محمد داوری به ۸ سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شد

محمد داوری، فعال مدنی اهل دهدشت، توسط دادگاه انقلاب شیراز به ۸ سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شد. در صورت قطعی شدن این حکم در دادگاه تجدیدنظر، از این میزان با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۷ سال و شش ماه حبس تعزیری برای وی قابل اجرا خواهد بود. آقای داوری در تاریخ ۱۰ مهرماه ۹۸ توسط نیروهای امنیتی در شیراز بازداشت و از تاریخ ۲۱ دی‌ماه ۹۸ در زندان عادل آباد این شهر بسر می‌برد.

محمد داوری، فعال مدنی اهل دهدشت، توسط دادگاه انقلاب شیراز به ۸ سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شد.

بر اساس این حکم که توسط شعبه یک دادگاه انقلاب شیراز به ریاست قاضی ساداتی صادر و امروز شنبه ۹ فروردین‌ماه ۹۹ به فرشید یدالهی، وکیل مدافع وی ابلاغ شده است، محمد داروی از بابت اتهام “عضویت در یکی از گروه‌های مخالف نظام” به ۷ سال و ۶ ماه حبس (به دلیل تکرار جرم، اشد به علاوه نصف) و از بابت اتهام “فعالیت تبلغی علیه نظام” به یک سال حبس و در مجموع به ۸ سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شده است.
در صورت قطعی شدن این حکم در دادگاه تجدیدنظر، از این میزان با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۷ سال و شش ماه حبس تعزیری برای وی قابل اجرا خواهد بود.

جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات محمد داوری، روز شنبه ۱۷ اسفندماه ۱۳۹۸ در شعبه اول دادگاه انقلاب شیراز برگزار شده بود.
اتهامات مطروحه علیه آقای داوری در این جلسه دادگاه “عضویت در یکی از گروه‌های مخالف نظام” و “فعالیت تبلیغی علیه نظام” عنوان شده بود.

خبرهای بیشتر را در تلگرام اخبار روز بخوانید

بيشتر بخوانید:  امیر چمنی، فعال مدنی بازداشت شد

https://akhbar-rooz.com/?p=24333 لينک کوتاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بایگانی‌ها