلمان روبه‌رو شوند.

گروه‌بندی ۲۴ تیم حاضر در یورو ۲۰۲۴ به شرح زیر است:

گروه A: آلمان، اسکاتلند، مجارستان و سوئیس
گروه B: اسپانیا، کرواسی، ایتالیا و آلبانی
گروه C: انگلیس، اسلوونی، دانمارک و صربستان
گروه D: هلند، فرانسه، لهستان و اتریش
گروه E: بلژیک، اسلواکی، اوکراین و رومانی
گروه F: پرتغال، چک، گرجستان و ترکیه

برنامه بازیها و جدول نتایج مرحله یک هشتم نهایی یورو ۲۰۲۴

تیمنتیجهنتیجهتیمتاریخساعت
سوئیس۲۰ایتالیاشنبه ۹ تیر۱۹:۳۰
آلمان۲۰دانمارکشنبه ۹ تیر۲۲:۳۰
انگلیس۲۱اسلواکییکشنبه ۱۰ تیر۱۹:۳۰
اسپانیا۴۱گرجستانیکشنبه ۱۰ تیر۲۲:۳۰
فرانسه۱۰بلژیکدوشنبه ۱۱ تیر۱۹:۳۰
پرتغال۳( ضربات پنالتی: پرتغال ۳ اسلوونی ۰)۰اسلوونیدوشنبه ۱۱ تیر۲۲:۳۰
اتریش۱۲ترکیهسه شنبه ۱۲ تیر۱۹:۳۰
رومانی۰۳هلندسه شنبه ۱۲ تیر۲۲:۳۰

برنامه بازیهای مرحله گروهی یورو ۲۰۲۴ (ساعت بازی‌ها به وقت ایران است) :

جمعه ۲۵ خرداد
آلمان ۵ – ۱ اسکاتلند (آلیانتس‌آره‌نا – ساعت ۲۲:۳۰)

شنبه ۲۶ خرداد
مجارستان ۱ – ۳ سوئیس (راین‌-انرگی-‌اشتادیون – ۱۶:۳۰)
اسپانیا ۳ – ۰ کرواسی (المپیااشتایون – ۱۹:۳۰)
ایتالیا ۲ – ۱ آلبانی (وستفالن‌اشتادیون – ساعت ۲۲:۳۰)

یکشنبه ۲۷ خرداد
لهستان ۱ – ۲ هلند (فولکس‌پارک‌ هامبورگ – ساعت ۱۶:۳۰)
اسلوونی ۱ – ۱  دانمارک (اشتوتگارت – ساعت ۱۹:۳۰)
صربستان ۰ – ۱ انگلیس (گلزن‌کرشن – ساعت ۲۲:۳۰)

دوشنبه ۲۸ خرداد
رومانی ۳- ۰ اوکراین (آلیانتس‌آره‌نا مونیخ – ساعت ۱۶:۳۰)
بلژیک ۰- ۱ اسلواکی (فرانکفورت – ساعت ۱۹:۳۰)
اتریش‌ ۰  ۱ – فرانسه (دوسلدورف – ساعت ۲۲:۳۰)

سه‌شنبه ۲۹ خرداد
ترکیه ۳- ۱ گرجستان (وستفالن‌اشتادیون – ساعت ۱۹:۳۰)
پرتغال ۲- ۱ چک (لایپزیگ – ساعت ۲۲:۳۰)

چهارشنبه ۳۰ خرداد
کرواسی ۲ – ۲ آلبانی (فولکس‌پارک‌ هامبورگ – ساعت ۱۶:۳۰)
آلمان ۲ – ۰ مجارستان (اشتوتگارت – ساعت ۱۹:۳۰)
اسکاتلند ۱ – ۱ سوئیس (ورزشگاه راین‌انرژی کلن – ساعت ۲۲:۳۰)

پنج‌شنبه ۳۱ خرداد
اسلوونی ۱ –  ۱صربستان (آلیانتس‌آره‌نا مونیخ – ساعت ۱۶:۳۰)
دانمارک ۱ – ۱ انگلیس (فرانکفورت – ساعت ۱۹:۳۰)
اسپانیا ۱ – ۰ ایتالیا (گلزن‌کرشن – ساعت ۲۲:۳۰)

جمعه ۱ تیر
اسلواکی ۱ – ۲ اوکراین (دوسلدورف – ساعت ۱۶:۳۰)
لهستان ۳- ۱ اتریش (المپیک برلین – ساعت ۱۹:۳۰)
هلند ۰- ۰ فرانسه (لایپزیگ – ساعت ۲۲:۳۰)

شنبه ۲ تیر
گرجستان ۱ – ۱ چک (هامبورگ – ساعت ۱۶:۳۰)
ترکیه ۰ – ۳ پرتغال (وستفالن‌اشتادیون دورتموند – ساعت ۱۹:۳۰)
بلژیک ۲ – ۰ رومانی (راین‌انرژی کلن – ساعت ۲۲:۳۰)

یکشنبه ۳ تیر
سوئیس ۱ – ۱ آلمان (فرانکفورت – ساعت ۲۲:۳۰)
اسکاتلند ۰- ۱ مجارستان (اشتوتگارت – ساعت ۲۲:۳۰)

دوشنبه ۴ تیر
کرواسی ۱ – ۱ ایتالیا (لایپزیگ – ساعت ۲۲:۳۰)
آلبانی ۰ – ۱ اسپانیا (دوسلدورف – ساعت ۲۲:۳۰)

سه‌شنبه ۵ تیر
هلند ۲ – ۳ اتریش (المپیک برلین – ساعت ۱۹:۳۰)
فرانسه ۱ – ۱ لهستان (وستفالن‌اشتادیون – ساعت ۱۹:۳۰)
انگلیس ۰ – ۰ اسلوونی (راین‌انرژی کلن – ساعت ۲۲:۳۰)
دانمارک ۰ – ۰ صربستان (آلیانتس‌آره‌نا مونیخ – ساعت ۲۲:۳۰)

چهارشنبه ۶ تیر
اسلوواکی ۱ – ۱ رومانی (فرانکفورت – ساعت ۱۹:۳۰)
اوکراین ۰ – ۰ بلژیک (اشتوتگارت – ساعت ۱۹:۳۰)
چک ۱ – ۲ ترکیه (هامبورگ – ساعت ۲۲:۳۰)
گرجستان ۲ – ۰ پرتغال (گلزن‌کرشن – ساعت ۲۲:۳۰)

یک‌هشتم نهایی

شنبه ۹ تیر
سوئیس  2- ایتالیا ۰ (المپیک برلین – ساعت ۱۹:۳۰)
آلمان- دانمارک (وستفالن‌اشتادیون دورتموند – ساعت ۲۲:۳۰)

یکشنبه ۱۰ تیر
انگلیس ۲ – اسلواکی ۱ (گلزن‌کرشن – ساعت ۱۹:۳۰).۱-۱ در وقتهای قانونی. ۲-۱ در دو وقت اضافی ۱۵ دقیقه
اسپانیا  4- گرجستان  1(راین‌انرژی کلن – ساعت ۲۲:۳۰)

دوشنبه ۱۱ تیر
فرانسه  1 بلژیک ۰ (دوسلدورف ساعت ۱۹:۳۰)
پرتغال ۰ اسلوونی ۰ (فرانکفورت ساعت ۲۲:۳۰). ۱۲۰ دقیقه بازی ۰-۰ مساوی. ضربات پنالتی : پرتغال ۳ اسلوونی ۰

سه‌شنبه ۱۲ تیر
رومانی ۰ هلند ۳ (آلیانتس‌آره‌نا مونیخ – ساعت ۱۹:۳۰)
اتریش ۱ ترکیه ۲ (لایپزیگ – ساعت ۲۲:۳۰)

یک‌چهارم نهایی

جمعه ۱۵ تیر
بازی اول یک‌چهارم نهایی (اشتوتگارت – ساعت ۱۹:۳۰)
بازی دوم یک‌چهارم نهایی (فولکس‌پارک‌ هامبورگ – ساعت ۲۲:۳۰)

شنبه ۱۶ تیر
بازی سوم یک‌چهارم نهایی (دوسلدورف‌آره‌نا – ساعت ۱۹:۳۰)
بازی چهارم یک‌چهارم نهایی (المپیک برلین – ساعت ۲۲:۳۰)

نیمه‌نهایی

سه‌شنبه ۱۹ تیر
بازی اول نیمه‌نهایی (آلیانتس‌آره‌نا مونیخ – ساعت۲۲:۳۰)

چهارشنبه ۲۰ تیر
بازی دوم نیمه‌نهایی (وستفالن‌اشتادیون دورتموند – ساعت ۲۲:۳۰)

فینال

یکشنبه ۲۴ تیر
برنده بازی‌های نیمه‌نهایی (المپیک برلین – ساعت ۲۲:۳۰)

https://akhbar-rooz.com/?p=245290 لينک کوتاه

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

خبر اول سايت

آخرين مطالب سايت

مطالب پربيننده روز


0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x